SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-09-30, 6:59 am

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec zaczyna w sobotę rywalizację w pierwszej lidze. Na trenerskiej ławce klubu ze Stadionu Zimowego zadebiutuje wychowanek Marcin Kozłowski.

Pięciokrotny mistrz Polski w minionym sezonie musiał uznać wyższość Naprzodu Janów. Po tamtej porażce w Sosnowcu rozstano się z trenerem Waldemarem Klisiakiem. Odeszło też kilku ważnych zawodników.

– Artur Ślusarczyk zakończył karierę i zajął się „trenerką”. Marcin Jaros i Łukasz Kulik przenieśli się do Naprzodu Janów. Adrian Kowalówka gra w Unii Oświęcim... – wylicza prezes Dariusz Kisiel.

Nowy zespół miał budować duet trenerów Grzegorz Klich–Jarosław Frączek. – Grzegorz Klich rzeczywiście przygotował zespół do sezonu, ale potem okazało się, że natłok obowiązków nie pozwoli mu na pracę z pierwszą drużyną Zagłębia. Rozpoczęliśmy poszukiwania. Przewijały się różne nazwiska. Ostatecznie postanowiliśmy jednak postawić na swoich. W drużynie jest dwóch zawodników z uprawnieniami trenerskimi. To Łukasz Rutkowski i Marcin Kozłowski. Łukasz miał jednak wtedy szansę na grę w GKS-ie Katowice, więc zapytaliśmy Marcina, czy podejmie się tego zadania. Po krótkim namyśle odpowiedział, że tak. W pracy będzie mu pomagał trener Frączek – mówi prezes.

Nowy zespół opiera się na wychowankach klubu. Nie brakuje też utalentowanej młodzieży. Znane nazwiska to wspomniany Rutkowski, a także Tobiasz Bernat czy syn prezesa Łukasz Kisiel.

– Drużynę uzupełnili obcokrajowcy. Alaksandr Dziehciarou, Patryk Vrana i Siarhiej Mikulczyk – mówi prezes.

Celem na najbliższe miesiące jest walka o awans. – To ostatni sezon, gdy najlepszy zespół wejdzie do ekstraligi bez konieczności rozgrywania meczów barażowych – przypomina prezes.

Zagłębie nadal zmaga się z problemami finansowymi. Kwota dotacji z miasta nie zwiększyła się, a wydatki już tak. Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta, mówił na naszych łamach, że Zagłębie znowu ma się stać klubem wielosekcyjnym. W gronie dotowanych sekcji miały znaleźć się koszykarki, piłkarki nożne oraz właśnie hokeiści. Prezydent zaznaczył jednak, że środowisko hokejowe jest skłócone, co może opóźnić ten proces.

– Po tej publikacji klubowa delegacja spotkała się z prezydentem. Nie rozumiałem tych słów. Odpowiadam za pierwszą drużynę i zespoły młodzieżowe. Z kim miałbym się kłócić? Sam ze sobą? Jeżeli się biję, to tylko z własnymi myślami. Liczymy, że prezydent jednak znajdzie miejsce dla hokeja w nowej spółce. Jeżeli prawdą jest, że piłkarskie Zagłębie wkrótce zmieni właściciela, to miasto zyska możliwości, żeby mocniej zainwestować w pozostałe sekcje. To byłaby wielka szansa dla hokeja – kończy.

Zagłębie inauguruje sezon weekendowymi meczami z MMKS-em Podhale Nowy Targ. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 18, a niedzielne o 17. Bilety kosztują 5 zł.
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 5278
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: SEZON 2017/2018

Postprzez GrubyPerez 2017-10-01, 2:33 pm

6:1 w pierwszym meczu na Zimowym .
I gdyby nie festiwal kar w III tercji ( goście przez wiele minut grali w przewadze 5 na 3) oraz rewelacyjna dyspozycja bramkarza gości dwu cyfrówka nikogo by nie dziwiła :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-10-01, 3:50 pm

To ogromnie cieszy. Jakkolwiek - to akurat, że będę waleczni, tak jak ostatnimi laty w odróżnieniu od piłkarzy było ZAWSZE: to było dla mnie pewne i wyraźnie zaznaczałem to także w komentarzu do cytowanego przeze mnie artykułu W. Todura, który to komentarz wystraszył chyba przecież niezłomnego entuzjastę Zagłębia, jakim jest Kol. Adam1906, więc ponieważ pisałem resztę komentarza raczej minorową melodią, że to może bardziej koniec Zagłębia wieszczyć, to i może dlatego powtórzył już artykuł w tym wątku, wskazującym na jakieś nadzieje w sezonie 2017/18? Oczywiście, nie chcę ich przekreślać, tych nadziei, bo sam je przecież chcę żywić, toteż nawet wciąż wskazując niepokojący podział środowiska już przecież wypchniętego na drugi front - a także pamiętając, że to nie jest dokładnie ta firma Podhala, którą pamiętamy też jako silne zjednoczone nowotarskie środowisko: to jednak też podkreślam, cokolwiek powiedzieć dalej, że to świetny początek. Oby za chwilę też tak zaczęli - i dojechali zdecydowanie zwycięsko do końcowej syreny... Ten początek, po tych wszystkich zawirowaniach, był bardziej potrzebny, niż wynikałoby to z samej logiki ligi hokejowej. Hokej bowiem - choć nie ma tego poziomu, by wychodziło to tak dobrze jak w innych, silnych ligach, począwszy od NHL: doskonale rozumie tę logikę, której nie mogą pojąć piłkarza, środowisko działaczy w piłce i wielu piłkarskich kibiców, że rozgrywki po prostu najpierw mają start, sezon podstawowy, w którym punkty tak jednak mniejsze są, mniej się liczą: i potem jest finisz, play offy, w których "każdy punkt podwójnie się liczy". Niestety, w zagłębiowskim hokejowym środowisku, to jednak w tym aspekcie jest duże odchylenie "piłkarskie", bo nie mogą tej logiki u nas chwycić, w zeszłym sezonie nie pierwszy to raz Zagłębie się na tym przejechało, że najważniejsze są rozgrywki finałowe, to one dają zwycięstwo. Oby tym razem już to jakoś załapali - jakkolwiek powtarzam, w obecnej sytuacji ten początek też był ważny. Powodzenia i dzisiaj!
Blajpios
 
Posty: 3044
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2017-11-02, 2:27 pm

Byłem na 2 meczach, jeden ze Stocznią i drugi z Poznaniem. Gra Zagłębia nie porywa. Przeciwnicy słabi a Zagłębie pomimo wysokich zwycięstw nie zachwyciło. Szczególnie 1 tercje jakieś niemrawe i bez pomysłu. Drugie z kolei zagrane dużo lepiej. Gra w przewagach katastrofalnie słaba a graliśmy z ekipami słabymi. Nawet 5 na 3 przez minutę nie wykorzystane a Poznań w sobotę miał przewagę, którą po 5 sek. wykorzystał, podobnie w niedzielę. Zagraniczni zawodnicy szału nie robią a powinno być widać różnicę skoro sprowadzamy kolesi i płacimy im więcej. Dodatkowo teraz podobno Darek zakontraktował Kulika z Janowa. Nie wiem po co skoro koleś ma najlepsze lata za sobą i w Janowie chłopaki psioczyli na niego. Po ciul nam taki zawodnik? Lepiej młodych naszych dokooptować i ogrywać. Podsumowując nie widzę szansy awansu w tym sezonie z tą kadrą. Toruń przyjedzie to nas znowu zbije. Potrzeba konkretnych wzmocnień i to tak przynajmniej z 3 zawodników.
bolo73
 
Posty: 968
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-11-03, 11:24 pm

Ja szczerze pisząc, obawiam się, że nie tylko z powodu kadry brak widoków na awans. Obawiam się pewnej analogii względem piłkarskiego Zagłęba - tylko jeszcze bardziej na bocznym torze. Fakt, sytuacja ogólna hokeja jest inna niż piłki w Polsce; w moim odczuciu piłka i PZPN wpuścili trochę powietrza, jest jednak perspektywa już na poziomie głównych nurtów rozwoju dyscypliny w świecie - natomiast hokej, to naprawdę inna planeta, czy raczej inna galaktyka. Toteż - na pobocza hokeja, gdzie obecnie Zagłębie wylądowało, nie dochodzą impulsy życia. Stąd - naprawdę obawiam się zastoju. Kto wie, czy nie można powiedzieć, że podobnie jak z piłką, tylko w hokeju to już "klasycznie" "problem w pełni". Biorąc przez pryzmat byłych zawodników, można powiedzieć tak: w całym świecie, w każdej dyscyplinie: czołowe, rozwijające się klubu (choć na różnych poziomach z racji poziomu rozgrywkowego, z racji poziomu rozwoju dyscypliny w danym kraju itp): w klubie jako osoby na przynajmniej niektórych decydujących stanowiskach mają ex-zawodników należących w przeszłości do najlepszych w danym klubie, miejscowe sławy. Tymczasem w Zagłębiu, tak piłkarskim, jak ostatnio widać i hokejowym: decydujące pozycje objęli bynajmniej nie najwybitniejsi z historii. Z tym, że w piłce, jak wspomniałem, ogólny rozwój polskiej piłki jest inny, prestiż zajęcia się piłką jest inny, większe pieniądze: więc wpływ tego, że nie byli najlepsi decydują jest trochę zneutralizowany. W hokeju - no, właśnie, skutkiem może być, że te "perspektywy w postaci braku perspektyw i mielizny": mogą być dużo bardziej doskierające.
Blajpios
 
Posty: 3044
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2017-11-21, 10:55 pm

Na chwilę obecną Toruń jest poza zasięgiem tak nas jak i Krynicy i to jest przepaść jeżeli chodzi o potencjał. Jeżeli Darek faktycznie myśli i marzy o awansie to już teraz należy pomyśleć o konkretnych wzmocnieniach i to nie jest kwestia jednego czy dwóch zawodników tylko potrzeba nam całej piątki grajków, którzy faktycznie zrobią różnicę. Czekanie na play-off i ewentualne wówczas wzmocnienia nic nie dadzą ponieważ potrzeba zgrania zespołu a tego nie osiągnie się tak w mig. Druga sprawa to podejście zawodników i odpowiednia koncentracja od początku do końca. Nie może być tak, że w 4 kolejnym meczu pierwsi tracimy bramkę (w 3 meczach w ciągu pierwszych 5 minut!!!) z ekipami pokroju Dębicy czy szkółki II. To jest niedopuszczalne!! No chyba, że gramy u buka i podbijamy sobie kurs, ale to wtedy powiedzcie to też sobie pogram mocniej. Tak więc na chwilę obecną jedynym kandydatem do awansu jest Toruń i nikt poza nimi.
bolo73
 
Posty: 968
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez jondek 2017-12-13, 11:06 pm

NaturDay to nowy sponsor hokeistów.Przydałoby się jakieś "wzmocnionko" przed Toruniem ;-)
jondek
 
Posty: 1161
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez GrubyPerez 2017-12-14, 9:17 am

jondek napisał(a):NaturDay to nowy sponsor hokeistów.Przydałoby się jakieś "wzmocnionko" przed Toruniem ;-)z MLMu?
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2017-12-19, 11:17 am

Nie byłem w weekend na meczach z Toruniem. Jeżeli ktoś był to proszę o relację i info jak to wyglądało. Jest jakaś nutka optymizmu czy dalej kiepsko to wygląda?
bolo73
 
Posty: 968
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2018-01-21, 7:26 pm

No niestety, ale wszystko wskazuje na to, że awans w tym sezonie jest zaklepany dla Torunia. Nie dość, że mieli najsilniejszą kadrę to jeszcze dokooptowali dwóch konkret zawodników i nikt nie ma prawa im zagrozić w osiągnięciu celu. Z wywiadu z Darkiem Kisielem jasno wynika, że budżet mamy ograniczony i musimy grać tym kim gramy. Jest tylko jedno ale. Otóż rozumiem, że kadra jest jaka jest ale ledwo wymęczone zwycięstwo nad słabym Stoczniowcem a tydzień później nad mocniejszym ale nadal średnim Poznaniem oraz wygrane tylko 9 i 7 do zera z najsłabszą Dębicą chwały naszym zawodnikom nie przynoszą. Z Dębicą u siebie spokojnie powinny być dwie cyferki a tu co? Wczoraj pierwsza tercja ledwo ledwo 1:0, druga tercja nie lepsza. Marności nad marnościami. Generalnie nie widzę przyszłości dla hokeja jeżeli nie pojawi się ktośkto zechciałby konkretnie wspomóc klub. A szkoda bo to piękna dyscyplina sportu.
bolo73
 
Posty: 968
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2018-02-10, 8:49 pm

:brawo: :brawo: :brawo: ALE MUSIALY BYC EMOCJE !!!! SEKUNDA DO KONCA I WYROWNANIE A POTEM ZWYCIESKA DOGRYWKA
JAROSZEWSKI MUSI ODEJŚĆ
slawekchicago
 
Posty: 3403
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-11, 12:22 pm

1 mecz półfinału Play Off:

Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 6:5 (2:0, 0:2, 3:3, d. 1:0)


Bramki:


1:0 - Jakub Jaskólski (Tobiasz Bernat - Nikołaj Stolarienko), 5 na 5, 06:36
2:0 - Nikołaj Stolarienko (Łukasz Rutkowski), 5 na 5, 16:04
2:1 - Tomasz Cieślicki, 5 na 5, 35:49
2:2 - Aleksandr Alimow (Dawid Kruczek), 5 na 5, 36:57
3:2 - Pawło Taran (Nikołaj Stolarienko - Andrzej Stojek), 5 na 5, 41:05
4:2 - Dmytro Demjaniuk (Michał Bernacki - Pawło Taran), 5 na 5, 42:23
4:3 - Grzegorz Leśniak (Marek Bryła - Krzysztof Dudkiewicz), 5 na 5, 53:03
4:4 - Walerij Polinin (Piotr Pach), 5 na 4, 57:23
4:5 - Grzegorz Myjak (Marek Novák), 5 na 4, 57:58
5:5 - Nikołaj Stolarienko (Michał Bernacki), 4 na 3, 59:59
6:5 - Łukasz Rutkowski (Michał Bernacki), 4 na 3, 61:59

Strzały na bramkę przeciwnika: 40 - 25
Liczba wszystkich kar w meczu: 7 - 5
Bramki w osłabieniu: 0 - 0
Bramki w przewadze: 2 - 2
Łączna długość kar w meczu: 37 - 18 min.
Liczba widzów na meczu: 1200
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 5278
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-11, 12:29 pm

DZISIAJ O GODZINIE 17:00 MECZ PÓŁFINAŁOWY NR 2 :!: :!: :!:
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 5278
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-11, 8:55 pm

Półfinał Play Off mecz nr 2

Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)


Bramki:


1 : 0 - Nikołaj Stolarienko (Tobiasz Bernat), 5 na 4, 02:00
2 : 0 - Dmytro Demjaniuk (Kamil Sikora - Michał Bernacki), 5 na 5, 06:25
2 : 1 - Jan Jindra (Walerij Polinin), 5 na 5 , 12:42
3 : 1 - Łukasz Rutkowski (Dmytro Demjaniuk - Michał Bernacki), 5 na 5, 18:14
3 : 2 - Aleksandr Alimow (Walerij Polinin - Piotr Pach), 5 na 4, 44:43
4 : 2 - Łukasz Rutkowski (Michał Bernacki), 5 na 5 EN, 59:42

Strzały na bramkę przeciwnika: 32 - 17
Liczba wszystkich kar w meczu: 7 - 4
Bramki w osłabieniu: 0 - 0
Bramki w przewadze: 1 - 1
Łączna długość kar w meczu: 14 - 8 min.
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 5278
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2018-02-11, 10:08 pm

Pytanie do tych co byli. Jak generalnie wyglądała nasza gra? Bo dwukrotna strata dwóch goli w krótkim odstępie czasu nie powinna się zdarzać jeśli chcemy powalczyć o ekstraligę. Szkoda, że Darek nie wyczaił lepszego bramkarza a widać można było skoro biedny Janów zakontraktował kolesia, który grywał bodajże w 2 lidze (3 poziom) czeskiej, a który to bramkarz robi ogromną różnicę w jakości Janowa. Na plus jednak widzę dwa nowe nabytki i to się chwali, ale bramkarz przydałby się.
bolo73
 
Posty: 968
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników