I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-12-04, 10:29 am

8 stycznia zawodnicy Zagłębia Sosnowiec rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej Nice I ligi. W planach jest obóz w Hiszpanii, który odbędzie się w dniach 5-14 lutego.

W czasie zgrupowanie pierwszoligowiec rozegra trzy sparingi. Rywale zostaną podani w późniejszym terminie.

Plan sparingów:

13 stycznia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (w Niecieczy)
17 stycznia - Cracovia (w Sosnowcu)
24 stycznia - Podbeskidzie Bielsko-Biała (w Sosnowcu)
31 stycznia - Rekord Bielsko-Biała (w Sosnowcu)
24 lutego - GKS Bełchatów
http://www.90minut.pl/news/283/news2830 ... panii.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-12-04, 6:01 pm

Pierwszy raz od dawna nie gramy z Gejksa lub Wisła .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-12-04, 6:18 pm

Tomcjo napisał(a):Pierwszy raz od dawna nie gramy z Gejksa lub Wisła .

Z Wisłą mogli się obrazić, bo skiślaki już w tej przerwie zimowej chcieli nam wyjąć Milewskiego. Teraz im nie wyszło (i bynajmniej przyczyną nie była jego kontuzja, tylko odpowiedni zapis w kontrakcie), ale jak chłopak ponownie będzie błyszczał wiosną nie damy rady go zatrzymać. Jedynym szansą żeby został u nas będzie awans Zagłębia do Ekstraklasy...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez GrubyPerez 2017-12-05, 8:57 pm

novack napisał(a):To może też oznaczać hiszpański kierunek transferów ;-)



byłem
sprawdziłem
youtube
w
hiszpanii
działa

:niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-12-05, 9:47 pm

GrubyPerez napisał(a):
novack napisał(a):To może też oznaczać hiszpański kierunek transferów ;-)



byłem
sprawdziłem
youtube
w
hiszpanii
działa

:niezle:

Ja nie wiem czemu nie wierzycie w naszego "Nescafe 3 w 1". Zobaczycie jak nas wszystkich Don Roberto zaskoczy tak że nam kopary opadną. A odnośnie transferów Hiszpanów ciekawy artykuł na weszło:
http://weszlo.com/2017/12/04/kazdy-moze ... go-angulo/

Przecież koniec roku blisko a nasz jak zawsze prawdomówny Prezydent obiecał finalizację sprzedaży akcji klubu najlepszemu z licznych chętnych bijących się o nasz klub, a zwycięzca przyniesie Stankowi wór kasy na transfery.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-12-05, 10:33 pm

Jak to ? To nie wystarczy odpalić YouTube ? Niemożliwe zeby dajrektor sie mylił .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-12-06, 7:57 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez bazant 2017-12-08, 1:51 pm

Tomasz Jodłowiec w Podbeskidziu
No jeśli by im się to udało to był by hit I ligii

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12449.html
bazant
 
Posty: 251
Dołączył(a): 2007-02-22, 7:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2017-12-08, 2:28 pm

Góral z Żywca, to może być decydujące.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-12-08, 6:05 pm

Jak byśmy złożyli lepsza propozycje to góral z Żywca byłby Zaglebiakiem . Tak jak Dudek
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-12-08, 8:59 pm

Tomcjo napisał(a):Jak byśmy złożyli lepsza propozycje to góral z Żywca byłby Zaglebiakiem . Tak jak Dudek
No, tak - ale "lepszość" z Zagłębia może oznaczać raczej tylko przewagę finansową, choć też niekoniecznie. Może np. oznaczać kontrakt dłuższy; albo gwarancję pracy w klubie po karierze, jako np. trener młodzieży; może też oznaczać propozycję jakąś dla małżonki. Normalna rzecz, nie ma co robić sensacji - każdy wybiera tę propozycję, która dla niego najlepsza, przy czym różne okoliczności waży. Tak więc - Podbeskidzie ma łatwiej złożyć lepszą propozycję niż Zagłębie z prostej racji, jak to zauważył Kol. nocack - bo rodzina bliżej cała, bo rodzinne strony, bo kończąc karierę może chcieć wrócić w to środowisko i już "rozkręca" jakiś biznes, który łatwiej będzie przypilnować będąc bliżej itp itd. Rzecz w tym - jaki jest, znów się powtórzę, zarząd, centrum decyzyjne: jaką ma szerokość horyzontów, wizję i Innymi słowy, czy ma wyobraźnię, która pozwalała strzelać bramki w Premiera Division, zdobywać króla strzelców we Francji czy choćby Izraelu lub brylować w ekstraklasie włoskiej, angielskiej czy niemieckiej a jeżeli mówimy o bramkarzu, to czy miał tyle polotu i mądrości widzenia, że zatrzymywał najlepszych napastników w przywołanych tu ligach — czy też zakres tej wyobraźni pozwalał co najwyżej napastnikowi, pomocnikowi czy bramkarzowi, obrońcy: brylować na peryferiach polskiego futbolu w "doskoku" osiągając w rodzimej ekstraklasie pozycje raczej końcowe raz na parę lat, zagrawszy ileś tam meczów. Oczywiście - piszę tu tylko o jednym czynniku, który sam z siebie nie wystarcza, dobry piłkarz nie jest od razu dobrym trenerem, managerem, prezezsem, dojść muszą inne czynniki - ale bez tej wyobraźni, skoro mówimy o alternatywie zatrudnienia np. T. Jodłowca - to trudno sobie wyobrazić, by zdołali wykombinować propozycję, która bez tysięcy złotych więcej a przebije taką propozycję Podbeskiedzia, które ma przewagi, o których napisałem wyżej; podobnie w wypadku innego zawodnika "do przebicia" z propozycją. Przy czym ani nie rozstrzygam, że akurat o T . Jodłowca należałoby się bić, jakkolwiek defensor jego pokroju, jeżeli chce się zatrzymywać jako może jezscze rozwojowych A. Najemnskiego czy M. Cichockiego, to mogłoby być faktycznie rozwiązanie: ktoś, kto może czegoś nauczyć, jak A. Głowacki czy M. Wasilewski w Wiśle. Ż. Udovicić niestety ani rozwojowym obrońcą nie jest, nie łudźmy się, że wiele się jeszcze nauczy - ani nie jest rozwojowy jako doświadczony, bo chyba wzoru bycia obrońcą nie stanowi. W każdym razie - gdy brak fantazji, zaskakującego pomysłu: to do przebijania ofert innych pozostaje tylko kasa.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-12-10, 4:25 pm

PIERWSZA LIGA: Transferowe niewypały jesieni, czyli jakich błędów nie popełniać zimą
(...)
3. Michał Fidziukiewicz (GKS Tychy)

On jest idealnym podsumowaniem tego, co latem i jesienią działo się w Tychach. Poszli tam grubo z kasą i zapowiedziami, a skończyło się jak w przypadku Fidziukiewicza – jednym wielkim rozczarowaniem. I pomyśleć, że o tego piłkarza „biło” się latem kilka klubów. Po pierwsze Zagłębie Sosnowiec, w którym tyle lat Fidziukiewicz przecież grał. – Zażądał naprawdę dużych pieniędzy. Bardzo dużych. Kontrakt mu się kończył i zagrał va banque. Niby w rundzie wiosennej strzelił kilka ważnych goli, ale w końcówce nie pociągnął tego zespołu. Wtedy, kiedy akurat najbardziej zespół tego potrzebował. No i doszliśmy do wniosku, że będziemy szukać innego rozwiązania na tej pozycji. Myślę, że gdyby nie tak duże oczekiwania, to byśmy się dogadali – opowiadał nam latem ówczesny trener Zagłębia Dariusz Banasik.
Potem w grze był Raków. – Wystawił nas. Ale nie chodziłem z tego powodu do mediów i się nie żaliłem. Był już z nami dogadany, dostał tyle, ile sobie zażyczył, ale ostatecznie zachował się nieelegancko. Próbował jeszcze ratować twarz, tłumacząc, że w Tychach dostał dłuższy kontrakt, na czym mu zależało, ale powtarzam – zgodził się na to, co mu zaproponowaliśmy. Miał przyjechać na badania i podpisać umowę, ale nas wystawił. Ale nawet pięciu minut po nim nie płakałem – to trener Marek Papszun.
I płakać naprawdę nie było po kim. Jesienią Fidziukiewicz zagrał w 17 ligowych meczach. Strzelił… 1 gola.

4. Alexandre Cristovao (Zagłębie Sosnowiec)

24-letni reprezentant Angoli wygrał latem casting w Sosnowcu na snajpera numer jeden. Dziś kibice Zagłębia powinni dziękować niebiosom, że chwilę później działacze dokupili jeszcze Szymona Lewickiego, bo z goli Cristovao pożytek byłby taki jak z parasola w… No, mniejsza z tym.
Głównym problemem Angolańczyka było to, że nie ma paszportu Unii Europejskiej, a jedyne miejsce w Zagłębiu dla piłkarza spoza UE zarezerwowane było zazwyczaj dla Żarko Udovicicia. Cristovao robi więc za tło. Co prawda w trakcie rundy rozpoczął starania o uzyskanie holenderskiego paszportu, ale w niczym to jego sytuacji na razie nie zmieniło. Grał bardzo sporadycznie – w lidze zaledwie 71 minut na boisku. Goli zero. I pomyśleć, że latem to właśnie w nim upatrywaliśmy kandydata na zagraniczną gwiazdę numer jeden w pierwszej lidze… Drobna pomyłka. Podobnie jak działaczy Zagłębia, którzy chyba nie wiedzieli, że sprowadzają faceta, który nie będzie mógł grać, gdy na boisku przebywać będzie Udovicić. No, chyba że jednak wiedzieli. Jeśli tak, to tym gorzej o nich świadczy…
(....)
8. Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec)

Wciąż mamy w pamięci to, jak świetnie radził sobie rok temu w Pogoni Siedlce. I to na tyle, że zimą postanowił wrócić do Legii i powalczyć tam o miejsce w pierwszym zespole. Nie udało się, latem znów trafił na wypożyczenie – tym razem do Sosnowca, ale wydawało się, że znów podbije pierwszą ligę. No i że błyszczał w Zagłębiu będzie co najmniej tak jak w Siedlcach. A tu nic z tego. W dodatku podczas meczu z Bytovią piłkarz zasłabł i trafił do szpitala. Badania wykazały, że nic groźnego się nie dzieje, jednak kilka kolejek musiał opuścić. No i w Sosnowcu mu podziękowano. Trener Dariusz Dudek przekonuje, że nie chodzi o kłopoty zdrowotne, ale o to, że Rafał przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Sebastianem Milewskim, a w planach klubu jest sprowadzenie zimą jeszcze jednego piłkarza na tę pozycję. I chyba trudno się mu dziwić. A Rafał zagrał jesienią w barwach Zagłębia 12 meczów, w tym 10 pierwszym składzie. Miał więc sporo okazji, by przekonać do siebie Dudka.
(...)
http://futbolfejs.pl/i-liga/pierwsza-li ... niac-zima/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-12-10, 8:20 pm

Na 10 niewypałów transferowych dwa od nas i jeden którego sie pozbyliśmy a blisko było zeby został . Stanek to chyba o tobie w Polsce robi sie głośno .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-12-10, 9:48 pm

STANEK WYPIERDALAAAAJ

TO MOJE PIERWSZE HASLO PO IMPREZIE I NA TRZEŹWO
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-12-10, 9:55 pm

A pomyslec ze mial grac u mnie. NIE MAM RACJI , PSNIE DYREKTORZE ???
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack