Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2017-11-21, 8:39 am

Czy może ma ktoś jakąś wiedzę na temat adresu nowego stadionu? Czy podpięty zostanie pod ul. Zaruskiego lub Blachnickiego, czy też powstanie nowa ulica której trzeba będzie nadać nazwę? Gdyby okazało się, że planowana jest nowa ulica, to wybór tej nazwy nie może się odbyć bez Nas. W Gdańsku nowy stadion powstał przy nowej ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk. Warto za wczasu zastanowić sję nad naszymi propozycjami i naciskać na Arkadiusza. Wrzucajcie tutaj propozycje, począwszy od np. ul. Dumy Zagłębia, przez Włodzimierza Mazura po....
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2017-11-21, 8:57 am

novack napisał(a):Wrzucajcie tutaj propozycje, począwszy od np. ul. Dumy Zagłębia, przez Włodzimierza Mazura po....

Chęcińskiego 1 :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2017-11-21, 9:24 am

Lepiej brzmi Arkadiusa :) ale temat jest poważny i nie trywializujmy go. Nazwa ulicy przy której mieści się stadion klubu, to ważny marketingowy element, publikowany przy każdej okazji.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2017-11-21, 10:17 am

novack napisał(a):temat jest poważny i nie trywializujmy go

No dobra, poprawiam się choć wydaj e mi się, że cokolwiek jest jeszcze ciut za wcześnie na takie dysputy choćby z racji tego, że nawet budowy nie rozpoczęto ani nie są znane szczegóły finansowe. Natomiast na chwile obecną to co mi przychodzi do głowy, jeśli chodzi o konkretnego patrona ulicy to np. ulica Renera względnie, gdyby lepiej byłoby czasów nowożytnych to ulica Gałeczki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2017-11-21, 10:19 am

A sam stadion mógłby mieć pełną nazwę: Stadion Zagłębia Dąbrowskiego imienia Wlodzimierza Mazura
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2017-11-21, 10:46 am

Bardzo piękna nazwa i patron, ale obawiam się, że komercja wymusi na nas nazwę sponsora tytularnego (oby się znalazl) i będziemy musieli się z tym pogodzić, a brzmieć to może Nerlo Data Arena, i co kilka lat inna coś tam Arena, takie czasy, ale nazwa ulicy przy której te areny staną to nasza sprawa i ważne żebyśmy mieli na to wpływ.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2017-11-21, 10:53 am

August napisał(a):np. ulica Renera


Super pomysł :niezle: ,a jeżeli już bawimy się w "nazewnictwo" to jeszcze proponuję aby nie zapomnieć o trybunach ,też można nazwać je imionami zasłużonych piłkarzy .Jeżeli August proponujesz nazwę - Stadion Zagłębia Dąbrowskiego imienia Wlodzimierza Mazura- to jest okazja aby nasi decydenci próbowali coś "ugrać" i zaproponowali wszystkim gminą zagłębiowskim umieszczenie ich herbów wokół np. zadaszenia (taki marketing) ,wiem że do realizacji projektu jeszcze daleko ale jak się bawić to się bawić :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2017-11-21, 11:00 am

Super pomysł Rudi! Wcale nie jest tak daleko, bo ewentualne akcenty na trybunach powinny znaleźć się w projekcie, a projekt ma się ku końcowi.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez mason 2017-11-21, 11:18 am

To ja dołożę jeszcze od siebie, a mianowicie można pomyśleć o pomnikach najbardziej zasłużonych wzorem Manchesteru United czy szukając bliżej Cracovia ma Kałużę, a narodowy Górskiego.
Wtedy nawet nazwę można oddać tytularnemu(kasa).
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2017-11-21, 11:25 am

Trzeba coś zaproponować za wczasu, tak żeby ująć to w projekcie, bo jeśli po fakcie zaczniemy przeróbki własnymi silami typu MOSiR (patrz Zinedin Zudin) to strach się bać :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2017-11-21, 11:39 am

mason napisał(a):Wtedy nawet nazwę można oddać tytularnemu(kasa)

Byleby to nie był znany producent żarówek ;-) .
Mnie się podoba to co zrobiono w Chorzowie umieszczając nad trybunami podobizny osób zasłużonych dla klubu. U nas co prawda też tak zrobiono ale na ścianach w knajpie, a to nie to samo.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2017-11-21, 1:34 pm

novack napisał(a):Lepiej brzmi Arkadiusa :) ale temat jest poważny i nie trywializujmy go. Nazwa ulicy przy której mieści się stadion klubu, to ważny marketingowy element, publikowany przy każdej okazji.



nie trywializuję, bo całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale ciekawa refleksja mnie naszła idąc tym tropem myślowym odnośnie obecnego adresu stadionu :lol:

Aleja Zagłębia Dąbrowskiego funkcjonuje już w Dąbrowie, mogłaby zaistnieć w każdym z Zagłębiowskich miast, w tym w Sosnowcu ;)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2017-11-21, 1:41 pm

Aleja ZD jest też już w Sosnowcu od skrzyżowania z Długosza do cośtam Expo. Ja też miałem napisać swoją propozycję, czyli Stadion im. Kazimierza Kutza przy ul. Jerzego Gorzelika, ale nie chcąc trywializować nie napiszę :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2017-11-21, 1:49 pm

novack napisał(a):Aleja ZD jest też już w Sosnowcu od skrzyżowania z Długosza do cośtam Expo. Ja też miałem napisać swoją propozycję, czyli Stadion im. Kazimierza Kutza przy ul. Jerzego Gorzelika, ale nie chcąc trywializować nie napiszę :)


novack, nie rób sobie jaj :)

To trzeba przenieść Aleję i po kłopocie ;)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2017-11-21, 2:00 pm

novack napisał(a):Stadion im. Kazimierza Kutza przy ul. Jerzego Gorzelika

W każdej chwili można nadać patrona któremuś toi-toiów na Stawikach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników