OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.oo

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-18, 6:55 pm

novack napisał(a):Chojniczanka remis, latynosi ze Zbukowej remis, to jest naprawdę ważne zwycięstwo!

Jak najbardziej. Szkoda mimo wszystko paru straconych pkt jak ostatnio w Tychach. A jak młócić Tychy pokazują Suwałki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Blajpios 2017-11-18, 7:05 pm

August napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):A Ja do Kol. Augusta - Jedrycha można pochwalić cieplej, bardziej - ten
zawodnik ma dopiero 25 lat - będą z niego ludzie w niedalekiej przyszłości.
Pozdrawiam
Tadeusz

Nie wiem dlaczego w Polsce ukształtowała się taka mentalność, że zawodnika w wieku 25 lat uważa się za nie wiadomo jak perspektywicznego. (...)
No, właśnie dlatego ;-) się go uważa za nie wiadomo jak perspektywicznego... bo jest nie wiadomo jak perspektywiczny! Może trochę, może jeszcze bardzo, tylko startuje powoli (a jak Kol. TadeuszWiśniewski przypomniał starą zasadę, to faktycznie na stopera dojrzewa się dłużej, to dlatego F. Smuda mógł udanie przekwalifikować P. Pitrego) - a może ten rozwój, to już faktycznie ułuda, wciskana tylko przez managera? Nie wiadomo - jak perspektywiczny. Jak to wyżej napisałem - a ci, co "książkowo" rozwijają się i są doświadczeni w wieku 25 lat, to za miliony euro idą do PSG. Zagłębie jest obecnie średniakiem drugoligowego frontu w kraju należącym do średniaków z tendencją zwyżkową w klasyfikacji europejskich "piłek nożnych". Może nie powinno się więc nie próbować sprawdzić, jak ci mniej książkowi są perspektywiczni? Jakkolwiek - akurat nie na sposób z Christovao, czyli w sposób, w którym rozeznanie zawodników jest na poziomie okręgówki: to jednak nie wyklucza to innych przypadków sprawdzania, moim zdaniem. Niemniej - może nie powinno się zamordować presją, jednak? Choć bowiem wiedząc, że ktoś nie jest jednoznacznie rozwojowy, w wieku 25 lat nie jest w pełni ukształtowany na miarę, niech będzie tylko, polskiej czołówki ekstraklasy: to jeszcze nie znaczy to zaraz, że uważa się go za bardzo rozwojowego, gdy daje się jakąś szasnę, przygląda się. Przy czym, oczywiście - to powinno być dopasowane do jakiejś linii rozwoju, gdyby ona była. Czy tego jesteśmy już pewni, jest zarząd i wizja rozwojowa pewna? Realizowana w centrum decyzyjnym. Wiemy na pewno, że w wizji rozwoju Klubu w ciągu 10 lat, są wskazane zazębiające się elementy, wśród których wskazane jest w którym miejscu jest też przewidziana walka realna o awans i to nie "sam w sobie", tylko element realizowanej koncepcj rozwoju? Aha, to już mamy zapewne, skoro idziemy dalej. Jednak, jeżeli tak - optowałbym za realizowaniem i tego punktu mniej więcej w stylu, o którym pisałem na początku.
Ostatnio edytowano 2017-11-18, 7:08 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez novack 2017-11-18, 7:06 pm

Wystarczyło, że wszedł Niuniek i pozamiatane ;-) W tabeli za ostatnie siedem kolejek liderujemy!
Ostatnio edytowano 2017-11-18, 7:10 pm przez novack, łącznie edytowano 2 razy
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez RUDI 2017-11-18, 7:07 pm

August napisał(a):A jak młócić Tychy pokazują Suwałki.

Dokładnie ,Matusiak już się tak nie "spinał" jak w meczu z Zagłębiem (został zmieniony) ,a Fidziu znowu potwierdził że dobrze zrobiono że się z nim pożegnano w Sosnowcu (niech doi z kasy tyskich )
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-18, 7:10 pm

Blajpios napisał(a):to dlatego F. Smuda mógł udanie przekwalifikować P. Pitrego

To może Dudek go na snajpera przekwalifikujeuje. Dzisiaj się sprawdził.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-20, 10:57 am

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-20, 2:47 pm

Nasi też już dali skrót meczu:
https://www.youtube.com/watch?v=3YVJswSiAeI
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez novack 2017-11-20, 5:08 pm

Jędrych i Cichocki w jedenastce Sportu! Zagłębie środkowymi obrońcami stoi ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-20, 6:01 pm

novack napisał(a):Jędrych i Cichocki w jedenastce Sportu! Zagłębie środkowymi obrońcami stoi ;-)

Tyle, że "Sport" nie raczy uzasadniać swoich wyborów. Jędrychowi takie wyróżnienie tym razem jak najbardziej się należy. Nie tylko dlatego, że dobył bramkę meczu, ale świetnie i przytomnie się zachował dobijając bramkę po odbiciu piłki przez bramkarza. Zachował się jak rasowy snajper no i zachował przy tym zimną krew. Kto wie czy dzięki niemu nie zyskaliśmy 3 pkt decydujących o tym, że jednak będziemy grali wiosną o awans. Choć to się jeszcze okaże. W każdym razie wielkie brawa. natomiast Cichocki to nie wiem czym się w meczu przysłużył.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez slawekchicago 2017-11-20, 6:27 pm

Oj tam oj tam .Zagrali na zero z tylu ? Zagrali !!!! Wiec niech ma :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Blajpios 2017-11-20, 8:59 pm

Hm, za co? Może na przykład:
relacjonujący mecz Olimpia Gr. - Zagłębie napisał(a):4' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko było straty bramki. Interweniował Dawid Kudła, a Mateusz Cichocki uprzedził próbującego dobijać Tomasza Wełnę i wybił piłkę sprzed linii bramkowej.
29' Przed polem karnym Mateusz Cichocki odebrał piłkę Eusebio Bancessiego.
32' Mateusz Cichocki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Adriana Bielawskiego.
50' Konrad Handzlik ograł dwóch rywali, wdarł się z piłką w pole karne i powstrzymał go dopiero Mateusz Cichocki.
57' Kontra gospodarzy. Mateusz Cichocki wybił piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Adriana Klimczaka.
90+1' gol - piłka nożna 0:1 Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Wrzucał Adam Banasiak. Piłkę podbił głową Mateusz Cichocki. Po strzale głową Vamary Sanogo na linii interweniował Wojciech Małecki, ale zdołał tylko odbić futbolówkę w bok, a Arkadiusz Jędrych z metra wbił piłkę do siatki.

I żeby nie było, że jakieś manipulacje:
1) wziąłem relacje ze strony "100% Zagłębia
2) jeszcze raz pojawia się w tej relacji nazwisko CIchockiego: przy podawaniu składów. Więcej razy nie jest wymieniony
3) oczywiście, to że więcej razy nie jest wymieniony, czyli ani razu, że coś zawalił nie napisano - jeszcze nie rozstrzyga, że nie zawalił na pewno: może np. relacjonujący okazał trochę miłosierdzia zawodnikowi? A może - po prostu nie dostrzegł kto zawalił, więc napisał ogólnie "obrona"? Możliwe. Z tym, że podobnie możliwe jest, że napisał "obrona" także przy jakimś pozytywie, przy którym nie dostrzegł kto to... To tak dla już "stuprocentowości" opinii. Niemniej faktem jest, że na tyle, na ile jest możliwe obiektywnie oddać mecz poprzez taką relację, gdzie ktoś i kibicuje i pisze: to występ M. Cichockiego zaprezentował się tak właśnie.
Może jednak warto uwierzyć, że jak jakąś opinię sobie w głębi serca urobliśmy i fajnie nam wychodzi nią szermować: to jednak nie jest powiedziane, że na "wieki wieków amen tak musi być"? Może przez dopuszczenie takiej myśli - jesteśmy w stanie dopingować tych, co nam zależy, by grali dobrze, czyli tych w Zagłębiu? Widziałem to zestawienie ze Sportu jeszcze przed południem, ale odpuściłem sobie informowanie tutaj, bo po co? "Żeby było śmieszniej jest w tej "jedenastce kolejki" jeszce jeden zawodnik z Sosnowca "kochany szczególnie": Dawid Ryndak.
Ostatnio edytowano 2017-11-20, 9:06 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 2 razy
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Tomcjo 2017-11-20, 9:02 pm

I dlatego ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem pozbywania sie kogokolwiek z pierwszej jedenastki . Co innego ławkowicze . Jesli beda jacyś nowi to niech udowodnią ze sa lepsi .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-20, 10:09 pm

Blajpios napisał(a):Może jednak warto uwierzyć, że jak jakąś opinię sobie w głębi serca urobliśmy i fajnie nam wychodzi nią szermować: to jednak nie jest powiedziane, że na "wieki wieków amen tak musi być

A to przykładowo uroili sobie chłopaki ze 100%:

Dawid Abramowicz zagrał z lewego skrzydła w pole karnego. Błąd Mateusza Cichockiego, który zagrał pod nogi Kamila Zapolnika, ale ten spudłował z 13 metrów.

Tomcjo napisał(a):I dlatego ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem pozbywania sie kogokolwiek z pierwszej jedenastki


Jeszcze parę takich prawidłowych wślizgów, trafień w piłkę, relacji z tego na 100% i nominacji "Sportu" a Cichocki z Jędrychem wygryzą Pazdana z Glikiem na MŚ w Rosji.

Bez urazy Panowie, każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale dzisiaj dostałem najpierw kolki a potem zajazdów ze śmiechu. Zgadnijcie kto wypowiedział te słowa całkiem niedawno:
" Już dzisiaj mogę powiedzieć, że od najbliższego okresu przygotowawczego moja uwaga będzie szczególnie mocno skupiona na budowie zespołu od tyłu, czyli z akcentem na niezawodną defensywę."
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-20, 10:17 pm

Jedenastka kolejki wg portalu gol24.pl gdzie po pierwsze jest krótkie uzasadnienie po drugie obok - jak najbardziej zasłużenie - Jędrycha drugim stoperem w jedenastce jest Petrasek zdobywca bramki dla Rakowa i generalnie uznany chyba za najlepszego piłkarza Rakowa i bardzo chwalony za ten mecz. I wydaje mi się, że wybór jest mimo wszystko bardziej miarodajny. Natomiast Cichockiego dano na rezerwę. Jak i Ryndaka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Blajpios 2017-11-20, 10:49 pm

Sorry, Kolego August! Nie mam czasu na zabawy. Ja podałem skąd jest to wzięte - z relacji z meczu, pisanej on line w Grudziądzu, bo chyba o ten mecz chodziło przy ustalaniu kolejki ligi? Co więcej - odpowiedziałem z góry na to "święte oburzenie", bo obawiałem się, że ktoś może się w te klocki chcieć bawić: proszę przyjrzeć się w tekście, który Kolega ominał cytując mnie. Napisałem wyraźnie, że w takiej relacji może się zdarzyć, że ktoś czegoś dokładnie nie napisał. Nie wyszukiwałem polegając tylko na sobie - "dałem" Ctrl-F, wykazało w tej relacji tylko tyle. Nie twierdzę, że Kolega nie znalazł tego na stronie 100 procent Zagłębia - nie mam czasu bawić się w przeglądanie dokładnie a Kolega nie zechciał podać, gdzie to wyczytał, tak jak ja podałem. I tak jak napisałem - 6 razy jest tam pochwała oraz napisałem, że możliwe, iż jakiegoś zawalenia nie zauważyli. Tyle, że nawet niech będzie - jest to jedno zawalenie, wobec 6 zagrań dobrych. Odpowiedziałem w dobrej wierze, że ktoś tu jeszcze uczciwie szuka wyjaśnień - że może właśnie za te zagrania w meczu z Olimpią dostał się do tej jedenastki kolejki. Nie wiem, nie widziałem meczu Rakowa ani meczu Zagłębia w Grudziądzu, może są jakieś podstawy do porównania, czy sprawiedliwiej ocenili w gol24, gdzie jednak też należy do czołówki stoperów grających w tej II klasie PL w minioną kolejkę, bo jednak na te rezerwę też się dostał. Naprawdę szkoda zdrowia i czasu ciągnąć to dalej, przynajmniej z mojej strony, bo przecież co Szanowni Pozostali Koledzy będą tu odkrywać, udawadniać, ustalać, to jest co innego, każdy to wg siebie ustala.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników