OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.oo

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez wilczy_jezdziec 2017-11-18, 6:02 pm

Też przeszło mi przez myśl, że Dudek broni wyniku wpuszczając Nuno :D. No to nie wypadamy z gry! Jedziemy dalej.

HISTORYCZNY DZIEŃ! W KOŃCU GRUDZIĄDZ ZDOBYTY! :brawo: :brawo: :lol:
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie


Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Tomcjo 2017-11-18, 6:05 pm

Oj taki głupi gol do szatni to musiał boleć . Ale ostatnio tak nas boleśnie obijali ze mały rewanż jest jak znalazł . No i smykło sie nam ale podtrzymuje ze o sześć punktów bedzie trudno bo nasi jakby juz zakończyli sezon i brak im pary i motywacji .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez novack 2017-11-18, 6:10 pm

Dudek taktyczne rozgrywa mecze jak walkę bokserską. Sukcesywnie obija rywala, bije po nerkach, wątrobie, rozbija łuk brwiowy i czeka, aż przeciwnik osłabnie, ale czasami jak jest okazja powinno się nokautować nawet jeszcze nie napoczęte go rywala.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez STACH PL 2017-11-18, 6:13 pm

Fuks i tyle
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez pete_zs 2017-11-18, 6:14 pm

Brawo chlopaki. Brawo Arek. Bardzo Wazne 3 pkty. :brawo:
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Blajpios 2017-11-18, 6:16 pm

Cieszyć się oczywiście należy i gratulacje, cieszę się. To inni ;-) tu na Forum może z trudem będąć przełykać, że muszą akurat temu zawodnikowi dziękować... za czujność w polu karnym! Co innego napiszę, jeżeli jednak chciałbym "na smutno": by stonować niewczesny i niezbyt mądry nadmierny entuzjazm - ale i rozpaczanie nadmierne. Ba! Łatwo by mi było pewnie z tą tezą akurat u fanów Olimpii dzisiaj się przebić, zwłaszcze że przecież w I połowie inny defensor, M. Cichocki uratował Zagłębie, czyli Olimpia już miała, miała, prawie miała prowadzenie, z bramki obrońca wybił (linii bramkowej). Spróbuję jednak nie iść na łatwiznę - tylko do chłodnej analizy emocjonujących faktów się odwołam.
Tak więc, raczej wszystkich piewców "powrotu czasów starych a dobrych (ale nie za dużo starych) - trochę poprowokuję. I co - naprawdę te 3 punkty uważacie za sprawiedliwe? Po takim meczu? Tak, pytanie głównie kieruję do wszystkich, co to nie pamiętają, jak kiedyś się mawiało "taki mecz, to wygrana za 4 punkty"; i do tych, co to ani rusz nie mogli pojąć że na finiszu, w rundzie finałowej punkty są naprawdę ważniejsze, ba! podwójnie ważne - i ESA-37 potępiali a teraz za to jakieś dogrywki po końcu ligi, niby tej kwintesenscji sprawiedliwych rozgrywek chcą rozgrywać dopiero poważne, ważniejsze mecze ale tylko dla niektórych, nie w lidze: baraże.
Naprawdę uważacie sprawiedliwe 3 punkty po takim meczu i takim golu w dogrywce z wolnego strzelanego na raty?
NIe, nie jest to tylko wpis o systemie rozgrywek, więc jakim prawem tutaj itd... To moja refleksja po tym meczu. Choć faktycznie, wg mnie najlepiej dopingujący do walki i dający emocje do końca, to system ESA-37 z podwajaniem punktacji za zwycięstwa w rundzie finałowej, co dotąd było stosowane w postaci dzielenia punktów przez pół po końcu części rozgrywek zasadniczej. Co więcej, dodałbym do tego jeszcze, że dopiero za zwycięstwo trzema bramkami byłyby te zwycięstwa "za 3 punkty" w rundzie zasadniczej a za 6 w finałowej (albo analogicznie za 1,5 w pierwszej, po podzieleniu na jej końcu - i w finale za 3 punkty).
Moim zdaniem zaś, po prostu dzisiejszy mecz, sądząc po relacji tekstowej (w lajfy.com to koleś prócz zmian i bramki, to chyba "z rozpaczy" tylko 4 wpisy z gry wpisał) — nader dobitnie pokazuje tę sprawę. 3 punkty za takie zwycięstwo?!
Ostatnio edytowano 2017-11-18, 6:25 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 2 razy
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez turku 2017-11-18, 6:20 pm

Udział w akcji bramkowej mieli Cichocki i Jedrych , to pokazuje jak ta bramka była fartowna.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-11-18, 6:24 pm

A Ja do Kol. Augusta - Jedrycha można pochwalić cieplej, bardziej - ten
zawodnik ma dopiero 25 lat - będą z niego ludzie w niedalekiej przyszłości.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez novack 2017-11-18, 6:27 pm

Jest szansa, że przezimujemy ze stratą nie większą niż 4 punkty, do zielonego pola. A to sprawi, że bez względu na prognozy synoptyków, zima będzie gorąca. A to skoczę do spożywczego po napój wyskokowy ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez turku 2017-11-18, 6:28 pm

Panie Tadeuszu. 25 lat to już powinien być ukształtowany piłkarz a nie nadzieja na przyszłość.
Jakby miał 18 lat to mógłby być nadzieją na przyszłość
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-11-18, 6:34 pm

Kol. Turku lubie Cię bo jesteś z Pogoni - ale Stoper jest jak wino i na tym
kończę.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez Blajpios 2017-11-18, 6:36 pm

turku napisał(a):Panie Tadeuszu. 25 lat to już powinien być ukształtowany piłkarz a nie nadzieja na przyszłość.
Jakby miał 18 lat to mógłby być nadzieją na przyszłość

Rozumiem myślenie Kolegi i w dużej mierze z nim się zgadzam, w znaczeniu, że w dzisiejszej piłce faktycznie 25-latkowie to już powinni być swego rodzaju wyjadacze. Tylko - zwłaszcza w drugorzędnej lidze średniaka piłki europejskiej w klubie też ze środka: czy aby nie potrzeba trochę elastyczności zachować, dać szansę tym, co nie tak książkowo się rozwijają, bo ci "książkowcy" to miliony euro idą grać w PSG? Czy aby nie taka despotyczno-ciasna presja w imię tego typu zasad nie doprowadzała ostatnio do tego, że osiągnięcia "rozwojowe" młodych zawodników, to "progres à la Arak" - a ci, co mogą, jak K. Michalak, to uciekają? A dopisując się do rozmowy powyżej, choć trochę innej, niż mój wywód, ale też "w temacie": cóż, Wiśle czegoś im brakowało w związku "z ukształtowanym 12 lat temu" A. Głowackim, to właśnie M. Wasilewskiego kupili ;-) a R. Pietrzak znów ma pecha (choć przyznam, że sam trochę się dziwię, widać, że mocno potrzebowali załatać dziury "na już")
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez August 2017-11-18, 6:45 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):A Ja do Kol. Augusta - Jedrycha można pochwalić cieplej, bardziej - ten
zawodnik ma dopiero 25 lat - będą z niego ludzie w niedalekiej przyszłości.
Pozdrawiam
Tadeusz

Nie wiem dlaczego w Polsce ukształtowała się taka mentalność, że zawodnika w wieku 25 lat uważa się za nie wiadomo jak perspektywicznego. Na zachodzie dobry piłkarz w tym wieku powinien być dawno ukształtowany piłkarsko pod każdym względem i być po prostu w najlepszym okresie do gry. W mojej ocenie jeśli Zagłębie miałoby się bić o awans to musi zakontraktować lepszych zawodników bo Jędrych jest za słabym obrońcą i lepszym już nie będzie. Widziałem go na tyle aby móc ocenić jego poziom. A błędów co niemiara. Napisałem już , że polecam obejrzenie jeszcze raz skrótu meczu z Chojnicami , a zwłaszcza drugiej bramki dla gości. Natomiast dla sprawiedliwości trzeba podkreślić, że chłop i tak się nieco lepiej prezentuje od kompletnie beznadziejnego Cichockiego. No i te 3 pkt w Grudziądzu to jego zasługa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez novack 2017-11-18, 6:52 pm

Chojniczanka remis, latynosi ze Zbukowej remis, to jest naprawdę ważne zwycięstwo!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 18.11.17 godz.16.

Postprzez RUDI 2017-11-18, 6:53 pm

August napisał(a): ....... No i te 3 pkt w Grudziądzu to jego zasługa.


Cytat ze Sportu -" W doliczonym czasie gry jednak Mateusz Cichocki przytomnie zgrywał piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka ze stałego fragmentu gry. A do pustej bramki skierował ją Arkadiusz Jędrych!" ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników