I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-04, 1:33 pm

Tyscy po pierwszej połowie w Opolu wyraźnie słabsi. Z naszych ex- w pierwszym składzie tylko Bogusławski. Matusiak pauzuje za kartki a Fidziukiewicz na rezerwie.
Ostatnio edytowano 2017-11-04, 2:20 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-11-04, 2:15 pm

Ha. To w tym meczu eksZagłębie contra exZagłębie w drugiej połowie nastąpiło wzmocnienie po stronie tyskiej. Do Bogusławskiego (sorki dla Kolegi August, aż się do siebie roześmiałem sam z siebie, w pierwszej chwili odczytałem, że pisząc "Nogusławski" Kol. August wyraził swoje nastawienie do niego, szarżując może za bardzo z nazwiskiem - a potem dopiero pomyślałem, że przecież B i N na klawiaturze sąsiadują) - w każdym razie, w II połowie do Bogusławskiego dołączył FIdziukiwicz i dość walczy. W każdym razie, pewnie nawet życzyłbym mu gola - choćby dlatego, że dla Zagłębia teraz niekoniecznie najlepsze zwycięstwo Opola, podział punktów chyba najlepszy w tym meczu. Póki co jednak - wciąż wygrywa ekZagłębie z Opola, czyli M. Smyła jako trener. Drugi mecz z perspektywy "exZagłębia", to jest na remis. Puszcza Niepołomice (D. Ryndak) u siebie remisuje (jest II połowa) z Pogonią Siedlce, dla której prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie zdobył M. Bajdur. Hm. Trzeci trwający mecz to ma najmniejsze szanse na pojawienie się eksZagłębiaków - co najwyżej może z ławki wejdzie któryś, bo na placu nie ma żadnego a na ławce najwyżej po jednym z każdej strony.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-04, 2:24 pm

Blajpios napisał(a):Do Bogusławskiego (sorki dla Kolegi August, aż się do siebie roześmiałem sam z siebie, w pierwszej chwili odczytałem, że pisząc "Nogusławski" Kol. August wyraził swoje nastawienie do niego, szarżując może za bardzo z nazwiskiem - a potem dopiero pomyślałem, że przecież B i N na klawiaturze sąsiadują)

To tak jak się pisze na smartfonie. Błąd poprawiony. Nie Zmienia to postaci rzeczy że Tychy słabiutkie. W takiej formie hak w piątek zwycięstwo w Tychach jest jak najbardziej realne
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-11-04, 2:37 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Do Bogusławskiego (sorki dla Kolegi August, aż się do siebie roześmiałem sam z siebie, w pierwszej chwili odczytałem, że pisząc "Nogusławski" Kol. August wyraził swoje nastawienie do niego, szarżując może za bardzo z nazwiskiem - a potem dopiero pomyślałem, że przecież B i N na klawiaturze sąsiadują)

To tak jak się pisze na smartfonie. Błąd poprawiony. Nie Zmienia to postaci rzeczy że Tychy słabiutkie. W takiej formie hak w piątek zwycięstwo w Tychach jest jak najbardziej realne

Jeszcze na smartfonie? Ale mam nadzieję, że główny powrót do domu już był bez komplikacji - teraz tylko kwestia powrotu z jakiegoś rozrywkowego weekendowego wypadu pozostaje i stąd póki co ze smartfona, mam nadzieję. Tak, Tychy chyba są do przeskoczenia a największą przeszkodą może być R. Tarasiewicz, ale on na szczęście na boisko nie wejdzie. No, chyba że Ł. Matusiak specjalnie się wykartkował i eksZagłębiacy się zmotywują mocno. Wczoraj np. ten cały Melo sprawiał wrażenie, jakby mocno zmotywowany wyraźnie chciał udowodnić pomyłkę Zagłębiu, że został "odstrzelony". W każdym razie - Tychy już padły w Opolu - a Puszcza przegrywa i przy stanie 1-2 D. Ryndak opuścił boisko.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-04, 5:36 pm

Blajpios napisał(a):Jeszcze na smartfonie?

A dlaczego nie? Zaskoczeniem jest wysoki wynik Wigier z Podbeskidziem. Chojnice z Miedzią na razie na remis. Natomiast Raków znów wygrał. Mają zamożnego właściciela natomiast problemy z infrastrukturą stadionową. A wygląda, że mogą się bić o awans.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-11-04, 6:40 pm

Sytuacja choc jeszcze nie dobra to wyglada coraz lepiej i zerkamy jaka jest strata do liderów . Wiec sprawdziłem jak było w poprzednich sezonach i różnica duża . Teraz 22 pkt a dwa lata temu 30 i rok temu 29 . Czyli sporo nam brakuje . Ale sprawdziłem tez sytuacje Sandecji i Górnika po 16 kolejkach . Sandecja 24 a Górnik 21 czyli jeszcze gorzej jak my teraz . Jednak taki finisz jak zabrzan nie jest do powtórzenia dlatego juz teraz nie można pozwolić sobie na głupie straty i zwłaszcza końcówkę roku musimy wycisnąć jak cytrynę zeby z nadzieja patrzeć wiosny .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-04, 6:51 pm

Tomcjo napisał(a):uz teraz nie można pozwolić sobie na głupie straty i zwłaszcza końcówkę roku musimy wycisnąć jak cytrynę zeby z nadzieja patrzeć wiosny


Zagłębie na zwycięskim szlaku. Ten sezon da się jeszcze uratować, ale trzeba poprawić wyjazdowy bilans wstydu

Autor wpisu: Krzysztof Budka 4 listopada 2017 10:09

Pomału, bo pomału, ale Zagłębie przesuwa się tam, gdzie jego miejsce – czyli w kierunku czoła pierwszoligowej tabeli. Wygrana z Ruchem, który ostatnio był przecież na fali, pokazuje, że w Sosnowcu sytuacja po wstrząsach z początku sezonu, zaczyna wracać do normy. Czy na tyle, by przerwę zimową spędzić na miejscu dającym nadzieję na to, że wiosną uda się włączyć do walki o awans?

A czemu nie? Potencjał Zagłębie ma bardzo duży, sytuacja w tabeli jest tak wyrównana, a różnice punktowe na tyle małe, że seria kilku spotkań może wywindować każdego o kilka pięter. I to właśnie dzieje się z Zagłębiem, które od sześciu spotkań pozostaje niepokonane, a u siebie w tym czasie wygrało wszystkie (konkretnie trzy) spotkania, strzelając w nich dziewięć goli. I o ile zwycięstwo nad Stomilem można było przypisać słabości rywali, o tyle mecze z Chrobrym i teraz z Ruchem nie pozostawiają złudzeń, że w Sosnowcu zaczęło dziać się lepiej.

Niebiescy postawili bardzo twarde warunki, zresztą dla Ruchu każdy mecz jest o życie, bo wiadomo, w jakiej sytuacji znajduje się ten zespół. Seria, jaką ma za sobą Juan Ramon Rocha, musi robić wrażenie i na pewno nie jest przypadkowa. Ale na Zagłębie to nie wystarczyło. Na bramkę Tomasza Nawotki goście zdołali co prawda odpowiedzieć, ale na trafienie z wolnego Żarko Udovicicia już nie.
Przyjemnie patrzy się na Zagłębie, które wie, co ma grać, jak ma grać, które nie odpuszcza żadnej piłki (zawodnicy Dudka jeździli na tyłkach, aż miło). To zespół, którego spokojnie stać na to, by być jedną z najbardziej widowiskowych drużyn w pierwszej lidze i długimi fragmentami tego spotkania było to widać. No i od dłuższego czasu nie ma widać wreszcie zwieszonych głów, na twarzach pojawiły się zawziętość i sportową złość. Jasne, że przyjechał rywal wyjątkowy – na wygraną z nim czekano w Sosnowcu od dziesięciu lat, ale tym bardziej trzeba docenić to, że nikt w ekipie Dudka nie pękł.

Co dalej? Trzy mecze do końca rudny, tyle że dwa z nich na wyjazdach. A te są jak na razie koszmarem Zagłębia. – Mam nadzieję, że passa meczów bez porażki nadal będzie nam towarzyszyła. Chciałbym jednak wygrać wreszcie na wyjeździe, bo już od dawna tego nie było – mówił po spotkaniu z Ruchem Dudek.
Dawno? W tym sezonie w ogóle. Zespół z Sosnowca jest jedyną drużyną pierwszej ligi, która nie wygrała jeszcze meczu poza domem (do wczoraj było ich dwóch, bo jeszcze Stomil, ale olsztynianie wygrali właśnie w Mielcu). I to jest – jak na zespół mający ekstraklasowe aspiracje – bilans wstydu. Gdyby Zagłębie choć w połowie punktowało na wyjazdach tak, jak punktuje u siebie, byłoby dziś w pierwszej trójce i nikt nie pamiętałby o katastrofalnej postawie na początku rundy. Z tym koniecznie muszą coś w Sosnowcu zrobić, jeśli wiosną chcą walczyć o coś więcej niż bezpieczne miejsce w środku tabeli.

http://futbolfejs.pl/i-liga/zaglebie-wr ... ns-wstydu/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-09, 1:12 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-11, 8:14 pm

Patrz na tabelę - Mirosław (póki co) na czele
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2017-11-11, 9:03 pm

August napisał(a):Patrz na tabelę - Mirosław (póki co) na czele

Lepsze to, niż 5 pkt. przewagi np. Miedzi, bo wuefiście wiosną musi się zesrać!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-11-12, 5:18 pm

Ide za mysla trenera Dariusza Dudka . U siebie wygrywac na wyjezdzie remisy , wiec :

17 meczy u siebie 17*3=51pkt
17 meczy na wyjezdzie 17*1=17pkt Razem : 68pkt

po rundzie jesiennej
DOM 9*3=27pkt mamy 18 (-9pkt)
WYJAZD 8*1=8pkt mamy 5 (-3pkt) czyli po jesieni jestesmy na -12 pkt

wiadomo , ze nigdy tak sie nie uda by wszystko wygrac i nie przegrac ani razu ale warto sie zabawic . Na kazdej druzynie wedlug tego klucza trzeba zdobyc 4 pkt , wiec zaczynamy nadrabiac od soboty choc juz wiadomo ze na dwoch ostatnich rywalach nie zrobimy planu minimum (4 pkt) ale warto by bylo by strata po 19 kolejkach wynosila (-10pkt) i tego zycze Trenerowi i druzynie
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-11-12, 11:00 pm

No cóż . Tez sie dałem wkręcić ze ten sezon nie jest jeszcze stracony . Niestety raczej w Grudziądzu tez zwyciestwa nie bedzie a w meczu z Łeczna każdy wynik jest możliwy . Na razie chyba tylko pierwsza piątka tabeli realnie myśli o walce . Reszta moze by i chciała ale jakoś nie moze . Oczywiście straty nie sa nie do odrobienia zwłaszcza ze wszyscy gubią punkty a na wiosnę wszystko moze sie zmienić . Niestety ten skład nie jest w stanie cos ugrać ponad to co teraz . Wróci Pribula , oby złapał formę . O ile początkowo myślałem ze na wiosnę wzmocni nas Makengo to teraz po wyczynach w rezerwach prędzej spodziewam sie ze Christovao , Makengo i inne wynalazki Stanka raczej nas zima opuszcza . Szkoda dla nich miejsca . Gorzej bo w pierwszej jedenastce jest kilku do odstrzału . Kasy na super transfery pewnie brak a rozmowy z nowym właścicielem coraz bardziej tajne . Dudkowi można pogratulować bo z tego w co wdepnął nawet sobie poradził i stworzył całkiem sensowny zespół ale wyżej d... nie podskoczy . Oby potrafił przygotować zespół do wiosennej rundy bo ostatnio wszyscy trenerzy debiutanci na tym polegli . Niestety nie spodziewam sie ze na okres przygotowań MJ wpadnie na to zeby zatrudnić jakiegoś trenera emeryta lub spoza głównego nurtu który jest specjalista od przygotowań drużyny do sezonu . Czyli wszystko po staremu . I tylko pozostaje nam liczyć ze pod choinkę dostaniemy współwłaściciela z kasa która trochę rozrusza to nasze Zagłębie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-11-14, 6:11 pm

Ciekawostka. W meczach rozegranych w domu tylko Odra jest od nas lepsza . To dlaczego nie bijemy sie o awans . Bo w meczach na wyjezdzie tylko Tychy i Stomil sa od nas gorsze . ;-(
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-14, 6:49 pm

Tomcjo napisał(a):Ciekawostka. W meczach rozegranych w domu tylko Odra jest od nas lepsza . To dlaczego nie bijemy sie o awans . Bo w meczach na wyjezdzie tylko Tychy i Stomil sa od nas gorsze . ;-(

Oczywiście. Fakt, że jesteśmy jedynym zespołem bez zwycięstwa w rundzie jest powodem do wstydu. Jakkolwiek w meczach u siebie z Grudziądzem. Chojnicami czy Wigrami powinny być jeszcze jakieś punkty.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2017-11-14, 10:06 pm

August napisał(a):Patrz na tabelę - Mirosław (póki co) na czele


Pytanie ile w tym zasługi Mirosława? Odra w dwa sezony zrobiła dwa awanse bez bytomskiego Murinio, więc może to kwestia zarządzania klubem, atmosfery i zdrowego podejścia. Kolejna kwestia jest taka, że Odra w przeciwieństwie do II-ligowego wtedy Zagłębia jest teraz idealnym klubem do uskuteczniania słynnego niskiego pressingu i gry z kontry.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników