ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez novack 2017-11-05, 6:38 pm

Mam ze trzech kumpli, którzy na stołach tańczą dużo lepiej i więcej od Wojtka, a sercem z Zagłębiem tak jak ja są od lat 45, jednak to za mało, by grać w Zagłębiu. Pan Wojtek w grudniu powinien poszukać innego klubu i liczyć na wzruszające pożegnanie, bo jest naprawdę sympatycznym facetem, ale nie o to chodzi.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez August 2017-11-05, 7:58 pm

novack napisał(a):Pan Wojtek w grudniu powinien poszukać innego klubu i liczyć na wzruszające pożegnanie

Jeśli Wojciech nadal miałby występować na pozycji napastnika to jak najbardziej powinien być do odstrzału bo od spartolonych przez niego sytuacji - jak z Ruchem - aż oczy już bolą. Natomiast naprawdę Dudek mógłby się postarać o inną pozycję. Wszak to gracz bardzo doświadczony i cały czas uważam, że mógłby się jeszcze przydać. A taniec na stole, cóż. Sympatyczna i zabawna sprawa a i kreowanie dobrej atmosfery w szatni też ma swoje znaczenie. Niemniej nie za to Wojciechowi płacą.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez mason 2017-11-05, 10:59 pm

Można przetestować Łuczaka jako obrońce, ale obawiam się, że ilość zdobywanych przez niego żółtych kartek jest zbyt duża, zbyt łatwa jak na obrońcę. Wiadomo, inna pozycja inne nastawienie itp.
Za Banasika i jego podstawowego miejsca w składzie prawie w każdym meczu dostał kartkę.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez patrios91 2017-11-06, 11:36 am

August napisał(a):W moim odczuciu Dudkowi cały czas brakuje jakiejś jakości w taktycznym prowadzeniu drużyny. Byc może wynika to z braku doświadczenia, nie wiem. Widać też, że po godzinie gry nasi zaczynają oddychać rękawami. Ale to jeszcze akurat kwestia przygotowań do rundy. Niemniej i tak cieszy progres, zwłaszcza po wtopach z Chojnicami i Wigrami. Bałem się, że nie zaczną punktować.
PS. Czy na meczu był słynniejszy z braci Dudków czy mi się tylko tak wydawało ?

Pytanie w tej kwestii jest zasadnicze, a być może nawet retoryczne: Czy Dudkowi brakuje jakości czy jednak ma świadomość tego, że mając piłkarzy średniego formatu jest zmuszony grać z nimi prostą piłkę? Nie wierzę w indolencje umysłową Dudka porównywalną do Banasika. Chłopak dzięki bratu zaliczył staże z najlepszymi trenerami na świecie. W mojej opinii Dudek jest skazany grać prostą piłkę do czasu zimowego okienka transferowego i powrotu po kontuzjach kreatywnych graczy typu Pribula. Odbudowa ustawienia i trzymanie pozycji to jest to co już poukładał Dudek. Środka obrony nie poukłada bo nie ma kim, a i do szybkiej, kombinacyjnej piłki potrzebuję wirtuoza środka pola. Nowak niestety zaczął już etap innego Dudka, który chyba jeszcze jest na garnuszku Zagłębia, czyli: "Ja nic nie muszę, ja mogę".
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez August 2017-11-06, 12:03 pm

patrios91 napisał(a):Nie wierzę w indolencje umysłową Dudka porównywalną do Banasika.


Ja też nie. Zresztą Dudek werbalnie akcentuje czego ma świadomość:
Jako były obrońca zwracam na to baczną uwagę. Bardzo martwią mnie te mecze, w których nie gramy na zero z tyłu. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że od najbliższego okresu przygotowawczego moja uwaga będzie szczególnie mocno skupiona na budowie zespołu od tyłu, czyli z akcentem na niezawodną defensywę.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Moja wątpliwość cały czas dotyczy tego że mimo wszystko nie próbuje niczego zmienić. Stąd np myśl o przesunięciu bezproduktywnego w napadzie Łuczaka do tyłu. Coś na wzór zrobienia stoperem Pitrego w Łęcznej przez Smudę. I z dobrym skutkiem.Przy czym Franek bez żalu oddał Bogusławskiego do nas.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez Adam1906 2017-11-06, 1:16 pm

August napisał(a):Moja wątpliwość cały czas dotyczy tego że mimo wszystko nie próbuje niczego zmienić. Stąd np myśl o przesunięciu bezproduktywnego w napadzie Łuczaka do tyłu. Coś na wzór zrobienia stoperem Pitrego w Łęcznej przez Smudę. I z dobrym skutkiem.

Wszyscy znamy takiego piłkarza jak Łukasz Piszczek, podstawowego obrońcę reprezentacji Polski. Więc przypomnę, że od 2004 Piszczek był wypożyczony z Herthy Berlin do Zagłębia Lubin, gdzie zagrał w 69 meczach i strzelił 14 goli, występując na pozycji... napastnika. W sezonie 2006/2007 wraz z Lubinem świętował mistrzostwo Polski a gdy w 2007 dobiegło końca wypożyczenie i Piszczek dołączył do kadry Herthy Berlin, to niemiecki trener ustawiał go na boisku jako pomocnika lub też bocznego obrońcę. I tak już zostało do dzisiaj - Piszczek jest świetnym obrońcą. Da się? Da :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez August 2017-11-06, 1:47 pm

Właściwie jak się zastanawiam to jest argument i za tym aby dawać Łuczaka na szpicę. Jak widać lepiej gramy z dwoma napastnikami. Niby powinniśmy mieć nadmiar bogactwa z przodu. Ale... Jest Lewicki i Sanogo. Przy czym widać wyraźnie że Sanogo nie da rady grać 90 minut. Wpuszczać Cristovao zamiast Udovicicia to zbrodnia. Makengo - zresztą jak Angolczyk - nawet w rezerwach nie wymiata. Dla Janosza to za wysokie progi. I wbrew pozorom strach się bać jakby nie daj Boże Lewicki złapał kartki a Sanogo kontuzję. Czyli aż tak różowo Dudek też nie ma.Ma za to wielce "przydatnych" Pikula z Mozlerem z 3-letnim kontraktem. Kłania się "świetna" robota transferowa. Stanka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez Adam1906 2017-11-06, 10:04 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez patrios91 2017-11-07, 12:58 pm

W mojej opinii Łuczak to tylko na prawą obronę. Pytanie czy posiada wydolność na pełne 90 minut w grze na całej długości boiska i czy ma w sobie jakakolwiek inteligencję boiskową, gdyż na tej pozycji trzeba jasno i szybko przewidywać, a jeszcze szybciej działać. Bez techniki i dobrego dośrodkowania szkoda nawet próbować poza treningiem. Dudek wie więcej niż my odnośnie Łuczaka.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez slawekchicago 2017-11-07, 1:00 pm

Adam1906 napisał(a):-> KULISY MECZU



No jezeli chodzi o realizację kulisow meczy to gosc robiacy to dla Chorzowa bije Nas na głowę
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez Adam1906 2017-11-07, 1:49 pm

slawekchicago napisał(a):No jezeli chodzi o realizację kulisow meczy to gosc robiacy to dla Chorzowa bije Nas na głowę

Jedyne "Kulisy meczu", które były na naprawdę dobrym i profesjonalnym poziomie, to te z pierwszego meczu po awansie Zagłębia do I ligi w Katowicach z GejKSą. Reszta to jakieś amatorskie popierdółki z beznadziejnym podkładem muzycznym. Już lepiej kręcili 30 lat temu wiejskie wesela :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez August 2017-11-07, 1:59 pm

Adam1906 napisał(a):Reszta to jakieś amatorskie popierdółki z beznadziejnym podkładem muzycznym. Już lepiej kręcili 30 lat temu wiejskie wesela

Jeszcze trzeba do tego dodać notoryczne błędy w tekstach na stronie głównej. Ostatni przykład:
Do studia Polsatu został zaproszony nasz trener Dariusz Dudek, który udzieli kilku sekretów i informacji dotyczących Zagłębia, a także Nice 1. Ligi na kanale Polsat Sport.

Jak mniemam poprawnie powinno brzmieć : "wyjawi kilka sekretów i udzieli kilku informacji"
Niby drobnostka i ktoś napisze, że się czepiam ale uważam, że w profesjonalnie działającym klubie stylistyka powinna być na tip top.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez pete_zs 2017-11-08, 2:52 pm

Adam1906 napisał(a):
slawekchicago napisał(a):No jezeli chodzi o realizację kulisow meczy to gosc robiacy to dla Chorzowa bije Nas na głowę

Jedyne "Kulisy meczu", które były na naprawdę dobrym i profesjonalnym poziomie, to te z pierwszego meczu po awansie Zagłębia do I ligi w Katowicach z GejKSą. Reszta to jakieś amatorskie popierdółki z beznadziejnym podkładem muzycznym. Już lepiej kręcili 30 lat temu wiejskie wesela :lol:


Nie uważam, aby ostatnie Kulisy Ruchu były lepsze od naszych, na pewno inne. Nasze skupione na meczu i trybunach i bez wywiadów. Tam sporo wywiadów, a mecz i trybuny jako dodatek. Na pewno by się przydało, aby nasze Kulisy były mniej "nieme", bardziej wchodzące w interakcje z zawodnikami, kibicami, itp. Ostatecznie dla mnie mogą być do końca rundy i "lewe" Kulisy, byle z wygranych meczów :)
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez Tomcjo 2017-11-08, 8:05 pm

Ciekawe ze dzisiaj PZPN miał zając sie pomyłka Ruchu za która klubowi grozi walkower . No i cisza . Wyglada na to ze znowu kręcą lody . Najpierw ze Stalą a teraz z Ruchem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW

Postprzez bazant 2017-11-10, 6:53 pm

Pojawiła się właśnie informacja, że zweryfikowali wynik na 3-0 dla ZAGŁĘBIA :brawo:

http://www.90minut.pl/news/282/news2824 ... owiec.html
bazant
 
Posty: 251
Dołączył(a): 2007-02-22, 7:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników