Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-22, 1:55 pm

Anakin napisał(a):
Blajpios napisał(a):Kolega A. może jeszcze do drugiego zdania jakiś komentarz dorzuci

Tylko tyle że w dzisiejszej Polsce nie istnieje coś takiego jak działanie pro publico bono a interesa załatwia się nierzadko przy alkoholu. Jak w słynnej i nieistniejącej restauracji naszpikowanej cudami elektroniki podsłuchowej a gdzie o sprawach publicznych niewybrednie wyrażali i politycy i biznesmeni i duchowni rzekomo tzw. elity narodu
Tak - i drugie zdanie właśnie sygnalizowało, że jakąś świadomość tego mam, żeby nie było że całkiem odlot, takie idealistyczne przekonania nawet nie tylko nieco oderwane od realiów. Oczywiste jest, że kiedy człowiek komentuje trochę z boku łatwiej jest popaść w taki tani idealizm a kiedy jest wewnątrz - to dużo trudniej utrzymać "pion ideałów" w sobie, jako realnych - ale może właśnie pomocą dla "frontowców" może być nie tylko sobie ideałów hodowla w marzeniach, ale domaganie się ich, przypominanie, że to nie powinny być tylko marzenia, że takie dopiero będzie normalne państwo, gdy filary będą mocne (a "Rzeczpospolite takie, jakie młodych chowanie", chciałoby się tu dopowiedzieć). Choćby dlatego - nawet jeżeli jest podejrzenie, że duża część wygląda, jakby u Sów przy stoliku zasiadała i choćby zdania bardziej wtedy były "gimnastyczne" - to wymuszam na sobie, by nie pisać, nie wyrażać się, jakby nienormalne już było normalne. Normalne wciąż, moim zdaniem - jest to właśnie, co na irrealistyczne wygląda. Jeżeli nie możemy nic więcej - to choćby taką właśnie opinię społeczną "wymuszać" trzeba, nie dopuszczając, by o normalności nawet w języku, w wypowiadaniu się zapomniano. W tym duchu - a nie całkiem oderwanym od rzeczywistości - się wypowiadam. A także - też serio, bez odlotów w nierealia, pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-10-29, 12:39 pm

Podkusiło mnie i poszukałem tabeli wszechczasów ekstraklasy . http://www.hppn.pl/liga/ekstraklasa/tab ... kstraklasy
Kiedyś byliśmy dość wysoko ale ta tabela trochę sie zmieniła . Denerwuje mnie ze na futbolowym forum mówi sie Zagłębie i myśli Lubin . Mimo uszu puszczałem ich mistrzowskie tytuły pocieszając sie naszymi pucharami ale jak zobaczyłem ze to juz ich 29 sezon w ekstraklasie to mi szczeka opadła . Zawsze traktowałem ich jak nuworyszy a tu jeszcze kilka lat naszej nieobecności i beda grać na topie dłużej od nas . Na dodatek zajmują miejsce 10 a my 14 . Smutne to zwłaszcza ze dwie okazje awansu zaprzepaściliśmy a teraz oddaliśmy walkę i awans walkowerem . To wszystko sprawia ze jeszcze bardziej denerwuje mnie amatorstwo w naszym klubie bo wyglada na to ze przyszłość naszego klubu bliższa jest AKS Niwka kiedyś silnego klubu zaplecza ekstraklasy niż przyjaciół z Legii . Ktoś powie ze przesadzam . Prawda . Niestety jesli przejęcie klubu nie dojdzie do skutku . Zmiana władzy lub kryzys pozbawi nas kasy z miasta . To w czym Zagłębie bedzie lepsze od Niwki . W swiecie mediów jest zasada wyróżnij sie albo giń . I wyróżnialiśmy sie . Teraz giniemy . Myśle że ta zima bedzie przełomowa dla klubu i zaważy na najbliższych 10 - 20 latach klubu . Albo przejdziemy na zawodowstwo , skorzystamy z okazji i pogonimy za Górnikiem albo zostaniemy z Jaroszewskim i Stankiem upodabniając sie coraz bardziej do kolegów z AKS Niwka . Jedyny pozytyw to nie pokonanie Stomilu a pobudka wsród kibiców . Potrzeba nam każdego impulsu pchającego do przodu .
PS musze przestać marudzić bo jesteśmy naprawdę zagrożeni . :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-29, 1:09 pm

Tomcjo napisał(a):Denerwuje mnie ze na futbolowym forum mówi sie Zagłębie i myśli Lubin

Takie życie. Jakby u nas swoją siedzibę miała kopalnia miedzi to mówiąc Zagłębie miałoby się na myśli Sosnowiec. Ale nie martw się. Przyjdzie Bogusław i wszystko się zmieni. :twisted: Tylko jakoś nie może dojść.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez turku 2017-10-29, 6:51 pm

August napisał(a):Tylko jakoś nie może dojść.

Może mu braveran podesłać? :lol:
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-29, 6:59 pm

turku napisał(a):
August napisał(a):Tylko jakoś nie może dojść.

Może mu braveran podesłać? :lol:

Nie no. Posuwasz się za daleko :twisted: Wszak Bogusław wygląda na pełnego sił witalnych
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-11-01, 9:55 pm

Sprzedaż klubu i nowy stadion w Sosnowcu - to tematy wiodące rozmowy z Prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim. Więcej w czwartkowym „Sporcie”.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-11-01, 10:21 pm

I tradycyjnie pewnie brak konkretów
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-11-02, 9:58 am

Tomcjo napisał(a):I tradycyjnie pewnie brak konkretów

Bingo :) Na temat nowego stadionu nie powiedział nic więcej, co już wszyscy wiemy, a na temat nowego właściciela nawet mniej niż ja wiem :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-11-02, 2:15 pm

Adam1906 napisał(a):Bingo :) Na temat nowego stadionu nie powiedział nic więcej, co już wszyscy wiemy, a na temat nowego właściciela nawet mniej niż ja wiem :lol:

Sprzedaż klubu i nowy stadion w Sosnowcu - to tematy wiodące rozmowy z prezydentem Sosnowca. Miasto od wielu lat wspiera Zagłębie, a on sam jest jego wiernym kibicem.

Jerzy MUCHA: Bez nowego stadionu nie ruszy zapewne projekt pod nazwą: „Ekstraklasa w Sosnowcu”. Jak wygląda sytuacja z przygotowaniami do budowy kompleksu sportowego na Górce Środulskiej?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Ekstraklasa w Sosnowcu a stadion to dwie zupełnie oddzielne rzeczy. To nie ma ze sobą nic wspólnego. Stadion spełnia zresztą wymogi licencyjne dla najwyższej klasy rozgrywkowej. Tutaj chciałbym przypomnieć słowa Leszka Baczyńskiego (prezesa honorowego Zagłębia – red.), że łatwiej wybudować stadion, niż drużynę. Co do budowy samego obiektu - jest ona na etapie zgodnym z harmonogramem, w trakcie projektowania. Do końca roku projekt powinien być gotowy.

W takim razie proszę powiedzieć, kiedy zostanie wbita pierwsza łopata na budowie nowego stadionu?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a przetargi odbędą się normalnie, jest to kwestia połowy przyszłego roku.

Zagłębie Sosnowiec to pana oczko w głowie; klub, który jest ambasadorem miasta, całego regionu zagłębiowskiego. Dlaczego w takim razie z frekwencją na Stadionie Ludowym jest tak krucho?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Na to ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest jakość usług, między innymi... sam stadion. Podam taki przykład: jeżeli kobieta ma skorzystać z toi toi'a, to... musi mieć w sobie wiele odwagi, nawet bohaterstwa, by tam się udać. Jeżeli pada deszcz, jest chłodno, to też dla kibiców jest problem. Infrastruktura to podstawowa sprawa, gdy mówimy o frekwencji na Stadionie Ludowym. Ten przykład ilustruje doskonale frekwencja na stadionie Górnika Zabrze. To sprawa dla socjologów. Po awansie do ekstraklasy jest znakomita frekwencja, nowy obiekt jest na meczach wypełniony do ostatniego miejsca. Także inne kluby mające nowe stadiony zapełniają je - by wspomnieć chociażby Tychy.

Awans Zagłębia do ekstraklasy jeszcze w tym sezonie to mrzonka czy jeszcze sprawa otwarta?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Eksperci uważają, że Sosnowiec ma drużynę personalnie na trzecie-czwarte miejsce. To trzeba połączyć. Po nieudanym zeszłym sezonie doszło do wymiany zawodników. Nowi muszą poczuć drużynę, zgrać się z resztą. Mamy teraz bardzo młodą ekipę ze średnią 23-24 lata. Awans to mrzonka? Przykład Górnika Zabrze z zeszłego sezonu - wygrał 6 ostatnich meczów i z dalekiej pozycji zrobił awans - jest znamienny. Cieszę się, że zawodnicy i trenerzy o tym celu mówią w mediach. Ale to już ostatnia chwila, by się włączyć do tej walki o ekstraklasę. Niedawno pokazały się informacje o tym, że ekstraklasa może być powiększona i jeszcze trzecia drużyna w tabeli będzie mogła liczyć na promocję. A Zagłębie wszak jest ekspertem od trzeciego miejsca, zajmowało je w dwóch poprzednich sezonach. Chyba Zbigniew Boniek specjalnie dla Zagłębia przygotował to, by nasza drużyna dołączyła do ekstraklasy (śmiech).

Dlaczego miasto Sosnowiec, właściciel Zagłębia, chce sprzedać klub w prywatne ręce? W innych miastach piłkarskich, by przytoczyć przykład Zabrza czy też Gliwic, kluby miejskie prosperują dość dobrze.
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Sport zawodowy tak naprawdę powinien być poza samorządem, budżetem państwa. Ale bez wsparcia samorządu ciężko byłoby się rozwijać sportowcom. Mam tu na myśli takie formy pomocy, jak stypendia czy też nagrody. Cały czas mówi się, że kluby są finansowane przez spółki Skarbu Państwa - a to jest zaburzenie konkurencyjności. One powinny się włączać w sport poprzez finansowanie rozgrywek ligowych. Tak, by każdy klub dostał część środków przeznaczanych przez te spółki na sport.

Wróćmy do Zagłębia. Dlaczego chcecie sprywatyzować klub?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Marka Zagłębia jest najbardziej rozpoznawalna w regionie; by ją jeszcze bardziej wzmocnić, szukamy wsparcia z zewnątrz. W ostatnich latach mistrzostwo Polski zdobywają tylko kluby prywatne. Zagłębie jest klubem miejskim, ale także ma kilku udziałowców. 1,5 lub prawie 2 miliony złotych w budżecie to środki od prywatnych sponsorów. Ich wkład w budżet klubu to jakieś 30-40 procent. Miasto rozmawia o sprzedaży części akcji, by miało wpływ na podejmowane później decyzje. Chodzi przykładowo o nazwę klubu, znak graficzny, siedzibę. To wszystko musi być tak skonstruowane w umowie, by miasto miało wpływ na decyzje nowego inwestora, nie traciło możliwości wpływania na jego działania.

Czy w grupie inwestorów starających się o zakup Zagłębia, poza Arturem Borucem i Andrzejem Fonfarą jest także Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - O tym, kto uczestniczy w rozmowach, nie mogę mówić. Jest kilku inwestorów i dopóki nie zostaną podpisane umowy, nie można mówić o konkretach.

Czy jeszcze w tym sezonie Zagłębie zmieni właściciela? Kiedy można się spodziewać finału negocjacji?
Arkadiusz CHĘCIŃSKI: - Jest ogromna szansa na to, że jeszcze w tym sezonie Zagłębie będzie miało nowego współwłaściciela. Na pewno chcemy, by stało się to w trakcie przerwy w rozgrywkach, by mieć czas na wspólne zastanowienie się nad celami. Nnowy współwłaściciel musi mieć możliwość wpływu na drugą część sezonu. Kontrahenci twierdzą, że ten skład personalny, jakim dysponujemy, to skład, który powinien dać możliwość walki o ekstraklasę. Ale nie chodzi tylko o ogromne zmiany, ale także dodatkowe środki na funkcjonowanie klubu. By Zagłębie funkcjonowało jak prawdziwy zawodowy klub.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2017-11-02, 4:01 pm

A czy Wy naprawdę spodziewaliście sie czegos więcej ???? Bez żartów . Chociaz mnie zaskoczylo ze nie bylo chwalenia prezesa i dyrektora :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-11-02, 5:31 pm

Ja o dziwo nie bede marudził . Wraca mi minimalny optymizm a to mi wystarcza zeby przestać zrzędzić . Nie licze na dwa zwyciestwa w dwuch ostatnich meczach ale szansa na to jest a to i tak sporo w porównaniu z dołem do jakiego wpadliśmy niedawno . Oczywiście wszystko moze wrócić juz jutro ale jakoś ta nuta optymizmu jest we mnie przed końcówka rozgrywek .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez camilstone 2017-11-05, 7:57 pm

Ja tymczasem wrzucę coś z nadzieją, że pracownicy klubu tu zaglądają. Tak jak parę innych klubów mamy ogony z tematami "zaległości w daninach publicznych". A może jest szansa się tego balastu pozbyć?
Link: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... rskim.html
Klub piłkarski nie odpowiada za usługi marketingowe świadczone na jego rzecz przez piłkarzy. To oznacza, że zawodnicy wykonują je w ramach prowadzonych działalności gospodarczych – uznał Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 25 października br. (I FSK 80/16). Spór dotyczył tego, czy piłkarze w związku ze świadczonymi usługami faktycznie prowadzili działalność gospodarczą i czy spółka miała prawo do odliczenia VAT z faktur, które wystawiali. Organy podatkowe twierdziły, że zawodników nie można traktować jak przedsiębiorców.

W razie czego mogę posłużyć całością.
Avatar użytkownika
camilstone
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2007-06-16, 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Ostrowy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-11-05, 8:00 pm

camilstone napisał(a):ak jak parę innych klubów mamy ogony z tematami "zaległości w daninach publicznych"

Mamy wobec ZUS-u. Podatkowych - nie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez camilstone 2017-11-06, 8:01 am

O ile mnie pamięć nie myli wszystko krąży wobec tzw. umów wizerunkowych. Swego czasu zarówno US, jak i ZUS kwestionowały ich ważność. Ostatnie orzeczenie daje możliwości. Ale do tego skuteczna kancelaria i doradca podatkowy. Może BL by coś pomógł :)
Avatar użytkownika
camilstone
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2007-06-16, 2:42 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Ostrowy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-11-06, 9:52 pm

W piątek 10 listopada o godzinie 18:00 w restauracji "3 kolory" odbędzie się otwarte spotkanie z kibicami.

Na pytania kibiców będzie odpowiadał prezes Zagłębia - Marcin Jaroszewski, trener pierwszego zespołu - Dariusz Dudek, a także kapitan drużyny - Tomasz Nowak.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack