ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez xenon 2017-10-18, 10:23 pm

cieszy powrót kibiców na sektor
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm


Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez patrios91 2017-10-19, 7:53 am

Jeden odciąga obrońców, drugi strzela i na odwrót. Tak ciężko było zagrać dwoma napastnikami. Chyba głos Stankinhio był ważniejszy przed dwoma, ostatnimi kolejkami. No no drogi Auguście. Łuczak na PO w ofensywie nie najgorzej :-) Dołączam Cię do mojego sztabu jak już święta trójca zniknie, przepadnie, rozpuści się niczym wapno w szklance wody. :-)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez August 2017-10-19, 12:32 pm

patrios91 napisał(a):Jeden odciąga obrońców, drugi strzela i na odwrót. Tak ciężko było zagrać dwoma napastnikami. Chyba głos Stankinhio był ważniejszy przed dwoma, ostatnimi kolejkami. No no drogi Auguście. Łuczak na PO w ofensywie nie najgorzej :-) Dołączam Cię do mojego sztabu jak już święta trójca zniknie, przepadnie, rozpuści się niczym wapno w szklance wody. :-)

Bardzo Ci dziękuję choć Łuczaka widziałem bardziej na stoperze ewentualnie w środku pola Gość mimo wszystko doświadczony a i chęci mu nie brakuje a na szpicy zawodził. Poza tym cały czas uważam że dobry trener powinien właśnie dokonywać takich prób. Przykład Franza już był. Ale też pamiętam jak Mandrysz próbował zagospodarować Wilka na prawej obronie i najgorzej nie było. A jeśli chodzi o dołączenie do Twojego sztabu to chyba tylko po to żeby po zimne piwo latać. Ja mimo wszystko nie jestem i nie czuję się specem od taktyki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez Anakin 2017-10-19, 1:16 pm

Mam nadzieję że tym zwycięstwem zespół i trenerzy odblokują się psychicznie bo miałem chyba nie tylko ja wrażenie ze z tym jest kiepsko. Co rzecz jasna nie oznacza że będzie co wymieniać. Oczywiście z Prezesem i Dyrektorem na czele. Choć w tych ostatnich przypadkach to pobożne życzenie.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez xenon 2017-10-19, 2:18 pm

pamiętaj, że to była środa, oni w środy są odblokowani,a w weekendy zablokowani.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez Tomcjo 2017-10-20, 8:25 am

Wyróżnieni przez sportowefakty.wp.pl w jedenastce kolejki
Szymon Lewicki
Trafił do bramki przeciwnika w drugim meczu z rzędu i pomógł Zagłębiu Sosnowiec odnieść zwycięstwo 2:1 z Chrobrym Głogów. Lewicki jest coraz regularniejszy i do lidera klasyfikacji strzelców traci już ledwie gola. Widać, że ma apetyt na odzyskanie korony, którą zdobył już w przeszłości.

Dawid Kudła
Zagłębie zrewanżowało się Chrobremu Głogów za porażkę w końcówce poprzedniego sezonu. Nie byłoby zwycięstwa 2:1, gdyby nie interwencje Dawida Kudły. Były bramkarz Pogoni Szczecin skapitulował jedynie po uderzeniu Przemysława Stolca z rzutu karnego. W pozostałych sytuacjach imponował zaradnością.
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez Blajpios 2017-10-20, 10:55 am

Tomcjo napisał(a):Wyróżnieni przez sportowefakty.wp.pl w jedenastce kolejki
Szymon Lewicki
Trafił do bramki przeciwnika w drugim meczu z rzędu i pomógł Zagłębiu Sosnowiec odnieść zwycięstwo 2:1 z Chrobrym Głogów. Lewicki jest coraz regularniejszy i do lidera klasyfikacji strzelców traci już ledwie gola. Widać, że ma apetyt na odzyskanie korony, którą zdobył już w przeszłości.

Dawid Kudła
Zagłębie zrewanżowało się Chrobremu Głogów za porażkę w końcówce poprzedniego sezonu. Nie byłoby zwycięstwa 2:1, gdyby nie interwencje Dawida Kudły. Były bramkarz Pogoni Szczecin skapitulował jedynie po uderzeniu Przemysława Stolca z rzutu karnego. W pozostałych sytuacjach imponował zaradnością.

Przy tym też warto zaś zauważyć, że są to notowania nie przez śląski Sport (nie wiadomo czemu tak w Zagłębiu hołubiony) wystawione, czyli gdzie zrozumiałe jest "proregionalne" odchylenie (do którego z racji koleżeńskiej, pracują dziennikarze też Zagłębiacy, są kontakty z klubami województwa katowickiego, czytają ludzie z tego województwa, sami redaktorzy przecież też kibicują itd itp). Fakt, niegdysiejsze Sportowe Fakty, jakkolwiek patrząc na ich wchłonięcie przez Wirtualną Polskę i jej nahalną politykę - to są redakcją, która od dawna ma pewną przychylność dla Zagłębia, czy przynajmniej pamięć o istnieniu regionu i historii sportu - bardzo często nawet na głównej stronie, jak pojawia się tytuł i odsyłacz, gdzie w nazwie jest samo Zagłębie (bez miasta) - to okazuje się, że piszą w tekście o Zagłębiu Sosnowiec. Owszem, bywa, że to odsyła do Zagłębia Lubin - ale nie ma tam praktyki, że "Zagłębie tylko Lubin", jeżeli Sosnowiec, to musi być w tytule dopisane - jak to bodaj we wszystkich innych mediach, oprócz ewnet. śląskiego Sportu (nie śledziłem dokadnie).
Jakkolwiek - serwis jest ogólnopolski i raczej z takich perspektyw pisze pilnując tego chyba lepiej niż np Przegląd Sportowy. Dlatego, zauważenie tych piłkarzy w tym serwisie - na pewno cenne.
Dalej - cieszy, że właśnie to są ci dwaj piłkarze, faktycznie może to budzić nadzieje. Oby tak było, że - także dzięki opasce kapitańskiej, którą nosił pod nieobecność T. Nowaka - S. Lewicki już na stałe złapie wiatr w żagle a przyczyni się do tego dobrze kontrolowanego wejścia na pełnym gazie, choćby i sympatyczne zdanie z opisu w SF, że "wyraźnie chce zawalczyć o zdobycie znów tytułu króla strzelców I ligi, który już przecież miał".
Co najmniej równie tak samo cieszą - i oby były pomocą do utrzymania dobrego biegu w tym gazie - słowa o D. Kudle. Cóż, z W. Fabisiakiem miałem swoje zdanie i cieszę się, że teraz mu w Podbeskidziu idzie dobrze - ale to już przeszłość. Co do D. Kudły właśnie takie można było mieć obawy, jak to choćby tu ktoś raz czy drugi wspominał, ale pamiętam też i z innych źródeł informacje, gdy wracał do Zagłębia a także z czasów w Pogonii. Mianowicie, ktoś mówił, że "meczu Wam nie wygra", ktoś mówił "solidny! - i tyle", nawet czytałem opinie, że przez to właśnie stracił miejsce w Pogoni: że nie błyśnie, nie wyskoczy nad poziom, nie przechyli szali. Toteż - już czytając w relacji (także lajtycomowej), że interweniuje "ratująco", to się cieszyłem. Tutaj, to znaczy w tych "nominacjach SF" - potwierdzenie już w spokojnym przeglądzie i w jakiejś tam perspektywie wszystkich meczów w kolejce. To cieszy więc, że dostrzeżono grę D. Kudły i to w aspekcie "postaci decydującej o wyniku" - zwłaszcza, że jestem szczególnie "probramkarskim" obserwatorem i orędownikiem, by takim jednym z elementów firmowych Zagłębia, była bramka, ze świetnymi rzecz jasna bramkarzami, jak to przez lata było. Oby tak dalej więc z tym Dawidem Kudłą w bramce!
No, a tak już na koniec, pół humorystycznie.
Zagadka!
Dlaczego - jakoś tak się "szelmowsko zachichotałem",
gdy przeczytałem w innym artykule też na dawnych Sportowych Faktach, że
w sprawie oceny skuteczności nauczania w Akademii Piłkarskiej napisał(a):Hańba - tak Gary Neville scharakteryzował politykę Chelsea dotyczącą młodych piłkarzy. Stwierdził też, że klubową akademię należałoby właściwie zamknąć.

Hm, jak to się stało - że "mi się zachichotało"?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez August 2017-10-20, 12:42 pm

Portal gol24.pl również umieścił Kudłę i Lewickiego w 1 kolejki
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez Adam1906 2017-10-20, 6:18 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE - CROBRY 18.10.2017 godz.19

Postprzez Anakin 2017-10-20, 6:52 pm

Co by nie sądzić o Lewickim umie się skubaniec we właściwym miejscu i czasie. Prawdziwy snajper.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony