prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez zag23 2017-08-19, 7:23 pm

Tomcjo napisał(a):Ręce precz od prezesa
https://youtu.be/G0O2wOQEIfk


wlasnie szukałem tego samego filmiku a widze że juz sam dodales..myslimy podobnie ja bym jeszcze dodal jeden link :)

https://www.youtube.com/watch?v=RWIo9iNJ-_E

i cos do poczytania dla pana Stanka ..dodam tak brać wzor tylko a nie szukac w necie pilkarzy lub w bardzo niskich ligach zagranica pewnie inni pilkarscy managerzy podsuwaja panu "talenty" i sie kończy bardzo slabo.

https://bazapilkarzy.pl/przede-wszystki ... -cracovii/

Podstawy które sprawia że klub bedzie w miare profesjonalny:

1) zatrudnienie trenera do którego nie mozna bedzie sie przyczepic że jest słaby i chocby nie mial wynikow wtedy to są winni pilkarze w wiekszosci którzy zostali sprowadzeni wczesniej
2) zwolnienie Stanka i wyszukanie scouta z prawdziwego zdarzenia może by bylo dobrym pomyslem jakby Dudkowi dano na czas kontraktu , który chyba nie został jeszcze zerwany, poszukac talentow pilkarskich w sumie i tak mu placimy to by sie chociaz wykazal...choc chyba nie jest ciezko znalezc osobe który by wyszukiwala lepszych zawodników niz nasz byly bramkarz.
3) zatrudnienie jeszcze w tym okienku napastnika z Polski i srodkowego pomocnika który da jakość.
4) coroczne glosowanie nad absolutorium wobec prezesa klubu
5) zakończenie wspolpracy filialnej z Legią Warszawa..wypozyczac i tak mozemy pilkarzy i to lepszych piłkarsko niz z rezerw Legii..jak widac Ci lepsi którzy nie łapia sie do skladu (L) są wypożyczani do klubow ekstraklasy lub nieraz nawet konkurencji a nam sie wciska zawodnikow.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez xenon 2017-09-26, 2:12 pm

Jak ktoś będzie na spotkaniu to niech im zada ktoś pytanie czy są na wieczność w tym klubie i niech podsumują w którym roku była najniższa frekwencja na Ludowym, bo w tym sezonie jego rządy zapiszą się w niechlubnych statystykach Zagłębia
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez tork 2017-09-26, 3:18 pm

Na spotkanie powinien się również- albo raczej przede wszystkim- pofatygować p. Chęciński, który jest jednym ze scenarzystów, współreżyserem i bezrefleksyjnym rozrzutnikiem publicznego grosza. W dodatku za nic nie odpowiadającym i nie mającym zamiaru nikogo rozliczać za patologię rozwijającą się w najlepsze w podległej sobie spółce.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2017-09-26, 3:28 pm

tork napisał(a):Na spotkanie powinien się również- albo raczej przede wszystkim- pofatygować p. Chęciński, który jest jednym ze scenarzystów, współreżyserem i bezrefleksyjnym rozrzutnikiem publicznego grosza. W dodatku za nic nie odpowiadającym i nie mającym zamiaru nikogo rozliczać za patologię rozwijającą się w najlepsze w podległej sobie spółce.

Święte słowa! Ale nie licz na obecność jego ekscelencji.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez patrios91 2017-09-27, 7:08 am

turku napisał(a):Ale jeden z drugim debile spuścili się w spodnie nad tą wizją i zakontraktowali zawodnika który formalnie nie może grać w takim ustawieniu. No przecież to jest debilizm, głupota lub celowe działanie na szkodę Klubu. Do wyboru

:lol: :brawo:
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Anakin 2017-09-27, 1:32 pm

Wiadomo w jakim tonie Prezes będzie się wypowiadał na spotkaniu:


Marcin Jaroszewski: W tym pędzie dostaliśmy zadyszki...
Sosnowcu bardzo mocno przeżywają ostatnie niepowodzenia Zagłębia, jednak o wywieszeniu białej flagi nie ma mowy. - Wygląda na to, że w tym pędzie po realizację marzeń dostaliśmy zadyszki, potknęliśmy się i rozpaczliwie szukamy miejsca podparcia, żeby nie wyrżnąć twarzą w beton! - w tak mocnych słowach ocenia sytuację swojego klubu prezes Zagłębia.

JERZY MUCHA: Czy Zagłębie jeszcze myśli o ekstraklasie, czy też powinno spojrzeć bardziej realnie na sprawę i... rozpocząć akcję zabezpieczania tyłów?

MARCIN JAROSZEWSKI: - Sosnowiec jest takim miejscem, a Zagłębie takim klubem, że zawsze się myśli. To jest cel główny w jakiejś tam – oby jak najbliższej - perspektywie. Ostatnio wydawał się na wyciągnięcie ręki, jeszcze wcześniej był realny, a jeszcze wcześniej to... byliśmy w II lidze. Chcemy wszystko szybko. Takie jest dziś życie, sport, wymagania kibiców. Wygląda na to, że w tym pędzie po realizację marzeń dostaliśmy zadyszki, potknęliśmy się i rozpaczliwie szukamy miejsca podparcia, żeby nie wyrżnąć twarzą w beton. W zeszłym sezonie po 10 kolejkach Mielec miał 5 punktów, Grudziądz 11, a Zabrze 12. Zagłębie miało 21. Co mam powiedzieć? Gramy dalej.

Po ostatnich dwóch porażkach kibice Zagłębia są mocno sfrustrowani, obrywa się nie tylko drużynie i trenerowi, ale także władzom klubu. Co gorsza, frekwencja na Stadionie Ludowym to już jest dramat... Może kibice powinni dostać jasny sygnał z klubu, jakie kroki zostaną podjęte, by ratować ten sezon?

MARCIN JAROSZEWSKI: - Sygnał jest taki, że musimy wytrzymać ciśnienie. Zagłębie od blisko 30 lat, poza krótkim epizodem bez szans na utrzymanie, w ekstraklasie nie grało. Większość swego bytu po 90 roku spędziło w niższych ligach. Mnie nic nie zwalnia z obowiązku budowania silnego klubu i po ponad 4 latach pracy, nie powieszę się, bo akurat przyszedł gorszy miesiąc czy dwa. Kibice powinni cieszyć się, że ich klub krok po kroku się odbudowuje, że gramy od 4 lat w górze tabeli, walczymy co sezon o awans, graliśmy w półfinale Pucharu Polski, co na szczeblu centralnym jest najlepszym wynikiem klubu od blisko 40 lat. Tym 700 osobom, które były na meczu z Wigrami bardzo dziękuję za to, że są z nami na dobre i złe i mają prawo wykrzyczeć swój żal. Tak samo się martwimy jak oni i takie same mamy obawy. O powrót reszty będziemy walczyć na boisku. Frekwencja to też obraz szacunku kibica dla klubu. W Zabrzu po spadku chodziło 10 tysięcy, w Chorzowie chodzi 5 tysięcy... Cóż. To chyba głębszy problem nas wszystkich. Cały czas źle nie będzie. Mamy za dobrych piłkarzy, by nie myśleć o pełnej puli w tym sezonie.


Zastanawiał się Pan, co jest przyczyną tej huśtawki formy, braku skuteczności?

MARCIN JAROSZEWSKI: - Nowa grupa ludzi, która dopiero się poznaje, dociera. Pewnie zmiany trenerów, których tyle było, ale zawsze doraźnie przekładały się na niezły wynik, choć awansu do ekstraklasy niestety nie było. Moje drugie imię nie brzmi „Cierpliwy". Może dobrze, może źle? Co jeszcze? Pewnie ogólna atmosfera w klubie po tym nieszczęsnym meczu w Głogowie. Kilka osób chciało rezygnować z pracy... Porażki dotyczą nie tylko pierwszej drużyny. Przegrywa cały klub, co czuć do dziś. Część nowych piłkarzy chyba potrzebuje więcej czasu, by dobrze się u nas poczuć. Specyficzny klimat tego klubu to nie puste słowa, ale to w końcu zawodowcy. Potrzeba nam spokoju, wiary, że dobrze pracujemy, a widać, że drużyna potrafi zagrać bardzo dobrze i porywająco. To jest sport, po prostu czasami jest źle i Zagłębie nie jest tu jakimś wyjątkiem.

Ciągłe zmiany trenerów i zawodników, wymiana praktyczne całej kadry przed sezonem nie służą stabilizacji, jak również procesowi budowy silnego klubu. To nie jest recepta na sukces...

MARCIN JAROSZEWSKI: - Tak, kiedy byłem dziennikarzem, też powtarzałem te mądre, książkowe frazesy i miałem wiele gotowych recept. A potem skonfrontowałem te „swoje mądrości" z rzeczywistością i musiałem kilka osób przeprosić. To tak jak z ekspertami piłkarskimi. Z jakiegoś powodu siedzą w studio, a nie na ławce trenerskiej... Nie zdarzyło mi się po słabszym programie, czy artykule, nie spać, brać środki na uspokojenie, czy mieć dosyć wszystkiego, mieć rozpieprzone życie. Tutaj to mam w standardzie. Cóż! „Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak robić, żaden nie potrafi". Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale teoretycznie, to wszyscy jesteśmy znawcami branży.

Co dalej z Zagłębiem? Stagnacja czy też zakasujecie rękawy i... ucieczka do przodu?

MARCIN JAROSZEWSKI: - W internecie znalazłem dwie osoby, które mogą wiedzieć na pewno. Katowice, wróżka Sara i Katowice, pani Lidia - wróżka. Nie wiem, może w Sosnowcu też ktoś ma szklana kulę... Ale prawdopodobnie będzie dużo lepiej. Opieram to na potencjale drużyny, którą mamy. Nie wierzę, że nie zaczniemy punktować.

A może potrzebny jest kolejny wstrząs w tej drużynie? Brakuje w niej zawodnika, który byłby jej niekwestionowanym liderem, potrafiłby ją pociągnąć do przodu.

MARCIN JAROSZEWSKI: - Myślę, że nie brakuje. Są Tomek Nowak, Dawid Kudła, Matko Perdijić. Liczę, że Arek Jędrych czy Adam Banasiak też mocno poczują odpowiedzialność i złapią szatnię. Hierarchia się buduje. Może jeszcze wykreuje się jakiś kolejny odpowiedzialny, może Wojtek Łuczak? Może „Mular"? Jest wychowankiem, ma 19 lat, ale to jego klub i pora wyjąć go spod klosza. Za młody nie jest. Moim
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez bbartek 2017-09-27, 3:02 pm

Niestety nie mogę być na spotkaniu (w wyjazd służbowy), ale chetnie zadał bym MJ takie pytania:
1. Marketing- sponsoring
1.1 wygląda to nieźle ( Banimex , NERO), ale warto wykorzystać wolne przestrzenie i dostępne środki audio wizualne do agresywnego reklamowania tych firm ( ile kibiców Zagłebia wiem czym zajmuje się NERO?
Dlaczego np.posiadacz karnetów nie może mieć 5% zniżki przy zakupie produktów firmy NERO? Jeżeli pan jest zainteresowany innymi pomysłami to chętnie przygotujemy razem z innymi kibicami pakiet pomysłów.
2. Marketing – pozyskiwanie kibiców
Niestety to jest totalna klęska. Obniżka cen biletów ( jedyny pomysł Klubu+ autobusy) nie wystarcza.
Pana wypowiedź w Sporcie” W Zabrzu po spadku chodziło 10 tysięcy, w Chorzowie chodzi 5 tysięcy... Cóż. To chyba głębszy problem nas wszystkich. „ obraża nas kibiców. Co Zarząd zrobił prze 4 lata aby frekwencja była wyższa? Tendencja jest przeciwna.
Pomysły : odsyłam do FORUM
3. Strategia budowania ZESPOŁU;
Kto odpowiada za zatrudnienie kilkunastu trenerów w ostatnich latach ? Jakie sa koszty takiej polityki ?
Kto odpowiada za zatrudnienie Pana Banasika który był nie przygotowany do prowadzenia takiego Klubu z takimi aspiracjami .
Transfery :
- który klub stać aby 2 napastników siedziało na trybunach ? Który Klub stać aby spłacać 1-2(?) trenerów i 1 zawodnika, którzy już nie świadczą pracy w Klubie /?
-Dominik Mozler: kontrakt na 3 lata! Czym się zasłużył aby mieć taki kontrakt ?
-Wypożyczamy Pikula z Górnika Zabrze który nie wnosi wartości dodanej a dajemy konkurencji możliwość ogrania młodego zawodnika? Jaki jest sens takiego działania?
- Cichocki który nie miał miejsca w Ruchu u nas jest podstawowym zawodnikiem, który niestety nie spełnia naszych oczekiwań.
- jakie były udane transfery z ostatnich 3 lat: Udo, Pribula, Sanogo (?) a zakontraktowaliśmy ponad 20-30mzawodników. Jakie sa koszty takiej polityki transferowej ?
- przed 3 lata nie potrafiliśmy zbudować solidnej linii obrony?
Konkluzja: nie mamy strategii budowania zespołu; działamy „last minute” a efekty vide pozycja w tabeli.
4.Cele strategiczne:
- niestety opowiadanie co roku ,że celem jest awans nie budując solidnej bazy ( zarzadzanie, skauting, polityka transferowa,stabilność na stanowisku trenera) jest potwierdzeniem opinii o Pana niewiarygodności.
4. Konkluzje:
- wszyscy popełniamy błędy, ale ilość błędów ostatnich 3 latach jest nie wiarygodna a co gorsze nie uczymy się na tych błędach.
- życzę Panu aby był Pan bardziej otwarty na pomysły i sugestie kibiców i nie obrażał się na hejty, które, czasami niestety, maja miejsce na Forum.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Blajpios 2017-09-27, 3:05 pm

Ha, ubiegł mnie Kol. Anakin, więc dzięki za wykonanie tej pracy. Mogę od razu tylko komentarz a mam już dosłownie chwilkę. Tak, podobny też komentarz miałem dać: oto obowiązująca linia na dzisiejsze spotkanie i ten czas. Smutne to. Smutne - przy całym zrozumieniu różnordności sytuacji, co nie raz, nie tylko przed chwilą w innym wątku, przypominałem. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Faktycznie i oczywiście - kiedy się komentuje można swobodniej rozwijać teorię. Smutne jest jednak - że zdaje się, iż tę prawdę Prezes bierze jako jakby dowód, że w takim razie wszystko jest OK! i jako dowód, który jest jedynym, jaki do dyskutantów można przyjąć. Smutne jest, że wygląda to na typowe ustawienie sobie rozgrywki z kolegą dziennikarzem - bardzo w dodatku doświadczonym - który wręcz pozwala na "pokaz mądrości Prezesa większej niż wszelkie inne": coś w rodzaju "tak, ja też szafowałem tymi mądrościami książkowymi, ale jak zobaczyłem realia, to teraz jestem mądry. Smutne, że szedł na Prezesa ktoś, kto tej prawdy nie znał. Nie dziwota, że B. Leśnodorski owinął go jak dziecko i tak też Prezes się zdawał poruszać bezradnie, gdy - dziennikarz! - występował "w telewizyji w Warszawie samej". Smutne - że teraz tę późno nabytą wiedzę prezentuje, jakby szcyzt absolutnej mądrości
A już ostatni akapit - poezja ;-) w cudzysłowiu. "złapie szatnię" ktoś tam itd...
Cóż, już początek to zwiastował, pokazując, jak biedak się zapętlił w tych wystawianiach dziennikarskich do ścięcia krótkiej piłeczki. Już na samym początku wyszła za krótka. Ocywiście, wiadomo, w jakim kontkeście pytania chciałby wypowiedzieć się. Niemniej, wyszło takie piękne cudo: "W Zagłębiu zawsze się myśli". No, tak. CO i jak - mniejsza. I czy aby naprawdę zawsze? I czy choć raz nad tym, czyto myślenie jest wystarczające? Ale tu już trochę na złośliwości schodzi, więc kończę.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Blajpios 2017-09-27, 4:14 pm

Okazuje się, że mniej więcej w tym czasie, kiedy pisałem swój wpis - Kol. bbartek także napisał i wysłał swoje obserwacje. Widziałem je chcąc wpisać mój komentarz, bo jak zawsze była informacja, że "w międzyczasie" ktoś coś napisał - ale już nie miałem czasu się ustosunkować. Błysnęło mi tylko, że coś ciekawego, więc teraz w chwili przerwy na szybko dopisuję. Może nie jest to w stu procentach to, co uważam, że byłoby sensowne przy konstruktywnym spotkaniu - ale to, co Kol. bbartek napisał we wpisie z ponad godziny temu: jest w stu procentach sensowne! Co więcej - nie tylko są to napisane życzliwe obserwacje same w sobie - jak to z każdą krytyką konstruktywną jest, jest sensowna sama w sobie - ale także jest to napisane i w życzliwej formie skierowania się do odbiorcy, pomimo wielu napięć. Popieram - i żeby było jasne, jeżeli to by coś pomogło, że ten głos ma poparcie Forumowiczów: to właśnie dlatego piszę tu teraz, by to wyrazić, by "dopisać się do listy" z moim poparciem.
Jakkolwiek, hm, coraz trudniej mi uwierzyć, że doczekamy się kiedyś konstruktywnych spotkań tego typu; jakoś coraz więcej wydaje mi się, że jest potwierdzeń, iż jest gdzie indziej ustalona linia, która jest rozgrywana i inna nie będzie, określoni ludzie są niewzruszalni, nawet jeżeli "całkiem świadomie z pieniędzy podatników zakontraktują zawodnika, o którym wiadomo że nie będzie grał" itd itp. Niemniej, w miarę jakiejś szansy na konstruktywne poszukiwanie rozwoju, to zapewne to, co Kol. bbartek napisał, należy potraktować na serio, jako dobre wyjście do dyskusji.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez kriss68 2017-09-28, 9:25 am

Czy sądzicie że jak ktoś przyjdzie za Jaroszewskiego to aby na pewno będzie lepszy? Bo on mimo wszystko to człowiek stąd i nie można zarzucić, że nie zależy mu na klubie. Od lat nie było tak zaangażowanej osoby w klubie ( może poza Baczyńskim ale działającym w innych realiach) a poprzednicy Hytry, Adamczyk to śmiech na sali.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Blajpios 2017-09-28, 9:48 am

kriss68 napisał(a):Czy sądzicie że jak ktoś przyjdzie za Jaroszewskiego to aby na pewno będzie lepszy? Bo on mimo wszystko to człowiek stąd i nie można zarzucić, że nie zależy mu na klubie. Od lat nie było tak zaangażowanej osoby w klubie ( może poza Baczyńskim ale działającym w innych realiach) a poprzednicy Hytry, Adamczyk to śmiech na sali.
Jeżeli o mnie chodzi, to oczywiście - bo to przecież wynika z tego, co od lat pisałem - nie sądzę, że na pewno będzie lepszy ktoś inny, kto przyjdzie za Jaroszewskiego. Ba! Jeżeli faktycznie "za Jaroszewskiego", czyli w tym samym układzie, to pewnie można ryzykować tezę, że na pewno nie będzie lepszy. Samemu M. Jaroszewskiemu też bynajmniej nie życzę źle i nie dyskwalifikuję go i przy nastawieniu na wiarę w rzeczy mało prawdopodobne, to mogę nawet nie wykluczać, że są szanse, gdy coś się realnie zmieni, by był dobrym prezesem, jakkolwiek raczej - by był dobrym rzecznikiem prasowym, przynajmniej sądząc po tych wymienionych przez Kolegę pozytywnych cechach, dodając jeszcze że ma doświadczenie dziennikarskie z lokalnego poziomu i raczej nie szybko Zagłębie będzie musiało dawać się przepytywać rekinom polskich mediów.
De facto - nie chodzi tu bowiem o zmianę dla zmiany, tym bardziej chyba o jakąś akcję personalnie ze złośliwości przeciw niemu (o ile jest, choć mam nadzieję, że nie i nie bardzo widać jakieś jej znamiona). Będzie więc lepiej nie głównie w następstwie zmiany na stanowisku Prezesa Zagłębia, poczynając od tej zmiany - choć dobranie do tej funkcji kogoś, kto nie tylko ma walory przywiązania do Klubu i znajomości realiów jest warunkiem zrealizowania zamierzanych zmian, gdy dokona się ta najbardziej podstawowa. Najbardziej podstawowa, to jest zmiana centrum zarządzania, by Klub przejął ktoś, kto zajmie się jego rozwojem jak zajmują się ludzie, którzy wiedzą, że gdy upadnie dzieło, które stworzyli lub przejęli, to sami upadną i zapłacą własnymi możliwościami. Tak, wiem, że to zabrzmiało bardzo idealistycznie. Jednak napisałem to, by przedstawić "mapę do orientacji" w odpowiedzi na pytanie przez Kolegę postawione. To taka latarnia morska, która pokazuje, dokąd płynąć, taki punkt odniesienia, pomagający pokazać gdzie północ, południe. Inną zaś rzeczą są realne możliwości, zdolność realizacji najlepszych celów, drogi realizacji, jakie zostaną podjęte - również w zderzeniu z rozmaitymi mapami i planami, jakie sobie zakładają czy narzucają uczestniczący w grze zawodnicy.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez turku 2017-09-28, 10:07 am

kriss68 napisał(a):Bo on mimo wszystko to człowiek stąd i nie można zarzucić, że nie zależy mu na klubie. Od lat nie było tak zaangażowanej osoby w klubie

Przepraszam bardzo, co palisz? Podziel się.
kriss68 napisał(a):Czy sądzicie że jak ktoś przyjdzie za Jaroszewskiego to aby na pewno będzie lepszy?

No ciężko mi sobie wyobrazić kogoś gorszego
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez bbartek 2017-09-29, 2:37 pm

Mija prawie doba od spotkania MJ z kibicami i brak jakiejkolwiek informacji.
O czym to świadczy:
- kibice, który byli na spotkaniu i większość tych nieobecnych , nie wierzy, że takie spotkanie(a) spowodują zmiany w zarzadzaniu Klubem i sposobem traktowania kibiców, w tym brak jakichkolwiek działań aby zachęcić kibica do ponownego przyjścia na stadion.
-MJ uważa, że kibice , to zdecydowana większość to hejterzy i czepialscy, więc nie ma powodu aby brać pod uwagę jakiekolwiek sugestie czy opinie.
Podejrzewam ,że MJ sądzi ,że realizacja jakiejkolwiek zmian personalnych , organizacyjnych, marketingowych , postulowanych przez kibiców bedzie świadczyło o Jego słabości i braku kwalfikacji do zarzadzania Klubem.
Dobre zarzadzanie to oprócz odpowiedniego Zespołu ludzkiego to korzystanie z pomysłów innych i ich realizacja.
Niestety nastąpiło całkowite „ rozjechanie” się kibiców z MJ+ Jego Teamem.
Według mnie to jest jeden z powodów spadającej frekwencji.
To Zarząd powinien wykazać się większym rozsądkiem i inicjatywą ( zacheta do stworzenia Stowarzyszenia, więcej troski o kibica, który już przyszedł na mecz, nowe formy promocji… np. proporczyk Zagłebia dla 2-3 najstarszych kibiców + 2-3 zabawki dla najmłodszych).
Takich „zachęt” można wprowadzić więcej, ale potrzebna jest otwartość MJ na propozycje kibiców i chęć zmiany w dotychczasowych relacjach KLUB-KIBICE.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2017-10-01, 7:52 am

Na spotkaniu nie byłem bo po prostu z pracy nie zdążyłem. Czego właściwie specjalnie nie żałuję bo jak dotychczas słowa Prezesa raczej radziej niż częściej pokrywały się z rzeczywistością. Jak ktoś chce wiedzieć jaka jest sytuacja Zagłębia to sobie zawsze może obejrzec legalnie dokumenty spółki w krajowym rejestrze sądowym gdzie można przeczytać ze strata na koniec roku bilansowego wynosiła chyba że 4 bańki, kapitały własne są ujemne a zadłużenie to ok. 6 baniek. A co roku walne musi podejmować uchwakę co do dalszego istnienia spółki a klub już by dawno zdechł gdyby nie kasa z miasta. W tym toku 3 mln 100 tys zł podwyższenia kapitału w styczniu. Klub najczęściej na przełomie roku ma chwilowe problemy z regulowaniem platnosci w oczekiwaniu na miejską kroplówkę. Na akademię klub daje w formie darowizny 500 tys. zł rocznie. Mówił o takich rzeczach Prezes? To sprawy jawne
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez django 2017-10-01, 12:18 pm

August napisał(a):. Na akademię klub daje w formie darowizny 500 tys. zł rocznie. Mówił o takich rzeczach Prezes? To sprawy jawne


Nie mówił, ale za to mówił, że wszystko przez Banasika :) Z tą akademią to ciekawa sprawa. W wywiadach Jaroszewski opowiadał, że akademia to wielkie obciążenie finansowe dla klubu, tymczasem okazuje się, że wydają na nią 1/10 budżetu.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników