Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do trzech razy sztuka?)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-08-22, 7:45 am

W poniedziałek rano roczny kontrakt podpisał przy Kresowej trener Dariusz Dudek. Kilka godzin później umowę rozwiązał jego poprzednik Dariusz Banasik. Razem z nim odchodzą z klubu Kamil Socha i Sławomir Rydel.



Od wczorajszego poranka sosnowiczanie ćwiczą pod komendą nowego szkoleniowca. Roczny kontrakt z opcją prolongaty podpisał 42-letni Dariusz Dudek. Na trenerskim stanowisku zastąpił zdymisjonowanego w piątek wieczorem Dariusza Banasika.



Bliżej domu
Dudek to postać cały czas mocniej kojarzona z karierą zawodniczą. W latach 1999-2009 rozegrał w ekstraklasie 191 spotkań i zdobył osiem bramek. Jego dotychczasowe doświadczenia trenerskie wiążą się wyłącznie z rolą asystenta. W takim charakterze zatrudniany był dotychczas w czterech klubach: Odrze Wodzisław Śląski, Piaście Gliwice, Śląsku Wrocław i – aż do wczoraj – Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Angaż w Zagłębiu oznacza dla niego otwarcie nowego rozdziału. Po raz pierwszy w roli trenera poprowadzi zespół samodzielnie.
Od wczoraj ma do pracy zdecydowanie bliżej niż wcześniej. Zameldowany jest bowiem w Sosnowcu, gdzie mieszka z poślubioną rok temu Anetą Franczak. Nie jest to postać anonimowa - swego czasu została wybrana przez internautów najseksowniejszą lekarką w Polsce.







Czterech w odwodzie
Jak można się domyślić, Dudek nie był jedynym kandydatem do objęcia schedy po Banasiku. Od początku zajmował pozycję faworyta, ale na wypadek, gdyby rozwiązanie jego umowy z Termalicą okazało się niemożliwe lub nader skomplikowane, trzymano kilka innych nazwisk w odwodzie. Cztery najpoważniejsze kandydatury to Ryszard Tarasiewicz, Wojciech Stawowy, Marcin Kaczmarek i Maciej Bartoszek. Dwaj pierwsi zgłosili się do klubu sami, za pośrednictwem swoich menadżerów. Z kolei ten ostatni wydawał się najmniej realną opcją – był już bowiem bardzo blisko zatrudnienia w Piaście Gliwice.
W Sosnowcu istniał też wariant rezerwowy, który mógł być wprowadzony w życie przynajmniej na jakiś czas. Zakładał on przedłużenie współpracy z Kamilem Sochą, posiadającym licencję UEFA Pro. W prowadzeniu zespołu pomagałby mu wówczas dyrektor sportowy klubu, Robert Stanek.




Animozji nie było
Kontrakt z trenerem Banasikiem rozwiązano wczoraj krótko po 16.00 - za porozumieniem stron. Odbyło się to w dobrym klimacie. Nie było pretensji i animozji. Był za to uścisk dłoni i życzenia pomyślności na przyszłość. Inaczej niż wiosną tego roku zwolnionemu szkoleniowcowi nie trzeba będzie wypłacać comiesięcznych pensji. Wszelkie kwestie finansowe zostały uregulowane i zamknięte wczoraj.
Banasik nie opuszcza jeszcze Sosnowca na dobre. W tym tygodniu będzie miał tutaj do załatwienia kilka spraw organizacyjnych. Pożegnalną rozmowę ze zwolnionym szkoleniowcem opublikujemy w środowym wydaniu „Sportu”.



Trafieni rykoszetem
Oprócz dotychczasowego opiekuna zespołu z Zagłębiem pożegnali się również jego asystent Kamil Socha oraz trener bramkarzy, Sławomir Rydel. Do sztabu szkoleniowego dołączył za to dyrektor Stanek. Będzie asystentem Dudka, odpowiedzialnym m.in. za bieżącą dyspozycję golkiperów.
Tymczasem do końca okienka transferowego pozostało jeszcze dziewięć dni. Czy wobec zmiany na stanowisku pierwszego trenera klub planuje kolejne ruchy kadrowe? Nie ma w tej chwili takich zamiarów, ale jednocześnie nikt przy Kresowej kategorycznie tego nie wyklucza. Trener Dudek będzie teraz obserwował zawodników nie z trybun Stadionu Ludowego – jak często do tej pory – lecz z bliska. Jeśli uzna, że potrzebuje jeszcze w drużynie piłkarza na konkretną pozycję, jego wniosek zostanie przez zarząd klubu rozpatrzony.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
To się drugi trener napracował w Zagłębiu. Rydla tez odpalają
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am


Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez patrios91 2017-08-22, 7:53 am

Porównanie Magiery do Dudka...co wy bierzecie? :)

Pozytywnie zaskoczył mnie wywiad z Dudkiem, w którym otwarcie stwierdza, że gramy o awans i nie owija jak prezesunio i Banasik w bawełnę:
"Najwyżej się nie uda i wezmę to na klatę, ale gram o awans czy wam się to podoba czy nie."-z jajem ;-)

Podoba mi się pomysł na drużynę czyli szybka gra piłką i dyscyplina taktyczna, której za Banasika nie było wcale. Ma chłopak pojęcie o nowoczesnej piłce. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce. Jeśli nie da sobie wejść na głowę z żadnej ze stron (zarząd,kibice,piłkarze) to może coś z tego być. Jest świadom tego co ma i co może jeszcze z tego wycisnąć i nie skupia się z marszu na wprowadzaniu nowinek taktycznych, które wymagają czasu lecz na dotarciu do zawodników. Z Puszczą liczę na tzw efekt nowej miotły.

Nie pozostało mi nic innego jak danie mu szansy. Oby tylko nie wdał się w trójkącik z naszą świętą "elitą". Mam nadzieję, że nie siedzi już za głęboko w dupach naszych włodarzy i jak trzeba będzie walnąć ręką w stół to to uczyni, a nie będzie skamlał pod poduszką jak Banasik i przepraszał wszystkich za to, że żyje.

Co do w/w artykułu:
Sochę mogli sobie darować. Na papierze miał chłopak dużą wiedzę, która mogła się nam przydać. Trenowanie bramkarzy przez Stanka ma oznaczać jego dymisję ze stanowiska dyrektora sportowego ? Jetem ZA :brawo: ;-)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez STACH PL 2017-08-22, 8:00 am

patrios91 napisał(a):Porównanie Magiery do Dudka...co wy bierzecie? :)

Pozytywnie zaskoczył mnie wywiad z Dudkiem, w którym otwarcie stwierdza, że gramy o awans i nie owija jak prezesunio i Banasik w bawełnę:
"Najwyżej się nie uda i wezmę to na klatę, ale gram o awans czy wam się to podoba czy nie."-z jajem ;-)

Podoba mi się pomysł na drużynę czyli szybka gra piłką i dyscyplina taktyczna, której za Banasika nie było wcale. Ma chłopak pojęcie o nowoczesnej piłce. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce. Jeśli nie da sobie wejść na głowę z żadnej ze stron (zarząd,kibice,piłkarze) to może coś z tego być. Jest świadom tego co ma i co może jeszcze z tego wycisnąć i nie skupia się z marszu na wprowadzaniu nowinek taktycznych, które wymagają czasu lecz na dotarciu do zawodników. Z Puszczą liczę na tzw efekt nowej miotły.

Co do w/w artykułu:
Sochę mogli sobie darować. Na papierze miał chłopak dużą wiedzę, która mogła się nam przydać. Trenowanie bramkarzy przez Stanka ma oznaczać jego dymisję ze stanowiska dyrektora sportowego ? Jetem ZA :brawo: ;-)

Na dyrektora-menedżera Jurka Dudka a co ;-) :)
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2017-08-22, 8:24 am

Stanek trenerem bramkarzy. Już liczę na mecze bez straty bramki :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez RUDI 2017-08-22, 9:39 am

August napisał(a):Stanek trenerem bramkarzy. Już liczę na mecze bez straty bramki


Nie tylko trenerem bramkarzy - "Do sztabu szkoleniowego dołączył Robert Stanek, który będzie łączył funkcję dyrektora sportowego, II trenera i szkoleniowca odpowiadającego za bramkarzy. ...."

-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/3823-zmi ... oleniowym-

Człowiek orkiestra ,jeszcze opanuje "marketing" ,rezerwy ,sprzedaż słoneczniku itd.
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-08-22, 10:05 am

Przyznam że pierwsza wiadomość o tym że Pan Dudek będzie trenerem
zasmuciła mnie - przecież to młody człowiek bez większego doświadczenia
na stołku trenerskim. Dobrze pamiętałem że praktyki zagraniczne przeszedł
w Klubach z najwyższej półki - Liverpool, Real Madryt.
Po zastanowieniu się - dochodzę do przekonania (jak kilku Kol. na FORUM)
że należy temu młodemu trenerowi ( myślę ze z przyszłością) dać KREDYT
ZAUFANIA - mieszkaniec Sosnowca - zaraz przychodzi mi do głowy osoba
Józefa Gałeczki. Wywiad jaki udzielił trener na dobrym poziomie i co ważne
merytoryczny. Panie trenerze CAŁA NA PRZÓD I DO PRZODU.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-08-22, 1:08 pm

Do sztabu szkoleniowego dołączył Robert Stanek, który będzie łączył funkcję dyrektora sportowego, II trenera i szkoleniowca odpowiadającego za bramkarzy.

Jak ta kawa "3 w 1" :lol:
Oficjalnie jest to "wersja oszczędnościowa". Stanek nadal bierze pensję jako Dyrektor Sportowy a jako II trener i trener bramkarzy pomaga za free. Tylko dlaczego nie chce mi się w to wierzyć?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez RUDI 2017-08-22, 1:20 pm

To nie jest "wersja oszczędnościowa " ;-) jak "poleci" trener to "poleci" też II trener ale zostanie dyrektor sportowy(może nie i też "poleci"?) a trener bramkarzy nie do ruszenia ,bo co on winien? genialna taktyka :brawo:
Zawsze "jeden" z nich zostanie na stanowisku .
Ostatnio edytowano 2017-08-22, 1:23 pm przez RUDI, łącznie edytowano 2 razy
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2017-08-22, 1:21 pm

Prezes mógł jeszcze dołączyć do sztabu Sebę. I tak mu musi płacić a tak mielibyśmy Dudekband.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez robercik 2017-08-22, 1:32 pm

Tylko ze osiol dal mu nieswiadczeniec pracy zamiast zmienic warunki pracy i dac zapis o sprzataniu stadionu przed i po meczu. Jakby przyjal to mielibysmy czyste krzeselka przynajmniej a jak nie to rozwiazanie umowy. A tak ani czystych krzeselek ani pieniedzy w kasie.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-08-26, 11:58 pm

Dudek na konferencji mówi ze ten remis jest jego porażka . Cieszy mnie jego ambicja ale porażka to wina miłego pana od wf Banasika . Tak przygotował swoich chłopaków pościąganych z polski ze ledwo dysza w drugiej połowie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez novack 2017-08-27, 8:16 am

Dobrze, że wypadł nam ten mecz z gipsami, bo teraz bardzo potrzeba drużynie czasu na pracę z nowym trenerem, a po Banasiku jest kupa roboty. Byłem w Częstochowie i odnoszę wrażenie, że już widać efekty pracy Dudka i że on naprawdę ma coś do wdrożenia i przekazania drużynie, ale to chwilę musi potrwać. Ważne, że jest postęp i że idziemy do przodu. Jestem pod wrażeniem gry Mulara, ambitny, szybki, dobry technicznie i co najważniejsze w środku, z doskonałym przeglądem pola, mierzone i celne podania, zero tremy, brawo, brawo, brawo dla Patryka i trenera, że dał mu szansę którą do bólu wykorzystuje. Po powrocie Milewskiego może nam się wytworzyć bardzo ciekawy środek, Milewski, Nowak, Mularczyk (Makowski jakoś mnie nie przekonuje), a gdy do tego dodamy powracającego w dobrej formie Niuńka i być może ostatni transfer w ataku (niech te bramki Lewickiego nie zniechęcą do transferu jeszcze jednego napastnika) to robi się ciekawie. Wydaje mi się, że ta ścisła współpraca z Legią zamyka nam drogę do wypożyczeń (na zdrowych zasadach) z innych klubów, a taki np. Lech ma równie dużo zdolnej młodzieży, która nie łapie się do pierwszej jedenastki i jest wypożyczana, np. taki Tomczyk w Podbeskidziu, oj przydałby się teraz taki twardziel w ataku, ale z tego co już mamy też można zestawić ciekawą jedenastkę. Trochę też na skrzydło nie pasuje mi ciężki i masywny Banasiak. Marzą mi się skrzydła z Żarko i Nawotką po lewej, oraz Niuńkiem i Wrzesińskim po prawej, a do tego ww. środek pola, ech...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Michał_Wwa 2017-08-27, 8:51 am

August napisał(a):Stanek trenerem bramkarzy. Już liczę na mecze bez straty bramki :twisted:


Ciekawe czy kolejny bramkarz będzie czarnoskóry? Stanek ma jakiś fetysz z tymi murzynami :lol:
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez xenon 2017-08-27, 9:19 am

już mogli zostawić tego wielkiego afromurzyna
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2017-08-27, 9:48 am

novack napisał(a):Dobrze, że wypadł nam ten mecz z gipsami, bo teraz bardzo potrzeba drużynie czasu na pracę z nowym trenerem, a po Banasiku jest kupa roboty. Byłem w Częstochowie i odnoszę wrażenie, że już widać efekty pracy Dudka i że on naprawdę ma coś do wdrożenia i przekazania drużynie, ale to chwilę musi potrwać. Ważne, że jest postęp i że idziemy do przodu. Jestem pod wrażeniem gry Mulara, ambitny, szybki, dobry technicznie i co najważniejsze w środku, z doskonałym przeglądem pola, mierzone i celne podania, zero tremy, brawo, brawo, brawo dla Patryka i trenera, że dał mu szansę którą do bólu wykorzystuje. Po powrocie Milewskiego może nam się wytworzyć bardzo ciekawy środek, Milewski, Nowak, Mularczyk (Makowski jakoś mnie nie przekonuje), a gdy do tego dodamy powracającego w dobrej formie Niuńka i być może ostatni transfer w ataku (niech te bramki Lewickiego nie zniechęcą do transferu jeszcze jednego napastnika) to robi się ciekawie. Wydaje mi się, że ta ścisła współpraca z Legią zamyka nam drogę do wypożyczeń (na zdrowych zasadach) z innych klubów, a taki np. Lech ma równie dużo zdolnej młodzieży, która nie łapie się do pierwszej jedenastki i jest wypożyczana, np. taki Tomczyk w Podbeskidziu, oj przydałby się teraz taki twardziel w ataku, ale z tego co już mamy też można zestawić ciekawą jedenastkę. Trochę też na skrzydło nie pasuje mi ciężki i masywny Banasiak. Marzą mi się skrzydła z Żarko i Nawotką po lewej, oraz Niuńkiem i Wrzesińskim po prawej, a do tego ww. środek pola, ech...

Trudno oczywiście po pary dniach wystawiać jednoznaczne oceny ale tez trudno nie oprzeć się odczuciu że z czasem będzie coraz wyraźniej widać jak fatalnym posunięciem było zatrudnienie tak miernego trenera jak Banasik. Dudkowi wystarczyly dwa mecze trochę myśli taktycznej i zgarnął pkt więcej niż popierdóła
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników