I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Lars 2017-06-30, 10:58 pm

GrubyPerez napisał(a):
maniek-75-75 napisał(a):
Lars napisał(a):1. Tychy
2. Katowice
3. Bielsko
4. Zagłebie

Tychy to na dzień dobry bym skreślił ... zobaczycie że bedzie walka o utrzymanie . ..

i tu się zgadzam :)


i obyście Panowie mieli rację!
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-07-01, 10:04 am

Tychy to budują ambitny dom starców . Bez sukcesu
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-07-01, 2:09 pm

Kadra na obóz w Wodzisławiu Śląskim:

Bramkarze:
Dawid Kudła, Matko Perdijić, Adrian Czaplak, Aleksander Kłosek.

Obrońcy: Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Arkadiusz Najemski, Žarko Udovičić, Nuno Malheiro, Igor Krzykowski.

Pomocnicy: Tomasz Nowak, Adam Banasiak, Sebastian Milewski, Wojciech Łuczak, Konrad Wrzesiński, Wojciech Bała, Patryk Mularczyk, Fabian Klama, zawodnik testowany.

Napastnicy: Jan Janosz, zawodnik testowany.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2017-07-01, 3:22 pm

Lars napisał(a):Jak do tej pory widze 4 kluby walczące o awans:
1. Tychy
2. Katowice
3. Bielsko
4. Zagłebie

i 4 walczące o utrzymanie:
1. Stomil
2. Ruch
3. Głogów
4. Puszcza

liga zweryfikuje...


A na jakiej podstawie takie założenia? Póki co Tychy poza efektownym zwycięstwem nad Piastem zremisowały z nami i dzisiaj 0:0 z beniaminkiem z Niepołomic, który zakładam, że grał drugim składem bo o 17 gra drugi sparing z Niecieczą i raczej tutaj zagrają 1 składem. Tychy nakupiły mnóstwo grajków tylko problem ich jest taki, że to trzeba zgrać aby zatrybiło a i tak nie wiadomo bo tam dużo starych zawodników. Katowice póki co słabe wyniki w sparach i też przebudowa składu więc nie wiadomo jak to będzie wyglądało. Podbeskidzie nie wiem bo nie śledzę ich przygotowań. Zagłębie? Po tym co czytałem po sparze z Sarmacją i tym co widziałem w meczu z Tychami nie widzę nas w gronie ekip walczących o awans. No chyba, że zakontraktujemy 2 konkret napastników i najlepiej jednego typowego snajpera tj. takiego potrafiącego wykończyć akcję i drugiego co potrafi sam taką akcję sobie wypracować. Przydałby się jeszcze jeden gość w środku pola, taki walczak wszechstronny. Ja osobiście uważam, że ktoś z dwójki Odra - Raków zatrybi i będzie czarnym koniem ligi. Zresztą ta liga jest tak nieobliczalna, że ciężko wyrokować.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-01, 3:46 pm

turku napisał(a):
Lars napisał(a):Jak do tej pory widze 4 kluby walczące o awans:
1. Tychy
2. Katowice
3. Bielsko
4. Zagłebie


To się coś pozmieniało Lubin spadł z ekstraklasy?

Dokładnie. Lars, jeśli na czwartym wśród walczących umieściłeś Nasze Zagłębie no to Kochany brak mi słów...
I przestańcie zajmować się Tychami. Chyba, że któryś zamierza barwy zmienić.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2017-07-01, 10:25 pm

Ciekawy i dość konkretny wywiad z Prezesem Rakowa http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... za-cztery/
oraz z trenerem, który także gada konkretnie i do rzeczy http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... -z-pokora/
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-07-02, 11:31 am

Ciekaw jestem inauguracji koncepcji budowania klubu przez trio JSB . Nie zgadzam sie z nimi prawie w 100 % ale nich to oni maja racje bo nie chce powrotu II ligi a tego sie obawiam .
Myśle ze w pierwszych sześciu meczach zdobędziemy około 7 pkt . Niby nie jest to tragedia ale chyba styl bedzie słaby i nie wróżącyc za dobrze .

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz X
Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec X
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce X
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1
Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1
Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec X

Dla porównania w poprzednich sezonach .
W pierwszych sześciu kolejkach Magiera zdobył 12 pkt . W tym remisy na wyjezdzie z Chojniczanka i GKS oraz zwycięstwa z Sandecja i Górnikiem w domu .
Rok wcześniej Derbin w sześciu kolejkach zdobył 10 pkt . Porażka z Wisła Płock i Wigrami w domu za to zwycięstwo w Katowicach i ostra jazda z Arka .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-07-02, 12:15 pm

Tomcjo napisał(a):Ciekaw jestem inauguracji koncepcji budowania klubu przez trio JSB . Nie zgadzam sie z nimi prawie w 100 % ale nich to oni maja racje bo nie chce powrotu II ligi a tego sie obawiam .
Myśle ze w pierwszych sześciu meczach zdobędziemy około 7 pkt . Niby nie jest to tragedia ale chyba styl bedzie słaby i nie wróżącyc za dobrze .

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz X
Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec X
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce X
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1
Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1
Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec X

Dla porównania w poprzednich sezonach .
W pierwszych sześciu kolejkach Magiera zdobył 12 pkt . W tym remisy na wyjezdzie z Chojniczanka i GKS oraz zwycięstwa z Sandecja i Górnikiem w domu .


Rok wcześniej Derbin w sześciu kolejkach zdobył 10 pkt . Porażka z Wisła Płock i Wigrami w domu za to zwycięstwo w Katowicach i ostra jazda z Arka .


Ja wierze w koncu w twierdze Ludowy czyli 9 pkt plus minimum 2 pkt z wyjazdow
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-07-02, 12:15 pm

Tomcjo napisał(a):Ciekaw jestem inauguracji koncepcji budowania klubu przez trio JSB . Nie zgadzam sie z nimi prawie w 100 % ale nich to oni maja racje bo nie chce powrotu II ligi a tego sie obawiam .
Myśle ze w pierwszych sześciu meczach zdobędziemy około 7 pkt . Niby nie jest to tragedia ale chyba styl bedzie słaby i nie wróżącyc za dobrze .

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz X
Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec X
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce X
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1
Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1
Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec X

Dla porównania w poprzednich sezonach .
W pierwszych sześciu kolejkach Magiera zdobył 12 pkt . W tym remisy na wyjezdzie z Chojniczanka i GKS oraz zwycięstwa z Sandecja i Górnikiem w domu .


Rok wcześniej Derbin w sześciu kolejkach zdobył 10 pkt . Porażka z Wisła Płock i Wigrami w domu za to zwycięstwo w Katowicach i ostra jazda z Arka .


Ja wierze w koncu w "Twierdze Ludowy" czyli 9 pkt plus minimum 2 pkt z wyjazdow
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-02, 4:42 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a): czyżby Kol. August występował tu jako wierne dziecko komunizmu, z dziedzictwem osławionego systemu, mentalnością zasłuchania w dziadeczka Stalina?

No tegom się Panie nie spodziewał po Szanownym Blajpiosie. I za co?

No, cóż. Mógłbym wykpić się prosto - że najlepszy dowód, iż tak jest, to właśnie ten skutek propagandy i nauczania w czasach PRLu, że w efekcie ludzie takie słówko, jak "czyżby" uważają za nic nie zmieniające w treści... Ja jednak - choć też przecie w czasach PRLu-m dorastał, to mieałem to szczęście, że Rodzina, Rodzice zwłaszcza całą mocą uodparniali mnie i zachowywali inne priorytety a i w otoczeniu znalazłem trochę innych osób, pedagogów, którzy wspierali, kształtowali. Toteż - trzymam się tego, że słowo "czyżby" ma swoje znaczenie i miało również w mojej wypowiedzi. Jednak, moim zdaniem jak najbardziej było uzasadnione, gdyż przecież - no kogo podejrzewać, jakich sił domyślać się jako sprawczych, gdy w regionie, który jeszcze przed wojną był tyglem przedsiębiorczości, operatywności, działania obywatelskiego, propolskiego, budującego społeczeństwo nawet wbrew strukturom - oto po PRLu mamy taki skutek, który i w wypowiedzi Kol. Augusta zdaje się pobrzmiewać. Otóż - na głos, że paralelnie do marazmu w strukturach - jest i odpowiedniej "klasy" bezruch w ruchu społecznym kibiców: dowiaduję się, że nieprawda, wszystko jest OK! bo przecież to miasto, czynnikie miejskie i/lub administracja Klubu ma stworzyć czy popchnąć dalej ku rozwojowi życie społeczne kibiców. Czyż to nie czysty byłby PRL? To miasto, to matka partia ma oddelegować "na odcinek", zorganizować sprawnie oddolne życie? Nie pisałbym tamtego mojego komentarza - albo nie pisałbym tak prwokacyjnie, gdyby w odpowiedzi na moje obserwacje była odpowiedź w rodzaju: tak, faktycznie jest coś z tych rzeczy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że dla spontanicznego, oddolnego życia społecznego, organizacji kibicowskich na przykład - ważne są uwarunkowania zewnętrzne, w postaci miejskich układów itp. Nie pisałbym tak "drastycznie" - bo takie zdanie jest prawdziwe. Nie znam też dokładnie aktualnych sosnowieckich realiów, ale po niektórych symptomach jestem w stanie uwierzyć, że te zewnętrzne ograniczenia, utrudnienia takiej aktywności są rzeczywiście w dużym stopniu utrudniające ten rozwój. Niemniej, kiedy czytam, że to zupełnie absurd, co piszę, bo to miasto ma zorganizować stowarzyszenie kibiców (oczywiście, teraz trochę przejaskrawiam) - to przecież cóż można odpowiedzieć? Cóż można odpowiedzieć, jak uzasadnić sobie wypowiedź, że ponieważ są utrudnienia ze strony miasta (też przejaskrawiam) - to zupełnie nieprawdą jest, jakoby podobnie do Klubu organizacyjnie odstającego od poziomu ekstraklasowego: odstawała i aktywność kibicowska. No cóż można napisać - czy faktycznie nie pokazuje się próbą sensowną szukanie hipotezy, że to może coś w rodzaju jeszcze skutków oddziaływania na naszą mentalność PRLu? Ks. Tischner, nawet przez GazWyb cytowany, porównywał polską sytuację do tej z wędrówki Izraela do Ziemi Obiecanej i że musiało wymrzeć pokolenie naznaczone niewolą przed wejściem do Ziemi Obiecanej, by nie wnosiło gdzieś tam "między oddechami uczuć, nawet tych miłosnych przemyconych drgań zniewolenia" (to już moje sformułowanie, o inspieracji nie tylko Tischnerowskiej ale i Herbertowej). Doskonale to zresztą widać - choćby po niedawnym dla mnie zatrważającym wyniku sondażu na temat nazwy Ronda Gierka i tak samo katastrofalnego występu A. Chęcińskiego, który tak jak M. Jaroszewski "całej sportowej Polsce" oznajmił, iżeśmy dziady - tak z kolei nasz "Naczelnik Miasta" udowodnił, że Sosnowiec to takie miasto specjalnej troski i trzeba się pogodzieć, że żyje w granicach mentalności wyznaczonej przez Panią Matkę Partię, nawet z nadaniem przywileju łamania prawa zakazującego promocji komunizmu. Cóż, nie twierdzę, że we współczesnej Polsce nie ma plagi szerzenia lewackich poglądów, nie ma plagi szerzenia ich pod kłamliwą nazwą szlachetnych idei lewicy, niemniej raczej sądzę, że akurat w tej formie, gdy Naczelnik Miasta prosi się o specjalne prawa, by móc nie stosować się do prawa a hołdować E. Gierkowi: to u zdecydowanej większości odbiorców było tylko potwierdzeniem, że wiadomo, "Sosnowiec, skansen". Oczywiście - wiem też, że pewnie u większości Kolegów na Forum w tym pisaniu, że ten sondaż był tragiczny - dam tylko potwierdzenie, że jestem jakimś skrajnym dziwakiem. No bo jak się spodziewać czegoś innego przy takim wyniku referendum? Podobnie jak w sprawach kibicowskich - to kwestia wiary. Kibic chce wierzyć, że jest tak a nie inaczej (bodaj K. Stanowski ostatnio fajnie o tym pisałem parę dni temu, choć nie zawsze cenię, co pisze) - to kibic uwierzy, nawet że stoi na głowie, chadza na uszach i słyszy oczami. Podobnie - i tutaj liczą się sentymenty. Nikt nie policzy sobie tego, co zyskał niby Sosnowiec przez E. Gierka - a ile zyskał E. Gierek, jako legitymację przed kontrzawodnikami w PZPRze, którzy chcieli wykazać, że jest obcy, nie z tego proletariatu, nie chowu właściwego, moskiewskiego, tylko ze zgniłego komunizmu zachodniego. W ramach promocji Zagłębia - dostała się od Gierka Huta Katowice? W ramach promocji Zagłębia przez Gierka - to nie Górnik zdobywał Mistrza POlski, jak o to zabiegał J. Mitręga? W ramach promocji Sosnowca przez Gierka - dostał Sosnowiec zburzenie historycznego centrum, miejsca przedwojennego życia społecznego, gdzie posiano trawkę? Czy też może - lanie w styczniu poniżej zera betonu na Ślimaku, gdy jesczze nie znano metod czynienia tego bezpiecznie: żeby tow. Gierek mógł swoje "rodzinne" (tak właśnie, w cudzysłowiu) miasto "zapromować" tow. Breżniewowi, to znaczy siebie ukazać, że on jest stąd?
Toteż - podsumowując. Pozostaje pytanie, jak wytłumaczyć w tym tak prężnym regionie, gdzie wieś potrafiła się rozwijać jak miasto wielotysięczne, gdzie budowano je, choć było zakazane - sytuację, że teraz oto pada odpowiedź, że kibice nie mogą pójść na wyższy poziom rozwoju, bo miasto tego nie zorganizowało???
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-02, 4:56 pm

Anakin napisał(a):(...)
Blajpios napisał(a):Świetni kibice są liczni - zgoda, nigdy nie pisałem inaczej - i jeżeli się nie organizują np. w Stowarzyszenie, to też wina A. Chęcińskiego? Bo Prezydent, jak pierwszy sekretarz, musi wybrać, którzy to, powołać, wydać pozwolenie? Torcidę - przy całej kontrowersyjności i może za dużym przechyle ku przestępczości: to władze Zabrza wybrały? Władze Zabrza wybrały, jakie formy nacisku Torcida może stosować i czy może mieć znaczenie? Owszem, przy "piknikowskiej" części stadionu, władze klubu pewnie większe będą mieć znaczenie (w Zagłębiu wypadku więc i władze Miasta) - także poza stadionem; niemniej i tutaj - marzyłoby się, by nie tylko władze klubowo-miejskosamorządowe, lecz także różne formy aktywności stowarzyszonej Kibiców.


Nie do końca rozumiem pretensji kolegi. Właściwie najprościej byłoby napisać tak: To niech kolega zainicjuje powstanie stowarzyszenia, chętnie się przyłączę. Bo nie sztuką jest siedzieć przed klawiaturą i krytykować innych. Ale taki banał do niczego nie prowadzi.
Natomiast chciałbym przypomnieć koledze inne wydarzenie będące efektem działań właśnie kibiców:
http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... ienie.html
I niezwykle intersujący wywiad sprzed paru lat:
http://zaglebie.sosnowiec.pl/2,6038,roz ... -skzs.html
To tylko dwa przykładowe linki. Co się stało i dlaczego ? Nie mnie wiedzieć i oceniać. I wcale bym się nie zdziwił gdybym się dowiedział że jedna z przyczyn było brutalne zderzenie z zagłębiowską rzeczywistością w postaci miejskich i kibicowskich układów. Niemniej zmierzam do tego że niesprawiedliwe jest krytykowanie kibiców za brak aktywności. Chciałem przypomnieć że właśnie w jakimś krytycznym momencie jednak znalazła się grupa ludzi która swoimi działaniami niejako wsparła swój klub czy wręcz go uratowała. Nawet jeśli był to krótki czas, ale jednak był. Nie chce rozkminać na temat zagłębiowskiej specyfiki i postkomunistycznej mentalności lokalnego społeczeństwa bo wiele wypowiedzi na forum popełniono, zwłaszcza autorstwa kolegi Blajpiosa. Natomiast pragnę wskazać że nie jest sztuka sama w sobie założyć stowarzyszenie bo do tego potrzeba relatywnie niewiele osób, raptem kilkanaście ale nie tyle umieć co po prostu móc działać w sosnowieckich realiach a czego kolega Blajpios zdaje się w swojej krytyce nie dostrzegać

Wyciąłem, by skrócić, jeden punkt podniesiony w wypowiedzi Kolegi - bo pośrednio i na niego odpowiedziałem chwilę temu, właśnie do tego samego wpisu Kol. Augusta się odnosząc. Teraz zresztą - i na ten fragment, który tu zachowuję i ta wypowiedź sprzed paru minut też jest odpowiedzią. Tym bardziej, że teraz bardzo się muszę spieszyć, by jakoś zamknąć i była całość.
Hm... Najpierw - bardzo się cieszę z przywołania tych dwóch odsyłaczy: bo wreszcie mam sukces. Między innymi - do takiego przypomnienia chciałem sprowokować, bo to część problemu. Także w znaczeniu - pytania o zderzenie z siłami przemożnymi miejskich i chuligańskich a może nawet przestępczych sił. Cóż. Miałbym więc i pytanie o konsekwencję wypowiedzi. Tak więc - powoływać Stowarzyszenie czy reaktywować? Jakkolwiek - na pewno moja rola może być owszem, jakiegoś "pobudzania do myślenia", natomiast tyle już lat będąc poza Zagłębiem i gdy zanosi się, że raczej do końca życia tak będzie - trudno bym coś za mieszkańców decydował. Łącznie z tym, czy chcą głupiego zgórnośląszczenia, jakie jest najbardziej prawdopodobne, jeżeli będzie się działo jak dotąd, czy pokuszą się może o coś nowego i będzie zgórnośląsczenie mądre, czy może o najtrudniejsze się pokuszą i będzie nie tylko obrona skansenu, ale zbudowanie Zagłębia Wielkiego, od Sosnowca, poza Jaworzno, Olkusz, Zawiercie i to jako realnego regionu, miast i wsi, z włączeniem między innymi Księstwa Siewierskeigo jako część historii.
W każdym razie, wracając do naszych dyskusji. Owszem. Jeden może nazwać to, co piszę bezproduktywnym pisaniem przed komputerem. Kto jednak ma więcej racji - to sobie wybierzmy. Czy może, kiedy ja nazwę bezproduktywnym pisaniem przed komputerem wylewanie wszelkich żali emocjonalnych kibicowskich, z przekroczeniem zdrowego rozsądku, z obrażaniem ponad realne podstawy do krytyki, z rozwodzeniem się, jak to imbecyl i nieudolny działacz, jak to załatwia dziewczynki, jak "stuknął żonę" drugiemu? Jak to debil, bo źle mówi o Legii? Krytyka - to słowo do rozważnego używania. Bowiem - nawet przedstawienie stanu faktycznego, może być elementem zdrowej krytyki, choć nie zawiera dowodów, że podjęto działania z takim czy innym sukcesem. Zwłaszcza, że ja nie tylko że nikogo nie wyzywałem za ten stan: tylko po prostu przedstawiałem braki, przedstawiałem dysproporcje w szaleńczej, poniżającej krytyce z jednej strony a nietykalnością z drugiej. Pokazywałem tylko to, co na zdrowy rozum powinno być widać. Słuszna w wielu punktach jest krytyka organizacji i zarządu Zagłębia. Odstaje to od czołówki krajowej. Jak jest z porównaniem życia zaś kibiców, ich zorganizowania, siły wpływu zorganizowanych nie przestępczych organizacji kibicowskich. Tylko tyle. Zawsze zaś podkreślam szacunek dla poszczególnych osób.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-02, 5:57 pm

Blajpios napisał(a):oto po PRLu mamy taki skutek, który i w wypowiedzi Kol. Augusta zdaje się pobrzmiewać

No ładnie. Na stare lata Pawlikiem Morozowem zostałem. Pięknie :brawo:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-02, 6:08 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):oto po PRLu mamy taki skutek, który i w wypowiedzi Kol. Augusta zdaje się pobrzmiewać

No ładnie. Na stare lata Pawlikiem Morozowem zostałem. Pięknie :brawo:
No, cóż. Jak napisałem poprzednio? - że przed PRLem, to ludzie w języku polskim rozróżniali znaczenie słowa czyżby, znaczenie wyrażenia "zdaje się pobrzmiewać"... ? A po PRLu, to funta kłaków warte, różnic żadnych nie ma?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-02, 8:04 pm

Blajpios napisał(a):
August napisał(a):
Blajpios napisał(a):oto po PRLu mamy taki skutek, który i w wypowiedzi Kol. Augusta zdaje się pobrzmiewać

No ładnie. Na stare lata Pawlikiem Morozowem zostałem. Pięknie :brawo:
No, cóż. Jak napisałem poprzednio? - że przed PRLem, to ludzie w języku polskim rozróżniali znaczenie słowa czyżby, znaczenie wyrażenia "zdaje się pobrzmiewać"... ? A po PRLu, to funta kłaków warte, różnic żadnych nie ma?

Zgodziłbym się w pełni gdyby nie to, że forum jak nasze nie jest miejscem dysput naukowo-badawczym gdzie do każdej zapisanej głoski należałoby podejść z wielką ostrożnością i należałoby wpierw dokonywać należytej wykładni językowej, a następnie celowościowej tym bardziej, że wypowiedzi Kolegi B. nie należą ani d łatwych i prostych w w swoim rozumieniu ani zbyt skondensowanych w swoim odczycie.Nie można również wykluczyć, że w czasach komuny szkoły na Starym Sosnowcu miały się nijak do szkół pogońskich zwłaszcza w nauczaniu j. polskiego kila lat wcześniej. Być może Kolega miał to szczęście być nauczanym przez kogoś z dobrej polskiej, przedwojennej tradycji edukacyjnej. Wreszcie i tego nie można wykluczyć, że intelekt osób rodem z Pogoni jest zdecydowanie na wyższym poziomie aniżeli osób ze "starej" ul. Wysokiej na "starym" Starym Sosnowcu. A coś w tym jest skoro Prezes również pochodzi z Wysokiej.Być można warto byłoby zlecić jakieś badania w tek kwestii.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez GrubyPerez 2017-07-02, 9:19 pm

August napisał(a):Zgodziłbym się w pełni gdyby nie to, że forum jak nasze nie jest miejscem dysput naukowo-badawczym gdzie do każdej zapisanej głoski należałoby podejść z wielką ostrożnością i należałoby wpierw dokonywać należytej wykładni językowej, a następnie celowościowej tym bardziej, że wypowiedzi Kolegi B. nie należą ani d łatwych i prostych w w swoim rozumieniu ani zbyt skondensowanych w swoim odczycie.Nie można również wykluczyć, że w czasach komuny szkoły na Starym Sosnowcu miały się nijak do szkół pogońskich zwłaszcza w nauczaniu j. polskiego kila lat wcześniej. Być może Kolega miał to szczęście być nauczanym przez kogoś z dobrej polskiej, przedwojennej tradycji edukacyjnej. Wreszcie i tego nie można wykluczyć, że intelekt osób rodem z Pogoni jest zdecydowanie na wyższym poziomie aniżeli osób ze "starej" ul. Wysokiej na "starym" Starym Sosnowcu. A coś w tym jest skoro Prezes również pochodzi z Wysokiej.Być można warto byłoby zlecić jakieś badania w tek kwestii.



na wschodnio- północnym krańcu Starego Sosnowca, ciut na granicy z Pogonią jest Ul. Kotlarska . na której to ja właśnie doświadczałem życia, choć rodzony na Katarzynie :)

Podaję jako materiał do badań :-)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników