Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2017-05-10, 4:39 pm

Zagłębie Sosnowiec inwestuje w esport. Zostań zawodnikiem klubu!

Kolejny klub piłkarski z Polski zainteresował się esportem. Tym razem o sekcję FIFA 17 swoje struktury rozbuduje pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec. Włodarze zespołu zbiorą jednak skład wirtualnych piłkarzy w nieszablonowy sposób.


Obrazek

Zarząd drużyny ogłosił, że zorganizuje zawody w FIFA 17. Jak czytamy: - najlepsze trzy osoby podpiszą kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec i wejdą w skład esportowego zespołu Zagłębie Check-Point Sosnowiec. Jak wynika z informacji prasowej, zawodnicy, którzy po imprezie otrzymają zaproszenie do klubu, będą później rywalizować między sobą o wyjazdy na ogólnopolskie turnieje, a także przynajmniej jedne zmagania międzynarodowe.

Zawody w Check-Point wystartują 21 maja o godzinie 12:00. W przypadku dużego zainteresowania rozgrywkami przewidziano dodatkowe terminy: 28 maja i 4 czerwca. Zapisy – dostępne dla 640 pierwszych chętnych – znajdują się pod TYM LINKIEM. Będą to największe rozgrywki w wirtualną piłkę nożną zorganizowane w Zagłębiu Dąbrowskim. Umożliwiła to współpraca Zagłębia z Klubem Dekada, w którym powstała strefa dla graczy Check-Point.

Zagłębie Sosnowiec to już czwarta organizacja piłkarska w Polsce, która postanowił zainwestować w esport. Wcześniej zrobiły to już dwa zespoły z Ekstraklasy: Legia Warszawa i Wisła Płock, a także pierwszoligowe GKS Tychy. W Europie to już natomiast norma. Zawodników FIFA 17 widujemy na co dzień w trykotach m.in. VFL Wolfsburg, West Ham United, Schalke 04, Valencia CF, Manchester City, FC Ajax, Paris Saint-Germain FC czy AS Roma.

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... iem-klubu/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Marketing klubu

Postprzez Blajpios 2017-05-10, 10:11 pm

Co do wpisu, jaki umieścił Kol. Adam1906 - za który też dzięki.
Trochę nawet zdziwiony jestem - że nie ma za wiele oddźwięku względem tej informacji. Chociaż więc kompletnie nie znam się na grach nawet ogólnie, tym bardziej na FIFIe, to wobec milczenia Kolegów się wypowiem jednak. Mianowicie, na ile w trendach się orientuję w tej dziedzienie "życia informatyczno-internetowego", to jest to ruch w kierunku, który jakoś chyba przez jakiś czas będzie wykazywał żywotność. Toteż - choć nieraz wytykałem marketingowe negatywy Zagłębiu - a możne nawet właśnie dlatego, tym bardziej powinienenem: pochwała, gratulacje za ten ruch, jak najbardziej! Tym bardziej - gdy dowiaduję się, że może w Europie to już nie jest to taka ścisła czołówka, to jednak też nie są to poślednie zespoły w Europie, co na ten ruch się zdecydowały. Natomiast - okazuje się - czołówka "inicjatywna" w Polsce, więc gratulacje naprawdę. Ba - jeszcze w dodatku, o ile mogę się domyśleć, Zagłębie tu się wykazuje pewną innowacyjnością i to w kierunku integracji jakiejś, tworzenia więzi z tymi zgłaszającymi się do gry. To też warto odnotować "na plus".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez Tomcjo 2017-05-11, 4:30 pm

Ja za stary jestem na takie gierki . Po za tym NIC NIE PRZEBIJE " SENSIBLE WORLD OF SOCCER " na Amigę :lol: . FIFA to drewniana gierka z wypasiona grafika . Czasem mysle czy twórcy choc trochę lubią piłkę bo mam wrażenie ze dostali zlecenie na gre piłkarska to i zrobili . Wolałem NHL na małym Sony psp zwłaszcza jak wygrałem 7-6 przegrywając 1-6 . To był orgazm :lol: :lol: :lol: :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Marketing klubu

Postprzez robercik 2017-05-11, 5:37 pm

A ja to ewentualnie zglosze sie reprezentowac barwy zaglebiowskie jak bedzie turniej River Ride :) To byly czasy, kaseta i wyczekiwanie czy zacne atari 65xe sie zatnie czy nie :lol:
Juz nie rozmywam tematu :niezle:
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Marketing klubu

Postprzez Anakin 2017-05-17, 11:15 am

Zajrzałem na stronę Suwałk. Czemu czegoś takiego u nas nie można wprowadzić?:

Sponsorem meczu z Sosnowcem została MSM w Suwałkach.
Spółdzielnia oferuje nowoczesne i przestronne mieszkania, zlokalizowane przy ulicy Reja 63 A. Jest to miejsce stworzone dla osób ceniących sobie jakość wykonania i komfort mieszkania

Atutem nowej inwestycji mieszkaniowej realizowanej w Suwałkach przez Międzyzakładową Spółdzielnię Mieszkaniową jest lokalizacja oraz bardzo dobra komunikacja z centrum miasta. Budynek powstaje na osiedlu z doskonale rozwiniętą już infrastrukturą: sklepami, szkołami i obiektami sportowymi w okolicy a pobliska rzeka zachęca mieszkańców do spacerów i wycieczek rowerowych.

Budynek będzie posiadał cztery kondygnacje. Czekają tam na Państwa 43 mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 32 do 73 metrów kwadratowych. Mieszkania posiadają przemyślany układ pomieszczeń z przestronnymi balkonami.

Budynek dzięki swojej funkcjonalności ma ułatwiać nawiązywanie bliskich relacji sąsiedzkich. W budynku nie zabraknie przestrzeni wspólnych dla mieszkańców. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji ładnie zagospodarowany wewnętrzny dziedziniec rekreacyjny. Zaplanowaliśmy tam plac zabaw dla dzieci, zieleń rekreacyjną i miejsca parkingowe.
http://wigrysuwalki.eu/aktualnosci/spon ... suwalkach/
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Marketing klubu

Postprzez pete_zs 2017-06-07, 10:27 am

MarcelZS napisał(a):Dobre pomysły ... ale mam wrażenie, że w klubie jest błędne koło oszczedzania i markętkingu. Po prawdzie nie ma działu marketingu, pracowników administracyjnych można poikczyć na palcach jednej ręki. Stąd też fajne akcje uciekają ... szkoda meczu z Legią bo to gratka. Z biletami mogli sobie darować ...


Też się zgadzam, że za bardzo oszczędzają z marketingiem, ale też i brak przemyślanej strategii pozyskania kibica.
Ważne jest aby Klub mocno działał w kierunku powrotu mody na Zagłębie. Bez frekwencji i zainteresowania kibiców będzie to bowiem Zawisza Bydgoszcz bis. Jednorazowe akcje typu 1 zł na Wigry to za mało, ale krok w dobrym kierunku. Bardziej jednak przyjrzałbym się, jak to swego czasu zrobili jeszcze na starym stadionie w Zabrzu, gdzie potencjał był, ale frekwencja marna. Zrobili kilka promocji typu za 1 zł, za 5 zł, ludzi zaczęło przychodzić więcej, a później powoli podwyższyli. Inna kwestia, że obecnie ceny na nowym stadionie w Zabrzu, są niższe, niż na dziadku Ludowym. Wracając do akcji Wigier za złotówkę, to później tego nie powtórzono bo uznano że przyszło za mało ludzi. Tylko, że akcja była słabo rozreklamowana i również wybrano mecz, który mało kogo wzruszał. Gdyby tak np. na mecz z Gieksą czy Górnikiem znacznie obniżono bilety, to nowe twarze stwierdziłyby - pełny stadion, może warto tu wrócić, itp. Tak więc np. nowy sezon zacząć akcją 5 zł za bilet i ją powtarzać co najmniej kilka meczy.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIÅ» SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Marketing klubu

Postprzez Anakin 2017-06-19, 10:37 am

Na swój sposób "podoba" mi się wisząca już chyba z trzeci rok nieaktywna zakładka na stronie oficjalnej o wdzięcznej nazwie: Sklep kibica otwarcie wkrótce. A "podoba" mi się nie tyle z braku aktywności a z tego, że pamiętam, iż jeszcze parę miesięcy temu były tam postaci Dudka, Matusiaka i Siary. Najpierw zniknął Dudek. Ostatnio z wiadomych względów Matusiak z Sierczyńskim. Została sama zakładka - tradycyjnie nadal nieaktywna
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Marketing klubu

Postprzez Blajpios 2017-06-19, 11:21 am

Anakin napisał(a):Na swój sposób "podoba" mi się wisząca już chyba z trzeci rok nieaktywna zakładka na stronie oficjalnej o wdzięcznej nazwie: Sklep kibica otwarcie wkrótce. A "podoba" mi się nie tyle z braku aktywności a z tego, że pamiętam, iż jeszcze parę miesięcy temu były tam postaci Dudka, Matusiaka i Siary. Najpierw zniknął Dudek. Ostatnio z wiadomych względów Matusiak z Sierczyńskim. Została sama zakładka - tradycyjnie nadal nieaktywna
Gratulacje dla Kol. Anakin i podziękowania! Po pierwsze, bo świetnie znalezione, po drugie, bo aż się można było trochę ubawić tym. W dużej mierze, dlatego, że jednak ktoś okazał się żywotnym i przejętym sprawami Zagłębia, czyli Kol. Anakin. To trochę osładza i pozwala na "śmiech przez łzy". Tak w rzeczy samej bowiem... Cóż - i nie liczmy na to, że jeszcze 10 takich perełek znalezionych do jutra cokolwiek zmieni, ktokolwiek się tym przejmie. Ta zaś konstatacja - to chyba już tylko obraz "smuty wasalskiej"; i czy aby nie bez szans na zmiany?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez RUDI 2017-06-19, 11:45 am

Anakin napisał(a):Została sama zakładka - tradycyjnie nadal nieaktywna

I raczej dalej będzie nieaktywna, nie wiesz o co chodzi ? Dwa sklepy wystarczą, klub jak widać nie musi/nie chce zarabiać na gadżetach i oddaje to w inne ręce .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Marketing klubu

Postprzez Anakin 2017-06-19, 12:14 pm

RUDI napisał(a):I raczej dalej będzie nieaktywna, nie wiesz o co chodzi Dwa sklepy wystarczą, klub jak widać nie musi/nie chce zarabiać na gadżetach i oddaje to w inne ręce .

No dobra, tylko po co tworzyć fikcję
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Marketing klubu

Postprzez RUDI 2017-06-19, 12:41 pm

Anakin napisał(a):No dobra, tylko po co tworzyć fikcję

No właśnie po to aby "tworzyć fikcje" ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Marketing klubu

Postprzez GrubyPerez 2017-06-19, 7:15 pm

RUDI napisał(a):
Anakin napisał(a):No dobra, tylko po co tworzyć fikcję

No właśnie po to aby "tworzyć fikcje" ;-)

a mogę powtórzyć?
żeby podbić?

No właśnie po to aby "tworzyć fikcje" ;-)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2017-06-19, 8:49 pm

Jeszcze w zeszłym roku Prezes stękał, że to wina klientów, którzy nie chcą kupować towaru
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez Anakin 2017-06-20, 6:17 am

Ten klub momentami przypomina jednÄ… wielkÄ… fikcjÄ™
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Marketing klubu

Postprzez bazant 2017-06-20, 6:39 am

A może komuś się wydaje , że to jest gra Fotball Manager :lol:
bazant
 
Posty: 251
Dołączył(a): 2007-02-22, 7:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników