Zagłębie II Sosnowiec (rezerwy)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez August 2017-06-17, 11:03 pm

robus1906 napisał(a):Co ty czlowieku piszesz za pomyje mieli pewny awans ,chłopaki żyli już krótkimi urlopami, proponuje ci zostań prezesem polkladasz struktury klubu

Kolejny fumfel Prezesa. Kto wie czy kolega Tomcjo nie okazałby się takim Prezesem przy którym Jaroszewski mógłby co najwyżej wodę w bidonach uzupełniać. Musiałby jednak spełniać niezbędne wymagania tj. kumplować się z Leśnym i grillować z Chęcińskim.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2017-06-18, 6:33 am

Tomcjo napisał(a):Najwyraźniej porażki w decydujących meczach stają sie nasza specjalnością od kilku lat (...) Potrafimy grać dobrze ale gdy dochodzi do decydującego starcia to strach pęta nogi (...) Brak genów zwycięzcy i zadowalanie sie małymi sukcesami (...)

August, nie broń tak kolegi Tomcjo, bo ten, zamiast wylać zacytowane przeze mnie powyżej gorzkie żale wobec tych młodych chłopaków którzy grali wczoraj w Wojkowicach, powinien najpierw dowiedzieć się o skład, w którym brakowało najlepszego strzelca Jana Janosza, skrzydłowego Macieja Wnuka, pomocnika Wojciecha Bały i stopera Igora Krzykowskiego, którzy zostali przesunieci do I drużyny.

Oczywiście bronię przed krzywdzącym wpisem kolegi Tomcjo tylko młodych zawodników Zagłębia II, nie działaczy klubu! O nich, po tym co wczoraj się dowiedziałem, raczej nic dobrego nie mogę napisać. Ale o tym dopiero za kilka dni...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Blajpios 2017-06-18, 7:08 am

A ja z kolei trochę inaczej - bo i "bronić będę obu zdań w połowie czy jakiejś części"...
Adam1906 napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Najwyraźniej porażki w decydujących meczach stają sie nasza specjalnością od kilku lat (...) Potrafimy grać dobrze ale gdy dochodzi do decydującego starcia to strach pęta nogi (...) Brak genów zwycięzcy i zadowalanie sie małymi sukcesami (...)

August, nie broń tak kolegi Tomcjo, bo ten, zamiast wylać zacytowane przeze mnie powyżej gorzkie żale wobec tych młodych chłopaków którzy grali wczoraj w Wojkowicach, powinien najpierw dowiedzieć się o skład, w którym brakowało najlepszego strzelca Jana Janosza, skrzydłowego Macieja Wnuka, pomocnika Wojciecha Bały i stopera Igora Krzykowskiego, którzy zostali przesunieci do I drużyny.

Oczywiście bronię przed krzywdzącym wpisem kolegi Tomcjo tylko młodych zawodników Zagłębia II, nie działaczy klubu! O nich, po tym co wczoraj się dowiedziałem, raczej nic dobrego nie mogę napisać. Ale o tym dopiero za kilka dni...

Przyznaję bowiem rację, że do pełni obiektywnego sądu o całości wydarzenia, to potrzeba np. znać skład, w jakim rezerwy wystąpiły w ostatnim meczu. Choćby uniknięcie krzywdy w osądach wobec tych młodych ludzi, do czego słusznie nie chce dopuścić Kol. Adam1906 - byłoby łatwiejsze, łatwiej byłoby widać, że docenia się sukces rezerw i to co bezsprzeczne, oddziela się od dyskusji; zakładam zaś że takie miał intnencje Kol. Tomcjo, bo to widać z gratulacji. Niesprawiedliwość zaś oceny, też przecież jakoś przyczynia się i do "zabijania genu zwycięzców", można by nawet tak powiedzieć, nieprawdaż?
Natomiast trzymając się konwencji, jakkolwiek ostrożniej wyciągając wnioski: myślę, że i w drugą stronę, przed chyba niesprawiedliwym atakiem, jaki wykonał Kol. Adam1906, powinien być broniony też Kol. Tomcjo. Moim zdaniem do obiektywnego skrótu jego wypowiedzi trzeba jednak ją cytować inaczej:
Tomcjo napisał(a):(...) Najwyraźniej porażki w decydujących meczach stają sie nasza specjalnością od kilku lat . Czyżby to błąd strukturalny popełniony przy budowie klubu . Byłby to nie pierwszy naszego prezesa . Potrafimy grać dobrze ale gdy dochodzi do decydującego starcia to strach pęta nogi . Brakuje jaj przy tworzeniu drużyny i piłkarzom i trenerom i prezesowi . Brak genów zwycięzcy i zadowalanie sie małymi sukcesami . Tak czy inaczej gratulacje dla dwójki za awans bo to sukces . Zmontowani na szybko potrafili awansować . Teraz wyzwanie na wyższym poziomie . I tu powinniśmy walczyć o awans .
W moim odbiorze Kol. Tomcjo nie atakuje głównie młodych zawodników występujących w rezerwach, podnosi szerszy problem, specyfiki Klubu, struktur "budowania charakteru Zagłębia". Można nawet próbować z tego wywieść, iż Kol. Tomcjo broni tych młodych przed niszczeniem ich ducha, wprowadzaniem, przez to coś, co od lat trapi jego zndaniem Klub, mianowicie przed wprowadzaniem braku tego "genu zwycięzców"; i to jest moim zdaniem co najmniej teza do dyskusji. Wydaje się bowiem, że rzeczywiście - począwszy od sprawy pogodzenia przez Zarząd ze stanem wasalstwa i wprowadzaniem go sukcesywnie w życie - coś takiego powinno się przynajmniej rozważyć, w jakiej formie jest, jeżeli już nie zdecydowanie stwierdzić bez dyskusji. W tym wypadku tego ostatniego meczu rezerw - i to jedynie z racji krótszych wtedy dla młodych włączonych do I drużyny wakacji - nie twierdzę, że na pewno nie należało tak postąpić. Mam jednak duże wątpliwości. W pewnej perspektywie bowiem Klub, działacze - nota bene Kol. Adam1906 też coś tu zauważa, że nie tak, choć może w zupełnie innej sprawei - w każdym razie w tym wypadku, to naprawdę jest zasadne pytanie, czy chłopakom, którzy wywalczyli w znacznej mierze (ich brak utrudniał przecież zwycięstwo w tym meczu): to aby "nie wycina się tego genu zwycięzców", gdy wycofuje się ich z tego meczu? Trudne pytanie w tym wypadku, bo można mówić - ale mają awans także do drużyny pierwszej. Niektórzy już mieli w zeszłym sezonie, a czy poważnie tam byli traktowani? Nie wiem, może tak - a może do gierek (także personalnych). W każdym razie, tu naprawdę jest pytanie, czy nie uczy się ich: ważniejsze jest kombinowanie, nie myślcie, że oczekuje się w tym Klubie triumfów (nigdy Mistrzostwa nie zdobytego?) Powtarzam, w tym wypadku trochę inaczej to do oceny, trochę inaczej w całościowej perspektywie, ale chyba w tym duchu pisał Kol. Tomcjo, co jest sensowne co najmniej do dyskusji. Samym zaś chłopakom z rezer, nie tylko w zakończeniu, ale i w schowanym przeze mnie początku, gratulował. Może faktycznie lepiej zaś mógł to porozróżniać. Groziłoby mu wtedy jednak ;-) że napisze tak, że go ze mną pomylą? :-) pozdrawiam na dobrą niedzielę wszystkich PT Dyskutantów.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2017-06-18, 7:55 am

Kolego Blajpios, przecież napisałem, że bronię TYLKO naszych młodych chłopaków z drugiej drużyny ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Luis 2017-06-18, 8:24 am

Adam1906 napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Najwyraźniej porażki w decydujących meczach stają sie nasza specjalnością od kilku lat (...) Potrafimy grać dobrze ale gdy dochodzi do decydującego starcia to strach pęta nogi (...) Brak genów zwycięzcy i zadowalanie sie małymi sukcesami (...)

August, nie broń tak kolegi Tomcjo, bo ten, zamiast wylać zacytowane przeze mnie powyżej gorzkie żale wobec tych młodych chłopaków którzy grali wczoraj w Wojkowicach, powinien najpierw dowiedzieć się o skład, w którym brakowało najlepszego strzelca Jana Janosza, skrzydłowego Macieja Wnuka, pomocnika Wojciecha Bały i stopera Igora Krzykowskiego, którzy zostali przesunieci do I drużyny.

Oczywiście bronię przed krzywdzącym wpisem kolegi Tomcjo tylko młodych zawodników Zagłębia II, nie działaczy klubu! O nich, po tym co wczoraj się dowiedziałem, raczej nic dobrego nie mogę napisać. Ale o tym dopiero za kilka dni...


Adamie, a mozna wiedziec o co chodzi z zarzadem ? Wyjdzie to w mediach czy tylko na forum cos sie mozeny dowiedziec ?
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez novack 2017-06-18, 8:46 am

Czyżby ciąg dalszy FC Hollywood w gumofilcach?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez August 2017-06-18, 9:04 am

Adam1906 napisał(a):August, nie broń tak kolegi Tomcjo, bo ten, zamiast wylać zacytowane przeze mnie powyżej gorzkie żale wobec tych młodych chłopaków którzy grali wczoraj w Wojkowicach, powinien najpierw dowiedzieć się o skład

Blajpios napisał(a):A ja z kolei trochę inaczej - bo i "bronić będę obu zdań w połowie czy jakiejś części"...

Panowie. Ja się nie odnoszę do kwestii do składu bo jak dotąd aż tak rezerwami się interesowałem. Ja mam alergię na wyjęte z dupy strony argumenty typu "sam zostań Prezesem" choć wiadomo wszem i wobec, że choćby kolega Tomcjo był kimś doświadczonym w sportowej branży menadżerskiej bo był przez 25 lat członkiem zarządu Bayernu, Arsenalu i Interu to jeśli nie zna się z Leśnym ani z Chęcińskim to na Kresowej może co najwyżej korytarz sprzątać. A odnośnie tej kwestii to skoro i tak klub jest kontrolowany przez Leśnego to jego człowiekiem w zarządzie Legii był niejaki Jakub Szumielewicz, o którym słyszałem całkiem sporo dobrego i m.in. to, że odwalał całą robotę za Leśnego. I odszedł z Legii razem z Bogusławem. Alle Zagłębie to chyba za niskie progi a szkoda, bo prawdopodobnie Jaroszewski przy nim to nawet nie gumofilce a maniery Neandertalczyka przy Elżbiecie II.
Natomiast co do młodzieży. Sprowadzamy warszawskie dziadostwo, niby włączamy do I składu młodzież a specjalnie szans nasi nie dostają. Mam na myśli przede wszystkim Krzykowskiego, który w I kadrze jest chyba od dwóch sezonów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez August 2017-06-18, 9:12 am

Adam1906 napisał(a):działaczy klubu! O nich, po tym co wczoraj się dowiedziałem, raczej nic dobrego nie mogę napisać. Ale o tym dopiero za kilka dni...

Adam. "Uwielbiam" jak ktoś pisze typu coś "wiem ale nie powiem." Albo piszesz o co chodzi albo wcale.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2017-06-18, 9:38 am

Luis, novack, August. Póki nie potwierdzę w 100% informacji, nie będę robił dziadostwa takim wpisem.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2017-06-18, 11:43 am

Tylko ze ja pusząc to co napisałem dobrze wiedziałem ze gramy w osłabionym składzie . Tylko ze gra w piłkę nożna wiąże sie z taktyka . A takie zarządzanie zeby w decydującym meczu nie grać osłabionym składem rownież należy do taktycznych obowiązków trenera .
Przykład z ekstraklasy . Wyleniały trener Smuda o podupadłym autorytecie tak dał w kość zawodnikom ze mu sie posypał skład . Przez to przez cała końcówkę grał z dziurami w składzie i zaliczył kolejny spadek z ligi . U nas tez popełniono błędy . Nie wiem jakie ale tak jak nie widze głównej winy braku awansu w piłkarzach tak i w rezerwach piłkarzom gratuluje awansu a błędy dostrzegam . Boje sie ze zarząd i trener tego nie widzi . Pewnie gdyby była potrzeba to wsparliby sie zawodnikami z jedynki . Szkoda ze jedynka nie miała kim sie wesprzeć zeby awansować . Skoro w obu drużynach dostrzegam te same błędy to jest cos nie tak . No cóż wytykanie błędów można nazwać złośliwościami ale wylewaniem pomyj ???
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2017-06-18, 11:51 am

Piłkarzom tez trochę złośliwie wbijam szpilę choc to bardziej za to co sie dzieje w Jedynce . Za Smyly Chrobry i Bytovia . Za Derbina żałosne mecze z Kotwica i Puszcza ktore dały awans ale potwierdziły problem gry meczu o wszystko . Teraz Banasikowe Stal i Chrobry . Dlatego porażka w Wojkowicach mnie wkurzyła bo moze oni najmniej zasłużyli na krytykę do cholery kiedy wreszcie Zaglebie w decydującym meczu rzuci rywala na kolana . W pucharach sie zdarzyło a w lidze to juz najstarsi Zaglebiacy nie pamietają gdy zdominowaliśmy przeciwnika w meczu decydującym o wszystko . No chyba ze tak traktować uratowanie sie przed spadkiem z drugiej ligi . To chyba jest wystarczający powód do zdenerwowania .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Blajpios 2017-06-18, 1:20 pm

Po kolei. Akurat pisząc w wątku o zespole rezerw trzeba mieć jakieś rozeznanie, choćby w danym momencie o składzie, bo to jest główna treść wątku, jakkolwiek można próbować i błysnąć stwierdzeniem, że piszę tu,
choć mnie nie interesuje ta kwestia i jeżeli jeszcze ktoś by zaznaczył, że po prostu odpowiada na poboczne kwestie,
które się pojawiły, to pewnie jakoś by to wyglądało. Niemniej, po kolei:
Adam1906 napisał(a):Kolego Blajpios, przecież napisałem, że bronię TYLKO naszych młodych chłopaków z drugiej drużyny ;-)

Tak, wydaje mi się, że zauważyłem też i to; jakkolwiek faktycznie, przyznaję, że czytając wpis pierwszy Kolegi przeoczyłem, że to tylko jest nadto wytłuszczone. Niemniej wtedy dla mnie to byłby tylko znak, że być może ta rewelacja jeszcze nie potwierdzona do odkrycia za parę dni odnosi się chyba jakoś i do tego meczu; ponieważ nie zauważyłem wytłuszczenia, dopuszczałem, że może ona jest "przy okazji". Tak czy siak jednak, napisałbym tak, jak de facto napisałem, że słusznie (teraz ja wytłuszczam dla uwypuklenia, poprzednio nie wytłuaszczałem, sądząc, że byłoby to za mocne) - Kol. Adam1906 broni młodych chłopaków przed niesprawiedliwym osądem. Nie z tym jednak polemizowałem, tylko a) z przesądzeniem z kolei takim samym w drugą stronę, zakładając, co mógł i musiał Kol. Tomcjo (rzecz się trochę zmieniła po wyjaśnieniach tego ostatniego) b) polemizowałem również z ewentualnym "spuszczeniem w kanał" słusznych zastrzeżeń Kol. Tomcjo w perspektywie ogólnej, aczkolwiek nie twierdziłem i nie twierdzę, że to była na pewno intencja Kolegi, tylko po prostu uważałem, że tak się może skończyć, podczas gdy to jest ważny element, choć bardziej do wątku o Przyszłości Zagłębia.
Tomcjo napisał(a):Tylko ze ja pusząc to co napisałem dobrze wiedziałem ze gramy w osłabionym składzie . Tylko ze gra w piłkę nożna wiąże sie z taktyka . A takie zarządzanie zeby w decydującym meczu nie grać osłabionym składem rownież należy do taktycznych obowiązków trenera .(...)

To teraz z kolei ja się trochę dziwię... Już zostawiam przykład z Ekstraklasy, dlatego go wykasowałem, bo nie mam żadnych danych, by osądzać, czy akurat główną przyczyną kontuzji było przetrenowanie przez F. Smudę piłkarzy, tym bardziej czy nie było to też świadome ryzyko, że tak się skończy, ale konieczne w sytuacji tamtego zespołu itd.
Natomiast dziwię się trochę, bo wiedząc, że zabrano z młodego zespołu 4 zawodników istotnych w całych rozgrywkach, gdy w dodatku ci, co zostali w zespole (może i w poczuciu jakiejś "porażki", że ich nie wzięto do I drużyny), gdy w dodatku dołączono tylko od nich młodszych a z drugiej strony stają zawodnicy całą rundę grającą w tym składzie i starsi: to chyba się wie z oczywistością, że trudno tych chłopaków winić, że nie wygrali? W jakiejkolwiek mierze. Gdyby wygrali, chwała im, niemniej porażka, poza wypadkiem, gdyby przez całą rundę deklasowali innych i nawet nad wiceliderem mieli kilkanaście punktów - raczej nie jest ich winą. Jak napisałem wcześniej, słusznie Kol. Adam1906 domagał się, by nie popełniać wobec nich niesprawiedliwości. Przypuszczam, że gdyby w pierwszym wpisie było to właśnie zaznaczone, że się wie, iż rezerwy zostały okrojone i nie mam żadnych do nich pretensji (też wytłuszczyłem dla uwypuklenia myśli) - to sądzę, że ani Kol. Adam1906 wtedy by się nie odezwał ani ja bym nie musiał analizować pośród przypuszczeń. Zwłaszcza, gdyby wyraźniej też było zaznaczone, że pretensje są do "zarządców" zespołu. Z tym że ostrożnie też z odniesieniem tych żali do "trenera, który ponoć ma obowiązek pamiętać o taktyce". Nawet niedawno jeszcze, chodzący w glorii J. Magiera wspominał, jak bolesne dla niego było, gdy będąc trenerem rezerw, musiał stricte figurować, bo trener Berg miał inny pomysł na rezerwy, przysłał do realizacji asystenta a J. Magiera miał tylko siedzieć na stołku. Tak więc, mógł trener Nadolny być w podobnej sytuacji, gdy "góra zdecydowała i przez chwilę uwierzyła, że jest jak góra z Napoli, czyli też młodych na mistrzostwa nie puszczą, bo mają być w pierwszej drużynie". Niestety, bolączka polega na tym, że w takich podobieństwach ta góra zdaje się poruszać z gracją nawet nie tylko felczera, bazując na zupełnie zewnętrznych podobieństwach "objawowych", bez rozumienia istoty wewnętrznych powiązań i procesów: ale wręcz zdaje się ta "góra poruszać z gracją słonia wśród chińskiej porcelany".
W tym zaś aspekcie - zastrzeżeń co do w Zagłębiu "zaszczepianych genów do przekazywanego wzorca Zagłębiaka" w ich nawet najgorszym wymiarze, wszepiania tego, co najgorsze: jak najbardziej nie dziwię się, że to padło i popieram dyskusję, jakkolwiek, jak napisałem wyżej, bardziej może należałoby w wątku o Przyszłości Zagłębia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez slawekchicago 2017-06-18, 1:24 pm

Adam1906 napisał(a):Luis, novack, August. Póki nie potwierdzę w 100% informacji, nie będę robił dziadostwa takim wpisem.


Ja jak koledzy zauwazyli sie ostatnio nie udzielam ,a przyczyna jest prosta jak ????...............sloma wystajaca co poniektorym z "wLADZ" klubu :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez MirosławaSmyła 2017-07-07, 9:20 am

Przeciwnicy Zagłębia II w czwartej grupie ligi okręgowej. Niespodzianką jest obecność przymierzanego do grupy pierwszej UKS Szopienice.

Grupa IV Zina Okręgówka/Katowice
1. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE
2. LKS ORZEŁ MIEDARY
3. KS CYKLON ROGOŹNIK
4. KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA
5. LKS TĘCZA BŁĘDÓW
6. KS SILESIA MIECHOWICE
7. MKS SIEMIANOWICZANKA
8. KKS ŁAZOWIANKA ŁAZY
9. AKS WYZWOLENIE CEZ CHORZÓW
10. SKS ŁAGISZA
11. LKS ORZEŁ NAKŁO ŚLĄSKIE
12. UKS SZOPIENICE – awans z Klasy A
13. KS ORZEŁ BIAŁY PIEKARY ŚLĄSKIE – awans z Klasy A
14. LKS PIAST OŻAROWICE – awans z Klasy A
15. ZAGŁĘBIE S.A. II SOSNOWIEC – awans z Klasy A
16. MKS GÓRNIK WOJKOWICE – awans z Klasy A

Osiem zespołów ze Śląska, osiem zespołów z Zagłębia.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez MirosławaSmyła 2017-08-08, 11:59 pm

Sparing naszej drużyny rezerw i wypowiedź trenera:
http://www.regionalnapilka.pl/index.php ... Itemid=194
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tomcjo