I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pete_zs 2017-06-07, 9:44 am

August napisał(a):
Qcu20 napisał(a):Startujemy z Magierą. Wszystkim przeszkadzało ,że człowiek Legii, że trenował tylko młodzież i był tylko drugim trenerem i że będzie przysłowiowa DUUUUPA. Co się okazało? Zagłębie grało świetną i skuteczną piłkę. Lider i v-ce lider tabeli.

Masz rację. Też tak twierdziłem.
Qcu20 napisał(a):Tak, trzeba było bronic się przed spadkiem z ligi jako beniaminek i ledwo ledwo jak Arka Gdynia w tym sezonie utrzymać się w I lidze. Dotarłoby może do paru osób, głównie z tego forum, że nie jesteśmy tak silni na Ekstraklasę. A tak dobre występy (wiadomo przeplatane gorszymi ) spowodowały, że napompował się balonik i zrobiły się nadzieje....

Qcu20 napisał(a):mentalność naszych kibiców to Awans i nic więcej. Po co? Żeby spaść jak Górnik rok temu, Bełchatów, który zniknął w ogóle praktycznie z piłkarskiej mapy Polski? Czy jak Ruch z Łęczną w tym sezonie?
Macie jakieś podstawy, czy klub ma jakieś podstawy, żeby awansować? Zbudujmy wspólnie jakieś podstawy ku temu, żeby awansować i nie spaść.

Cała prawda Qucu. Pamiętaj, że kibic - myślę i o sobie - myśli dwojako. Sercem i rozumem. Jak w przypadku Zagłębia to zwykle nie idzie w parze.
Qcu20 napisał(a):ja osobiście chciałem pogratulować drużynie, trenerowi i Prezesowi. Nie udało się awansować ale uważam, że trzecie miejsce to sukces, na ten skład i sztab szkoleniowy co mamy

Tak myślę, że w sumie masz rację. Biorąc pod uwagę grajdoł jakim jest Zagłębie to jest jakieś osiągnięcie. Ale gratulować to nie ma czego. Tego, że na więcej tego grajdołu nie stać ?
Qcu20 napisał(a):ie jestem żadnym funflem prezesa

Fumfle Prezesa charakteryzują się tym, że zwykle dopisują, że bez Legii nie odnieślibyśmy ostatnio tylu świetlanych sukcesów z awansem z 3 do 2 ligi. Zaraz po wielkiej potędze jaką jest słynny Rozwój Katowice :lol: .

Myślę, że skoro już wymieniasz takie potęgi jak Rozwój, to akurat one doskonale pokazują, że grając niewielkim budżetem, dobrze wyszkoloną, tanią, miejscową kadrą, górnym pułapem jest I liga, z której się następnie z hukiem spada (por. również Kluczbork). No a tu raczej ambicje co najmniej ekstraklasowe ;-)
Ja również bym chciał aby Zagłębie zaludniali wychowankowie, albo przynajmniej grało ich kilku, żeby ta cała akademia Zagłębia miała sens. Na jej efekty trzeba pewnie poczekać. Kadra potrzebuje wzmocnień i tu miejsca na szczególne sentymenty nie powinno być i zdanie to raczej podzielają kibice, skoro nie słychać wsparcia dla Siary czy Denvera.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-07, 10:06 am

pete_zs napisał(a):Myślę, że skoro już wymieniasz takie potęgi jak Rozwój, to akurat one doskonale pokazują, że grając niewielkim budżetem, dobrze wyszkoloną, tanią, miejscową kadrą, górnym pułapem jest I liga, z której się następnie z hukiem spada (por. również Kluczbork). No a tu raczej ambicje co najmniej ekstraklasowe

Uderz w stół nożyce się odezwą. Równie dobrze można wymienić Grudziądz i Chojnice, które póki co radzą sobie. Natomiast wszystkie wymienione kluby w określonym momencie i po krótszym od nas pobycie były w stanie wygrać 3 ligę bez pomocy możnych tego świata.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pete_zs 2017-06-07, 10:15 am

Nie uważam, że akurat współpraca z Legią jest głównym problemem ZS. Resztę wpisuje w dziale marketing klubu, żeby nie rozmywać tematu.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2017-06-07, 10:16 am

pete_zs napisał(a):No a tu raczej ambicje co najmniej ekstraklasowe

Przez siedem lat kiblowania w 3 lidze niekoniecznie. Co więcej, dwa razy o mało nie zlecieliśmy niżej a w pewnym momencie były plany likwidacji klubu. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że Jaroszewski przyszedł po tych klockach i po pierwszym sezonie urzędowania o mało co się nie udało, no a w drugim kulawo bo kulawo ale doturlaliśmy się... Dlatego niesprawiedliwe byłoby obciążać obecnego Prezesa za ten wcześniejszy regres. Natomiast z takim potencjałem i możliwościami jakimi dysponuje klub nie musiałoby to się odbywać wraz z "bratnią pomocą".
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pete_zs 2017-06-07, 10:30 am

Fakt jest faktem, że kilka ruchów Legii w ostatnim sezonie - Magiera, Sanogo - brak za to odpowiedniego ekwiwalentu - budzi znaki zapytania. Niech teraz myślą jak się odwdzięczyć za pomoc w mistrzostwie.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2017-06-07, 10:35 am

pete_zs napisał(a):Fakt jest faktem, że kilka ruchów Legii w ostatnim sezonie - Magiera, Sanogo - brak za to odpowiedniego ekwiwalentu - budzi znaki zapytania. Niech teraz myślą jak się odwdzięczyć za pomoc w mistrzostwie.

Ano właśnie. A co do "odwdzięczania" to na wiele bym nie liczył. Raczej wszystko odbywało się poprzez decyzje Leśnego, który na Legii ma tyle do powiedzenia co przysłowiowy żyd za okupacji. Ale wpływy w Zagłębiu zachował natomiast w Legii póki co jest Magiera, który z kolei cokolwiek zna nasz klub. W każdym razie ta 'współpraca" może być nieco "zdrowsza".
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-07, 10:42 am

pete_zs napisał(a):Fakt jest faktem, że kilka ruchów Legii w ostatnim sezonie - Magiera, Sanogo - brak za to odpowiedniego ekwiwalentu - budzi znaki zapytania.

Chociaż raz się z czymś zgadzamy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-06-07, 11:42 am

Przez siedem lat kiblowania w 3 lidze niekoniecznie. Co więcej, dwa razy o mało nie zlecieliśmy niżej a w pewnym momencie były plany likwidacji klubu. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że Jaroszewski przyszedł po tych klockach i po pierwszym sezonie urzędowania o mało co się nie udało, no a w drugim kulawo bo kulawo ale doturlaliśmy się... Dlatego niesprawiedliwe byłoby obciążać obecnego Prezesa za ten wcześniejszy regres. Natomiast z takim potencjałem i możliwościami jakimi dysponuje klub nie musiałoby to się odbywać wraz z "bratnią pomocą".

Jak ja bym chciał zeby Jaroszewski odniósł sukces . I osobisty i dla klubu . Nawet jako amator zapowiadał sie dobrze . Tylko zamiast otoczyć sie fachowcami on szuka takich nad którymi bryluje intelektem . Przecież facet głupi nie jest . Tylko zadufany w sobie . I ta jego tendencja do krętactwa . Tysiące obietnic . A ufa tylko sobie i potakiwaczom . Zaczął dobrze tylko potem błędy ktore widzieli nawet kibice on udawał ze tego nie ma . Wszyscy bez wyjątku powtarzali od awansu do pierwszej ligi ze nasza obrona jest tragiczna . A on po dwuch latach dalej tego nie widzi tylko oskarża piłkarzy o odpuszczenie . Po awansie nasz atak ocierał sie poziomem o ekstraklasę co pokazały mecze pucharowe . Na koniec tego sezonu nasz atak to ruina z jednym kontuzjowanym zawodnikiem . Czy za ten stan odpowiadam ja . Nawet Banasika o to nie można oskarżać bo to prezes odpowiada za politykę transferowa . Nawet nie skaut z YouTuba Stanek . Efekt jego pracy to spalona ziemia . Dwa sezony w I lidze to okienka transferowe lato , zima , lato , zima . O ile w pierwszym trzeba było robić drobne korekty potem poważniejsze to teraz grozi nam wymiana całej drużyny . Po dwuch latach w Zagłębiu nie ma drużyny i startujemy od zera . Taka jest polityka Jaroszewskiego . A to oznacza ze teraz przez rok a nawet dłużej bedzie sie tworzył zespół . Co zrobiła Lechia . Nakupowali graczy za duża kase i w pierwszym sezonie zapowiadali walkę o mistrza . Było słabo . W drugim sezonie było niezłe ale i tak sie z nich śmieją bo większy sukces odnosiła Arka . Wyobraźcie sobie teraz ze my przejdziemy to samo . Pierwszy sezon słaby a za dwa lata znowu zajmiemy trzecie miejsce przegrywając z kimś kto odpali w niższej lidze i zaliczy dwa awanse w dwa lata na finiszu ośmieszając Zaglebie . Dlatego skoro startujemy od zera to dla mnie tylko z nowym prezesem i nowa koncepcja budowy oparta na zawodowcach .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-07, 11:47 am

Oj Kol. August - wypowiem się na temat Denvera - to nie moja bajka od
dłuższego czas. Natomiast Siara - moje i tylko moje zdanie Siara o wiele
przydatniejszy będzie dla drużyny grając jako - prawy pomocnik. AMEN
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-06-08, 5:00 pm

Na inaugurację sezonu piłkarze ze stadionu im. Adolfa Hitlera zagrają z Legią, taką gratka nas ominęła!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-15, 10:27 am

Czy w polskiej piłce jest Korupcja ?
BONIEK: Górnikowi zdarzały się dziwne wyniki.
Sternik PZPN dodał ze obecnie nie ma sygnałów o tym, ze w polskiej
piłce dochodzi do zachowań korupcyjnych.
BONIEK szczególną uwagę zwrócił na wyniki osiągane przez Górnik
Zabrze który przez większa część sezonu rozczarowywał dzięki
wygranej w sześciu ostatnich meczach wywalczył awans do elity.
Drużyna Górnika w pewnym momencie zaczęła stawiać na młodych .
Jak grali starzy to zdarzały się dziwne wyniki. Nic nie chcę sugerować
ale czujnym trzeba być - przyznał BONIEK

Wg mnie żle się dzieje że Pan Boniek o tych sprawach mówi po
zakończonym sezonie piłkarskim gdy Górnik Zabrze będzie grał
w Extra a przecież głosno było że Górnikowi bardzo to a bardzo
zależało aby Stal Mielec nie przegrała na Ludowym z Zagłębiem.
W epoce FRYZJERA - przecież nie wszystkich złapano za rękę
że dawał. Dziwna decyzja PZPN w sprawie Stali Mielec i grającego
w zespole z Mielca nie uprawnionego zawodnika.
Dobrze by było gdyby PZPN i Pan Boniek byli czujni w stosownym
czasie a nie po sezonie.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-06-18, 11:36 am

W Sporcie jest ciekawy artykuł o Zagłębiu, nie mogę wkleić z tableta.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez RUDI 2017-06-18, 11:46 am

novack napisał(a):W Sporcie jest ciekawy artykuł o Zagłębiu, nie mogę wkleić z tableta.


Ten ? - -> http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-06-18, 1:25 pm

rzeczywiście, ciekawy sam w sobie ten artykuł, nawet gdyby był pisany jako typowa wierszówka, czyli by mieć zaliczone napisane wiersze - to przynajmniej była jakaś praca i trochę myślenia włożone. Jakkolwiek, jeszcze bardziej ciekawe wydaje się być, dlaczego właśnie teraz ten artykuł się pokazuje - i to tego dziennikarza! Dlaczego to pisze Ł. Żurek, którego twórczość tu znamy przede wszystkim z sympatii ze starą gwardią, co odeszła ale jeszcze bardziej, jak potem się potwierdziło, z bycia niemal w symbiozie (?) albo po prostu w symbiozie z M. Jaroszewskim. Faktycznie twórzcość jedynie "dla wierszówki", czy "coś z symbiozy z Prezesem" czy wyczekiwanie na zmiany w Zagłębiu strukturalne czy co innego jeszcze?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-18, 2:42 pm

Trzymałem kciuki za kolegów, bo udało nam się stworzyć fajny kolektyw i naprawdę życzyłem tym ludziom jak najlepiej - mówi były lider formacji obronnej.

Łukasz ŻUREK: Trudno udźwignąć los banity?
Krzysztof MARKOWSKI: - Trudno. Tym bardziej że to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. W dodatku niemiłe. Nigdy wcześniej nikt nie podziękował mi za pracę w kwietniu. Do tej pory każdy sezon grałem „od dechy do dechy”.

Jak gospodarował pan wolnym czasem?
Krzysztof MARKOWSKI: - Przez pierwsze dwa i pół tygodnia trenowałem indywidualnie według rozpiski przygotowanej przez trenera Bartka Grzelaka. Zrobił się spory szum medialny wokół okoliczności rozstania z Zagłębiem. Chciałem, żeby to wszystko ucichło. Potem ćwiczyłem z Polonią Bytom, korzystając z uprzejmości trenera Andrzeja Orzeszka i kierownictwa klubu. Od tygodnia znów trenuję sam – biegam i odwiedzam siłownię. Nie robiłem żadnej przerwy, bo nie mam po czym odpoczywać. Przy okazji udało mi się trochę podgonić z pracami w domu i ogrodzie.

Siłą przyzwyczajenia głównym akcentem weekendu był mecz Zagłębia?
Krzysztof MARKOWSKI: - Mówiąc szczerze, nie obejrzałem ani jednego meczu Zagłębia, odkąd nie ma mnie w zespole. Cały czas byłem jednak w kontakcie z chłopakami, rozmawialiśmy po każdym spotkaniu. Ale jeśli chodzi o rolę widza, to widziałem tylko skróty i bramki w Internecie.

Chyba niełatwo trzymać kciuki za awans klubu, z którym przygoda zakończyła się tak traumatycznie…
Krzysztof MARKOWSKI: - Trzymałem kciuki za kolegów, bo udało nam się stworzyć fajny kolektyw i naprawdę życzyłem tym ludziom jak najlepiej. Wierzyłem w awans do ostatniego meczu, chociaż wtedy to już była musztarda po obiedzie. Szkoda, bo szansa na ekstraklasę wydawała się wielka.

Kto i w którym momencie sezonu popełnił największy błąd?
Krzysztof MARKOWSKI: - Mogę odpowiedzieć na to pytanie, ale jeszcze nie teraz. Nie chcę się wystawiać na strzał. Mój kontrakt z Zagłębiem ważny jest jeszcze przez dwa tygodnie. Mam do odebrania dwie wypłaty i nie uśmiecha mi się komplikowanie tematu.

A zgadza się pan z tezą, wedle której kibice małą aktywność na trybunach nadrabiali gorliwym tworzeniem rejestru klubowych intruzów? Trener Dariusz Banasik po ostatniej kolejce powiedział, że fani nie pomogli drużynie tak, jak powinni…
Krzysztof MARKOWSKI: - W słowach trenera było sporo prawdy. Na trybunach nie zasiadałem, ale pamiętam jak widownia reagowała podczas mojego ostatniego występu. Rozumiem, że kibice mają swoje prawa. Uważam jednak, że kibice powinni stanąć przed lustrem i sami odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrafili wesprzeć zespół tak, jak należało tego od nich oczekiwać.


W ilu procentach udało się wykorzystać czysto piłkarski potencjał drużyny?
Krzysztof MARKOWSKI: - W stu procentach dopóki drużyną dowodził Jacek Magiera. Potrafił dotrzeć do każdego zawodnika i wycisnąć z niego maksimum. Graliśmy ładnie dla oka i nie traciliśmy wielu bramek. Każdy przychodził do pracy z uśmiechem. Odejście trenera było oczywiście nieodzowne, bo oferty z Legii się nie odrzuca. Jestem jednak pewien, że gdyby reszta tamtego sztabu szkoleniowego została z nami, wszystko potoczyłoby się po naszej myśli.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony