I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez RUDI 2016-12-14, 1:07 pm

Blajpios napisał(a):Może Kol. Rudi - i podobni - pomyśli, że to właśnie ich, nasza wina, że nie będą kojarzyć Kiepury z Sosnowcem, z Zagłębiem?!
Czy on sobie nie zasłużył na taką odpatę, że się zadba o tę wiedzę. On nie mówił tego, że jest Chłopak z Sosnowca do takich jak wy, co to wiedzieli! On mówił nawet do tych, co o Polsce niewiele wiedzieli. To od niego świat się dowiadywa o Sosnowcu.

Dobra ,krótko - piszemy o klubie Zagłębie Sosnowiec ,hymn/treść powinna być o klubie (nie dopisałem ....będą kojarzyć Kiepurę z Sosnowcem,z Zagłębiem Sosnowiec ) .Piszemy o promocji(poprzez hymn) Klubu Zagłębie Sosnowiec a nie o osiągnięciach Kiepury w promocji miasta Sosnowiec i Polski .To co pisałem to jest wyłącznie moje zdanie ,utwory Horrorshow nie muszą być hymnem ,ale lepiej pasują do atmosfery stadionu ,a wygląda na to że ktoś próbuje wizytówką Ludowego zrobić utwór który nadaje się raczej na sale koncertowe niż na stadion piłkarski .
Horrorshow nie jest może znany w Polsce ,ale po usłyszeniu słów każdy zainteresowany wieże to nie jest grupa np.z Chorzowa .Takie jest moje zdanie .Pozdrawiam
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2016-12-14, 2:36 pm

RUDI napisał(a):
Blajpios napisał(a):Może Kol. Rudi - i podobni - pomyśli, że to właśnie ich, nasza wina, że nie będą kojarzyć Kiepury z Sosnowcem, z Zagłębiem?!
Czy on sobie nie zasłużył na taką odpatę, że się zadba o tę wiedzę. On nie mówił tego, że jest Chłopak z Sosnowca do takich jak wy, co to wiedzieli! On mówił nawet do tych, co o Polsce niewiele wiedzieli. To od niego świat się dowiadywa o Sosnowcu.

Dobra ,krótko - piszemy o klubie Zagłębie Sosnowiec ,hymn/treść powinna być o klubie (nie dopisałem ....będą kojarzyć Kiepurę z Sosnowcem,z Zagłębiem Sosnowiec ) .Piszemy o promocji(poprzez hymn) Klubu Zagłębie Sosnowiec a nie o osiągnięciach Kiepury w promocji miasta Sosnowiec i Polski .To co pisałem to jest wyłącznie moje zdanie ,utwory Horrorshow nie muszą być hymnem ,ale lepiej pasują do atmosfery stadionu ,a wygląda na to że ktoś próbuje wizytówką Ludowego zrobić utwór który nadaje się raczej na sale koncertowe niż na stadion piłkarski .
Horrorshow nie jest może znany w Polsce ,ale po usłyszeniu słów każdy zainteresowany wieże to nie jest grupa np.z Chorzowa .Takie jest moje zdanie .Pozdrawiam

Co do tego - w dużej mierze, istotmej, to się zgadzamy, część już z tego też pisałem. Może wprost nie napisałem, więc faktycznie, w moim odbiorze także, biorąc te utwory takimi jakimi są - utwór Horrorshow bardziej pasuje do stadionu i więcej ludzi wciągnie. Dlatego też pisałem - jeżeli już trzymać się J. Kiepury, przy słabych stronach, jakimi jest liryczność - żeby np. wstawić w "Usta milczą, dusza śpiewa, przynajmniej jeden raz "Zagłębie"!!! Albo - "Brunetki, blondynki, ja wszystkie Zagłębianki - a zamiast "ta słodkie usta wymarzone" - to ta mocna drużyna ma.
I proszę sobie bezstronnie przejrzeć taki tekst: nie można powiedzieć, że nie ma wtedy siły nośnej wiążącej z drużyną. Tu się może różnimy - ja nie uważam, że w ogóle nawet w odniesieniu do hymnu Klubu, nie ma możliwości zrobienia "produktu" dobrego i na bazie J. Kiepury, który ma z kolei te wartości nośne, jakimi jest siła przebicia jego sławy. Nie wypowiadam się tu, że to na pewno lepsze, po takim przerobieniu - aniżeii Horrorshow, nawet po jego przerobieniu. Uważam też bowiem - że dla jednak masowości oddziaływania, hymnu - równeż i Horrorshow powinienby, też warstwę muzyczną dostosować. Ona lepiej brzmi aktualnie, jak jest, niż aktualnie "Brunetki, blondynki", tak jak są - ale do porównywalnej powszechności z tymi zachodnimi wzorcami, jednak - to też tylko moje zdanie - trzeba by przerobić tę muzę też.
A J. Kiepurę warto i dla Klubu, jego propagandy - wyraźnie ukazać w związkach, jakie miał - i nawet w odniesieniu do hymnu też swoją wartość mógłby mieć, choć faktycznie, jest pytanie, czy w tym odniesieniu (do hymnu), to jakieś szczególnie nośne i ważne.
To chyba byłby więc już jakiś "protoków". Rozbieżności - i punków wspólnych, co do których się zgadzamy. Jeżeli miałbym wybierać, na aktualny stan - to mimo wszystko więcej siły na stadion ma pieśń Horrorshow, jakkolwiek na przyszłość, to postulowałbym rozwój.
Jak sądzę też - skoro tu podjęliśmy tę dyskusję - sprawa hymnu, to też sprawa "walki o Ekstraklasę", w stylu pytania: "z czym do ludzi", "w co się ubierzemy", "jak wystąpimy". Co też cieszy, że postrzegamy to zagadnienie jako ważne. Pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pete_zs 2016-12-14, 5:09 pm

Utwór Horrorshow powinien być grany na wejściu, bodaj jeszcze w 1 lidze był grany.

Może mogłaby by być jakaś bardziej zwolniona wersja przygotowana przez zespół, aby ludzie to mogli zaśpiewać, zagrzewając do walki piłkarzy.
Promocja Kiepury jako człowieka z Sosnowca to raczej zadanie miasta, a nie klubu. Bo na tej zasadzie, to możemy na wejściu grać coś z Jacka Cygana (Materna raczej nie śpiewa:)
Pozdrawiam
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2016-12-14, 5:19 pm

pete_zs napisał(a):Utwór Horrorshow powinien być grany na wejściu, bodaj jeszcze w 1 lidze był grany.

Może mogłaby by być jakaś bardziej zwolniona wersja przygotowana przez zespół, aby ludzie to mogli zaśpiewać, zagrzewając do walki piłkarzy.
Promocja Kiepury jako człowieka z Sosnowca to raczej zadanie miasta, a nie klubu. Bo na tej zasadzie, to możemy na wejściu grać coś z Jacka Cygana (Materna raczej nie śpiewa:)
Pozdrawiam

Tak, właśnie o tym pisałem, że też nie jest idealny w tej formie utwór Horrorshow - i choć biorąc te utwory "takie, jakie są", to Na zawsze Zagłębie jest lepsze: to jednak warto by jakoś muzę przerobić, by faktycznie ludzi w szerszym przekroju społecznym, lubiących różne trendy muzyczne - wciągała.

Ale co do J. Kiepury, to chodziłoby mi, by dotarło do ludzi - choćby i w mieście, zwłaszcza w mieście - że wciąż jeszcze powołanie się na J. Kiepurę np przez Miasto: to nie jest promocja robiona J. Kiepurze przez Miasto, tylko raczej promocja Miasta przez Kiepurę a przynajmniej obustronnie. J. Kiepura to wciąż marka ogólnoświatowa, więc podtrzymywanie zbitki "Chłopak z Sosnowca", to interes Sosnowca a nie łaskawa promocja przez Sosnowiec robiona marce Kiepura. Podobnie więc też - eksponowanie przez Klub, że to do naszej drużyny powiedział "ja podbiłem Amerykę śpiewem, wy to zróbcie grą": to też jest promowanie Klubu a nie łaska wielce znanego na całym świecie Klubu - jakiemuś nieznanemu Kiepurze. To, czy to będzie przy hymnie - to drugorzędne, jeżeli hymn w pełni będzie lepszy inny, to niech tłumy porywa hymn inny.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2016-12-14, 5:54 pm

Blajpios napisał(a):"Usta milczą, dusza śpiewa:
ZA-GŁĘ-BIE (zamiast: kochaj mnie)
Bez miłości świat nic nie wart
Kochaj mnie... (albo też Zagłębie)
Cały świat dookoła, tą miłością
tchnie
Wszystko mówi mi, że Ty
Ty kochasz mnie..

Nie poznaję kolegi. :brawo:
Jak jeszcze wrzucisz na jutuba wersję wokalną we własnym wokalną to będę przeszczęśliwy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2016-12-14, 6:47 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):"Usta milczą, dusza śpiewa:
ZA-GŁĘ-BIE (zamiast: kochaj mnie)
Bez miłości świat nic nie wart
Kochaj mnie... (albo też Zagłębie)
Cały świat dookoła, tą miłością
tchnie
Wszystko mówi mi, że Ty
Ty kochasz mnie..

Nie poznaję kolegi. :brawo:
Jak jeszcze wrzucisz na jutuba wersję wokalną we własnym wokalną to będę przeszczęśliwy

Jednym słowem, zemsta ;-) za wytłumaczenie, jak to możliwe, że Kol. August się dziwił informacji o J. Szumskim w związku z wypowiedzią Prezesa na spotkaniu z ;-) hiperwtajemniczonymi?
:-)
No, ale żeby nie było niepokojów poznawczych, czy to ja czy nie ja pisałem: wiesz dobrze, że nie wykleję na YT czegoś takiego!
Także i z szacunku dla tych, co domagają się hymnu z Horrorshow i jak napisałem, "biorąc utwory tak, jak są" - Horrorshow jako hymn ma przewagę.
Dobre, zahaczony, dodam więcej - ostatnio pisałem, że muzę trzeba by zmienić.Jednak,sądzę, że to już te paręnaście miesięcy temu? Parę lat? - jak była tu dyskusja (a może na tym drugim kibicowskim, które od paru lat jakoś mi się poblokowało, w dodatku dodatkowy adres poczty,który podałem,przestał być aktywny i zniknąłem - ale może to tam była ta dyskusja o hymnie Horrorshow ? ) - w każdym razie, tam być może i o tekście pisałem - a w tym wątku, to tylko zaznaczyłem, że "dobry albo prawie bdb). Otóż - dobry albo prawie dobry, bo jednak za bardzo na nim widać:
1) chłopaczkowatość, niedorosłość. Wiadomo, obrazowanie zaczyna się od najbliższego. Oni piszą szkoła, potem praca. Niemniej - to by jeszcze można znieść, zostawić, ku pamięci nas zgredów, że się też było chłopaczkami - i że młodszych od nas, w ogóle młodych: trzeba szanować też.
2) niszowość, zepchnięcie na margines, typowa dla takich ludzie niepewna obrona swojego, co w piórka się stroszy w takim razie. Np. - brak pieniędzy - i to jako wszechproblem, nie bieda nawet, z którą się boryka, tylko cień cięższy. Albo - ja tak myślę, w domyśle: "ty na pewno myślisz inaczej" - myśl jak chcesz. Tego typu mankamenty, co do tekstu, już są poważniejsze.
Niemniej - jest to sprawa do dyskusji.
Tak jak, uważam jednak - do dyskusji jest to, co jednak można zrobić i z "dorobkiem" J. Kiepury!
Napisałem tę "przeróbkę" - by pokazać, że to nie jest tak, iż w żaden sposób nie da się na tej bazie dać tekstu, który będzie mógł być "do utożsamienia się dla ludzi z Zagłębia.
Fakt, nawet - co do tekstu - "Usta milczą, dusza śpiewa" - chyba lepsze są do przeróbki i to co napisałem, może oddawać zaangażowanie. Jakkolwiek - także i Brunetki, blondynki, ja wszystkie Zagłębianki - też może być jakimś "ukontekstowieniem". Tyle, że - faktycznie jest i problem z tą liryczną muzą - i w dodatku trudną dla wspólnego śpiewu wielu także przeciętych śpiewaków.
Natomiast, gdyby ktoś zrobił taką aranżację, skuteczną, że naprawdę może na stadionie wciągnąć: to wtedy byłaby rzecz do rozważenia, bo jednak zasięg hasła "nasz hymn jest związany ze światowej sławy śpiewakiem", ma swój walor.
Jakkolwiek jednak - walor J. Kiepury naprawdę jest do "przemyślenia". Cóż, nieszczęście polega na tym - że tępiony straszliwie przez PRL, był i tępiony w Zagłębiu, bo wiernopoddańcze duchy nie miały odwagi robić nic inaczej. Stąd wręcz mamy symbol tragedii, co z tą ziemią zrobił tamten czas. To był region, w którym, choćby w okresie "Międzywojnia": np. Podstacja Radia Polskiego (najsilniejszego "publikatora wtedy", bo tv nie było) - jednak w Sosnowcu była. Obecnie - nawet jak Eska wystartowała, to po to, by mogła nadawać w rejonie Eska Śląsk. Były podrygi jakieś sportowego Radia Zagłębia, jedna, druga próba, był portal sportowy - kiepsko przędzie a radio jakby zaginęło. "ostał ci się ino sznur", pardon, jest tylko pogarda niektórych "prawdziwych Zagłębiaków" dla jakichś wsi, co tam Bytovia, co tam Chojnice, co tam Siedlce. Tylko że oni tam, jak wystartują z telewizją, to ją utrzymają, jak wystartują z radiem, to utrzymają itd.
Otóż - ten region, Zagłębie, miał przed wojną i takich pisarzy, co mieli odwagę pisać powieści "Sosnowiec, takie samo miasto, jak Paryż, Londyn, Rzym". To miasto - jak nie mogło być miastem, tylko musiało być wsią: i tak sobie teatr zawodowy stawiało. Ono tak wychowywało ludzi, że wyjeżdżali na drugi koniec świata, robili karierę "w Ameryce", po prostu ogólnoświatową - i mówili: ja jestem Chłopak z Sosnowca.
Co zrobił z tymi ludźmi PRL - ano, tych, co im się udało z tą karierą, gnoił - a tych, co zostawali w zakresie ich działania, przerabiał na tych, co to dorobili się jakiejś pozycji w Warszawce, w telewizji (nie mylić z Dobrowolskim, Ciszewskim, Zmarzlikiem, bo oni jeszcze "starego chowu byli" i nie wstydzili się, kładli podwaliny np. pod przyjaźń legijną) - to już zrobiwszy po wykształceniu PRLowskim trochę w Warszawie kariery, "zapomilnali się przyznawać do Zagłębia".
Przecież - niejeden raz i tu wychodziło, jak to niewygodnie ludziom było słuchać wyrzutów "ulubiony zespół Gierka", "aaa, waszym najsłynniejszym kibicem był Gierek"! Nie to, by całkiem zakłamywać, że nieprawda, lepiej "sprowadzić bardziej na ziemię" - że taki ulubiony, iż nigdy tytułu nie załatwił, choć Mitręgi pilnowały- albo dlatego, że Mitręgi pilnowały, by co jakiś czas z górniczej branży, to miał Górnik, Milicjanci o Wisłę (zgrozo, tak patriotyczny przed wojną klub) "dbali", czy o Gwardię, wojskowe generały o Legię...
Niemniej - kto nawet z marketingu Zagłębia! co dopiero ze zwykłych kibiców: odwraca opinię, prostuje: zaraz zaraz, jaki Gierek - najsłynniejszym kibicem, który zresztą w młodości w pewnym sensie w tym klubie grał - to był Jan Kiepura? To był kibic! Światowej sławy śpiewak, znany jak Pavarotti później cy Botticelli a nawet bardziej niż oni (zwłaszcza niż Botticelli) - który zagrzewał chłopaków: zagrajcie tak, by podbić Amerykę jak ja?!
Dlaczego tak męczę tutaj - niektórzy zapewne mają dość, niektórzy błędnie myślą, że mnie chodzi koniecznie o przepchanie Kiepury na hymn za wszelką cenę - tymi odniesieniami? Ano, dlatego, jak napisałem parę wpisów wcześniej - skoro już tak ma być mowa o walce o Ekstraklasę, to jednak wróćmy do kwestii walki na wszystkich frontach, o rozwój kompleksowy, w tym więc - i o zmianę mentalności.
Owszem, tu chodzio zarząd, o Prezesa, by mieli tę wizję rozwoju już "przysłowiową" na tym Forum, tu chodzi o zmianę mentalności centrum, zarządu. By byli to ludzie - jak zresztą w Mieście jeszcze bardziej - którzy, obrazowo pisząc, siadając do partii szachów myślą przynajmniej te kilka ruchów sobie wyobrażając (już nie musi być czołówka kilkunastu, jak to czasem iu zawodowych bywa) - ale nie tacy, o gryzą "laufra" i myślą, on mi tu, to ja tu, nie bacząc, że on (np. Leśnodorski) w następnym ruchu powie "mat".
Niemniej - to nie tylko o zarząd tutaj chodzi.
Stąd też - i o hymn chodzi.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez comitam 2016-12-14, 7:11 pm

Mnie chodzi o to ,że ta piosenka nijak się ma do Sosnowca i regionu, jedynie to, że napisał ją Kiepura. Weźmy taki Sen o Warszawie lub Zygmunta Dzwon tam są słowa o ich mieście, tradycji, regionie, a tu o jakiś panienkach blond...Już widzę nowy stadion, pełen kibiców, szaliki w górze i cały stadion śpiewa brunetki blondynki;-)
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2016-12-14, 10:09 pm

Za to przy czymś takim to nawet "You'll never walk alone" wymięka :) :
https://www.youtube.com/watch?v=L0d9EMwoSGk
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-12-15, 1:55 pm

Nie bardzo mi to określenie KRUPNIOKI - odpowiada a wszystko inne
jest SUPER ?
Ale dopisze jeszcze dwa słowa - Na Twoje Zagłębie - poczytałem ze
w Sosnowcu wlaśnie chyba to była impreza 3 dniowa reprezentująca
muzykę Jana Kiepury jako wykonawcy, Jacka Cygana i Władysława
Szpilmana - chyba jako twórców muzyki.
Z uporem maniaka wracam - i pytam Czy nie warto skontaktować
się z Jackiem Cyganem w sprawie Hymnu dla Zagłębia - oczywiście
sprawa dla Prezesa.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2016-12-15, 5:47 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Z uporem maniaka wracam - i pytam Czy nie warto skontaktować
się z Jackiem Cyganem w sprawie Hymnu dla Zagłębia - oczywiście
sprawa dla Prezesa.

A ja z uporem maniaka spytam się Szanownych kolegów, co ma wspólnego hymn Zagłębia Sosnowiec z tematem "I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ", że wyprodukowaliście tutaj aż 2 strony z Kiepurą w roli głównej?... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2016-12-15, 7:24 pm

Adam1906 napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Z uporem maniaka wracam - i pytam Czy nie warto skontaktować
się z Jackiem Cyganem w sprawie Hymnu dla Zagłębia - oczywiście
sprawa dla Prezesa.

A ja z uporem maniaka spytam się Szanownych kolegów, co ma wspólnego hymn Zagłębia Sosnowiec z tematem "I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ", że wyprodukowaliście tutaj aż 2 strony z Kiepurą w roli głównej?... :)

a ja bez uporu przypomnę choćby to, co pisałem parę wpisów temu, zresztą trochę dobitniej z tej racji, że spodziewałem się takich pytań. I nie wydaje mi się, ale jestem przekonany, że nawet nie ma co szerzej tego uzasadniać: skoro mówimy o walce o Ekstraklasę dla Zagłębia, to mówimy o tym, co w ty Klubie powinno się zmieniać, by dorosnąć do poziomu Ekstraklasowego. Zwłaszcza zaś ci, co lubią krzyczeć: "Zagłębie to my nie wy"- powinni sobie wziąć do serca, że trzeba do tego poziomu dojść - a pod tym względem, jakkolwiek jest w błędzie, jeżeli ktoś by twierdził, że tylko my kibice, nie wy - w każdym razie, pod tym względem nie tylko administracji klubowej, rezerwy jeszcze są.
Tak, trochę trudniej byłoby odpowiedzieć - i u faktycznie trzeba by szerzej wtedy uzasadnić - ale nikt na razie nie postawił problemu: OK! - może i trzeba o tym dyskutować - ale to są tematy kibicowskie do przedyskutowania - albo organizacyjne klubowe - a tu dział czysto piłkarski! Kilka więc odpowiedzi.
1) fakt, tak by można dzielić - ale ponieważ te rzeczywistości się przenikają, utarło się, że porusza się też tematy pobliskie. Vide: choćby wątki o Prezesie, o klasie marketingu, stanie Pana Stańka itp. To zresztą naturalne, że trudno dokładnie rozdzielić
2) jeżeli mowa jest o "walce o Ekstraklasę" - a tak mi się wydaje, że jest: to jest mowa o walce na boisku. Tu jednak - jest to wzajemne oddziaływanie drużyna i trybuny, które bywają reklamowane jako 12 zawodnik. Tu zapewne na morale zawodników jest mniejszy wpływ na tym Forum - niż np. na wnioski odnoszące się do formy zawodnków - ale jednak i na morale zawodników przeniesienie jest, skoro (ponoć) czytają - tym bardziej więc jest ważne, jakie jest morale kibicowskie, z jakim naciskiem i na co Kibice będą podchodzić do tej rundy, mobilizując zawodników.
3) Co prawda nadal nie wiemy - i pewnie nie będziemy wiedzieć tak do końca - jak to było z tym trzęsieniem ziemi w szatni ostatnio, więc nie można rozstzrygnąć, jaki był, w jakim stopnu np. naganny albo karygodny styl mobilizowania szatni à la Sebastian Dudek, jakkolwiek trzymając się już powszechnej opinii forumowej, skoro powiedział Prezes, że był świetny to styl i wszyscy "za Dudkiem", to zapewne było kiepsko. Niemniej, precyzyjnie nie wiemy. Już więcej jednak wiemy, jak mobilizował Zagłębiaków w walce o Puchar USA Jan Kiepura, najsławniejszy kibic Zagłębia Sosnowiec. Przyznam, że wolałbym, by - jeżeli ma być walka o Ekstraklasę - jednak panował duch mobilizacji à la Kiepura niż à la Dudek. Ale oczywiście, każdy wybiera po swojemu. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet w tym wymiarze związek był.
4) ta walka będzie związana też i z pytaniem, które postawili tu Koledzy, stawiając pytanie, jak się mają grane faktycznie utwory J. Kiepury do Zagłębia Sosnowiec - i ponieważ to pytanie będzie przy każdym meczu, to odpowiedź wchodzi w zakres pytania o tę rundę.

Nie zmienia to jednak też i faktu, że zdaję sobie, że to już były ilości tych wpisów, które mogły zacząć doprowadzać do szału niektórych, niekoniecznie wprost im niechętnych. Jeżeli to komuś coś poprawi, mogę i ostrzeżenie przyjąć - natomiast faktem jest, że dalszą dyskusję dobrze byłoby prowadzić i w innych działach. Zwłaszcza, jeżeli jednak dotrą do ludzi np. powyższe 4 punkty, że to jednaknie jest tak całkiem bez związku.
W każdym razie - z tych powodów, proszę zauważyć, dzisiaj już nie podejmowałem wpisów w w/w aspektach w niniejszym wątku - bo to na pewno granice wytrzymałości były. Walka o Ekstraklasę ma jeszcze dużo innych wymiarów, jak choćby czysto taktycznych u zawodników i z pytaniem, jaka jest taktyka u Prezesów, czego chcą. Niniejszy wpis uczyniłem tylko dlatego, że sądzę, iż byłem "wywołany do tablicy" i że zapewne mnie szczególnie wypadało się ustosunkować. Co napisawszy - wracam do postanowienia poprzedniego, jak napisałem, dzisiaj już tego aspektu nie podnosiłem w tym miejscu. Pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2016-12-17, 12:10 pm

No to Chojniczanka wedlug mnie zaryzykowala . Mamy starcie Gruszka - Banasik , tu maly plus dla Nas I w sumie dobrze ze to nie Artur Derbin
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez kaskader 2016-12-17, 4:59 pm

slawekchicago napisał(a):No to Chojniczanka wedlug mnie zaryzykowala . Mamy starcie Gruszka - Banasik , tu maly plus dla Nas I w sumie dobrze ze to nie Artur Derbin

Chojniczanka nic nie zaryzykowała. Moim zdaniem Gruszka raczej odegra rolę słupa z licencją a więcej do powiedzenia będzie miał wciąż Hermes. Gdyby Hermes miał wrócić do roli asystenta to prawdopodobnie zatrudniono by "większe" nazwisko. Choć Gruszka ma ciekawe CV i jest trochę "niedoszacowany" w środowisku. co innego gdyby był w przeszłości trzecim asystentem w Legii Warszawa wtedy byłby dla wielu wystarczająco dobry.
kaskader
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2010-08-17, 11:38 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2016-12-17, 9:15 pm

slawekchicago napisał(a):No to Chojniczanka wedlug mnie zaryzykowala . Mamy starcie Gruszka - Banasik , tu maly plus dla Nas I w sumie dobrze ze to nie Artur Derbin

A ja żałuję że nie wybrano Artura. Przede wszystkim mielibyśmy rodowitego Zagłębiaka w segmencie trenerskim na szczeblu centralnym poza naszym klubem. Po wtóre siłą rzeczy wiązałoby się z promocją regionu i klubu bo Artur zawsze podkreśla orzywiązanie do jednego i drugiego. Po trzecie byłby to dla nas dodatkowy smaczek uatrakcyjniających rozgrywki. Powodzenia Artur
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-01-05, 1:20 pm

Jak na razie to zapowiedzi transferowe z 90minut sa ciekawe jedynie w Chojniczance , Miedzi i GKS . Inni nie wykazują zainteresowania ekstraklasa . Choc jak zwykle to wszystko bedzie tyle warte ile wyniki na boisku .
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron