I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2016-12-10, 9:42 am

Runda jesienna zakończona, czas na zimowe przygotowania do rundy wiosennej i... czy w czerwcu 2017 będziemy świętować awans do Ekstraklasy czy też nie? Mam przedziwne odczucie, że po tej całej awanturze pomiędzy Sebastianem Dudkiem a trenerem Piotrem Mandryszem w drużynie Zagłębia nastąpi pozytywne wqurwienie i piłkarze będą chcieli udowodnić zarówno sobie, nam kibicom jak i całej piłkarskiej Polsce, że zrobią ten awans w cuglach. Zdaje się wskazywać na to m.in. ostatni wywiad z Krzysztofem Markowskim:

WIOSNĄ SZTURM NA ZIELONE POLE

Obrazek
Gdyby został z nami trener Magiera, dzisiaj nie liczylibyśmy straty do szczytu tabeli, ale mielibyśmy przynajmniej sześć punktów przewagi nad resztą stawki - mówi najbardziej doświadczony zawodnik zespołu.


Łukasz ŻUREK: W jakich nastrojach udajecie się na zimowy odpoczynek?
Krzysztof MARKOWSKI
: - W mieszanych – odpowiada 37-letni defensor. – Mogło być lepiej. Szanujemy to, co mamy, ale jednak lekki niedosyt pozostaje, bo nie ma nas w tabeli na zielonym polu – czyli na jednym z dwóch czołowych miejsc.

Kiedy przez kilka kolejek - jeszcze pod wodzą Jacka Magiery - Zagłębie zasiadało na fotelu lidera, nie brakowało głosów, że to murowany kandydat do awansu. Łatwo było w to uwierzyć?
Krzysztof MARKOWSKI
: - Tak, mieliśmy w tym temacie podobne zdanie. To był czas, kiedy nic nie zapowiadało problemów. Wszystko funkcjonowało jak w szwajcarskim zegarku. Nie przegrywaliśmy, punktów przybywało. Nie było najmniejszego powodu, żeby uprawiać czarnowidztwo.

Wtedy właśnie doszło do pierwszego wstrząsu personalnego. Z drużyną niespodziewanie pożegnał się trener Magiera…
Krzysztof MARKOWSKI
: - Dowiedziałem się o tym po meczu w Bielsku-Białej. Pierwsza myśl? Z jednej strony satysfakcja, że jego praca została doceniona, bo przecież w jakimś sensie wypromowaliśmy go my, piłkarze. W krótkim czasie dzięki wynikom, które osiągaliśmy, wyrobił sobie dobrą markę. Ale z drugiej strony pojawił się niepokój. Odchodził przecież człowiek, który wszystko właściwie w zespole poukładał i któremu ufaliśmy. Podjął jednak słuszną decyzję. Każdy na jego miejscu przyjąłby ofertę Legii.

Zaraz potem sprawnie działający mechanizm zaczął skrzypieć. Drużynę prowadziło dwóch szkoleniowców – jeden dowodził, drugi podkładał licencję. A i tak mówiło się, że rządzą piłkarze…
Krzysztof MARKOWSKI
: - Nie było w tym nic prawdy. Zagłębiem nigdy nie rządzili piłkarze i nie będą rządzić. Rządzi prezes klubu i właściciel, którym jest miasto. Zawodnicy są wyłącznie od grania i nikt z nas o tym nie zapominał. Zespół prowadzili trenerzy Tomasz Łuczywek i Jarosław Araszkiewicz. Trochę więcej spokoju i wydaje mi się, że wszystko nadal funkcjonowałoby jak należy. Pojawił się jednak problem z dokumentami, a konkretnie z trenerską licencją. Z tego powodu sprawy potoczyły się w innym kierunku, ale nie wypada mi tego oceniać. Prezes i dyrektor sportowy klubu zdecydowali o zmianach w sztabie szkoleniowym i należało to przyjąć do wiadomości. A trener Łuczywek to bardzo dobry szkoleniowiec – fakt, że dzisiaj też pracuje w Legii, tylko to potwierdza.

Jak zareagowaliście, kiedy ogłoszono, że posadę pierwszego trenera obejmuje Piotr Mandrysz? Człowiek uchodzący za specjalistę od awansów...
Krzysztof MARKOWSKI
: - Proszę mi wybaczyć, ale do 15 stycznia na temat tego pana nie mogę się wypowiadać. Muszę uszanować prośbę i wolę prezesa klubu. Nie mogę uprawiać samowolki.

To zapytam o inną sprawę. Po dosadnej wypowiedzi na temat własnego szkoleniowca Sebastian Dudek został skreślony z listy uczestników kursu na trenerską licencję UEFA A. Lekcja pokory?
Krzysztof MARKOWSKI
: - Dla mnie ta decyzja to śmiech na sali. Nikt się nie zagłębił w temat, nie sprawdził od środka, dlaczego stało się tak, a nie inaczej i nagle takie posunięcie. To jakiś żart. Staram się używać delikatnych słów, bo nie chciałbym sobie zaszkodzić. Mam nadzieję, że to tylko zagranie na pokaz, jak wiele innych w naszej piłce. Sebastian wypowiadał się przed kamerą jako kapitan zespołu, to był głos szatni. Zdaję sobie sprawę, że słowa, których użył, nie powinny paść. Wszyscy jednak wiemy, jak reaguje się czasem pod wpływem emocji. A kara? Łatwo nakłada się sankcje z innego miasta, na przykład z Białej Podlaskiej. Szkoda tylko, że nikt się nie pofatygował, żeby wyjaśnić sprawę od podstaw i zobaczyć jej prawdziwy obraz.

A co będzie, jeśli Dariusz Banasik też nie znajdzie wspólnego języka z piłkarzami? Na Zagłębie patrzy się dzisiaj jak na klub, w którym szkoleniowców zwalnia i zatrudnia szatnia…
Krzysztof MARKOWSKI
: - Nie będzie takiego problemu. Nie mieliśmy jeszcze okazji porozmawiać z trenerem Banasikiem, bo kiedy gościł na sparingu z Polonią Bytom, większość z nas brała udział w akcji charytatywnej. Czytałem gdzieś, że trener ma bardzo dobry kontakt z zespołami, które prowadzi. My też chcemy się skupić tylko na tym, żeby pokazać swój potencjał na boisku. Ostatnie wydarzenia odbiły się głośnym echem w mediach. Potrzebujemy trochę ciszy, spokoju i szybko wrócimy do tego, co tak dobrze funkcjonowało za czasów trenera Magiery.

Co w tej chwili przemawia za tym, że drugi szturm na ekstraklasę zakończy się powodzeniem?
Krzysztof MARKOWSKI
: - Chęć udowodnienia wszystkim, że dopadł nas chwilowy kryzys i Zagłębie nadal jest głównym faworytem do awansu. Chcemy wskoczyć na zielone pole już na początku rundy rewanżowej i pozostać tam do końca. O tym, że drużynę mamy bardzo mocną, przekonywaliśmy niejeden raz. Trener Magiera żegnał się z nami słowami: „Zostawiam was w dobrych rękach i do zobaczenia w ekstraklasie”. Też nie mógł przypuszczać, że wszystko potoczy się trochę inaczej, niż się spodziewaliśmy. Sadzę, że gdyby z nami został, dzisiaj nie liczylibyśmy straty do szczytu tabeli, ale mielibyśmy przynajmniej sześć punktów przewagi nad resztą stawki. Ale wszystko przed nami. Jestem pewien, że szybko wrócimy na właściwe tory.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i- ... 12479.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez comitam 2016-12-10, 10:27 am

Gdyby nie te brameczki tracone w pierwszej minucie panie Markowski....
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2016-12-10, 11:09 am

Jak rozumiem Ostoja defensywy nie zostanie w przerwie odpalona.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2016-12-10, 11:49 am

Szykuje grunt na pozostanie. Mam nadzieję, że Pan Banasik nie ugnie się przed nikim i będzie robił swoje.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2016-12-10, 6:08 pm

comitam napisał(a):Gdyby nie te brameczki tracone w pierwszej minucie panie Markowski....

Te z pierwszych minut to zawalał Szumski. Krzysiu pie..olił później :)
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2016-12-10, 6:32 pm

Kolejna bramka Niezgody dla Ruchu. Trzeba dać jasny sygnał centrali, o naszej niezgodzie, na Niezgode na Cichej! ;)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2016-12-10, 10:11 pm

novack napisał(a):Kolejna bramka Niezgody dla Ruchu. Trzeba dać jasny sygnał centrali, o naszej niezgodzie, na Niezgode na Cichej! ;)

I tak na niewiele mu się to zdało. Ponoć w Polsacie zacierają ręce na myśl o prawach do wudees od przyszłego sezonu. A jeśli awansujemy to jestem przekonany, że Warschauer Zentral będzie chciała przenieść Niezgodę do Sosnowca.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Qcu20 2016-12-10, 10:46 pm

A ja Wam mówię, że nie awansujemy.
Nie jesteśmy gotowi ani piłkarsko, ani organizacyjnie. Zresztą, Legia będzie chciała to awansujemy, nie będzie chciała to nie awansujemy. Dla mnie kilka sezonów temu Termalica powinna awansować, i jakoś tak "przypadkiem" tracili punkty pod koniec sezonu i nie awansowali...

Poza tym - wygrywanie meczy w 1 lidze przychodzi nam z trudem, zwłaszcza ostatnio..
czego mamy szukać w ekstraklasie? Zobaczmy na Arkę i Wisłę Płock, które były piłkarsko lepsze...
Ogony tabeli. Awansować, żeby spaść ? Co z wiekowymi piłkarzami? Dudek, Markowski, Nowak?
Nie ten poziom...

Dla mnie ten sezon nie ma sensu. Chodzi na mecze, żeby się cieszyć ze zwycięstw, goli, wygranych i gdzieś z tyłu głowy pozostaje świadomość, że i tak odpuszczą awans i robią mnie w ciula....

Co do Niezgody --> zostaje w Ruchu, bo Legii zwyczajnie zależy ( co jest zrozumiałe ), że lepiej dla Niej i piłkarza, że chłopak gra w ekstraklasie niż w 1 lidze. Gdyby jeszcze nie łapał się do składu, etc. to bym zrozumiał. A tak?

Uważa, że skończymy sezon NAJWYŻEJ na miejscu 3-4. Kto awansuje? - GIEKSA bo jest gotowa. A druga drużyna to jedna wielka niewiadoma. Pewnie może nawet zadecydować przypadek. A i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby dziwnym trafem awansował Górniczk lub Podbeskidzie...
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2016-12-11, 9:43 am

Brawo Qucu. To szczera prawda. Z ta różnicą ze kwestia braku awansu lub nie nie jest przesądzona. Po drugie to nie zależy od Legii tylko od Łysego z Warszawy. A ponić na te chwilę jest "za" awansem. A czy to się może zmienić ? Oczywiście. Ale dla mnie najgorsze jest to że część kibiców z entuzjazmem akceptuje to kurestwo
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2016-12-11, 10:00 am

Szczera prawda? ;) Nowak pół roku temu najlepiej asystujący w ekstraklasie, teraz osiem asyst i 3 bramki w jednej rundzie i " nie ten poziom" ;)) Gieksa latem zrobiła rewolucję w składzie i w cztery miesiące "są gotowi" a my od roku mamy utrzymany trzon zespołu uzupełniony jeszcze topowym zawodnikiem na kluczowej pozycji (oczywiście Nowak) i nie jesteśmy gotowi tak jak oni;))) Tego kto awansuje i czy to będziemy my nie wie nikt, ale powyższe "argumenty" raczej wychochdzą na przeciw konkluzji o postradanych szansach na awans.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2016-12-11, 10:42 am

Mamy prezesa dziennikarzowuefistepę i do tego kłamczuszku, pracowników leśnego w radzie nadzorczej klubu, brak strategii marketingowej (nawet sklepu klubowego nie ma), ni słychu o rozmowach sponsorskich, 3 trenerów w 1 rundzie, 1/3 składu ze szrotu Legii, chjową defensywę, konflikt grajków z trenerem, No ale mamy Nowaka. I to zrozumiałe że Novack zawsze poprze Nowaka :lol: . Poza tym - jesteśmy gotowi organizacyjnie i sportowo na awans
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2016-12-11, 11:07 am

Anakin napisał(a):Mamy prezesa dziennikarzowuefistepę i do tego kłamczuszku, pracowników leśnego w radzie nadzorczej klubu, brak strategii marketingowej (nawet sklepu klubowego nie ma), ni słychu o rozmowach sponsorskich, 3 trenerów w 1 rundzie, 1/3 składu ze szrotu Legii, chjową defensywę, konflikt grajków z trenerem, No ale mamy Nowaka. I to zrozumiałe że Novack zawsze poprze Nowaka :lol: . Poza tym - jesteśmy gotowi organizacyjnie i sportowo na awans

"Argument" o novacku i Nowaku jest wręcz groteskowy, by nie rzec ch..a wart, a każdy kto zna genezę nicka "novack" zrywa boki :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2016-12-11, 12:20 pm

Po pierwszych trzech kolejkach możemy wrócić na fotel lidera . Jednak bardziej prawdopodobne jest ze po trzech kolejkach stracimy wszelka nadzieje . Oczywiście ze możemy awansować bo do Chojniczanki i GKS nie brakuje nam duzo . Tylko ze ich wartość rośnie a nasza tak jak przed rokiem spada . Zeby to powstrzymać i przełamać potrzebujemy bardzo silnego impulsu . A nawet kilku . Pierwszym mogło byc zagraniczne zgrupowanie . Nie jest to jakies magiczne rozwiazanie ale mogło dać impuls psychologiczny dla drużyny . Stac nas , jesteśmy silni , wygramy . Taja szczypta luksusu i ciężka praca . Tego nie bedzie i impuls jest odwrotny . Oszczędzamy . To moze trzy cztery transfery . Dwuch obrońców , rozgrywajacy za Dudka i napastnik . Oczywiście nie zawodnicy drodzy ale tacy jak Udo Pribula czy Sanogo . Tylko ze oni juz od pierwszego treningu w styczniu musza byc w klubie bo sie nie zgraja i rozbija drużyne zamiast wzmocnić . Na to tez sie nie zanosi . Możemy awansować niestety tylko fuksem . Nasza piłka na prawde bardzo sie zmieniła . Choc marudzimy i porównujemy sie z Niemcami i Hiszpanami to jednak nasza ekstraklasa jest zawodowa . Pierwsza liga jest półzawodowa . Niestety Zagłębie to klub amatorski . Stoimy na dość wysokim poziomie sportowym ale nie możemy awansować bo braki w organizacj klubu mamy ogromne . Wszystko opiera sie o jednego człowieka i kilku pomocników . Po prostu pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyć . To tak jakby pan Zenek ze szwagrem chcieli otworzyć fabrykę aut . Moga zrobic jeden prototyp . Moze kilka . Jednak seryjnej produkcji nigdy nie zaczna . To samo jest u nas . Ograniczenia nie tkwią w piłkarzach czy trenerze choc wiele można poprawić . Nasz klub to kilku gości a nie firma . Dopóki nie zmieni sie sposób zarządzania klubem jesteśmy skazani na emocje uda sie czy sie nie uda . Nie działamy jak Legia nawet w 1% . Tam wystarczyło zmienić trenera ktory sypał piasek w tryby i maszyna zaczęła mielić rywali . U nas juz czwarty trener i nie widac dlaczego na wiosnę bedzie lepiej . Nie będziemy rycerzami wiosny . Ja w to nie wierze bo to właśnie kwestia wiary a nie efektów pracy maszyny o nazwie Zagłębie .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez comitam 2016-12-11, 12:33 pm

Jaka jest szansa, że utrzymamy się w ekstraklasie? Wypromujemy zaciąg Legijny, żeby ktoś mógł zarobić na tym szrocie i z powrotem do 1 ligi na sezon lub więcej.Klub bez sponsora i na utrzymaniu miasta może popaść w długi jak Chorzów. Co będzie jak po wyborach do Sosnowca zawita dobra zmiana i zakończy współpracę z klubem?
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2016-12-11, 12:35 pm

novack napisał(a):"Argument" o novacku i Nowaku jest wręcz groteskowy, by nie rzec ch..a wart, a każdy kto zna genezę nicka "novack" zrywa boki

Ale jak brzmi. Że też na to sam nie wpadłem :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników