Szeon 2014/15

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Szeon 2014/15

Postprzez qwer 2014-10-23, 11:13 am

Zagłębie, po rocznej przerwie nieźle spisuje się w rozgrywkach 1 ligi. Mamy szanse na awans, jak myślicie?
qwer
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-10-17, 6:58 am


Re: Szeon 2014/15

Postprzez Lars 2014-11-06, 8:54 am

"Dziś gramy i w hokeja, i w koszykówkę, i w piłkę nożną. My naprawdę kochamy sport" - argumentował Kazimierz Górski.

Jak widać - cały Sosnowiec żyje tym sportem...na jakże wysokim poziomie.
Kolega qwer założył post o bieżącym sezonie 23 pażdziernika, do dziś, przez 9 dni nikt nie zainteresował się, kiedy nie tak dawno graliśmy o awans z tej ligi w której teraz kisi się sosnowiecki hokej, do Ekstraligi z Polonią Bytom i Zimowy był pełny. Panie Górski i co Pan na to niszczycielu-gospodarzu?

ILE MILIONÓW ZŁOTYCH MOGĄCYCH FINANSOWAĆ DROGI, ŻŁOBKI, PRZEDSZKOLA, SZKOŁY, INWESTYCJE POSZŁO DO KOSZA W TYM CZASIE NA BUDOWĘ WIELKIEGO HOKEJOWEGO ZAGŁĘBIA W NAJNIŻSZEJ KLASIE ROZGRYWKOWEJ BUJAJĄCEGO SIĘ Z SMSAMI W WIECZORNE WEEKENDY?
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2014-11-09, 12:13 am

Trzeba by też dopytać ile kasy poszło na pseudo-grajków-kopaczy w trzeciej klasie rozgrywkowej.Ile za to było by ścieżek rowerowych i pięknych parkingów,bibliotek,domów spokojnej starości.Słowem,pora na zmiany.
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2014-11-28, 1:17 pm

Na stronie hokejowej mecz z Toruniem dzisiaj o 17tej na hokej.net jutro o 17tej.Dzwonie do klubu:Pani mówi mi że na grafiku jest jutro.Gdzieś czytałem że piłkarze i hokeiści porozumieli się żeby mecze nie odbywały się o tej samej porze.Jutro piłkarze grają o 16tej na Ludowym.To o co tu chodzi??Czy ktoś może mi odpowiedzieć??
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez Lars 2014-11-29, 7:23 pm

jondek napisał(a):Na stronie hokejowej mecz z Toruniem dzisiaj o 17tej na hokej.net jutro o 17tej.Dzwonie do klubu:Pani mówi mi że na grafiku jest jutro.Gdzieś czytałem że piłkarze i hokeiści porozumieli się żeby mecze nie odbywały się o tej samej porze.Jutro piłkarze grają o 16tej na Ludowym.To o co tu chodzi??Czy ktoś może mi odpowiedzieć??



uprzedziłeś mnie. No właśnie jak to jest? K.urwa już nawet słowo współpraca Wam się pierd.oli?

by the way... gdzie byśmy nie byli to i tak oglądamy porażkę albo na najniższym z możliwych I-ligowym hokejowym polskim poziomie, albo na ostatnim profesjonalnym, lecz nie zawsze w 100% profesjonalnym szczeblu, rozgrywek trzeciego poziomu rozgrywek polskiej ligi. Wszystko to za nasze pieniądze. Dziękujemy władzom miasta!!!
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Szeon 2014/15

Postprzez andi1961 2014-12-05, 11:49 am

Już Kazimierz nie rządzi ale ,Arkadiusz może to ogarnie i w końcu Hokej się odrodzi a i nasze futbolowe Zagłębie pójdzie w górę .Trochę więcej wiary Panie Lars ,a będziemy sobie chodzić na Zagłębie ,tak jak kiedyś .Z meczu piłkarskiego szło się na Kosza a potem na Hokej i wszystko współgrało .Rządziła Komuna ,i jakoś ogarniali z tym czasem ,wygodnym dla Kibiców.Pozdro.. dla wszystkich wiernych kibiców którzy są najlepsi w całej Polsce ,oraz naszych braci Legionistów.
andi1961
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2014-11-18, 4:05 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez Anakin 2014-12-11, 1:19 pm

- To jest prawdziwy dramat. Tak upada hokej. Nie ma z kogo wybierać. Teraz każdy średnio utalentowany junior jest na wagę złota. W moich czasach, żeby wejść do pierwszej drużyny trzeba było prezentować wysoki poziom. Dawać nadzieję, że będzie się wsparciem dla starszych kolegów. Teraz wystarczy, że jeździ się jako tako na łyżwach, a kij z rąk nie wypada - mówi Leszek Tokarz - przed laty znakomity zawodnik, a dziś prezes Zagłębia Sosnowiec.


Zagłębie Sosnowiec po roku przerwy wróciło do ligowej rywalizacji. Pięciokrotny mistrz Polski po bankructwie gra dziś tylko w pierwszej lidze, ale plany ma ambitne. Drużynie chcą przywrócić dawny blask nowi ludzie. Na czele zarządu stanął Leszek Tokarz - były mistrz Polski w barwach Zagłębia, olimpijczyk, a dziś przedsiębiorca. W pracy pomagają mu Henryk Skwarek i Adam Lipka - sosnowieccy biznesmeni.

Wojciech Todur: Polski hokej od wielu lat stacza się po równi pochyłej. Czy zbliża się taki moment, że zupełnie upadnie?

Leszek Tokarz: - Nie sądzę. W Polsce wciąż nie brakuje ludzi, których kochają tę dyscypliną sportu. Na szczęście znajdują się również jeszcze sponsorzy, którzy doceniają, jak widowiska jest rywalizacja na lodzie.

Pamiętam, jak w latach 80-tych naśmiewaliśmy się z NRD-owców, którzy mieli dwa hokejowe kluby Dynamo Weiswasser i Dynamo Berlin, które w kółko grały o mistrzostwo kraju. Za kilka lat u nas może być podobnie.

- Problemem jest to, że tak naprawdę do końca nie zdefiniowano problemów, które trawią hokej. Nie wiemy czy trawi nas dżuma, czy cholera. Nie realizuje się planu wyjścia. Pocieszające jest to, że mówi się o budowie "białych orlików". To jednak za mało. No bo gdzie trafią potem te dzieciaki nawet jeżeli nauczą się jeździć na łyżwach? Przyjdą do Zagłębia, gdzie na Stadionie Zimowym gnieździ się na jednej tafli kilkanaście drużyn? W Sosnowcu bardzo brakuje drugiej tafli.

Trzy drużyny seniorskie, grupy młodzieżowe, a lodowisko jedno. Na dodatek wszyscy chcą trenować po południu. Lodowisko jest zajęte od siódmej rano do niemal północy, a i tak dzieciaki trenują po dwa, trzy razy w tygodniu. To zdecydowanie za mało. Gdy ja byłem w ich wieku, to nie schodziłem z lodu.



Ostatnio odbyła się akademia z okazji 20-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z dumą mówią o zasługach i wychowankach tej placówki. Fakty są jednak takie, że SMS był najmocniejszy na samym początku. Gdy czerpał siłę z klubów, które wtedy jeszcze solidnie przykładały się do szkolenia młodzieży. Dziś wygląda na to, że czują się jakby były zwolnione z tego obowiązku.

- Gdy powstawał SMS to wielu klubach doszło do wymiany działaczy, trenerów. Odeszli ci, którzy w latach 80-tych i wcześniej, zostawiali swoje serce na lodzie. To byli doświadczenie ludzie, którzy rozumieli, że najważniejsza jest praca, szkolenie, wychowankowie. Na ich miejsce przyszli nowi. Ludzi z pieniędzmi, którzy uznali, że szkolenie się nie liczy. Że przecież sukces można kupić. Przepłacić zawodników innej drużyny. Ściągnąć obcokrajowców. Wyznawców tej teorii było coraz więcej i w końcu nie było już od kogo brać. Coś się skończyło. Urwało się. Trzeba wrócić właśnie do tamtej chwili. Zacząć pracę na nowo. Na starych, dobrych zasadach.

Słabością polskiego hokeja jest też infrastruktura. Lodowisko w Sosnowcu to przecież mocno przestarzały obiekt. Czy na Stadionie Zimowym można jeszcze zbudować zespół na medal?

- To trochę paradoks polskiego hokeja, gdyż jestem zdania, że można. Zagłębia gra dziś tylko w pierwszej lidze, ale gdy patrzę na kluby ekstraligi, to wiem, że od kilku ośrodków nie odstajemy organizacyjnie, a są i takie, od których jesteśmy lepsi już teraz. Zbudowaliśmy zespół oparty niemal wyłącznie na naszych wychowanków. Musieliśmy wziąć dwóch chłopaków z zewnątrz [Piotra Cinalskiego i Łukasza Mejke - przyp.red.], bo jednak brakowało nam obrońców.

Mamy poczucie, że dobrze inwestujemy swój czas i pieniądze. Zagłębie od niepamiętnych czasów jest klubem w pełni wypłacalnym. Jeżeli pieniądze mają być 10-go na kontach, to tak właśnie jest. To musi zaprocentować.

Był Pan prezesem GKS-u Katowice, gdy ten klub spadł do pierwszej ligi. Miał wrócić po roku, a kisił się w niej i bezsensownie wydawał pieniądze przez długie siedem lat. Nie ma żadnej gwarancji, że z Zagłębiem nie będzie tak samo. Mieliście przecież możliwość wykupu "dzikiej karty" i gry w ekstralidze, dlaczego z niej nie skorzystaliście?

- Rzeczywiście była taka możliwość. Był nawet sponsor [Banimex - przyp.red.], który chciał wyłożyć 100 tysięcy złotych i kartę wykupić. Tyle, że to byłby tylko pierwszy krok. Gra w ekstralidze pociągnęłaby za sobą dodatkowe koszty. Potrzebowalibyśmy przynajmniej 100 tysięcy złotych na miesiąc, żeby utrzymać zespół. A tych pieniędzy nie mamy. Dlatego zdecydowaliśmy się na inną drogę.

Henryk Skwarek: - Załóżmy, że bylibyśmy teraz w ekstralidze i gralibyśmy w stylu GKS-u Katowice [przegrywa wysoko niemal każdy mecz - przyp.red.]. Czy to byłaby dobra reklama dla klubu, naszych kibiców, miasta... Chcemy w pełni przejrzystego i w pełni wypłacalnego klubu. Zagłębie wróciło do ligowej rywalizacji po roku przerwy. Nie mogliśmy sobie pozwolić na żaden falstart, bo to byłby już koniec tego klubu na dłuższy okres czasu. W rozmowach ze sponsorami jesteśmy szczerzy, a wyniki tych rozmów sa obiecujące. Dochodzimy do wniosku, że lepiej mieć stu sponsorów za tysiąc złotych miesięcznie, niż jednego za 100 tysięcy. Pewnie, że najlepiej byłoby mieć i rzeszę małych sponsorów i jednego strategicznego. Pracujemy nad tym i wierzę, że to nam się uda. Otrzymaliśmy również pieniądze miasta. Doceniamy to. Rozliczymy się z każdej złotówki.

Leszek Tokarz: - Chcemy, żeby miasto było dla nas partnerem. Żeby pomagało nam na miarę swoich możliwości.

Mówicie Panowie, że miasto pomaga. Tyle, że wcześniej - przez złe zarządzanie, zły dobór ludzi, który mieli kierować klubem - miejska hokejowa spółka upadła.

Henryk Skwarek: - Nie chcę wracać do tego co było złe. Ludzie, którzy dziś kierują Zagłębiem są spoza starego układu. Był taki moment, że poddaliśmy weryfikacji przed członkami stowarzyszenia. Jeżeli są pomysły i perspektywy na rozwój to taki klub się obroni. Zapewniam, że mamy pieniądze, żeby spokojnie dograć sezon do końca. Nasz flagowy sponsor zapewnia, że jeżeli będzie taka potrzeba, to jeszcze nam pomoże.

Nie macie wrażenia, że w słabym polskim hokeju nie warto być słabym

Leszek Tokarz: - Pewnie, że każdy chciałby być mocny. Każdy chciałby walczyć o medale. Tego jednak nie da się zrobić z dnia na dzień, a już na pewno nie na zdrowych zasadach. Naprawdę musimy się zatrzymać i pomyśleć o przyszłości polskiego hokeja. Jeżdżę po klubach, więc widzę co się dzieje. W Podhalu Nowy Targ, które zawsze słynęło z dobrego szkolenia młodzieży, w kilku rocznikach nie sposób zebrać całej drużyny. Trenuje siedmiu, ośmiu chłopaków z rocznika. To jest prawdziwy dramat. Tak upada hokej. Nie ma z kogo wybierać. Teraz każdy średnio utalentowany junior jest na wagę złota. W moich czasach, żeby wejść do pierwszej drużyny trzeba było prezentować wysoki poziom. Dawać nadzieję, że będzie się wsparciem dla starszych kolegów. Teraz wystarczy, że jeździ się jako tako na łyżwach, a kij z rąk nie wypada.

Widzę to także z fotela firmy, którą zarządzam. Sprzedajmy coraz mniej sprzętu do gry w hokeja. Zwijam się tak, jak i cała dyscyplina. Jest jeszcze światełko w tunelu, ale musimy szybko działać, żeby je rozniecić.

Henryk Skwarek: - Pocieszające jest to, że wciąż są ludzie, sponsorzy, którzy kochają hokej. Chcą nam pomagać. Często jest tak, że nie chcą dać pieniędzy na zawodowy zespół, ale na młodzież już chętnie. To świetna wiadomość. Ich pieniądze także przecież pozwolą odciążyć budżet pierwszej drużyny.

Leszek Tokarz: - Planujemy powiększyć nasze sportowe zaplecze. Włączyć w struktury klubu grupy młodzieżowe. Zatrudnić dodatkowych trenerów. Zbudować grupę pięćdziesięciu obiecujących zawodników. W takich warunkach przejście z juniora do seniora nie będzie już takim szokiem.

Henryk Skwarek: - Naszym celem jest awans do Ekstraklasy, a w przyszłości rozbudowa Stadionu Zimowego. To pięknie położony obiekt, na skraju Parku Sieleckiego. Z dużą, zupełnie niewykorzystaną działką. Jest miejsce na salę treningową, na drugą taflę, parking. Ponad rok tomu powstały plany, które zakładały wielką rozbudowę tego obiektu za pieniądze rosyjskiego inwestora. Szkoda, że to był tylko sen...
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... html#MTrek
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Szeon 2014/15

Postprzez andi1961 2014-12-19, 11:45 am

Kolego Anakin , dzięki za długi post ,jestem całym sercem za tym aby hokejowe Zagłębie się odrodziło i widzę że ty też tak myślisz .Moim zdaniem ,małymi krokami ,pójdziemy do przodu a prezes Tokarz gwarantuje że we współpracy z sponsorami uda się znowu przywrócić blask naszemu klubowi.Pozdro, andi1961.
andi1961
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2014-11-18, 4:05 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2015-01-07, 9:50 pm

Obiło mi się o uszy,że podobno wracają T.Bernat i Ł.Podsiadło.Czy ktoś coś na ten temat wie więcej???
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2015-01-10, 5:47 pm

Dzięki za info.I do Nowego Roku.....szkolnego :-)
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jansed 2015-01-20, 11:24 am

Z tego, co wiem to Tobiasz Bernat powrócił do drużyny :)
jansed
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-01-19, 8:35 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2015-01-20, 11:32 am

Pewne info :lol: Z tego co wiem,to nawet strzela bramki ;-)
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2015-01-28, 9:41 pm

Timur Rasułow. Obrońca z Rosji.Też tak słyszałem.
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2015-02-09, 12:44 am

Coś mi się wydaje po dzisiejszym meczu,że bez skutecznego(skutecznych)napastników,to my się w P.O.nie nawojujemy :kiepsko: :redface:
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Szeon 2014/15

Postprzez jondek 2015-03-11, 9:11 pm

Dzisiaj 3-0 w Gdansku i w sobotę wszyscy kibice na Zimowy,gdzie rozstrzygną się losy połfinału :niezle: :brawo: :brawo:
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron