Korupcja w Polskiej piłce

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez August 2012-10-07, 3:09 pm

dardawsz1 napisał(a):wydaje mi sie że bramka Rudego z ok 40m była po prostu nie do obrony.Siadła mu piłka i przywalił idealnie w okno i tyle.

Szczerze powiedziawszy to co napisałem jest w dużej mierze zdaniem starszych kibiców. Ja w tych czasach byłem nieco za młody aby woedzoeć o tym i o owym.


Tadeusz Wisniewski napisał(a):Na moja logikę - ta korupcja to jest spraw potraktowana wybiórczo - utopiuono
kilka Klubów, zawodników i tyle a reszta chodzi, pracuyje w piłce i ma sie dobrze.

Już sam fakt, ze dotychczas nawet nie trafił do sądu żaden akt oskarżenia przeciwko Rudemu, Ujkowi czy Lachowskiemu świadczy, że ówczesna szopka z ich zatrzymaniem w swietle kamer i szybka kara degradacji klubu miały charakter manipualcyjny nie mający wiele wspólnego ze sprawiedliwością. Nie oznacza to jednak iż sam fakt, iz korupcja kwitła przez dziesięciolecia nie oznacza, iż miałbym to traktować za coś normalnego i nie mieć o to pretensji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez IrasArgor 2012-11-23, 6:36 pm

http://www.sportslaski.pl/osoby-zwiazane-min-z-zaglebiem-bks-em-czy-gks-em-oskarzone-o-korupcje,sport-slaski,40525,info.html

25 osób, w tym obecni piłkarze Zagłębia Sosnowiec, BKS-u Stal Bielsko-Biała, GKS-u Katowice czy Skry Częstochowa, zostało oskarżonych o ustawianie meczów ekipy ze Stadionu Ludowego.
Po kilkuletnim śledztwie wrocławska Prokuratura Apelacyjna zakończyła wątek ws. korupcji w Zagłębiu Sosnowiec. Oskarżonych zostało 25 działaczy, piłkarzy, obserwatorów i sędziego. To nie jedyne osoby, które usłyszały zarzuty ws. Zagłębia, ale część sędziów i obserwatorów zostanie oskarżonych w innym wątku.

Do najbardziej znanych oskarżonych należą Wojciech R., 40-krotny reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata w 1978 oraz Igrzyskach Olimpijskich w 1946 roku czy Krzysztof T., były trener m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała, Mariusz U., napastnik grający niegdyś w Polonii Bytom.

Na liście oskarżonych można też znaleźć trochę postaci wciąż związanych z naszymi klubami. Chodzi m.in. o Łukasza A., kapitana BKS-u Stal Bielsko-Biała, Marcina D. ze Skry Częstochowa, Marcina L., nadal występującego w Zagłębiu, Bartłomieja Ch. z GKS-u Katowice, czy Grzegorza K., trenera bramkarzy Polonii Bytom.

Jak podaje blog pilkarskamafia.blogspot.com, według ustaleń prokuratury w klubie obowiązywała zasada "wszystkie ręce na pokład" kiedy chodziło o ustawianie meczów. A próbowano ustawić niemal wszystkie w sezonie 2003/2004 i później już sporadycznie po awansie z III do II ligi. Ostatecznie prokuratura znalazła dowody na próby ustawienia lub ustawienie 24 meczów. Były osoby odpowiedzialne za ustalanie sędziego, docieranie do niego oraz przekazywanie pieniędzy. O próbie przekupywania sędziów decydowali: Krzysztof T., Wojciech R., Michał N., Łukasz A. i Marcin L. Z kolei przekazywaniem pieniędzy mieli się zajmować A., T. i L. Pozostali oskarżeni składali się na łapówki dla sędziów, obserwatorów i piłkarzy drużyn przeciwnych. Wszyscy zgodzili się na takie działanie. Prokuratura nie oskarżyła osób, które jej zdaniem nie miały świadomości o tym, że pieniądze były przeznaczane na łapówki. Pieniądze pobierał m.in. kapitan drużyny Łukasz A. lub Mariusz U - czytamy na blogu.
IrasArgor
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2009-11-12, 8:06 pm

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez August 2012-11-23, 11:02 pm

Wreszcie. Nawet jeśli wyroki bedą symboliczne to niehc będą. Ciekawa jest też lista oskarżonych, zwiazanych z klubem osob podana przez piłkarską mafię:
1. Krzysztof T. - trener
2. Wojciech R. - dyrektor sportowy
3. Michał N. - II trener
4. Łukasz A. - piłkarz (obecnie BKS Stal Bielsko Biała)
5. Marcin L. - piłkarz (dalej gra w Zagłębiu Sosnowiec)
6. Mariusz U. - piłkarz (obecnie Włókniarz Zelów)
7. Waldemar W. - piłkarz
8. Marcin D. - piłkarz (obecnie Skra Częstochowa)
9. Daniel T. - piłkarz
10. Radosław B. - piłkarz
11. Paweł R. - członek sztabu szkoleniowego
12. Dawid S. - piłkarz (obecnie Górnik Piaski)
13. Jarosław R. - piłkarz
14. Tomasz Ł. - piłkarz
15. Bartłomiej Ch. - piłkarz (obecnie GKS Katowice)
16. Tomasz M. - piłkarz
17. Sławomir R. - piłkarz
18. Grzegorz K. - piłkarz (obecnie trener bramkarzy Polonii Bytom)
19. Bogdan P. - piłkarz (obecnie Przemsza Okradzionów)
20. Wojciech M. - piłkarz (oskarżony wcześniej ws. Korony Kielce)
21. Tomasz S. - piłkarz
22. Adam W. - piłkarz
Pełny artykuł:
http://pilkarskamafia.blogspot.com/2012 ... owiec.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez PawełK 2012-11-30, 8:03 pm

A właśnie moim zdaniem wyroki nie powinny być symboliczne. Dla przykładu nr 14 jest kierownikiem pływalni i stadionu w Klimontowie wybranym na zasadzie konkursu. I tu pytanie do kogoś kto bardziej ogarnia prawo... czy osoba dobrowolnie poddająca się karze może piastować takie stanowisko? Czy też w Sosnowcu jest taki układ, że są osoby ponad prawem? Bo chyba mało kto wierzy, że konkursy na różne stanowiska w magistracie nie są ustawiane...
PawełK
pyszałek
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 2003-10-20, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Środula

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez django 2012-12-01, 8:02 am

Nawet jeśli nie ma prawnych przeciwwskazań, to w normalnym mieście taka osoba zostałaby natychmiast odwołana. Ale to jest Sosnowiec. Tutaj szef MOSiR-u z zarzutami korupcyjnymi za ustawianie przetargów zostaje powołany przez prezydenta na funkcję prezesa miejskiej spółki hokejowej. Więc Tomasz Ł. dalej będzie sobie dyrektorował na basenie.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez LucasUSA 2012-12-01, 8:24 pm

Hehe, czepiacie sie, zaradny czlowiek, w sam raz na stanowisko :lol:

Taki stary dowcip mi sie przypomial (bron Boze nie antysemicki):

Wpada do synagogi biedny Zyd i od progu glosno i zarliwie sie modli: "Zebym tak wygral chociaz 100 zlotych na loterii, chocby 50!"
Na to z pierwszego rzedu podnosi sie niespiesznie bogaty Zyd, wyciaga z kieszeni 500 zlotych, podaje oniemialemu biedakowi i mowi: "Nasz i spierd.alaj, my sie tu o wieksze kwoty modlimy" :lol: :lol: :lol:
Kto wie, moze tak wyglada korupcja w Zaglebiu z innej, "urzedowej" perspektywy? ;-)
LucasUSA
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 2003-09-26, 4:14 am
Lokalizacja: New Jersey

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez django 2012-12-02, 8:30 am

Po wyroku sądu możemy mieć problem. PZPN zapewne ukarze Lachowskiego dyskwalifikacją. Miejmy nadzieję, że w zawieszeniu, chociaż czytając zeznania, rola Lachy była taka, że raczej zawiasów nie będzie. Myślę, że działacze powinni się już przygotować na ewentualność wypadnięcia ze składu najlepszego piłkarza w tej drużynie.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez August 2012-12-09, 10:13 am

Nie ma ludzi niezasąpionych. Wiele będzie zależało od operatywnosci Baczyńskiego z Adamczykiem. A czy będą działać to już inna sprawa. Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na inną rzecz, a mianowicie na to, że jednym z oskarżonych jest Wojciech Rudy. Dla młodszego pokolenia to Dyrektor szkoły i klubu, a dla mnie i zapewne wielu kibiców nieco starszego pokolenia najwybitniejszy zawodnik w dziejach piłkarskiego Zagłębia. Piszę najwybitniejszy, biorąc pod uwagę ilośc meczy w reprezentacji, medal olimpijski i udział na MŚ w Argentynie. Od siebie jeszcze dodam, że wręcz idol lat dziecięcych. Dziś to może niepojęte, ale kiedyś grając na podwórkach to albo każdy chciał być "Polską" albo "Zagłębiem". A Rudy z Mazurem stali na czele tej hierarchii. Do dziś mam w pamięci jego fantastyczną bramkę z kilkudziesięciu metrów, strzeloną w Amsterdamie. To była klasa światowa. Dziś, po śmierci Mazura, niebycie Jarosika, Wojtek powinien być chodzącym symbolem klubu, a przynajmniej boisko ze sztuczną być nazwane jego imieniem. A tak dziś drogi Wojtusiu jesteś chodzącym ciulem, cikawe czy ci się chociaż opłaciło, są tacy, którzy twierdzą, że tak biorąc pod uwagę dom gdzieś w Beskidach. Natomiast mnie mój były idolu kompletnie zeszmaciłeś o odarłeś z ludzkiej godności. Dlatego nigdy ci tego nie zapomnę. Dla mnie juz jesteś zerem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez RUDI 2012-12-09, 1:02 pm

A tak Rudego opisał Andrzej Iwan w książce "Spalony"

"Znanym arbitrem został Wojtek Rudy –
od początku pasował nam na sędziego,
ponieważ miał zacięcie do pieniędzy. Dla
mnie był to jednak przede wszystkim
kolega z reprezentacji i rywal z Zagłębia
Sosnowiec. Raz jedno z drugim się
zabawnie połączyło. Kadra Antoniego
Piechniczka poleciała do Bukaresztu,
gdzie absolutnie – ale to absolutnie – nie
było co robić. Nawet jeść nie było co –
jedynie marynowane przekąski ze
słoików. W związku z tym po meczu, jak
się już pewnie domyślacie: piliśmy. Rudy
(tak w ogóle to brunet) wyraźnie się
oszczędzał i wyraźnie angażował, abym ja
skończył popijawę w stanie jak
najgorszym. Dolewał, popędzał, zachęcał.
W sobotę Wisła miała grać mecz ligowy
z Zagłębiem Sosnowiec, którego Wojtek
był kapitanem. Uznał, że spicie mnie
znacznie zwiększy szanse na sukces.
No i mnie spił. A ja strzeliłem dwa
gole.
– Dobrze mnie, Wojtusiu,
przygotowałeś. Musimy to kiedyś
powtórzyć – zażartowałem.
– To jest, k***a, niemożliwe!
Wojtek cwaniakiem okazał się też
w późniejszej działalności, więc capnęła
go prokuratura. Jego, jak i wielu innych.
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez django 2012-12-09, 1:28 pm

A tak o Rudym pisał w swojej książce Jagodziński:

Długo, jeszcze bardzo długo mógłbym kontynuować serial opowiadający o "numerach" mafii w czerni. Czy to ma sens? Chyba nie. Ujawnienie mechanizmów i odsłonięcie kulis działalności tego ciemnego środowiska i tak – z czego zdaję sobie sprawę – nie zmieni starego porządku, w którym nikt do nikogo nie ma pretensji. Wiadomo bowiem jest, że Kasierski kocha pieniądze, Kubiak – wódkę, Dąbrowski – dziewczyny, Rek – weźmie jak zwykle dwa garnitury, Rudy – z kolei zażyczy sobie jedenastego telewizora kolorowego (koniecznie Sony!), Cherjan – weźmie komplet wypoczynkowy, Ignatowicz – wczasy w kopalnianym ośrodku nad morzem, Milewski – opony do swojego francuskiego samochodu i na wszelki wypadek – karoserię do poloneza
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez August 2012-12-10, 7:23 pm

django napisał(a):Rudy – z kolei zażyczy sobie jedenastego telewizora kolorowego (koniecznie Sony!)

Kolekcjoner zafajdany. Tyle, że nie dostanie wyroku za sędziowanie tylko za działalność w Zagłębiu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez hannakot4 2013-01-06, 4:33 pm

Smutne jest to, że przez takie afery wielu wiernych kibiców odwraca się od piłki i przestają chodzić na mecze. Ja się im nie dziwie bo też mnie ta sytuacja już mocno zaczyna denerwować...
hannakot4
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-01-02, 11:09 pm

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez Anakin 2013-05-10, 9:15 am

Pach za korupcję w Lubinie i wyroku skazującym dostał 8 miesięcy całkowitej dyskkwalifikacji na 8 miesiecy.A wiadomo kiedy ruszy prces ludzi związanych z Zagłębiem ?
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez Anakin 2013-05-27, 10:07 am

Sąd w Sosnowcu nie chciał prowadzić procesu ws. korupcji w Zagłębiu Sosnowiec. Sprawę przekazał do... Bydgoszczy, ale...

Ale sąd w Bydgoszczy także nie chce sądzić - twierdzi, że ekonomika procesowa nakazuje jednak zwrócenie sprawy do Sosnowca. Ostatecznej decyzji w tej sprawie nadal nie ma mimo, że od oskarżenia 25 osób minęło już ponad pół roku.

http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013 ... .html#more
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Korupcja w Polskiej piłce

Postprzez August 2013-12-12, 8:13 pm

My tu gadu gadu a tu zapadły pierwsze wyroki:
Byli piłkarze Zagłębia Sosnowiec Marcin Lachowski i Tomasz Łuczywek zostali ukarani za korupcję. Orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN pochodzą z 14 listopada 2013.
Marcin Lachowski (oskarżony w listopadzie 2012 dobrowolnie poddał się karze) został ukarany karą 2 lat dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata i 2 tys. zł kary pieniężnej. Obecnie piłkarz gra w Ruchu Zdzieszowice.
Tomasz Łuczywek (oskarżony w listopadzie 2012 dobrowolnie poddał się karze) został ukarany karą 2 lat dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata oraz tysiącem zł kary pieniężnej. Zawodnik zakończył karierę?

http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013 ... arani.html

Komisja dyscyplinarna PZPN wydała (28 listopada 2013) kolejne orzeczenia ws. kar za korupcję w Zagłębiu Sosnowiec. Ukarano trzech byłych piłkarzy tego klubu.


Bogdan Pikuta został ukarany 2 latami dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata oraz tysiącem złotych kary pieniężnej

Łukasz Antczak (obecnie BKS Stal Bielsko-Biała) został ukarany 2 latami dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata oraz 5 tys. złotych kary pieniężnej

Dawid Skrzypek został ukarany 2 latami dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata oraz 3 tys. złotych kary pieniężnej
http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013 ... owiec.html

Czekamy na wyrok sadu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników