ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez Toton 2010-03-21, 4:09 pm

Popieram wypowiedzi "innu".
Masz widzę doświadczenie,wiedzę i chłodne spojrzenie na to co się działo w tym sezonie z Zagłębiem a nie tylko emocjonalne uwagi do poszczególnych sytuacji cechujące większość wypowiadających się tutaj Forumowiczów. Dodałbym jeszcze, że należy pamiętać, ze jest to gra zespołowa i nie zawsze jest atmosfera do walki gdy są przepychanki z kasą. Ilu z nas chętnie idzie do pracy gdy są zaległości w wypłacie wynagrodzenia i brak widoków na ich uregulowanie tylko obiecanki? Są tacy co się upomną o swoje prawa wynikające z kontraktu, umowy a są tacy co nie a potem o tych pierwszych mówi się źle. Wymiana składu też niewiele problemów rozwiąże do końca bo w drużynie nie mogą być tylko sami napastnicy strzelający bramki np "szalona para Luka-Teddy" ale też niezbędni są solidni zawodnicy o innych zadaniach ofenzywnych , defenzywnych itp. Nie zaprzeczam, ze niektóre ruchy w tym zakresie byłyby wskazane ale dopiero po głębokiej, rozsądnej i fachowej analizie pod kątem przydatności do drużyny. A co do wprowadzania wychowanków to chyba nie mamy tylu utalentowanych i na takim poziomie co Wojas Podhale, więc nie oprzemy tak jak Nowy Targ na nich swej siły.
Ja mimo wszystko widzę wiele pozytywów w tym składzie i oby nie było znowu bezmyślnej "wymiany"
Toton
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2009-06-01, 9:23 pm


Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez lunatyk 2010-03-21, 4:28 pm

Sławek 71: Tadek bez Luki(z całym szacunkiem) udowodnił w poprzednim sezonie , że potrafi pociągnąć grę Zagłębia. Drużynę trzeba budować w oparciu o takich "Walczaków". Przez duże "W".
lunatyk
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2009-01-12, 7:18 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez sid444 2010-03-21, 4:29 pm

Jestem zwyklym kibicem który chodzi na hokej-nie znam realiów zarzadzania hokejem w scu. ale tak patrząc z boku widze że jest dobra współpraca na linii bernat-górski. Może sie myle ale jakby nasz prezes rzucił w pizdu zarzadzanie klubem to chyba byłoby ciezko. Wydaje mi sie ze rzeczywiscie trzeba na chłodno spojrzec na skład i znaleźć nowego, charyzmatycznego trenera, który dostanie kontrakt na minimum 2 sezony i wolna ręke w transferach.Moze wtedy coś sie zmieni. Mnie osobiście bardzo podoba sie warszta trenerski vavrecki, moze udałoby sie go namówic do powrotu?
sid444
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2007-02-24, 7:46 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez bonus11 2010-03-21, 4:32 pm

To tylko tak pięknie wygląda a w rzeczywistosci jest troche inaczej z tym prezesem Bernatem i forum to nie miejsce na wypisywanie tego.Jakby ktos chcial pogadac to priv.
bonus11
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2008-08-29, 10:11 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez Toton 2010-03-21, 4:32 pm

Dodam jeszcze, że dobrze by było , żeby każdy wziął sobie do serca parę wypowiedzi Pavla Zdrahala z wywiadu - jednego z najlepszych obcokrajowców PLH występujących w mijającym sezonie w JKH Jastrzębie:
www.jkh.pl/index.php?option=com_content ... i&Itemid=1
Toton
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2009-06-01, 9:23 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez zaglebies-c 2010-03-21, 6:24 pm

sid444 mógłbyś przyjść kiedyś na spotkanie zarządu z kibicami, to byś się dowiedział dlaczego kontrakty są podpisywane tylko na jeden sezon. Nie chcę o tym mówić tutaj, bo może nie powinienem.
zaglebies-c
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2010-03-21, 8:27 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez bolo73 2010-03-22, 9:49 am

No dobra,sezon zakończony,sezon dupiaty pod każdym względem.Teraz tak,kilka zdań do tego co powyżej zostało napisane.Jak wiemy,znowu mieliśmy wielkie plany,ambicje i co najważniejsze składa ku temu aby medal został zdobyty.Niestety znowu musieliśmy obejść się smakiem.Pytanie kto jest winien?I tutaj wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka prosta jak większości się wydaje.Zacznijmy od samej góry,czyli Prezesa i zarządu.Niewątpliwie prezes Bernat budzi emocje.Jest to jednak osoba, której należy dziękować za to,że możemy wogóle oglądać hokej w Sosnowcu bo jakoś nikt przed nim nie podniósł rzuconej rękawicy i nie zrobił nic w kierunku tego aby hokej reaktywować.Oczywiście Prezes popełnił masę błędów podczas swojego urzędowania ale na spotkaniu z kibicami nie chował głowy w piasek tylko przyznał się do tego. Teraz tak,pojawiają się głosy żeby odszedł.No dobra, odejdzie i co dalej?Kto go zastąpi?Ja?A może Ty? Przecież ani ja ani Ty nie mamy pojęcia o zarządzaniu klubem hokejowym.Ba, nie mamy żadnych kontaktów w świecie hokejowym.Jeżeli tera PZHL nie liczy się z Zagłębiem i robi co chce to tymbardziej będzie to czynił wówczas kiedy Prezesem będzie ktoś kto nie miał i nie ma żadnych kontaktów i poparcia w światku hokejowym.Proponuję natomiast przyjść większą grupą na spotkanie z Zarządem,bo takie z pewnością będzie, i powiedzieć co nam leży na sercu,co można uczynić aby było lepiej,jakieś pomysły,inicjatywy.My Polacy umiemy doskonale psioczyć, narzekać ale żeby coś samemu zaproponować,zadziałać to już nie,bo po co,są przecież inni.Proszę tylko aby spotkanie odbyło się po Świętach bo teraz to ciężko z czasem może być aby wszystkim przypasować.Idziemy dalej.Trener.Skokan okazał się największą pomyłką tego sezonu.Za jego kadencji nie dość,że nie poczyniliśmy żadnych postępów to na dodatek cofnęliśmy się w rozwoju.Totalna klapa.Mając taką kadrę gość nie potrafił wygrać w Sosnowcu żadnego meczu z drużynami z pierwszej trójki (nie liczę dwóch wygranych z megaosłabioną Cracovią i szczęśliwego zwycięstwa w ostatnim meczu z Tychami) co wcześniej nie przydarzyło się poprzednim trenerom dysponującym słabszymi zawodnikami.Gość nie miał koncepcji a jeżeli takową miał to nie potrafił jej wcielić w życie.Decyzja powinna być jednomyślna:Skokan odchodzi.Kto na jego miejsce?Nie wiem.Ale wydaje mi się,że jeżeli mamy zatrudniać takich trenerów z innych krajów to może warto zastanowić się jeszcze raz nad Jarkiem Morawieckim.To,że zawodnicy buntowali się przeciw temu,że ich męczył na treningach do mnie nie trafia.Skoro zawodnicy domagają się kasy,która oczywiście im się należy za dobrze wykonaną pracę to niech przygotują się na to,że do tej pracy trzeba się bardzo dobrze przygotować aby później bardzo dobrze ją wykonywać a wówczas z czystym sumieniem można wnosić uzasadnione pretensje i płakać,że ja się przygotowałem,starałem,dawałem z siebie wszystko a w zamian nie otrzymałem za to wynagrodzenia.I proszę nie pisać mi tutaj pierdół,że nie mają za co żyć,że kasa za pracę się należy etc.Podpisujesz dajmy na to kontrakt na wybudowanie domu.Stawiasz fundamenty i zamiast mocnych, solidnych robisz prowizorkę to nie oczekuj,że ten dom będzie miał prawo się na nich utrzymać. Dalej, ciągniesz do góry mury ale robisz to bez poziomicy i gdy dochodzisz do szczytu okazuje się,że cała Twoja robota jest gówno warta,że kontrakt wziąłeś ale założeń nie wypełniłeś, to raczej nie masz prawa oczekiwać,że ten kto Ci ten kontrakt zlecił da ci za wykonanie takiej chałtury wynagrodzenie. Oczywiście powyższy przykład ma na celu zobrazowanie tego,że w Polsce zawodnicy (nie tylko Hokeiści) nauczeni są i przyzwyczajeni do tego,żeby małym nakładem sił i minimalnym zaangażowaniem osiągać maksimum korzyści.Tego na zachodzie nie ma i pora aby u nas także to wyplenić.Tak więc skoro jesteśmy przy zawodnikach to posiadamy w składzie takich,którzy potrafią wiele i to pokazują,są tacy, którzy sporo potrafią ale nie zawsze im się chce,mamy także gości,którzy może nie mają największych umiejętności ale mają wielkie serce do gry ale są też tacy którzy nie posiadają ani umiejętności ani serduszka do walki.Nie wiem jakie będą ruchy kadrowe ale część grajków powinna na pewno odejść. Część uczyni to z pewnością sama a części trzeba będzie w tym "pomóc".Nie wiem jak będziemy stali finansowo więc nie piszę co powinniśmy zrobić ale każdy wie,że w młodości siła.Skoro nie mamy młodych u siebie to jeżeli finanse pozwolą należałoby się rozejrzeć po Orlikach,Toruniach,Katowicach, Warszawach.Na razie tyle,uff.Później nakreślę jeszcze parę spraw ale póki co czekam na Wasze odpowiedzi na moje przemyślenia.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez kermit666 2010-03-22, 3:20 pm

No i cala prawda u poprzednika:)

Skokan , wielka pomyłka , chlop nie mowi, moze niemowa albo co, trener hokejowy powinien być walczak motywować walczyc na lawce a nie ci..p.. co sie nie odzywa.

Gabrys fajny chlop ale..... nie rozumie chyba co sie do niego mowi, marcinczak tez slaby, BALCIK duzy plus, do tego jeszcze 2 obroncow i tyly graja,

Dzwonek wroc chlopie i bron, Rajski dobry ale tylko przeblyskami.

I WSKAZÓWKA potrzebny nam "OLIWA" chlop co sie umie bić jak Teddy, Teddy jest porywczy nerwowy czasami go tracimy bo nie wytrzymuje, jak bedziemy mieli chlopa tylko do bicia bez ktorego gra sie bedzie toczyc, to wtedy Da Costa nie bedzie musial sam nic zalatwiac i bedzie sie mogl skupic na grze!

Napadziory LUKA TEDDY GABRIEL JAROS KOZIOLKI mamy tego tylko trener ktory to poustawia jest nam potrzebny.

TRZYMAC KCIUKI aby wszystko nie padlo bo fundament jest dobry, kilka klockow ulozyc do ukladanki (TRENER , "OLIWA", 2 OBRONCOW , ZDROWY DZWONEK) i next sezon bedzie mistrz,

TRZEBA TRZYMAC KCIUKI ABY nie zdechlo!!
kermit666
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2007-06-05, 12:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez bonus11 2010-03-22, 4:04 pm

1.Co do Skokana to najgorszy trener Zagłębia od 4 lat...Żadnego młodego nie wprowadzil a swoich promowal.Napewno Ł.Podsiadło był lepszy od kilku obroncow ale dlaczego ma grac jak zagra rodak Skokana.
2.Co do Balcika-duży plus?za co?za to że Skokan mowi:"nie było najgorzej ale musisz bardziej walczy" a on do niego "to niech mi zaplaca"?Rozumiem jakby przyszedl dzien przed play-offami i nie mial zgrania ale on przyszedl wczesniej a wogolnie nie wiedzial o co chodzi na lodowisku!
3."Oliwa" nam potrzebny tylko nie wiem gdzie go znajdziesz
4.O Rajskim juz pisałem
5.Jaros i Teddy odchodza na 100% ,Vlado pewnie tez,wiec nie ustawimy pod nich skladu. Zreszta Jarosa i tak by trzeba wyrzucic za to że przejezdzil caly sezon
6.Tak czy siak znow odejdzie 7-8 zawodnikow
bonus11
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2008-08-29, 10:11 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez zaglebies-c 2010-03-22, 4:35 pm

Myślę, że co do Rajskiego to też nie można się chłopa czepiać, grał raptem pół sezonu, bo wcześniej miał kontuzje, a po każdej potrzeba czasu żeby wrócić do dobrej gry. Bronił dobrze, ale cały czas mówił że to jest tylko 90% i według mnie w play-offach zagrał na 100 a nawet na więcej, a to że zdarzył mu się słabszy mecz z tychami, no cóż, niektórzy mieli takich meczy znacznie więcej, a kilku nawet cały sezon.
zaglebies-c
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2010-03-21, 8:27 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez HrabiaZąbek 2010-03-22, 4:41 pm

Co do młodzieży z Sielca to jak oni mają się rozwijać skoro nie mają żadnego bodźca do bardziej wytężonej pracy ?
Powinno dać się szanse zaistnienia w pierwszej drużynie poprzez awans 1-2 najlepszych zawodników Sielca do 1 drużyny Zagłębia gdzie mogliby regularnie ogrywać się,zdobywać doświadczenie i rozwijać się wśród lepszych.

A tak gniją we własnym sosie sprowadzeni do poziomu całej drużyny.

To że warto dawać szansę naszej młodzieży niech świadczą chociaż przykłady takich zawodników jak: Bartek Nowak,Tomek Dzwonek,Łukasz Podsiadło, Tomek i Marcin Kozłowscy ,Tobiasz Bernat czy Łukasz Rutkowski radzący sobie świetnie w Cracovii.

Tylko trzeba dawać szansę młodym zawodnikom. Niestety nasi prezesi boją się inwestować w młodych i dawać im szansę co jest poważnym błędem :!:
HrabiaZąbek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo Ząbkowice

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez Blajpios 2010-03-22, 5:03 pm

Również i ja mam podobne wrażenia, co Koledzy wyżej się wpisujący, szczególnie zwracając uwagę na wpis Kol. bolo73, bo najobszerniejszy i opracowany w kilku aspektach. Także i ja swoim wpisem poprzednim akcentowałem, że nie chodzi nawet koniecznie o dymisję Prez. Bernata, bo ma swoje zasługi i jest zaangażowany, wobec czego wystarczyć może choćby tylko o uczciwe zauważenie przez niego własnych jego błędów i wyciągnięcie jakichś wniosków; tyle, że pisałem to w wątku o sezonie 2009/2010, bo sądziłem, że to właściwsze miejsce na taką dyskusję. Jednym z takich dużych chyba błędów (choć nie znamy zwykle zakulisowych spraw, które mogą wskazywać na sensowność czegoś innego) - było wyrzucenie Vavrečki i to w chwili, gdy jednak było widać, że coś zaczynają grać. Uff, można powiedzieć, ależ chłop musiał mieć w ostatnich dniach satysfakcję, nawet jeżeli mu nie uznają tego sezonu w Tychach za zaliczony, bo dla nich brąz to za mało... Moim zdaniem, nawet jeżeli w Tychach mogą uważać, że to była porażka, błąd z zatrudnieniem tego trenera, to w zestawieniu z zatrudnieniem Skokana, przed którym zresztą przestrzegano, wskazując kiepskie wyniki w innych jego pracach w Polsce: wyrzucenie Vavrečki a zatrudnienie Skokana było błędem. Tych błędów chyba było jeszcze więcej chyba. Natomiast racji jeszcze więcej niż ta ocena zatrudnienia trenera Skokana - było we wspomnianej wypowiedzi Kol. bolo73. Choćby też i propozycja, czy nie warto, by wrócił na ławkę trenerską J. Morawiecki. Szłoby to zresztą w kierunku rozszenia opcji "Zagłębiaków zagorzałych", czyli prócz Prezesa inni, co połknęli bakcyla, zaangażowali serce już od dawna w te barwy (jak dotąd w hokejowym Zagłębiu to idzie lepiej niż w piłkarskim chyba i się sprawdza, patrząc na przywiązanie przecież wielu napływowych, jak choćby A. Zabawa, a jednak przywiązanych do tego miejsca na Ziemi). W zasadzie więc zgadzam się z całą wypowiedzią Kol. bolo73.
Jak wspomniałem jednak - myślę podobnie również co najmniej do kilku głosów innych. Zresztą, zazębiają się one także... Dodam do tego, że zazębia się z tą sytuacją Zagłębia też ogólnopolski problem, sytuacja hokeja, panowanie mentalności zabetonowanej od PRLu. Koledzy pisali, że chodzi o Oliwę na lodzie - ale to też zależne jest od mentalności "ogólnohokejowej". W ogóle chodzi o Oliwę, jedynego polskiego zdobywcę Pucharu Stanleya, który z wieloma sobie radził, możecie sobie wyobrażać, jaki ma szacunek, jak się na meczu hokejowym w Ameryce pokaże - tylko z "bossami marki Hajduga, Pysz i inni" nie pasował zupełnie i był dla nich do wylania. Kto sprowadził trenera, który coś zaczął do kadry wnosić - ano, ten, co go sprowadził, był zakałą dla tego polskiego grajdołka, poleciał zaraz po tym, jak odstrzelono tego egzotycznego trenera. Nie raz już wracałem do sprawy "odskoczenia" K. Oliwy od ściany polskiego hokeja, bo jest dla mnie niepojęta. "Byle Polska wieś spokojna"? Otóż - Oliwów różnych nie tylko na lodowiskach, ale w całym środowisku polskiego hokeja trzeba, by nie zdechł. Tak samo też - trzeba i w Sosnowcu, tak na lodzie, jak w całym środowisku. Przyznam, że pod tym względem, to nawet wydaje mi się, że i tak w Sosnowcu jest przynajmniej zadatek. Ano, właśnie to przywiązanie także starych uznanych jak Zabawa, Cholewa, Bernat, Morawiecki, Podsiadło - i to z synami częstokroć. To jest podstawa do nadziei, że Zagłębie może zacząć się odradzać na tej bazie - nawet w kierunku zmianionego już mentalnością środowiska hokejowego, które pożegna się z PRLem i jego mentalnością, nawet jeżeli ci ludzie musieli grać i w tamtych czasach. Czyli inaczej - to przywiązanie starych repów stwarza też nadzieję, że da się ich "pożenić" także z nową mentalnością, której trzeba: tą, której symbolem może być zwycięstwo K. Oliwy. Która już nie będzie łataniem dziurami łat dziurawych, jak to się cały czas dzieje w polskim hokeju.
Jednym z elementów tego rozwoju hokeja - powinno zaś być wykorzystywanie sukcesów młodzieży i dawanie im szans rozwoju. Niestety - do minusów i błędów ostatnich sezonów po stronie Zagłębia, jak i polskiego hokeja, widziałbym przykład P. Droni, któremu ani wyjechać nie pozwolono, ani w pewnym momencie nawet grać, bo przywalono dyskwalifikację - i tyle tylko, że stworzono mu warunki do tonięcia powoli w polskim hokejowym bajorku.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez PILE77 2010-03-22, 8:47 pm

JAK ZWYKLE!!!
Jak zwykle jest tak samo po wygranym meczu jeszcze dobrze nie wrócę z "Zimowego" a już są wywiady i wychwalania.
Jednak po przegranym meczu jak zwykle ani słowa.
PILE77
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2006-11-17, 4:59 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez kermit666 2010-03-23, 9:48 am

No tak to wyglada:(

Mam pytanko, na ile pewne jest Odejscie Teddego i Jarosa?

Ma ktos moze jakies wiesci z szatni, kto wogole zostanie?
kermit666
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2007-06-05, 12:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Gks Tychy => walka o brąz

Postprzez koszki 2010-03-23, 10:30 am

kermit666 napisał(a):
Ma ktos moze jakies wiesci z szatni, kto wogole zostanie?



SKOKOAN, Jerzy i majonez :twisted: :twisted: :twisted:
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników