MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy koszykarskiego Zagłębia Sosnowiec

Moderatorzy: Smazu, krzysiu, swiezy52

MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez August 2009-12-09, 8:01 am

U nas na forum kompletna cisza a o wygranej dziewczyn z MKS-u kompletna cisza. A tu w meidach aż huczy po wygranej z Wicemistrzyniami Francji. I jakby na to nie patrzeć w chwili obecnej siatkarski MKS jest najbardziej reprezentatywnym zespołem Zagłębia Dąbrowskiego:

Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej marzyły o wygraniu w elitarnych rozgrywkach przynajmniej jednego seta, a tymczasem zmiotły z parkietu wicemistrza Francji. - Przeszliśmy do historii. Pierwszy mecz we własnej hali, pierwsze zwycięstwo - cieszył się trener Waldemar Kawka.

Ta Liga Mistrzów wcale nie taka straszna - uśmiechała się Aleksandra Liniarska, środkowa MKS-u. - Mówiło się, że mecz z Miluzą rozstrzygnie o trzecim miejscu w grupie [premiowanym awansem do kolejnej rundy - przyp. red.], ale kto powiedział, że nie możemy wygrać za tydzień z drużyną z Turcji? - pytała zawodniczka.

Nazwa miejscowości, którą reprezentował rywal MKS-u, pochodzi od niemieckiego słowa mühlhausen, czyli młyny. Dąbrowianki wsadziły kij w siatkarskie żarna, które miały zemleć zagłębiowski zespół.

Łatwość, z jaką MKS budował przewagę, była zadziwiająca. Gdy w pierwszym secie na tablicy wyników pojawił się wynik 10:1 Magali Magail, trenerka ekipy z Miluzy zaczęła nerwowo poprawiać spięte w kucyk włosy, chociaż opinająca je gumka nie poluzowała się pewnie nawet o milimetr.

Francuzki zupełnie nie radziły sobie z odbiorem zagrywki. Po serwach dąbrowianek piłki śmigały nad siatką z siłą i po parabolach, które były dla zawodniczek ASPTT wielką tajemnicą. W pierwszej partii MKS zdobył w ten sposób aż sześć punktów!

- Bez przyjęcia nie da się grać w siatkówkę. To stąd się wzięły nasze problemy i narastający stres - rozkładała potem ręce Magail. - Chyba nikt się nie spodziewał, że to pójdzie aż tak gładko. Zespołowa gra i dobra zagrywka była kluczem do zwycięstwa - mówiła Magdalena Śliwa, rozgrywająca MKS-u, które przed rozpoczęciem rywalizacji na europejskich parkietach nazwała swój zespół "kopciuszkiem".

Ducha walki w drużynie z Miluzy starała się rozbudzić Anna Rybaczewski. Córka Mirosława Rybaczewskiego - znakomitego siatkarza, mistrza olimpijskiego z Montrealu - biegała między koleżankami starając się dodać im wiary i energii, ale przy tak słabym przyjęciu jej zapał był niewiele wart. W końcu i ona zaczęła się mylić. - W lidze każdy mecz zaczynamy spokojnie. W Dąbrowie była nerwówka. Zabrakło chłodnej głowy. Nie wiem dlaczego, przecież to był mecz jak każdy inny - dziwiła się Dominika Sieradzan, kolejna Polka w drużynie z Miluzy.

Dziewczyny z Dąbrowy Górniczej grały tak jak zapowiadały, czyli z uśmiechem na ustach. Śliwa rozrzucała piłki na wszystkie pozycje, a rywalki tylko bezradnie spuszczały głowy obserwując jak piłka spada im pod nogi. Liniarska nic nie robiła sobie z długich rąk prawie dwumetrowej Christiny Bauer (nawet w lekkim przysiadzie jej dłonie sterczały nad górną taśmą) i bezlitośnie ogrywała ją na siatce.

- Im dłuższe ręce, tym łatwiej je obić, albo znaleźć między nimi dziurę - uśmiecha się środkowa drużyny z Dąbrowy Górniczej, która cieszyła się, że ona i koleżanki zaoszczędziły masę sił przed kolejnymi spotkaniami. - To był chyba nasz najlepszy mecz w sezonie. Wygrana i jej rozmiary może niespodziewane, ale na pewno zasłużone. To dobrze rokuje na przyszłość - podsumował Kawka.

Energia Enion MKS Dąbrowa Górnicza - ASPTT Miluza 3:0 (25:14, 25:17, 25:23)

MKS: Pura, Liniarska, Szczurek, Walawender, Lis, Tkaczewska (l), Śliwa oraz Sadowska, Sieczka, Haładyn

Miluza: Kloster, Sieradzan, Bauer, Rybaczewski, Ortschitt (l), Hood, Faesch oraz Djilali, Coulibaly, Sager - Weider

Widzów: 1500.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... ancji.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez Snow Patrol 2009-12-09, 3:56 pm

A co to ma wspólnego z koszykówką?

Nie wiem czy MKS Dąbrowa jest "najbardziej reprezentatywnym zespołem Zagłębia Dąbrowskiego" bo to by znaczyło, że najlepiej oddaje cechy charakterystyczne mieszkańców regionu.Choćby ze względu na monopłciowość wydaje mi się to wątpliwe :lol:

A że cisza na forum.... to jest forum o Zagłębiu, a nie o MKS-ie Dąbrowa.Dla tematów innych jest część "inne" ale w niej się mało pisze.Fajnie że wygrały, życze im wszystkiego dobrego, ale ni w ząb nie potrafię się emocjonować siatkówką kobiet.Na lekcjach wfu w technikum mecze stoją na wyższym poziomie.
Snow Patrol
 
Posty: 322
Dołączył(a): 2006-03-23, 10:41 pm

Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez Blajpios 2009-12-09, 4:28 pm

Snow Patrol napisał(a):A co to ma wspólnego z koszykówką?

Nie wiem czy MKS Dąbrowa jest "najbardziej reprezentatywnym zespołem Zagłębia Dąbrowskiego" bo to by znaczyło, że najlepiej oddaje cechy charakterystyczne mieszkańców regionu.Choćby ze względu na monopłciowość wydaje mi się to wątpliwe :lol:

A że cisza na forum.... to jest forum o Zagłębiu, a nie o MKS-ie Dąbrowa.Dla tematów innych jest część "inne" ale w niej się mało pisze.Fajnie że wygrały, życze im wszystkiego dobrego, ale ni w ząb nie potrafię się emocjonować siatkówką kobiet.Na lekcjach wfu w technikum mecze stoją na wyższym poziomie.

Rozumiem, że ktoś się może nie emocjonować żeńską siatkówką - ja też rzadko oglądam te mecze - niemniej chyba nie powinno się z tego powodu tracić zdrowego rozsądku aż na tyle, by twierdzić, że w technikum choćby męskim tylko - zasadniczo mecze są lepiej grane (co innego sprawa emocji, bo to zależy od jakiej strony kto patrzy, jeżeli np. grają o skrzynkę dropsów, to już może to być bardzieij emocjonujące, niż mecz, za który nic nie dostaną a jeszcze może muszą opłacić biletem); tak jest to więc z emocjami, to sprawa odrębna: jednak z twierdzeniem o lepszym poziomie, no, hm, już na początku napisałem, nawet wzburzeni nie traćmy rozsądku... :-)
Co do innych rzeczy - rozumiem, że rzeczywiście można oponować, iż to jest forum jednego klubu, Zagłębia Sosnowiec, więc nie ma za dużo poruszenia z powodu innych wydarzeń: i sam bym zdecydowanie tak oponował, gdyby ktoś robił zarzuty, czy oskarżał, że nie zauważono takiego wydarzenia; mnie się jednak wydaje, że Kol. August bardziej traktował te słowa jako zagajenie do tematu, nie odbieram tego jakby wprost stawiał zarzuty. Fakt, że ponadto - pogubił się w umieszczaniu, bo choćby wątek, który kiedyś był o Płomieniu Sosnowiec i siatkówce lepiej by pasował - niemniej aż tak bardzo z tego powodu ruszać z filipikami? Może zamiast tego po prostu wystarczyłoby przenieść wątek do lepszego działu? Może jakiś Moderator to może zrobić?
Co do reprezentatywności. Hm. Nie będę robił wycieczek złośliwych, co do określania płci Kol. Snow Patrol (skoro w zestawieniu z siatkarkami odczuwa monopłciowość i mu się to nie podoba - a wiadomo, że tak samo na monopłciowość "cierpią" czy piłkarze czy hokeiści czy siatkarze) - bo to jednak byłoby nie fair, z kolei Kol. Snow Patrol nie zaatakował także jakoś nadmiernie niewłaściwie Kol. August za jego wystąpienie, tylko wyraził swoje poruszenie sprawą tego wpisu... Toteż, tylko wyjaśnie. Z tą reprezentatywnością chodzi o to, przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest oczywiste: od czasu szablistów MOSiRu Sosnowiec (dawniej Zagłębie) bodaj za sprawą żadnego innego zawodnika a już na pewno za sprawą żadnego innego zespołu z Zagłębia nikt w Europie, nawet zdechły kot pod mostem - nie zająknął się i nie pisnął ani słówkiem o tym regionie i jego sporcie... Tu zaś - dość duża szansa jest, że ktoś gdzieś coś wspomniał - a przynajmniej, że wymieniono nazwę jakiegoś miasta z Zagłębia (no, może jeszcze Olkusz chyba do jakichś rozgrywek europejskich swego czasu trafił, ale nie jestem pewien; Jaworzno chyba nie, Zawiercie?) Stąd - są podstawy mówić o największej reprezentatywności: najdalej w Europie mogła jakaś nazwa związana z Zagłębiem dotrzeć...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez Snow Patrol 2009-12-09, 4:42 pm

To w takim razie chodziło o reprezentacyjność raczej a nie reprezentatywność:) Reprezentatywny znaczy oddający cechy jakiejś zbiorowości i w tym sensie drużyna sportowa nie może być dla regionu reprezentatywna choćby własnie ze względu na monopłciowość czy strukturę wiekową już nie mówiąc o głębszej analizie.

Co do tego że w technikum na lekcjach wfu chłopcy grają lepiej niż siatkarki w Lidze Mistrzów nie mam żadnych wątpliwości.Ilość błędów w meczach kobiet jest zatrważająca. Własciwie gra się tam bez ataku tylko lekkie przebijanie piłki na drugą stronę.

O tym, że to forum Zagłębia wspomniałem raczej w celu wytłumaczenia dlaczego nikt o tym jeszcze nie napisał. Zgadzam się też, że temat należałoby przenieść do działu Siatkówka.
Snow Patrol
 
Posty: 322
Dołączył(a): 2006-03-23, 10:41 pm

Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez Blajpios 2009-12-09, 4:56 pm

To w takim razie - ja też błyskawicznie odpowiem, że w zasadzie też zgadzam się w większości. Już pisząc poprzednio podałem, że trochę "poprzesadzał" Kol. August w takim ujęciu, jak ujął. Na jedno zwróciłem uwagę - na inne nie; po prostu, nie to mi się wydawało najważniejsze... Chodziło mi o to, by najeżdżać na siebie niepotrzebnie na Forum Koleżeńskim przecież, nie prowokować walk wzajemnych. Myślę, że doszliśmy do porozumienia, choćby w postulacie przeniesienia na siatkówkę wątku. Jedynie jeszcze pewną rozbieżność zdania podtrzymywałbym w sprawie poziomu meczów. Mianowicie - co do tego, że zasadniczo grają chłopcy w technikum lepiej, to jednak bym miał wątpliwości - choć co najmiej od 30 lat nie widziałem meczu w technikum... Dlatego też - nie wypowiadam się, czy zdarzają się tam takie mecze. Co do tego - gotów jestem przypuszczać, że to możliwe, jak napisałem: dawno nie widziałem. Natomiast - jako norma, większość (a tak to było sformułowane, ogólnie: "chłopcy grają lepiej): to jednak powątpiewam, z racji zdroworozsądkowych właśnie...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez August 2009-12-09, 5:22 pm

Snow Patrol napisał(a):A co to ma wspólnego z koszykówką?

Nie wiem czy MKS Dąbrowa jest "najbardziej reprezentatywnym zespołem Zagłębia Dąbrowskiego" bo to by znaczyło, że najlepiej oddaje cechy charakterystyczne mieszkańców regionu.Choćby ze względu na monopłciowość wydaje mi się to wątpliwe :lol:

A że cisza na forum.... to jest forum o Zagłębiu, a nie o MKS-ie Dąbrowa.Dla tematów innych jest część "inne" ale w niej się mało pisze.Fajnie że wygrały, życze im wszystkiego dobrego, ale ni w ząb nie potrafię się emocjonować siatkówką kobiet.Na lekcjach wfu w technikum mecze stoją na wyższym poziomie.


Ok ok pomyliłem się. Dwukrotnie. Po pierwsze temat powinien być w dziale "Inne" I prosze któregoś z adminów o przesunięcie. Po drugie chodziło mi o "reprezentacyjność". Jak mi się zdaje, że żaden inny zespół z Zagłębia nie gra w rozgrywkach Ligi Mistrzów, nieprawdaż ? Oczywiście forum dotyczy piłkarskiego Zagłębia ale nie widzę powodu aby nie wspominać o sukcesach innych zagłębiowskich klubów innych dyscyplin.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez Blajpios 2009-12-09, 5:44 pm

August napisał(a):
Snow Patrol napisał(a):(...)


(...)Oczywiście forum dotyczy piłkarskiego Zagłębia ale nie widzę powodu aby nie wspominać o sukcesach innych zagłębiowskich klubów innych dyscyplin.

O ile oczywiście ;-) będzie to w odpowiednim dziale umieszczone! :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: MKS Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzów (sezon 2009/2010)

Postprzez August 2009-12-09, 7:54 pm

Blajpios napisał(a):O ile oczywiście będzie to w odpowiednim dziale umieszczone!

No cóż, czasami mogą zdarzyć się i problemy z odróżnieniem koszykówki od siatkówki :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Powrót do Koszykówka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron