STADION ZIMOWY

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Leżak 2009-07-12, 2:33 pm

Bartos dodaj do tego mecz z Podhalem (wcześniej był mecz charytatywny), ale idąc tym tokiem myślenia zapytam ile razy widziałeś pełny Stadion Ludowy i nie chodzi mi o sezon w Ekstraklasie i to trybuny które były czynne nawet z Legią nie było wszystkich miejsc zajętych, więc jak czytam że Ludowy na 18 tyś. będzie za mały to się z tym nie zgodze, uważam że stadion na 18 tyś, i lodowisko na 4500 - 5000 było by ok. Pozdrawiam
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem


Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Snow Patrol 2009-07-12, 4:28 pm

Bartos na półfinałach z Cracovią?:O Przecież wtedy było ok. 1000 osób. Już raczej w tym sezonie na pierwszym meczu z Cracovią,tym specyficznym z Podhalem i Stoczniowcem w playoffach.Ale Leżak ma rację, że na Ludowym jest jeszcze gorzej. Choć w obu przypadkach nowy obiekt przyciągnalby trochę ludzi.Przykład Bayernu (wiem,że to co innego, ale też większa przestrzeń do wypełnienia)-na Stadionie Olimpijskim nigdy nie mieli kompletu,a jak powstała Allianz Arena jest prawie zawsze i wiele podobnych przykładów jest.

Tak czy inaczej nie można mówić,że Zimowy jest ok bo taka hala to po prostu wstyd.Jeden z najbardziej zaniedbanych obiektów hokejowych w Polsce i bez widoków na jakąs poprawę.Marzyłaby się nowa hala,ale jeśli nie to nalezałoby gruntownie wyremontować tą obecną.Skoro Sanok, Toruń i Tychy stać to dlaczego nie Sosnowiec?
Snow Patrol
 
Posty: 322
Dołączył(a): 2006-03-23, 10:41 pm

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez KalF92 2009-07-12, 5:05 pm

Snow Patrol napisał(a):Bartos na półfinałach z Cracovią?:O Przecież wtedy było ok. 1000 osób. Już raczej w tym sezonie na pierwszym meczu z Cracovią,tym specyficznym z Podhalem i Stoczniowcem w playoffach.Ale Leżak ma rację, że na Ludowym jest jeszcze gorzej. Choć w obu przypadkach nowy obiekt przyciągnalby trochę ludzi.Przykład Bayernu (wiem,że to co innego, ale też większa przestrzeń do wypełnienia)-na Stadionie Olimpijskim nigdy nie mieli kompletu,a jak powstała Allianz Arena jest prawie zawsze i wiele podobnych przykładów jest.

Tak czy inaczej nie można mówić,że Zimowy jest ok bo taka hala to po prostu wstyd.Jeden z najbardziej zaniedbanych obiektów hokejowych w Polsce i bez widoków na jakąs poprawę.Marzyłaby się nowa hala,ale jeśli nie to nalezałoby gruntownie wyremontować tą obecną.Skoro Sanok, Toruń i Tychy stać to dlaczego nie Sosnowiec?
Bo w Sanoku, Toruniu i Tychach nie ma Drążkiewicza i jemu podobnych, a komplet na Ludowym, albo Zimowy- mażenie.
KalF92
 
Posty: 521
Dołączył(a): 2009-01-03, 12:44 pm
Lokalizacja: SEKCJA PIASKI

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez nemoz 2009-07-13, 7:12 pm

No cóż drodzy Forumowicze widzę,że niewielu z Was pamięta czasy Wielkiego Zagłębia z Andrzejem Zabawą,Wieśkiem Jobczykiem,braćmi Tokarzami,Heniem Pytlem,Adamem Benatem... kiedy toczyło ciężkie boje o mistrza najpierw z Podhalem a później z Polonią Bytom. Wtedy na Zimowy przychodziło tyle ludzi,że oko ciężko było wcisnąć przez trzy lub cztery rzędy kibiców stojących na koronie (o miejscach siedzących na ławeczkach lub stopniach można było zapomnieć na godzinę przed meczem).Ale wtedy była wspaniała drużyna.Jeśli teraz doczekamy się podobnej to o frekwencję jestem spokojny i może 5 tyś miejsc będzie za mało. A jeśli chodzi o Zimowy to od ponad 30 lat nic się nie zmieniło (poza wymianą ławeczek na krzesełka i nowym zegarem) nagłośnienie było i jest do dupy :czerwona:
nemoz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-17, 8:43 am

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Darian 2009-07-13, 7:24 pm

To fakt że sporo osób nie pamięta tamtych dni chwały hokejowego Zagłębia ale wiele osób pamięta mecze z Polonią Bytom o ekstraklase. Zresztą z roku na rok jest coraz lepiej jeżeli chodzi o frekwencje na Zimowym. Mecze ze Stoczniowcem w PO czy niektóre mecze w sezonie regularnym jak z Podhalem,Cracovią czy Polonią były tego dobitnym przykładem.

Warto by było trochę skoro hokej odżył w Sosnowcu pójść za ciosem i wyremontować czy nawet zbudować nową infrastrukturę hokejową w Sosnowcu. Już jakieś działania ewidetnie podjęto - chodzi oczywiście o lodowisko B. Czas jednak podjąć działania na rzecz kapitalnego remontu Stadionu Zimowego lub budowy nowego obiektu hokejowego z prawdziwego zdarzenia, bo jak tak dalej pójdzie to i Bytom nas wyprzedzi pod katem jakości hali dla hokeistów. Warto popatrzeć na inne miasta - Janów, Kraków, Sanok, Tychy. Tam wszędzie albo się coś dzieje albo już coś konkretnego zrobiono.

Dlatego należy naciskać zdecydowanie na władze Sosnowca by wreszcie podjęto temat nowoczesnej hal dla hokeistów. Bo hala jest wizytówką miasta jak i jej gospodarzy.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Leżak 2009-07-13, 8:29 pm

Ja osobiście jestem za kapitalnym remontem (na miarę tego w Tychach), a nie budową nowej hali ponieważ spora częśc szatni, siłownia oraz pomieszczenia do odnowy biologicznej są nowe (remont przeprowadzany stopniowo od 2 lat) jest to częśc lodowiska znajdująca się za wejściem od strony portierni, co za tym idzie jest to częśc na którą nie trzeba wydawac dodoakowych środków taj jak by to miało miejsce w przypadku budowy nowego lodowiska.
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez KalF92 2009-07-13, 9:19 pm

Leżak napisał(a):Ja osobiście jestem za kapitalnym remontem (na miarę tego w Tychach), a nie budową nowej hali ponieważ spora częśc szatni, siłownia oraz pomieszczenia do odnowy biologicznej są nowe (remont przeprowadzany stopniowo od 2 lat) jest to częśc lodowiska znajdująca się za wejściem od strony portierni, co za tym idzie jest to częśc na którą nie trzeba wydawac dodoakowych środków taj jak by to miało miejsce w przypadku budowy nowego lodowiska.
Zgadzam się w całej rozciągłości, jedynym problemem jaki byłby nie rozwiązany w takiej sytuacji to parking- w okolicy obecnego Stadionu nie ma miejsca na konkretny parking,bo ten obecny jest raczej symboliczny.
KalF92
 
Posty: 521
Dołączył(a): 2009-01-03, 12:44 pm
Lokalizacja: SEKCJA PIASKI

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Leżak 2009-07-13, 9:31 pm

KalF92 to jest problem ale myśle że sporo niewykorzystanego miejsca znajduje się za lodowiskiem od stony parku Sieleckiego, podczas sezonu stoi tam tylko rolba i autobus drużyny przyjezdnej, a pewnie ludzie mieszkający na osiedlu przed lodowiskiem przeklinają jak tylko moga gdy nie mogą zaparkowac swoich samochodów podczas meczu
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez KalF92 2009-07-13, 10:36 pm

Może doczekamy się kiedyś konkretnego parkingu chociaż na 200 aut, pucki co ważniejszy jest remont samej hali.
KalF92
 
Posty: 521
Dołączył(a): 2009-01-03, 12:44 pm
Lokalizacja: SEKCJA PIASKI

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez psv 2009-07-27, 12:40 pm

http://www.sosnowiec.info.pl/sport/hoke ... ,1,4,15002
Nowy lód na Zimowym

Na samym środku lodowej tafli na Stadionie Zimowym pojawił się nowy lód, a także herb hokejowego Zagłębia.
- Wszyscy kibice pamiętają, jak w poprzednim sezonie po 15 minutach meczu z lodu robiła się woda. Teraz nic takiego się nie przytrafi. Wszystkie urządzenia od zmrażania i odprowadzenia wody zostały wymienione i zawodnicy mają rewelacyjne warunki do gry. – mówi prezes klubu Adam Bernat.
psv
 
Posty: 325
Dołączył(a): 2007-02-22, 10:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez slawek_71 2009-07-30, 8:56 am

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: KOMUNIKAT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Istnieje mozliwosc "zagospodarowania" sciany za zegarem.Chodzi konkretnie o grafiti.Jesli ma ktos z forumowiczow albo jego znajomych jakis fajny pomysl :idea: ,to:
po pierwsze-primo ;-) -nalezy przelac pomysl na papier,
po drugie-primo ;-) -udac sie z projektem do S.K. przekazac Darkowi
po trzecie-primo ;-) -Darek pchnie temat dalej.

Nie musi to byc jakis profesjonalny projekt,wystarczy duza kartka papieru i..... do dziela :!:
Musi natomiast przedstawiac dyscypline sportu jaka jest rozgrywana na Zimowym,czyli np.herb Sosnowca,Zaglebia,zawodnicy podczas gry,kije,krazki,barwy,flagi,kibice i co tam Wam jeszcze wpadnie do glowy.Sciana jest dosc dluga tak ze mozna wyobraznia poszalec.

Wlodarze lodowiska zgadzaja sie na taki pomysl,ale musza miec to na papierze naszkicowane

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Jest tez pomysl pomalowania rolby,patrzac od przodu:
lewy bok-ZAGŁEBIE SOSNOWIEC i barwy
gora-herb Zaglebia
prawy bok-logo MOSIR-u i barwy
przod-np.stokrotki albo biedronki ;-)

Wilk syty i owca cala 8)
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez SO_1906 2009-07-30, 3:09 pm

Niezłe pomysły :niezle:
SO_1906
 
Posty: 626
Dołączył(a): 2008-12-22, 11:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Leżak 2009-08-05, 10:08 am

wie ktoś może kiedy ma się rozstrzygnąc jaki projekt wygra, oraz kiedy będzie realizowany ?
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez slawek_71 2009-08-05, 12:08 pm

Leżak napisał(a):wie ktoś może kiedy ma się rozstrzygnąc jaki projekt wygra, oraz kiedy będzie realizowany ?



Kazdy ciekawy projekt jaki dotrze do Darka bedzie dobry.Termin nikogo nie goni,czy to bedzie po pierwszym czy piatym meczu.Wiadomo,im szybciej,tym lepiej.Najwazniejsze zeby tylko powstal.
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: STADION ZIMOWY

Postprzez Darian 2009-08-23, 11:51 am

Podczas turnieju zauważyłem że zmienił się kolor bramek i ........ siatek. Nareszcie mamy białe siatki! :brawo: :lol:
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników