Strona główna

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące funkcjonowania forum oraz serwisu.

Moderatorzy: flex, krzysiu, swiezy52

Strona główna

Postprzez jls 2007-12-13, 2:38 pm

Ponieważ żle umiejscowiłem nowy temat to wklejam go tu.


Wiek: 58
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 44
SkÄ…d: Sosnowiec
Wysłany: Wczoraj 20:27 Strona główna


W związku z wydarzeniami w naszy klubie proponuję zmienić baner na stronie głównej.
Obecny, moim zdaniem jest pechowy dla naszej drużyny. Powstal po pamiętnych wydarzenich związanych z naszym klubem.
Skrzypek łapiący się za głowę symbolizuje sytuację jaka wytworzyła się wtedy, była to prorocza wstawka.
Teraz proponowałbym coś bardziej stanowczego i optymistycznego. Bo na ten baner już patrzeć nie można spokojnie.
Lepiej by pasował baner z zawodnikiem walecznym i zaciętym wyrazem twarzy.
Może inni kibice wypowiedzą się na ten temat.
_________________
Umiarkowanie w osądach postępowania innych jest cnotą osądzajacego.jls1949
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Postprzez ZAGLEBIAK00 2008-07-25, 8:18 pm

kiedy zostanie uaktualniony dział kadra na sg
ZAGLEBIAK00
Mistrz ortografii
 
Posty: 215
Dołączył(a): 2008-03-20, 10:23 pm
Lokalizacja: DG & Będzin

Re: Strona główna

Postprzez zaglebiak94 2008-12-26, 11:57 am

Dodajcie ROCZNIK 1994
strona http://zaglebie94.futbolowo.pl/zaglebie94/

dziekuje z gory
zaglebiak94
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2008-12-18, 11:57 pm

Re: Strona główna

Postprzez MartinZS 2009-03-23, 9:53 pm

delete
Ostatnio edytowano 2013-05-08, 9:28 pm przez MartinZS, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MartinZS
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-12-22, 2:36 pm

odnośnik do hokeja na głównej (i vice versa)

Postprzez Blajpios 2009-03-27, 8:21 pm

Nadmieniłem tę kwestię już we wpisie w temacie o funkcjonowaniu forum, gdzie sugerowałem wstawienie bezpośrendiego odnośnika do stron hokejowych Zagłębia na forum, przynajmniej w dziale hokeja. Dodam więc kwestie podobną - co do aktualnej szaty stron o piłce, które chyba są podstawowe w serwisie zaglebie.sosnowiec. Czy jednak nie za bardzo "spuszczony w dół" został na nich hokej? Obecnie nie jest łatwo znaleźć przejścia na te strony, też - bądź co bądź - zagłębiowskie. Tymczasem, chcąc przejść na nie, trzeba zejść na sam dół i mozolnie szukać wśród "obcych odnośników", czyli zaprzyjaźnionych ale spoza tego portalu. Jedynie to jedno jedyne logo, niezbyt czytelne, odsyła do innych stron, innej dyscypliny, w tej samej przecież domenie. Trochę niekonsekwentnie, nie pisząc już o tym, że niezbyt wygodne dla kibiców Zagłębia, co chcą zajrzeć też na hokej. Czy nie warto by - skoro prawie wszystkie pozycje w górnym menu poziomym są rozwijalne - dodać rozwijalność i do "guzika" "strona główna", tak by pod spodem pojawiało się menu rozwijane także z "strona główna hokeja"? (a w miarę ewent. rozwoju np. powrotu koszykówki, również i do strony gł. koszykówki). Oczywiście - z jakąś wzajemnością, byłoby wskazane (czyli by podobnie było na stronach hokeja, względnie koszykówki: łatwe przejście do stron piłki).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: odnośnik do hokeja na głównej (i vice versa)

Postprzez flex 2009-03-30, 11:58 am

Blajpios napisał(a):Nadmieniłem tę kwestię już we wpisie w temacie o funkcjonowaniu forum, gdzie sugerowałem wstawienie bezpośrendiego odnośnika do stron hokejowych Zagłębia na forum, przynajmniej w dziale hokeja. Dodam więc kwestie podobną - co do aktualnej szaty stron o piłce, które chyba są podstawowe w serwisie zaglebie.sosnowiec. Czy jednak nie za bardzo "spuszczony w dół" został na nich hokej? Obecnie nie jest łatwo znaleźć przejścia na te strony, też - bądź co bądź - zagłębiowskie. Tymczasem, chcąc przejść na nie, trzeba zejść na sam dół i mozolnie szukać wśród "obcych odnośników", czyli zaprzyjaźnionych ale spoza tego portalu. Jedynie to jedno jedyne logo, niezbyt czytelne, odsyła do innych stron, innej dyscypliny, w tej samej przecież domenie. Trochę niekonsekwentnie, nie pisząc już o tym, że niezbyt wygodne dla kibiców Zagłębia, co chcą zajrzeć też na hokej. Czy nie warto by - skoro prawie wszystkie pozycje w górnym menu poziomym są rozwijalne - dodać rozwijalność i do "guzika" "strona główna", tak by pod spodem pojawiało się menu rozwijane także z "strona główna hokeja"? (a w miarę ewent. rozwoju np. powrotu koszykówki, również i do strony gł. koszykówki). Oczywiście - z jakąś wzajemnością, byłoby wskazane (czyli by podobnie było na stronach hokeja, względnie koszykówki: łatwe przejście do stron piłki).

Wszystko pięknie ładnie, ale nie ma już miejsca u góry na dodawanie nowych pozycji do głównego menu.
Zaproponujcie co usunąć.
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: odnośnik do hokeja na głównej (i vice versa)

Postprzez Blajpios 2009-03-30, 1:20 pm

flex napisał(a):
Blajpios napisał(a): (...) Czy nie warto by - skoro prawie wszystkie pozycje w górnym menu poziomym są rozwijalne - dodać rozwijalność i do "guzika" "strona główna", tak by pod spodem pojawiało się menu rozwijane także z "strona główna hokeja"? (a w miarę ewent. rozwoju np. powrotu koszykówki, również i do strony gł. koszykówki). Oczywiście - z jakąś wzajemnością, byłoby wskazane (czyli by podobnie było na stronach hokeja, względnie koszykówki: łatwe przejście do stron piłki).

Wszystko pięknie ładnie, ale nie ma już miejsca u góry na dodawanie nowych pozycji do głównego menu.
Zaproponujcie co usunąć.

Nie znam się na tyle na konstrukcji stron, php itd. Stąd nie jestem pewien - ale wydaje mi się, że skoro dało się zrobić, by było menu rozwijalne np. przy zakładce drużyna, to może i przy innych się da? Jak się "najedzie myszką" na "drużyna", to się rozwija podmenu z odnośnikami "pierwsza drużyna", "transfery", "rozgrywki", "trenerzy" i inne. Podobnie - np. przy zakładce multimedia, gdzie się odnośnik do tvZS pojawia (a nie wiem czemu nie pojawia się do radia ZS). Może więc podobnie da się, by najechanie na "strona główna" otwierało podmenu, gdzie na pierwszej pozycji będzie strona główna piłki, czyli proste kliknięcie "strona główna" nadal będzie dawać ten sam efekt, otworzy się piłkarska główna. Niemniej, pod spodem - mogłyby być odsyłacze i do strony głównej n hokej.zaglebie.sosnowiec.pl a w przyszłości i podobnie - do kosza na przykład, jeżeli wróci, czy innych serwisów "stowarzyszonych". Podobnie - nie wiem, czy nie warto jednak dodać "na wyrost" już teraz w multimediach odnośnika do radia (skoro może być też jeszcze nieczynny odnośnik do rezerwacji biletów w innym miejscu). No i - czy zakładki "forum kibiców" też takim podmenu nie można rozbudować, dodając odnośniki do poszczególnych działów, choć nie upieram się, bo to może być "mnożenie bytów". Oczywiście, to nie jest jakaś rewolucyjna zmiana ani też "megakonieczna" rzecz, niemniej, jeżeli nie byłoby trudne, mogłoby pomóc przynajmniej niektórym, jeżeli chodzi o funkcjonalność i czytelność serwisu.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Strona główna

Postprzez flex 2009-03-30, 2:52 pm

W sumie dobry pomysł. Niebawem zostanie wcielony w życie.
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: Strona główna

Postprzez flex 2009-03-31, 7:58 am

Zrobione.
Teraz menu "STRONA GLOWNA" jest rozwijalne i zawiera linki do hokeja.
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: Strona główna

Postprzez Blajpios 2009-03-31, 5:09 pm

Rzeczywiście - niebawem "naprawdę prawdziwe"! Cieszę się. Teraz tylko mieć nadzieję, że jak się uda wznowić radio albo przybędą artykuły, to nie zapomni się i o tym, żeby i menu uaktualnić. Mam też nadzieję, że również inni będą zadowoleni z tego udogodnienia, w każdym razie dziękuję...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Strona główna

Postprzez Yokozuna_OSP 2009-04-27, 8:09 pm

dział trenerzy jest niezaktualizowany
Yokozuna_OSP
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2007-11-16, 11:06 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Strona główna

Postprzez flex 2009-04-29, 2:42 pm

Yokozuna_OSP napisał(a):dział trenerzy jest niezaktualizowany

naprawione
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: Strona główna

Postprzez Blajpios 2009-06-02, 2:45 pm

Zastanawiałem się, gdzie pomieścić ten wpis, bo chodzi o poprawki w serwisie - więc pytanie, czy "nowy layout" czy "strona główna" czy jeszcze innego wątku trzeba w stylu "propozycje" ale nie dla telewizji czy forum. Toteż tu próbuję. Czas jakiś temu, przy innej okazji, pisałem odnośnie wstawienia też pozycji radio do multimediów. Niby teraz "gorący czas na co innego" - ale może właśnie "jak gdyby nigdy nic" podjąć takie kwestie, to będzie też działać stabilizująco? Skoro czas gadać o szczegółach a nawet je ulepszać, to może jednak fundamenty nie płoną, Zagłębie niezagrożone trwa? Optymizm!
Tak więc, trochę o tych szczegółach. Pisałem, że nie domagałem się koniecznie przy tamtych zmianach wprowadzenia od razu, tylko gdy będzie na czasie, czyli radio zacznie grać na nowo (nie pamiętam dokładnie, było jakieś pytanie do wszystkich, co odpowiadałem plus prośba o umieszczenie odnośnika do hokeja w menu, za zrealizowanie czego teraz przy okazji dziękuję). Jak wiemy - zaczęło i to skutecznie, grać. Toteż można powrócić do propozycji.
1) Mianowicie, by w menu poziomym pod winietą na głównej stronie, w dziale "multimedia" dodać odnośnik do radia. Jakimś przynajmniej "minimultim" medium radio przecież jest! Ten odnośnik mógłby się zmieniać na przykład na czerwono, gdyby trwała aktualnie transmisja live lub premiera jakiejś audycji, wywiadu itp. Na zielono, gdyby "leciała powtórka". Czemu bowiem nie miałoby być powtórek własnych materiałów? Pamiętam, jak bodaj po sławetnej wygranej nad ZSRR w Spodku bractwo goniło, żeby coś jeszcze na retransmisji zobaczyć w tv, to czemu tu nie miałoby być podobnie? Jeżeli chodzi o obciążenia łącz, to na początek, można by zapowiadać o której godzinie będą archiwalia i jakie. No a na "szarobiało" podświetlałby się ten odnośnik, gdyby była przerwa, czyli nawet żadnej muzyki czy retransmisji.
2) Tak sobie myślę - w ogóle może warto by "wziąć się za belkę menu", też już wtedy wspominałem. Chodzi o to, by nie było tak, że niektóre pozycje menu mają podmenu a niektóre nie. Trochę to nieprofesjonalnie wygląda. W tej chwili zaś - to w tej sytuacji jest tylko dział "artykuły" i "forum". Ba. Artykuły. Nawet te 3 artykuły, co obecnie są - można podzielić na dwa działy, czyli 2 podmenu mogą być. Jedne - to "pisane dla serwisu", drugie - zaczerpnięte z innych mediów. Ale podział też może być inny.
2a) Forum. Przy forum, w dwóch kierunkach moja propozycja. Pierwsza - o ile są możliwości techniczne, bo nie wiem (to samo zastrzeżenie czynię w odniesieniu i do pozostałych propozycji, w których oczywiście uzależniam je od możliwości technicznych, łącznie z możliwych czasem na wykonanie ich przecież gratisowo przez kogoś - jak i od możliwości techniczno-ekonomicznych rzecz jasna też wiem, że to jest uzależnione). Tak więc, najpierw, jeżeli chodzi o forum, pytałbym o możliwość umieszczenia takiego odnośnika, by nawet bezpośrednio z głównej strony dało się zalogować, jeżeli ktoś używa opcji "logowanie automatyczne" (czyli: by dało się za jednym kliknięciem przejść od razu do np. postów nieprzeczytanych). Drugi kierunek, to właśnie umieszczenie w menu odnośników do konkretnych działów forum, sprawdzania poczty prywatnej, itp. W każdym razie - takie pozycje przy okazji sprawiłyby, że nie byłoby kolejnego pustego okienka w menu - a chyba niektórym osobom by się przydały.
3) Winieta. Tak sobie myślę. Tyle mowy o Zagłębiu jakko klubie regionu. Ba - są akcje ku temu i to w zakresie nawet (zbyt mało, ale) - Wielkiego Zagłębia. Fakt, że to jeszcze nie jest ustalone, co to znaczy, jakie są zasięgi terytorialne - i nie są ustalone barwy, herby itp, by były przyjęte powszechnie. Niemniej - nie wiem, czy nie warto by skorzystać z tej propozycji, jaką już zaproponowano na Forum dla Zagłębia bodaj? Czyli, jak jest winieta, to po prawej, od nazwy Sosnowiec, jest herb Sonsowca. Czy nie warto herbu Zagłębia gdzieś od lewej? Fakt, ulegnąć przesunięciu musiałaby pewnie część centralna z herbem klubu i napisem. A może nie - może łatwiej byłoby pomniejszyć herb Sosnowca i wtedy po lewej stronie tak samo mniejszy herb Zagłębia by nie wadził?
4) Kolorystyka. Hm. Była już dyskusja na temat nowej szaty. Ktoś mówił, że zastrzeżenia co do "ciężkości wyglądu" - już za późno, kosztuje zmiana. Niemniej, teraz w tych "ciężkich czasach" - to może ta czerń pasuje, jak ulał. Już nie razi. A może jednak - coś dla zmiany nastroju, podniesienia ducha nadzieją - czyli zielonym kolorem? Może nie kosztowałoby tak dużo, dałoby się "systemowo" wprowadzić zmianę kolorów tylko, resztę zostawiając? Posługując się "zagłębiowskimi": zamiast czarnego dobrze dobrany zielony? Ewent. prócz tego - zamiast dotychczas zieloneg (w ramkach się pojawia): czerwony, czy biały. Czarny - też do czegoś dołączyć. Znów - nie wiem, o ile to technicznie możliwe, nie mówiąc już o innych użytkownikach.
Niemniej, takie to propozycje, "jak gdyby nigdy nic", "dla pokrzepienia serc" - i myślę, że niektóre przydałyby się...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Strona główna

Postprzez Blajpios 2009-07-07, 1:31 pm

a ja następne, co do strony głównej. Już krótsze, niż poprzedni wpis, to może łatwiejsze do zrozumienia? Mianowicie, czytam w lewej kolumnie strony głównej , że najbliżej do przejścia do Zagłębia ma Koźmiński - i w porządku, w prawej kolumnie tejże strony, rzeczywiście jest ze znakiem zapytania jako przychodzący, ale wytłuszczony, czyli rzeczywiście, jest wskazówka, że przejście blisko (brak natomiast np. Korepty, Bensza! itp).
Natomiast czytamy dalej - w lewej kolumnie jest, że drugim w kolejności jeżeli chodzi o "bliskość przyjścia" jest... Filipowicz. Już nawet ludzie się cieszą na forum. Ale za to - po prawej stronie, w rubryce "odchodzą" - króluje Filipowicz, jako pewne, że odchodzi! Tak, teraz rozumiem. To pewnie dlatego na forum potem ludzie się rozpisują, jakoby pewne było, że Szatan nic a nic nie myśli o wzmocnieniach zespołu... ;-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Strona główna

Postprzez August 2009-07-07, 1:43 pm

Blajpios napisał(a):To pewnie dlatego na forum potem ludzie się rozpisują, jakoby pewne było, że Szatan nic a nic nie myśli o wzmocnieniach zespołu...


Ja bym zapytał inaczej. Dlaczego w XXI wieku, dobie internetu, klubie aspirującym do gry na najwyższych szczeblach właściciel nie myśli o stworzeniu profesjonalnej, oficjalnej witryny internetowej klubu, z której jasno wynikałoby czy i o jakich wzmocnieniach sie w klubie myśli.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Następna strona

Powrót do Forum oraz serwis zaglebie.sosnowiec.pl

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron