Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące funkcjonowania forum oraz serwisu.

Moderatorzy: flex, krzysiu, swiezy52

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Blajpios 2009-05-02, 9:32 pm

Dzisiaj, gdy chciałem dodać w odpowiedzi odnośnik do postu z tego forum, zresztą własnego - to wyskoczył mi błąd, dopóki wpisywałem odnośnik w formie sympatyczniejszej, polskiej, czyli www.zagłębie itd - urywał "link" chyba właśnie przy pierwszej tylko polskiej literze w nazwie. Natomiast jak poprawiłem "www.zaglebie" itd - poszło!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Smazu 2009-05-03, 1:27 pm

Wg mnie to nie błąd tylko internet :) nie ma polskich znaków w adresach do stron dlatego urywa link ;-)
Np. adres na to forum to nie www.zagłębie.sosnowiec.pl/forum tylko www.zaglebie.sosnowiec.pl/forum
LEGIA - BIELSKO - ZAGŁĘBIE
Smazu
Moderator
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-06-03, 2:51 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Blajpios 2009-05-03, 9:03 pm

O ile wiem, od pewnego nie za długiego czasu obsługiwane są już w domenach - adresach - polskie litery i chwała portalowi Zagłębia, że zadbali, wykupując zapewne dodatkową domenę i płacąc chyba więcej niż za "bez polskich liter". W każdym razie, tak by wychodziło, jak zobaczymy, gdy w pasek adresu wpiszemy jednym razem zaglebie - innym zagłębie.sosnowiec.pl właśnie! Cieszy taki patriotyzm - i szkoda by go było nie zauważyć czy nie wykorzystać. Właśnie takim nie wykorzystaniem może być, jeżeli się dobrze domyślam, fakt, iż wpisanie tych liter jako odnośnik w poście: nie funkcjonuje. Ale - może to inna przyczyna, może coś pokręciłem?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Smazu 2009-05-03, 9:20 pm

Jeżeli wpiszesz zagłębie.sosnowiec.pl to pokazuje się i tak adres bez polskich znaków czyli wg. mnie jeżeli chcemy wejść na główną stronę poprzez adres z polskimi literami przekierowuje nas na adres bez polskich liter.Nie działa to jako odnośnik w poście ponieważ tutaj już nie przekierowuje ;-).To są tylko moje domysły.
LEGIA - BIELSKO - ZAGŁĘBIE
Smazu
Moderator
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-06-03, 2:51 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez flex 2009-05-04, 7:30 am

Domena zagłębie.sosnowiec.pl działa tylko jako alias do zaglebie.sosnowiec.pl

Na forum jednak problem jest spowodowany innym kodowaniem znaków.
Forum używa kodowania UTF-8 w którym polskich znaków nie ma.

url z polskimi literkami musiałby wyglądać tak:xn--zagbie-y4a14a.sosnowiec.pl

http://xn--zagbie-y4a14a.sosnowiec.pl
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Blajpios 2009-06-07, 10:32 pm

Myślałem, myślałem, myślałem: gdzie najlepiej wpisać to, co teraz zaczynam pisać. Coś mi się jednak wydaje - że rzeczywiście, ten dział "tu zgłaszać błędy serwisu " jest najodpowiedniejszym... Mianowicie, zgłaszam uprzejmie się z taką kwestią: Dlaczego sonda na stronie głównej jest znów zatytułowana "na prośbę władz klubu". Wydaje mi się, że co najmniej jeden kibic jeszcze wcześniej, tu, na forum: proponował taką sondę! A tu - cisza. Byłoby w porządku nawet, gdyby napisano "na prośbę władz klubu i kibiców", względnie nawet "i kibica jednego niepełnosprawnego czy tym podobnego - a nie jedynie "na prośbę kibica". Tymczasem - wybrano, jak wybrano. Ale dlaczego?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez August 2009-06-08, 7:52 am

Blajpios napisał(a):Myślałem, myślałem, myślałem: gdzie najlepiej wpisać to, co teraz zaczynam pisać. Coś mi się jednak wydaje - że rzeczywiście, ten dział "tu zgłaszać błędy serwisu " jest najodpowiedniejszym... Mianowicie, zgłaszam uprzejmie się z taką kwestią: Dlaczego sonda na stronie głównej jest znów zatytułowana "na prośbę władz klubu". Wydaje mi się, że co najmniej jeden kibic jeszcze wcześniej, tu, na forum: proponował taką sondę! A tu - cisza. Byłoby w porządku nawet, gdyby napisano "na prośbę władz klubu i kibiców", względnie nawet "i kibica jednego niepełnosprawnego czy tym podobnego - a nie jedynie "na prośbę kibica". Tymczasem - wybrano, jak wybrano. Ale dlaczego?


Może masz i rację, ale jest to trochę szukanie dziury w całym. Najważniejszą rzeczą jest tu po prostu możliwość wyrażenia w ten sposób przez kibiców.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez PawełK 2009-06-08, 7:57 am

Sonda dotycząca Marcina Lachowskiego, w przeciwieństwie do sondy nt. cen biletów, nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek prośbą władz Zagłębia. Pomysł był z tego forum, zaproponowany przez kibiców. Jeżeli pojawiła się informacja, że obecna sonda jest na prośbę władz klubu to była to najzwyczajniej pomyłka, która szybko została poprawiona.
PawełK
pyszałek
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 2003-10-20, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Środula

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Blajpios 2009-06-08, 9:17 am

Dziękuję za wyjaśnienia. Błąd to błąd. Jakkolwiek może dobrze byłoby pilnować, by w drażliwych momentach tym bardziej do nich nie dochodziło. Przypuszczam - a nawet od razu przypuszczałem - że pewnie zostało w tekście strony głównej po poprzedniej sondzie to sformułowanie... W każdym razie, dla serwisu, który po pewnym okresie bycia serwisem oficjalnym klubu a teraz przedstawia się jako niezależnym nie byłaby to taka błaha rzecz, że wyraźny apel jest kibica o zamieszczenie takiej sondy - a w odpowiedzi na ten apel na stronie pokazuje się dokładnie taki apel ale z zaznaczeniem, że to na prośbę władz klubu. Dlatego cieszę się, że sytuacja się wyjaśniła.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Blajpios 2009-06-08, 2:10 pm

i znowu ja... Po pierwsze, mam wrażenie, że nawet za każdym razem, jak dam w wyszukiwarce jakieś hasło i przychodzą wyniki na kilku stronach, to przy przeglądaniu ich działa tylko odsyłacz "następna strona" (na dole, pod wynikami). Jeżeli dać polecenie wskazując nr strony wyników (począwszy od 2) - to dostaję odpowiedź "w tej chwili nie możesz skorzystać z wyszukiwarki". Jak dać wspomniane "następna strona" - działa.
2) nie mogę znaleźć informacji o tym, jakie pliki są dozwolone w załącznikach. Próbowałem wysłałć plik, któremu nawet nazwę zmieniłem tylko na czteroliterową, wielkości 45 bodaj kilo, w formacie jpg - i nie "poszło". Nie wiem z jakim ograniczeniem się to łączy?
Z góry dzięki, pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Smazu 2009-07-10, 9:37 pm

15 zdjęcie z meczu z Wisłą rozwala się na cały ekran ;-)
LEGIA - BIELSKO - ZAGŁĘBIE
Smazu
Moderator
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-06-03, 2:51 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez maciek_21 2009-09-05, 11:28 am

Czy jest jakiś problem z filmikami czy może komputer mi jakieś numery odstawia?
maciek_21
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2005-08-11, 10:10 am
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez swiezy52 2009-09-05, 11:55 pm

komputer Ci jakies numery odstawia:)
swiezy52
100% Zagłębie
 
Posty: 386
Dołączył(a): 2009-02-16, 12:34 pm
Lokalizacja: Piaski

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez maciek_21 2009-09-07, 12:52 pm

Dzięki. już wybadałem problem , mojemu ff coś odwaliło i filmiki oglądam w IE. pozdrawiam
maciek_21
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2005-08-11, 10:10 am
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Postprzez Smazu 2010-08-25, 2:43 pm

Czas na forum jest czasem GMT +0 :redface: Czyli normalnie rzecz ujmując jest 15:44 a na forum 14:44 .
LEGIA - BIELSKO - ZAGŁĘBIE
Smazu
Moderator
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-06-03, 2:51 pm
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum oraz serwis zaglebie.sosnowiec.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron