RADIO ZAGŁĘBIE - PROPOZYCJE, KOMENTARZE, UWAGI, ...

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące funkcjonowania forum oraz serwisu.

Moderatorzy: flex, krzysiu, swiezy52

Postprzez emdżej 2006-08-08, 11:14 am

Co do legalności muzyki znalazłem w innym radiu coś takiego:

Radio xxxx prezentuje na antenie utwory o obniżonej jakości dźwiękowej w celu popularyzacji ich autorstwa oraz zachęcenia słuchaczy do zakupu oryginalnego nośnika CD z muzyką prezentowanych wykonawców, co jest zgodne z ustawą o prawie autorskim z dnia 1 sierpnia 2000 roku.
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW


Postprzez adas 2006-08-08, 1:45 pm

MAMY KOLEJNĄ PROPOZYCJĘ NA LOGO RADIA TYM RAZEM OD FORUMOWICZA KRECIK. DZIĘKUJEMY BARDZO!!Obrazek
adas
 
Posty: 890
Dołączył(a): 2004-12-17, 12:27 pm

Postprzez Wuzel 2006-08-08, 2:25 pm

1906 FM to fajny pomysł :idea:
Wuzel
ŚRODULAK
 
Posty: 1868
Dołączył(a): 2004-06-01, 2:16 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Środula

Postprzez twari 2006-08-08, 3:05 pm

Wuzel napisał(a):1906 FM to fajny pomysł :idea:

POPIERAM! Naprawde fajna, krótka i chwytliwa nazwa! :)
Tylko troszkę inne logo by się przydało... :)
twari
 
Posty: 1642
Dołączył(a): 2004-05-28, 2:57 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC KALINOWA

Postprzez Qni 2006-08-08, 4:33 pm

Trzeba pamietac, ze haslo "1906 FM" zawiera nieprawdziwa informacje, bo to radio internetowe, a nie nadajace na falach FM (ultrakrotkich) :roll:
Qni
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2003-05-16, 1:43 pm
Lokalizacja: DG-Jaworzno-Londyn

Postprzez twari 2006-08-08, 5:15 pm

Teoretycznie tak ale FM zawsze kojarzy się z radiem!
A wiadomo że radio nie ma możliwości nadawania na falach 1906... więc liczba przed FM też jest niby mylna ale - who cares? :)
twari
 
Posty: 1642
Dołączył(a): 2004-05-28, 2:57 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC KALINOWA

Postprzez damian_2006 2006-08-22, 12:41 pm

Bedzie tramsmisja w radiu z dzisiejszego meczu?
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Darian 2006-09-15, 11:52 am

Czy jest szansa, żeby w przyszłości pojawiły się relacje z meczów hokeja?
Zdaje sobie sprawę, że wymagało by to zwiększonego wysiłku,czasu ale myślę że warto też zainteresować się hokejowym Zagłębiem.Nawet jakby to były na początku tylko transmisje z Sosnowca, to już zawsze będzie coś.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez damian_2006 2006-09-29, 12:58 pm

Bedzie relacja z Polkowic?
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

parę pomysłów

Postprzez Blajpios 2006-10-21, 4:20 pm

Cieszy ustalenie się "renomy i miejsca" Radia. Chyba już następca, zaliczających się do ścisłej czołówki polskich najwybitniejszych dziennikarzy sportowych, czyli sosnowieckich Dobrowolskiego, Ciszewskiego, Zmarzlika, Dyji — już się objawił? Przynajmniej chyba powszechne przyjęcie obecnego sprawozdawcy na to wskazuje!
Także jego logo (już oficjalne?) na pierwszej stronie i od niedawna napis, co do transmisji. To pozytywy. Teraz — trochę pomysłów do dalszego rozwoju.
Czy nie byłoby jednak dobrze, jeżeli to nie wymaga za dużo zabiegów, zamiast informacji, że teraz nic nie ma — dawać informacji, kiedy będzie coś najbliższego? Najbliższa audycja (taka a taka): wtedy. Najbliższa powtórka, skrót powtórzeniowy relacji z meczu: wtedy. Najbliższa relacja: wtedy. Informacja, że w tej chwili nie ma nic, ewentualnie po chwili dużego :lol: wysiłku myślowego odbiorcy, w takich komunikatach też jest zawarta.
Może warto też rzeczywiście pomyśleć o skrótach choćby relacji z hokeja?
Co do logo jeszcze. Jeżeli już jest — tak, jak wydaje się, sądząc po stronie głównej, to może skasować ten temat "przyklejony", który myli na forum? Jeżeli jeszcze w trakcie "obróbki", to tak sobie myślę (bo nie rysuję, bo grafikiem niezbyt jestem) czy aby już nie tworzyć wspólnego logo "Media Zagłębie Sosnowiec" z mniejszym dopiskiem ewentualnie, albo tylko za pomocą mikrofonu oznaczyć radio, aparat, to foto, piktogram internetu itd? Ponadto, może warto wpleść piktogramy dyscyplin kiedyś i obecnie kojarzonych z Zagłębiem (klubem czy rejonem?)
Może też warto, tak jak jest w Radio Streamerze, "zgłosić" Radio również w polskim serwisie, programie wuup!?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez YOOSHKY 2006-11-06, 8:24 pm

Jako że wiele osób wciąż ma problemy z uruchomieniem radia, postanowiłem napisać mały "help". Link znajduje się pod buttonem radia na stronie głównej serwisu. (http://zaglebie.sosnowiec.pl/radio/help/help.html).

Informuję również że od dziś można słuchać radia także bezpośrednio ze strony. Link w tym samym miejscu.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

dobry pomysł z helpem, ale..

Postprzez Blajpios 2006-11-07, 1:53 am

Na pewno przydaje się ta pomoc. Ponieważ jest jednak dość "instruktywnie" napisana, zarazem wyczerpująco — to pytanie się nasuwa, dlaczego nie ujęto tam, że mogą być również inne programy, które obsługują acc+ Już kiedyś była mowa tu o freewarowym programie "marki" screamer, w wyniku czego odezwał się nawet tłumacz polskiej wersji — i poinformował, że dodał nawet do wbudowanego w program zestawu stacji stację Zagłębie, co jest przy okazji promocją i stacji i niniejszej strony. Jest to program obejmujący stacje z całego świata, z opcją uaktualniania przez użytkoników z całego świata listy stacji, np. przy starcie programu. W tej liście w dziale "stacje polskie L-Z" widnieje i Zagłębie Sosnowiec (nadaje czasem). Może warto więc dodać do helpa informacje i o innych programach niż windowsowe?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez YOOSHKY 2006-11-07, 7:57 am

OK. Napiszę jeszcze w pierwszej kolejności o programie Screamer. Napisze rownież o playerach pod Linux tylko troszke później ze względu na braki czasowe.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

popieram i prostuję swój błąd

Postprzez Blajpios 2006-11-07, 2:41 pm

YOOSHKY napisał(a):OK. Napiszę jeszcze w pierwszej kolejności o programie Screamer. Napisze rownież o playerach pod Linux tylko troszke później ze względu na braki czasowe.

Cieszę się, bo myślę, że rzeczywiście warto. Tylko teraz przeczytawszy, zorientowałem się w moim przejęzyczeniu, więc prostuję i przepraszam za zamieszanie (późna pora może częściowo tłumaczy).
Gdy pisałem o innych niż windowsowe, to chodziło szerzej — o inne niż windowsowe, czyli np te pod Linuxa. Również jednak chodziło i o pisane pod windowsa, ale nie Microsoftowe, jak również nie komercyjne. Tego jednak jasno nie napisałem, przepraszam — ale właśnie takim jest screamer. Popieram, że chyba warto najpierw o nim (i innych tego typu), bo to taki mały rewanż za jakąś drobną reklamę "na cały świat" z kolei z ich strony. Ale oczywiście, wszystko, gdy "złapie się" chwile czasu, by dopisać i to do pomocy. Pomoc dobrze zrobiona, więc dzięki za taki poomysł.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez YOOSHKY 2006-11-07, 5:43 pm

Przygotowałem paczkę Screamera i dodałem do helpa opis instalacji. Niech ktos kto nigdy nie miał Screamera sprawdzi czy jest faktycznie tak jak napisałem :)

B. fajny, prościutki, malutki programik i nawet pozwala zapisywać audycje na dysk...
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum oraz serwis zaglebie.sosnowiec.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników