Forum zaglebia a cenzura przez moderatorów

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące funkcjonowania forum oraz serwisu.

Moderatorzy: flex, krzysiu, swiezy52

Postprzez twari 2006-09-02, 3:00 pm

Trochę to dziwna sytuacja i nie bardzo wiem czym kierował się pomysłodawca wdrażając ten "sprawiedliwy system".
Według mnie jest to spore utrudnienie w przekazywaniu informacji - vide zablokowany link do wywiadu z Drzymontem... :roll:
Jednym słowem komercjalizacja dopadła również nasz niby Niezależny serwis 100%...
Myślę jednak że takimi sposobami bardziej sobie szkodzicie niż cokolwiek zyskujecie! Utrudniacie nam, szarym człowieczkom dzielenie się informacjami (co jest istotą forum) na rzecz - no właśnie czego?

Trochę przypomina mi to obecną sytuację w Radiu Maryja - jest tylko jedyne słuszne radio, jedyna słuszna telewizja i jedyny słuszny Nasz Dziennik a reszta jest milczeniem.

Btw. życzę wam aby na wszystkich forach netowych (nie współpracujących z wami) wdrożono system blokowania linków do tego forum. Bo dlaczego Wy macie mieć reklamę za darmo w takiej postaci jaką Wy tutaj blokujecie?
twari
 
Posty: 1642
Dołączył(a): 2004-05-28, 2:57 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC KALINOWA


Postprzez Greg1906 2006-09-02, 6:04 pm

Blokowanie jakichkolwiek linków (oprócz tych ewidentnie extremalnych) - nonsens.
Wycinanie po kryjomu postów niewygodnych dla Adasia - dziecinada. Ktoś tu się poczuł Bogiem.
Greg1906
Nadzieja białych
 
Posty: 859
Dołączył(a): 2003-08-23, 7:58 pm
Lokalizacja: Lids

Postprzez Monti 2006-09-02, 7:34 pm

Powiem tak nie robi błędów ten, kto nic nie robi. Są jednak tacy, którzy wyspecjalizowali się wyłącznie w krytyce. Zdanie użytkowników w tym temacie pewnie jest bardzo cenne, ale jak sadzę użytkownicy nie zrobią zrzutki na utrzymanie serwisu. Nikt nigdy nie twierdził, że decyzje tworzących serwis są podawane publicznej dyskusji a zatwierdzane po przegłosowaniu przez większość użytkowników forum. Nikt zresztą z nas nigdy nie prosił o radę jak nim zarządzać, więc nie wiem skąd nagle tylu chętnych do podejmowania decyzji. Mimo wszystko jak widzicie serwis istnieje już dobre 7 lat i ma się chyba nieźle, a co ważniejsze mamy, za co go utrzymywać. Pozwolicie, więc że mimo tego, że nie wszystko każdemu się podoba nadal pozostaniemy na wypracowanych mechanizmach zarządzania (choć nie koniecznie demokratycznych).

Co do zarzutów zachowania monopolisty, no pewnie z tego powodu link do strony ultras który masz w stopce dawno temu ten zły ADAŚ umieścił w menu strony głównej.
Co do Krawca widzę że mimo próśb nie wytrzymałeś, a bardzo szkoda i trudno. Prawde mówiąc myślałem o innym rozwiązaniu w perspektywie kilku dni ale rozumię że to obecne tez załatwia sprawę. Zatem temat miedzy nami zamkniety.
Po kolejne coś mi się zdaje, że są tacy którzy by się ucieszyli gdyby się serwis rozleciał. Dobrze wam idzie, wszystko na dobrej drodze.
Ostatnio edytowano 2006-09-02, 7:45 pm przez Monti, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Monti
Moderator
 
Posty: 451
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:11 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez twari 2006-09-02, 7:44 pm

Monti napisał(a):Mimo wszystko jak widzicie serwis istnieje już dobre 7 lat i ma się chyba nieźle, a co ważniejsze mamy, za co go utrzymywać.

No właśnie - 7 lat istnieje i jakoś przez te 7 lat nikomu nie przeszkadzały linki. Teraz nagle robicie wielkie halo że to niby reklama... Popadacie w skrajności!
Co innego typowy spam "wejdźcie tutaj - zapraszam bla bla bla" a co innego linki związane z tematem i ciągnące wątek! Czy uważasz że ktoś wklejając link do wypowiedzi Dworczyka na stronie Stali czy link do wywiadu z Dżimim ma na celu zrobienie reklamy tamtemu serwisowi? No nie bądźmy dziećmi!
Zrobicie co uważacie ale zauważcie że od kilku dni sytuacja z linkami sięga absurdu...
twari
 
Posty: 1642
Dołączył(a): 2004-05-28, 2:57 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC KALINOWA

Postprzez Gość 2006-09-02, 8:12 pm

Powiem tylko tyle, że strona zmierza w niebezpiecznym kierunku ekstremalnej cenzury. Jak ktoś wyżej zauważył sięgającej absurdu Radia Maryja. Przyznam szczerze, że od pewnego czasu coraz rzadziej zaglądam na naszą stronę i forum bo niektóre osoby mnie męczą.
Szacunek dla Pana Adama za to co zrobił na stronie, ale zauważyłem, że od pewnego momentu czuje się tu panem i władcą co bardzo mnie wkurza. Z dobrego serca radziłbym mu troszkę spasować. Mniej arogancji i stawiania siebie ponad innymi bardzo by się Panu przydało.

P.S.
Mam nadzieję, że ten post przetrwa choć kilka godzin ;)

Pozdrowienia dla wszystkich normalnych twórców i użytkowników forum :)
Gość
 

Postprzez Soyer 2006-09-02, 10:51 pm

To moze ktos z Was pomysli nad nowym serwisem Zaglebia i kibice beda mieli wybor gdzie zagladac?
Przeciez nikt Was nie wiaze z nami co?
a widze ze kolega Krawiec powoli zbiera ekipe aby zarzadzac?
Pamietasz kolego jak mowiles ze kolega B. nie wazne jakimi sposobami (czy dobrze czy zle ) ale doprowadza do tego aby o nim mowili?
To wszystko rozpoczelo sie od Ciebie i widze ze dalej tak ciagniesz!

100% poparcia Adasiowi!!!
Soyer
Moderator
 
Posty: 684
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Soyer 2006-09-02, 10:52 pm

Morpheus napisał(a):Powiem tylko tyle, że strona zmierza w niebezpiecznym kierunku


Nawet nie wiesz w jak bardzo niebezpiecznym
Soyer
Moderator
 
Posty: 684
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Leyton 2006-09-03, 12:45 am

Soyer napisał(a):To moze ktos z Was pomysli nad nowym serwisem Zaglebia i kibice beda mieli wybor gdzie zagladac?
Przeciez nikt Was nie wiaze z nami co?


Chyba trochę przesadziłeś Soyer !!!

Głównym problemem w ostatnich dniach było wykasowanie krytycznych uwag pod adresem jednego z twórców serwisu.
Uważam, że było to nie fair. WAB potraktowany został niemal tak samo jak napinacze z Chorzowa. Jedyną różnicą było tylko to, że nie dostał bana.

Obrażanie się na forumowiczów, którzy mają odmienne zdanie na pewne tematy jest moim zdaniem dziecinadą.

Ja wiem, że sytuacja w klubie jest nerwowa, ale nie jest to chyba powód, abyśmy my kibice szukali jeszcze dodatkowo wrogów wśród swoich. Chyba wszystkim nam zależy na tym samym.

I jeszcze jedno. Jako pewnie jeden z niewielu pamiętam jeszcze czasy dwóch odrębnych stron: tzw. "białej" i "czarnej". Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy powrót do tamtych czasów.

Jestem przekonany, że każdy z kibiców regularnie odwiedzający NASZĄ stronę jest z jej treści i formy bardzo zadowolony. Nie może być jednak tak, że jakakolwiek krytyczna i słuszna uwaga pod adresem jej twórców kończy się albo kasowaniem postów, albo groźbą odejścia z serwisu, albo (o zgrozo) groźbą jego zamknięcia !!!

Traktujmy się poważnie.
Leyton
 
Posty: 857
Dołączył(a): 2003-05-01, 12:44 am

Postprzez olo69 2006-09-03, 12:34 pm

Soyer napisał(a):
Morpheus napisał(a):Powiem tylko tyle, że strona zmierza w niebezpiecznym kierunku quote]

Nawet nie wiesz w jak bardzo niebezpiecznym


Mam tylko nadzieję, ze nie w tym aby stać się oficjalną stroną Zagłębia Sosnowiec
olo69
 
Posty: 1126
Dołączył(a): 2003-05-01, 10:31 pm
Lokalizacja: modrzejowska city

Postprzez Gość 2006-09-03, 2:27 pm

Olo chyba nie zauważyłeś ale już to się stało. Tłumione jest już 90% wypowiedzi krytycznych i niezgodnych z jedyną słuszną polityką klubu. A każdy wyraz niezadowolenia skierowany w kierunku dyrekcji (Rudy) jest od razu ostro atakowany.
Gość
 

Postprzez Soyer 2006-09-03, 2:30 pm

Morpheus napisał(a):Olo chyba nie zauważyłeś ale już to się stało. Tłumione jest już 90% wypowiedzi krytycznych i niezgodnych z jedyną słuszną polityką klubu. A każdy wyraz niezadowolenia skierowany w kierunku dyrekcji (Rudy) jest od razu ostro atakowany.


Przestan wymyslac bzdury!
Wystarczy przesledzic chociazby moje wpisy aby stwierdzic ze tak nie jest.
Takze nie wymyslaj niestworzonych sytuacji!
Soyer
Moderator
 
Posty: 684
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez olo69 2006-09-03, 2:33 pm

Morpheus napisał(a):Olo chyba nie zauważyłeś ale już to się stało. Tłumione jest już 90% wypowiedzi krytycznych i niezgodnych z jedyną słuszną polityką klubu. A każdy wyraz niezadowolenia skierowany w kierunku dyrekcji (Rudy) jest od razu ostro atakowany.


Przesada Rudego to chyba ja najbardziej krytykujÄ™, a moje posty nie sÄ… kasowane
olo69
 
Posty: 1126
Dołączył(a): 2003-05-01, 10:31 pm
Lokalizacja: modrzejowska city

Postprzez Greg1906 2006-09-03, 8:41 pm

Soyer napisał(a):To moze ktos z Was pomysli nad nowym serwisem Zaglebia i kibice beda mieli wybor gdzie zagladac?
Przeciez nikt Was nie wiaze z nami co?

Niezłe podsumowanie. Jak się nie ma żadnych argumentów to najlepiej napisać wyp....! Poziom identyczny jak ten chłopaczka, który anonimowo kasuje posty. Rozumię, że nie chcecie go zniechęcac, bo gdyby nie on to Wasza strona główna byłaby martwa, ale pisanie 100% poparcia dla niego to gruba przesada.
Greg1906
Nadzieja białych
 
Posty: 859
Dołączył(a): 2003-08-23, 7:58 pm
Lokalizacja: Lids

Postprzez adas 2006-09-03, 8:57 pm

Przepraszam, za to co zrobiłem jeśli kogoś uraziłem. Zrobielem zle! Zakonczmy temat prosze.
adas
 
Posty: 890
Dołączył(a): 2004-12-17, 12:27 pm

Postprzez bankier 2006-09-04, 7:00 am

Jesli chodzi o tresci strony głównej serwisu - racja użytkownicy forum nie powinni się do tego mieszać (choć były akcje np z herbem, które budziły "demony").

Jednak forum to już inna sprawa - jak sami piszecie "forum kibiców Zagłębia" wiec w mojej opinii kibice Zagłębia (użytkownicy forum) winni mieć coś do powiedzenia w kwestii treści na nim zamieszczanych - czytaj możliwość roziwijania tematu poprzez wklejenie linka.

Może czasem warto spuścić z tonu i posłuchać głosu ludu? Ale chyba strach Wam na to nie pozwoli - bo wynik ewentualnej ankiety byłby dla Was totalną poprażką....
bankier
 
Posty: 2519
Dołączył(a): 2003-01-01, 1:26 pm
Lokalizacja: Z LEWICY!!!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum oraz serwis zaglebie.sosnowiec.pl

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron