Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Wszelkie tematy dotyczące kibicowania oraz kibiców Zagłębia

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52

Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Dr.Z 2011-04-04, 11:39 pm

Witajcie,

Na stronach portalu www.12zawodnik.pl Zagłębie aktualnie zajmuje wysokie drugie miejsce w rankingu II Ligi oraz czwarte w wojewódzkim. Proszę dajcie znać czy liczby wyjazdowe się zgadzają.

pozdrowienia
Dr.Z
Dr.Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-04-04, 11:31 pm


Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez PawełK 2011-04-05, 9:17 am

Dr.Z napisał(a):Witajcie,

Na stronach portalu http://www.12zawodnik.pl Zagłębie aktualnie zajmuje wysokie drugie miejsce w rankingu II Ligi oraz czwarte w wojewódzkim. Proszę dajcie znać czy liczby wyjazdowe się zgadzają.

pozdrowienia
Dr.Z


Prawie wszystko się w tym rankingu nie zgadza... Od kilometrów do danych miejscowości, przez mecze, których nie było, liczb z palca wyssanych...

Jak za kilka dni nie poprawisz danych dostajesz bana i temat leci w kosmos.
PawełK
pyszałek
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 2003-10-20, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Åšrodula

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Dr.Z 2011-04-05, 8:30 pm

Ok. Dzięki za reakcję,
...zaraz dam znać redaktorowi odpowiedzialnemu za ranking żeby zweryfikował liczby wyjazdowe bo miał dane z TMK i netu no i właśnie teraz wszystko weryfikujemy. Co do km to Google Maps jest na tyle precyzyjne że pomyłki raczej nie ma ale też sprawdzimy.

Dzięki,
pozdro ;-)
Dr.Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-04-04, 11:31 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez August 2011-04-05, 10:31 pm

Dr.Z napisał(a):Co do km to Google Maps jest na tyle precyzyjne że pomyłki raczej nie ma ale

Ofermy jesteście. Mierzycie odległości w linii prostej. Oczywistym więc , że z Sosnowca do Bydgoszczy jbędzie ze 327 km , tyle, ze nasi musieliby lecieć helikopterem...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Blajpios 2011-04-06, 8:25 am

August napisał(a):
Dr.Z napisał(a):Co do km to Google Maps jest na tyle precyzyjne że pomyłki raczej nie ma ale

Ofermy jesteście. Mierzycie odległości w linii prostej. Oczywistym więc , że z Sosnowca do Bydgoszczy jbędzie ze 327 km , tyle, ze nasi musieliby lecieć helikopterem...

Bo ja wiem, czy ofermy. Jeżeli to uproszczenie przyjęli względem wszystkich, to mniej więcej przekłamują pewnie sprawiedliwe. Czy ofermy - to zależy od tego, jakie mają możliwości "osobowe", czyli jak liczny skład. Inaczej pisząc - ile mogą poświęcić czasu na takie obliczenia. Bo jeżeli jest np. jeden człowiek, który zajmowałby się tylko odległościami, to faktycznie zbliżamy się do ustalenia dużej nieporadności czy też braku zdolności u danego człowieka odpoiwedzialnego za obliczenia. Jeżeli jednak np. na cały portal jest wszystkiego 3ludzi amatorsko, to fakt, iż na początku wszystko robią "najprościej" - dość mocno chyba usprawiedliwia. Inaczej pisząc - rzecz zależy od tego, co w ich relatywnej skali znaczy różnica czasowa, jaka jest między sprawdzeniem odległości drogowych na jakimś wykazie rodem z Kalendarza NOTu (w czasach PRLu) a sięgnięciem np. do googlowych map przez wklepywanie adresów i danie opcji "pokaż drogę optymalną". Jeżeli bowiem w ich sytuacji (zakładam, że to serwis amatorski) - takie obliczenia z googlami są czasem z rzędu "luksus pierwszej pólki nieosiągalnej" - to kwitowanie tak ostre uważałbym nawet za faux pas obraźliwe a przynajmniej raniące. Oczywiście, co innego, gdyby to byli pracownicy opłacani, wtedy nawet przy małej ilości ludzi trochę inaczej rzecz wygląda.
A piszę to dlatego, że naprawdę zakładam, iż to pasjonaci. Podobni - jak choćby "100procentowcy Zagłębiacy" w początkach portalu - a założyli ciekawą rzecz. Tymczasem tu tylko rugi; trochę chyba za mocno. Jeżeli pracownicy - trochę wycofuję czy osłabiam ten wpis.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Dr.Z 2011-04-06, 11:05 am

Siemanko,

Mierzenie odległości w linii prostej nie było "pójściem na łatwiznę" - a wręcz przeciwnie...
Kolega August próbując obrazić nas wpisem, chyba nie przemyślał wypowiedzi ponieważ... zmierzenie odległości w linii prostej powoduje że:
-nie będzie kłótni co do "optymalnej trasy przejazdu" jak napisał kolega Blajpios,
-poza tym nie mamy zamiaru ingerować czy dana ekipa ma jechać tą czy inną trasą...
-może chcą jechać pociągiem specjalnym (to morze zmierzymy po torach kolejowych?)
-co jeśli ekipa jechała na kilka sposobów, (pociąg, auta, nawet i ten helikopter którego wyśmiewa August)

Panowie nie dajmy się zwariować, ranking jest tworzony dodatkowo - niejako informacyjnie - tu nie ma wygranych... bo wygrywają wszyscy co pojechali na wyjazd.

Odpowiadając na wątpliwość Blajpiosa - tak, mierzymy dla wszystkich w linii prostej. Uznaliśmy że tak będzie najsprawiedliwiej dla wszystkich - i ograniczy kłótnie o trasy dojazdowe.

pozdrowienia dla wszystkich, dla Augusta również ;-)
Z.
Dr.Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-04-04, 11:31 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez PawełK 2011-04-06, 11:52 am

Żaden ranking nigdy do końca nie będzie obiektywny! Ciężko jest o dokładne ilości co do sztuki, poza tym jak liczyć np. zgody, które wspierają dane ekipy na wyjazdach np. Legia Chełmża na wyjazdach Zagłębia w Grudziądzu czy Toruniu a są później wliczane do ogólnej liczby zameldowanych na sektorze. Ciężko również o punkty w rankingu jak się ma zakaz wyjazdowy lub gospodarze nie przyjmują gości (Wałbrzych czy Tychy). Według mnie nie jest to obiektywne do końca i zawsze nie będzie. Kryteria jakie sobie przyjmujecie to Wasza sprawa.

Na Warcie Poznań było 7 kibiców Zagłębia w klatce na meczu z Jarotą a spora grupa nie dojechała na mecz... Polonii Nowy Tomyśl w Sosnowcu może i były 2 osoby, ale nie w sektorze gości. Klatka była zamknięta. U nas teraz na zakazie w Chojnicach było 13 osób, a może nawet więcej ale oficjalnie 0 bo zakaz.

I tak z jednym masz rację - wygranymi są Ci, co są na wyjeździe :)
PawełK
pyszałek
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 2003-10-20, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Åšrodula

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Dr.Z 2011-04-06, 12:37 pm

100% Zgoda,

Jeśli kibice byli w zorganizowanej grupie pomimo zakazu, remontu itd i byli widoczni jak ostatnio Jagiellonia na Wiśle - zaliczmy.
Wyjazd Zagłębia do Chojnic również. Nie był uwzględniony bo nie mieliśmy info o nim.
O następnych wyjazdach, w szczególności liczbach dajcie proszę znać na forum www.12zawodnik.pl

pozdro ;-)
Dr.Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-04-04, 11:31 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Blajpios 2011-04-06, 2:15 pm

No, cóż. To ja tak - "po starej przyjaźni dla Kol. Augusta" - jak i w ogóle, dlatego, że "sami swoi" powinni mieć wsparcie - teraz przekornie trochę poegzaminuję Kol. Dr.Z. Dlaczego? Ano - bo jednak mamy z ich strony brak zaprzeczenia komercyjności (choćby szeroko, "naukowo" rozumianej) - jak i brak potwierdzenia jedynie pasjonackiego zaangażowania. Stan ten prowadzi więc w prostej linii do wniosku, że ... jednak pracownicy, komercyjni, lub przynajmniej naukowi, czyli jakiś "zysk" czy "efekt korzyści" planują. Tego typu zaś twórcy stron powinni być przygotowani więc jednak do pracy profesjonalnej i mamy większe prawo takiejże pracy od nich oczekiwać. Dlatego wspomniałem w poprzednim moim wpisie, że w takich wypadkach wymowa "broniąca" mojego wpisu byłaby w moich zamiarach niższa. Tym zaś niższa jest - bo pewniejsze domysły moje - im bardziej widzimy, że przeczytali wpis dość dokładnie, nawiązują do niego świadomie, jakkolwiek trochę sobie "ustawiają". Ich prawo - tylko że tracą też prawo do taryfy ulgowej, jaką otacza się pasjonatów poświęcających jedynie swój wolny czas i/lub ludzi prostych, którzy nie mają obowiązku pracowania intelekterm na poziomie zawodowym.
Otóż, panowie mili. weszliście na minę, bo jeżeli chcialiście uwzględniać wątpliwości, na przykład moje: to trzeba było w kwestii charakteru stron napisać cośkolwiek. Jeżeli miałem bowiem jakąś wątpliwość, to tego właśnie charakteru Waszej pracy ona dotyczyła, reszta, której nie wskazywałem bynajmniej jakko wątpliwość: jeżeli jednak jako wątpliwość ją traktować - to jest wątpliwością wtórną, pochodną.
Co więcej, wahań jak klasyfikować dojazdy - bynajmniej nie nazwałem wszakże "pójściem na łatwiznę". Nazwałem -słusznie moim zdaniem - uproszczeniem. Uproszczeniem po prostu zrozumiałym u amatorów. Inaczej ma się sprawa u profesjonalistów (z jakiejkolwiek racji przyznając im ten tytuł, jak wskazałem wyżej). Natomiast nie przesadzajcie, to już przeszarżowanie, twierdzić, że ta metodyka, którą przyjęliście - jest "wręcz przeciwna do pójścia na łatwiznę". Spośród bowiem dopuszczalnych uproszczeń w takiej sytuacji - być może to uproszczenie jest akurat chyba najłatwiejsze z punktu widzenia praktycznych obliczeń. Niemniej - możliwe zupełnie do przyjęcia są i inne metody uproszczenia, bynajmniej nie wyraźnie gorsze od tej a mające swe plusy także. Jeżeli zaś zastosować schemat z naukowych prac badawczych - czyli podać we wstępie, np w "regulaminie", założenia metodologiczne: to już raczej nie spotka się z kłótniami, np. na temat trasy optymalnej, tylko co najwyżej będzie się mieć dyskusję akademicką. Wskazanie, że dla metodyki w miarę sprawiedliwej przyjęło się wyszukiwarkę google jako najbardziej znaną i jej ustalenia trasy optymalnej (albo najkrótszej na przykład, bądź najszybszej): z punktu widzenia metodyki z pewnością wystarcza. Podobnie też - można np. wybrać Automapę, jako polski program. Natomiast podawanie trasy od stadionu danego klubu, który to stadion umiejscowiony jest w konkrtetnym punkcie globu przecież, nie tylko miasta - do konkretnego puntku następnego stadionu: dawałby wydźwięk jeszcze bardziej kibicowski (inne opcje - jako punkt wyjazdu podać można zwyczajowe miejsce, jakie serwisy odległościowe wskazują dla danego miasta, albo siedzibę klubu; to ostatnie zresztą najciekawsze kibicowsko i relatywnie najobiektywniejsze, jako że jeżdżą kibice danego klubu z siedzibą w danym mieście pochodzący z różnych miast przecież). Tak więc - możliwych i będących "do przyjęcia" uprszczeń jest kilka jeszcze. Jakkolwiek, jeżeli mowa o profesjonalnym opracowaniu, to jest pytanie, jak daleko można pójść w tych uproszczeniach. Z drugiej strony bowiem - dla profesjonalistów wyzwaniem powinno być np. ustalenie miejsc zbiórek poszczególnych ekip - oraz charkateru trasy, czy kolejowa czy konkretna drogowa i podliczanie tych tras właśnie. W dodatku, kolejną racją za liczeniem nie "odległości w linii prostej" - jest realizm podróży. Trasa drogowa jest najnaturalniejsza zaś do liczenia, bowiem z tego, co wiem, żaden stadion nie ma swojej bocznicy kolejowej ani lotniska. Niemniej, jak napisałem, z różnych racji przyjąć można różne uproszczenia. Ewentualnie w przyszłości - można podchodzić do metod coraz bardziej precyzyjnych, nieprawdaż?
No, ale oczywiste jest, że te szczegóły jak na teraz, to irrealizm de facto byłby, utrzymywać, że są rzeczą najważniejszą. Mimo wszystko piszę to nie odchodząc od pozycji, z kótrych napisałem pierwszy wpis, nawołujący do łagodzenia konfliktów i do szukania punktów wspólnych. Tak też odczytuję późniejsze wypowiedzi, jakie tu padły - i nadal to samo propaguję.
Rozwój tak drobiazgowy - zostawmy na przyszłość. Na razie zaś: wzajemnie wesprzyjmy, tak jak się to już ustaliło w tym wątku - ciekawą incjatywę, która kibicom dodać może dalszą porcję emocji. Raz jeszcze gratuluję pomysłu, jakikolwiek (komercyjny czy pasjonacki) jego charakter, jakkolwiek oczywiście, że ocena trochę zależy od tego charakteru, im bardziej pasjonacki, tym więcej moża uproszczeń czy nawet potknięć zrozumieć.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez August 2011-04-06, 3:45 pm

Dr.Z napisał(a):Mierzenie odległości w linii prostej nie było "pójściem na łatwiznę" - a wręcz przeciwnie...
Kolega August próbując obrazić nas wpisem, chyba nie przemyślał wypowiedzi

Uważam, ze podawanie odleglości w ten sposób jest po prostu nierzetelne. Dzisiejsze programy daja takie mozliwości wyboru drogi, że z czymś takim nie powinno byc problemu. Nikogo nie próbowalem obrazić. Ot, - jak wspomniałem - dla mnie ten sposób liczenia jest najmniej rzetelny zmozliwych. Nic więcej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie w Rankingu Wyjazdowym

Postprzez Dr.Z 2011-04-06, 10:59 pm

Cześć,

Nie chcę się panowie z Wami spierać... tylko dodam że na chwilę obecną (początek rundy wiosennej) w rankingu uwzględniono 709 wyjazdów. Naprawdę trudno było by sprawdzić ile osób jechało na dany wyjazd pociągiem, ile autokarem ile autami, którędy i skąd... ;-)

Co do wątpliwości kolegi Blajpiosa (pasja czy komercja) to - a fructibus eorum cognoscetis eos

pozdrowienia
Z.
Dr.Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-04-04, 11:31 pm


Powrót do Kibice

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników