Jakość dopingu

Wszelkie tematy dotyczące kibicowania oraz kibiców Zagłębia

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52

Jakość dopingu

Postprzez jacu 2010-08-02, 8:09 am

Witam! Po ostatnim meczu z Zawiszą, który nawet dla kibiców, którzy niekoniecznie są na każdym meczu powinien być atrakcją w przeciwieństwie np. do jakiegoś Ruchu Zdzieszowice itp. po prostu się załamałem. Nie dość, że osób mało (może po części jest to wina wakacji, ale dziwne, że goście przyjechali tak licznie i to na wyjazd w wakacje) to jeszcze ludzie przychodzą nie wspierać czy oglądać swoją ukochaną drużynę tylko bawią się komórkami i strzelają fotki na n-k chyba. Generalnie wisi mi to - ale jak nie przyszedłeś/łaś na mecz dopingować zespołu nie zajmuj miejsca na młynie albo idź na krytą...później doping wygląda jak wygląda połowa osób mruczy nie śpiewa, bo w sumie weszła na młyn dla picu, a potem śpiewać się nie chce. Wiadomo po zeszłosezonowej kaszanie jeśli chodzi o wyniki i znowu zaprzepaszczoną szansę na awans może być tak, że będzie ciężko o frekwencję. Powiedzmy sobie jednak szczerze - bywały mecze gdzie wcale nie było Nas dużo, a doping wyglądał zdecydowanie lepiej! Wszystko zależy od zebrania się do poważnego dopingu - sezon będzie ciężki wszyscy pamiętamy jak w zeszłym sezonie po naszym dopingu nawet najbardziej beznadziejny mecz udało się przechylić szale zwycięstwa na Naszą stronę (tego m.in. zabrakło w końcówce dzięki wojewodzie [pomijając inne problemy wewn. :P ] )

Moim zdaniem potrzebne jest klika rzeczy:
1. Nowe przyśpiewki - tego myślę bardzo brakuje, mało mamy żwawych przyśpiewek i to na pewno jakoś wpływa na jakość dopingu. Kilka piosenek trochę "zamula" kibiców i potem trzeba ich znowu podrywać mocnym pier....ciem ;) tak jak wspomniano jak nie będziemy uczyć się nowych przyśpiewek będziemy mocno w tyle w stosunku do innych ekip. Ostatnio ciężko szła nauka 4 wersów, ale wszystko się poprawiło jak tylko zniknęły flagi :D Moim zdaniem przyśpiewek możemy się uczyć na takich meczach jak np. ta środa w pucharze - wierni kibice i tak przyjdą niska frekwencja nie będzie przeszkadzać stali bywalce i tak przyjdą, a na pewno Ci co nie będą mogli np. przez prace znajomi i tak wszystko przekażą ;)
2. Zorganizujmy się - popatrzcie na inne ekipy np. Jaga, Lech zobaczcie jak wyglądają ich stadiony podczas meczów. Weźmy np. pod uwagę koszulki, czy niefajnie byłoby "ubrać" młyn w barwy klubowe? Wiadomo wszyscy pamiętamy, że była już próba zakładania białych koszulek i niezbyt to wyszło, ale moim zdaniem wszystko przez to, że był "przymus", a natura ludzka jest taka, że jak mu się coś każe zrobić to tego nie chce. Może zróbmy to nie na zasadzie przymusu tylko ogłaszajmy co mecz przychodźcie w barwach klubowych bez żadnych gróźb, bo nie wejdziesz ma młyn czy coś, po prostu dobrowolnie. Zacznie to robić co raz więcej osób to się "moda" rozpropaguje. I wtedy np. zrobić motyw podzielić młyn na 3 części - kibiców w czerwonych, zielonych i białych koszulkach? Myślę, że jest to do osiągnięcia tym bardziej, ze nie potrzeba do tego liczb ludzi w tysiącach (wiadomo jakby tak całą otwarta była to zajebiscie, ale wiadomo, że to nierealne w naszych realiach) ale chociaż ekipa na młynie jak się tak zaprezentuje będzie to wyglądać ciekawie.

PS
Wszystko to moje takie luźne przemyślenia - nie chce się wtrącać, nic narzucać, tym bardziej doprowadzać do niepotrzebnej wymiany zdań więc jeśli zrobi się z tego wątek bluzgania i kłótni między sobą wyrzućcie go ;)
jacu
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2009-04-11, 1:29 pm


Re: Jakość dopingu

Postprzez dziejus 2010-08-02, 10:02 pm

A cholernie dużo zależy tu od prowadzącego,który musi czuć to co robi.Tzn.reagować na to co się dzieje poza młynem,zmobilizować drugą strone np.poprzez "fale",piosenki i okrzyki krótkie i rytmiczne a nie usypiające,komendy krótkie.Komenda"wszyscy wstają i śpiewają" powtarzana do znudzenia gdy wszyscy którzy mieli wstać,już stoją,zmusza żeby usiąść. ;-)
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: Jakość dopingu

Postprzez maly__kibic 2010-10-07, 9:03 pm

zgadzam się w 100%, rozmawiałam dzisiaj jeszcze z tatą, który mówił mi o tym, że mimo swojego wieku [w sumie nie jest taki stary] to zdecydowanie bardziej do dopingu zachęca go zabawa [skakanie, fale itp] niż, kiedy ktoś krzyczy, że mamy 'drzeć mordy' a potem śpiewamy 'kołysankę'. Od pewnego czasu zaczęłam też sprawdzać po jakim czasie zacznie się słynne i nudne już 'Zagłębie gol, la la la', rekord to od pierwszej minuty. Nie wiem czy ktoś tego nie zauważa, ale przecież lepiej wychodzi kiedy śpiewamy: "Niech wiara do zwycięstwa..." niż kiedy nucimy lub mruczymy: Zagłębie gol. Tzn, owszem możemy to zaśpiewać, ale nie przed tak długi czas! jest tyle przyśpiewek, czy nie można spróbować innych lub napisać? Może ktoś ma ciekawy pomysł, wtedy wprowadzimy życie w ten doping! Kiedy pojawia się coś nowego, zachęca do nauki, do wspólnej zabawy. Jak mam być szczera to bardzo podobał mi się rytm przyśpiewki Górnika Wałbrzych, był rytmiczny, natomiast w przypadku "moja jedyna miłość", gdzie na końcu jest "ona gra, mistrza ma" wszystko ucicha. I nie sądzę, że powodem nagłej ciszy jest niewiara w to, ale właśnie kwestia minimalnego braku rytmiki.

dziejus, zgadzam się również z koszulkami w barwach klubu. Na pewno każdy posiada koszulkę w jednym z trzech kolorów, ale można byłoby też wprowadzić urozmaicenie, czerwone koszulki - dzieci, zielone - kobiety, białe - mężczyźni, gdzie kolejność jest tu akurat przypadkowa.

i myślę, że nie tylko wyniki mają wpływ na frekwencję, ale doping również w jakiejś części. Kiedy podczas jednego meczu, kibice chcieli śpiewać, bodajże ze Startem Otwock, owszem, było ich niewielu, niemniej jednak nikt nie kwapił się do rozpoczęcia dopingu, choć osoby, które zawsze o to dbały na stadionie były, ale cóż może zrobić dwóch chłopaków, którzy śpiewają, a cała reszta milczy?

Tyle w tym temacie, mam nadzieję, że coś się zmieni i powróci to, co było.
maly__kibic
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2009-02-24, 5:46 pm

Re: Jakość dopingu

Postprzez yahaya 1906 2010-10-08, 2:57 pm

maly__kibic napisał(a):zgadzam się w 100%, rozmawiałam dzisiaj jeszcze z tatą, który mówił mi o tym, że mimo swojego wieku [w sumie nie jest taki stary] to zdecydowanie bardziej do dopingu zachęca go zabawa [skakanie, fale itp] niż, kiedy ktoś krzyczy, że mamy 'drzeć mordy' a potem śpiewamy 'kołysankę'. Od pewnego czasu zaczęłam też sprawdzać po jakim czasie zacznie się słynne i nudne już 'Zagłębie gol, la la la', rekord to od pierwszej minuty. Nie wiem czy ktoś tego nie zauważa, ale przecież lepiej wychodzi kiedy śpiewamy: "Niech wiara do zwycięstwa..." niż kiedy nucimy lub mruczymy: Zagłębie gol. Tzn, owszem możemy to zaśpiewać, ale nie przed tak długi czas! jest tyle przyśpiewek, czy nie można spróbować innych lub napisać? Może ktoś ma ciekawy pomysł, wtedy wprowadzimy życie w ten doping! Kiedy pojawia się coś nowego, zachęca do nauki, do wspólnej zabawy. Jak mam być szczera to bardzo podobał mi się rytm przyśpiewki Górnika Wałbrzych, był rytmiczny, natomiast w przypadku "moja jedyna miłość", gdzie na końcu jest "ona gra, mistrza ma" wszystko ucicha. I nie sądzę, że powodem nagłej ciszy jest niewiara w to, ale właśnie kwestia minimalnego braku rytmiki.

dziejus, zgadzam się również z koszulkami w barwach klubu. Na pewno każdy posiada koszulkę w jednym z trzech kolorów, ale można byłoby też wprowadzić urozmaicenie, czerwone koszulki - dzieci, zielone - kobiety, białe - mężczyźni, gdzie kolejność jest tu akurat przypadkowa.

i myślę, że nie tylko wyniki mają wpływ na frekwencję, ale doping również w jakiejś części. Kiedy podczas jednego meczu, kibice chcieli śpiewać, bodajże ze Startem Otwock, owszem, było ich niewielu, niemniej jednak nikt nie kwapił się do rozpoczęcia dopingu, choć osoby, które zawsze o to dbały na stadionie były, ale cóż może zrobić dwóch chłopaków, którzy śpiewają, a cała reszta milczy?

Tyle w tym temacie, mam nadzieję, że coś się zmieni i powróci to, co było.


Zgadzam się że "Zagłębie goool" nam zupełnie nie wychodzi,częste wprowadzanie tego na siłe psuję nasz doping,więc nie ma sensu tego przedłużać.
yahaya 1906
 
Posty: 598
Dołączył(a): 2009-03-12, 6:54 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jakość dopingu

Postprzez Bedzin 2010-10-12, 11:05 am

wogule ten doping to jedno wielkie nie porozumienie kuzwa nie to co bylo w 1lidze caly stadion wielki mlyn kazdy spiewa a teraz 50 osob na krzyz spiewa a inny stroja i maja w dupie to :czerwona:
Bedzin
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2009-04-20, 10:10 pm
Lokalizacja: Syberka


Powrót do Kibice

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników