Wybory 2010

Wszelkie tematy dotyczące kibicowania oraz kibiców Zagłębia

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52

Wybory 2010

Postprzez Minion 2010-06-11, 11:42 am

Przypominam ;) wszystkim kibicom o zbliżających się wyborach prezydenckich. Podziękujmy godnie PO za "miły" gest w Naszą stronę i przyczynek do zniszczenia naszych marzeń o awansie. Jednocześnie warto wspomnieć że nie oznacza to głosowania na Jarusia (PiS tez ofiarowało nam kilka "nowatorskich" ustaw z dziedziny imprez masowych). Myślę że każdy znajdzie własnego, właściwego kandydata.
Pozdrawiam życząc dobrej pamięci.
Minion

PS. Miło byłoby stworzyć wątek w którym zapisywalibyśmy wszystkie "dobrodziejstwa" spotykające nas z strony przedstawicieli takich i innych organów władzy publicznej spod tego i owego znaku. Ułatwiłoby to na przyszłość dokonywanie właściwych wyborów.
Minion
 
Posty: 283
Dołączył(a): 2005-08-18, 2:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Piastów


Re: Wybory 2010

Postprzez YOOSHKY 2010-06-11, 2:38 pm

Minion napisał(a):Przypominam ;) wszystkim kibicom o zbliżających się wyborach prezydenckich. Podziękujmy godnie PO za "miły" gest w Naszą stronę i przyczynek do zniszczenia naszych marzeń o awansie. Jednocześnie warto wspomnieć że nie oznacza to głosowania na Jarusia (PiS tez ofiarowało nam kilka "nowatorskich" ustaw z dziedziny imprez masowych). Myślę że każdy znajdzie własnego, właściwego kandydata.
Pozdrawiam życząc dobrej pamięci.

O wyczynach i wielkich obietnicach Górskiego jakoś nie piszesz....
Ja na nich nie zagłosuję dopóki na ludowym nie będzie tęczowych markiz nad każdym sektorem :) :)
Po tym fragmencie:
Minion napisał(a):Myślę że każdy znajdzie własnego, właściwego kandydata.
Pozdrawiam życząc dobrej pamięci.
... wydaje mi się że to tylko pamięć spłatała Ci figla. :) :)
Sosnowiec - tęczowe miasto :)
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Re: Wybory 2010

Postprzez August 2010-06-11, 3:07 pm

YOOSHKY napisał(a):wyczynach i wielkich obietnicach Górskiego jakoś nie piszesz....


Zwłaszcza o ślicznych trybunach Ludowego z reklamówki wyborczej
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wybory 2010

Postprzez marek1956dg 2010-06-13, 3:31 pm

Osobiście głosuje na Jarosława Kaczyńskiego pytając moich znajomych też będą głoswoac na tego kandydata
marek1956dg
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-12-15, 11:08 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wybory 2010

Postprzez Minion 2010-06-14, 9:42 am

No cóż, ja liczę że NIKT nie zagłosuje na PO :D Trzeba przyznac ze dali nam popalic. Ale PiSowcom zawdzieczamy restrykcje ustawowe. I tez ich skubanych nie cenie.
Minion
 
Posty: 283
Dołączył(a): 2005-08-18, 2:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Piastów

Re: Wybory 2010

Postprzez SO_1906 2010-06-14, 8:47 pm

marek1956dg napisał(a):Osobiście głosuje na Jarosława Kaczyńskiego pytając moich znajomych też będą głoswoac na tego kandydata


Szkoda mi takich zagubionych ludzi.... No ale cóż
SO_1906
 
Posty: 626
Dołączył(a): 2008-12-22, 11:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Re: Wybory 2010

Postprzez django 2010-06-14, 10:04 pm

marek1956dg napisał(a):Osobiście głosuje na Jarosława Kaczyńskiego pytając moich znajomych też będą głoswoac na tego kandydata


I specjalnie się gościu zarejestrowałeś, żeby nam to oznajmić?
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wybory 2010

Postprzez kibic hools 2010-06-20, 8:03 pm

wszyscy kibice
myślę ze podczas dzisiejszych wyborów pamiętaliście o -> PO :czerwona:
i to co nam sprezentowali :czerwona:
na zawsze zagłębie sosnowiec 1906

kolego odpocznij sobie od forum bo syf robisz straszny... i sam sie zastanow OCB / swiezy52
kibic hools
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2009-04-22, 12:10 pm
Lokalizacja: sekcja piaski

Re: Wybory 2010

Postprzez YOOSHKY 2010-06-21, 7:05 pm

Rekordowe poparcie dla Napieralskiego
Kandydat lewicy Grzegorz Napieralski najwyższe poparcie w niedzielnych wyborach uzyskał w Sosnowcu (Śląskie), gdzie poparło go 22,2 proc. głosujących - wynika ze wstępnych, nieoficjalnych wyników głosowania w większości obwodów.
Sosnowiec, podobnie jak inne miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego, od wielu lat znany był z lewicowych sympatii. Jednak w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2007 r. zdecydowanie zwyciężyła tam Platforma Obywatelska (5 mandatów), dystansując PiS oraz Lewicę i Demokratów (po 2 mandaty poselskie).

Politolog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dr Tomasz Słupik tłumaczy dobry wynik Napieralskiego w Sosnowcu przede wszystkim tradycyjnymi lewicowymi sympatiami wyborców w tym mieście.

- W Zagłębiu tradycyjny elektorat lewicy jest wciąż znaczący, choć w ostatnich latach widać było pewną defensywę lewicy, skutkującą przeniesieniem części głosów w kierunku PO. Teraz SLD choć na chwilę łapie w Zagłębiu drugi oddech. Pytanie, na ile będzie w stanie wykorzystać to w wyborach samorządowych - ocenił Słupik.

Jego zdaniem, wielu zwolenników lewicy z Sosnowca, nie godząc się na polaryzację sceny politycznej między kandydatów PO i PiS, poparło w walce o prezydenturę Napieralskiego, ze świadomością, że nie ma on realnych szans na zwycięstwo wyborcze. Według politologa jakość i intensywność kampanii wyborczej kandydata nie miała w Zagłębiu zasadniczego wpływu na ten wybór.

Innego zdania jest lider śląskiego SLD, wicemarszałek woj. śląskiego, Zbyszek Zaborowski. Jego zdaniem, na dobry wynik Napieralskiego w Sosnowcu i innych powiatach Zagłębia złożyły się zarówno tradycyjne sympatie, jak i udana kampania.

- Na pewno przyczyniły się do tego lewicowe tradycje, bo geografia polityczna nie zmienia się tak szybko, Zagłębie w wielu kolejnych wyborach było liderem poparcia dla lewicy. Teraz widać na nowo trend wznoszący i to nas bardzo cieszy - ocenił Zaborowski.

Znacznie wyższy od średniej wynik Napieralskiego przypisał jednak przede wszystkim udanej kampanii wyborczej. - Dzięki nowoczesnej formie możliwe było dotarcie do młodych ludzi, a jednocześnie była to kampania tradycyjna, pełna spotkań z ludźmi, kontaktów z wyborcami - powiedział lider śląskiego SLD.

Podkreślił, że Napieralski zanotował dobry wynik, mimo iż - jak mówił Zaborowski - "media skazały go na pożarcie", uwypuklając różnice zdań wewnątrz SLD, czy tworząc obraz sceny politycznej spolaryzowanej między dwóch kandydatów. Zaborowski zauważył też w kampanii wiele prób przeciągnięcia elektoratu lewicy w kierunku PO, jak np. kandydatura Marka Belki na prezesa NBP czy poparcie udzielone kandydatowi PO przez Włodzimierza Cimoszewicza.

Poparcie znacząco większe od ogólnokrajowej średniej Napieralski uzyskał także w powiecie będzińskim w Zagłębiu Dąbrowskim (21,56 proc.), sąsiadującym z nim powiecie zawierciańskim (21,65 proc.), a także w powiatach ostrowieckim (21,89 proc.) i radziejowskim (21,03 proc.). Powyżej 20 proc. głosów kandydat uzyskał również w powiatach: częstochowskim, inowrocławskim, mogileńskim, hajnowskim, pińczowskim, jarocińskim, goleniowskim, łobeskim oraz w Koninie.

Według danych z ponad 94 proc. obwodów, Grzegorz Napieralski uzyskał 13,68 proc. głosów, najwięcej w woj. zachodniopomorskim (17,62 proc.) i kujawsko-pomorskim (17,30 proc.).
-> http://wiadomosci.onet.pl/2699,2187531, ... kalne.html
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Re: Wybory 2010

Postprzez Darian 2010-06-23, 2:24 pm

SO_1906 napisał(a):
marek1956dg napisał(a):Osobiście głosuje na Jarosława Kaczyńskiego pytając moich znajomych też będą głoswoac na tego kandydata


Szkoda mi takich zagubionych ludzi.... No ale cóż


To jest twój problem że nie tolerujesz innych którzy mają odmienne zdanie o cudotwórcy Tusku i Bronku-gajowniczku.

A że nie dostrzegasz związku między wojewodą Łukaszczykiem a Tuskiem to udowadniasz swoje braki elementarnej wiedzy o polityce i strukturach funkcjonowania państwa.I tyle ma Ci do napisania w tym temacie.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wybory 2010

Postprzez wojtas sc 2010-06-24, 8:54 pm

witam
jestem tu nowy ale nie podoba mi się traktowanie członków forum :!:
swiezy52 podaj mi 2 konkretne powody dlaczego ni jaki kibic hools
ma sobie odpocząć bo syf robi straszny na forum :!:
z tego co widzę to każdy pisze to co uważa za stosowne a z tego co przeczytałem to nic takiego dziwnego nie napisał ? chyba że masz powyżej 20 lat i rozumujesz inaczej :!:
uwierz mi jestem starszy ale rozbrajasz mi serce :!: i zagłębiu kochanemu kibicuje dłużej niż ty
ZAGŁĘBIE 1906 SOSNOWIEC :brawo: :brawo: :brawo:
wojtas sc
 
Posty: 280
Dołączył(a): 2010-06-24, 8:35 pm
Lokalizacja: Zagłebie `pogoń `Sosnowiec

Re: Wybory 2010

Postprzez swiezy52 2010-06-24, 9:00 pm

wojtas sc napisał(a):witam
jestem tu nowy ale nie podoba mi się traktowanie członków forum :!:
swiezy52 podaj mi 2 konkretne powody dlaczego ni jaki kibic hools
ma sobie odpocząć bo syf robi straszny na forum :!:
z tego co widzę to każdy pisze to co uważa za stosowne a z tego co przeczytałem to nic takiego dziwnego nie napisał ? chyba że masz powyżej 20 lat i rozumujesz inaczej :!:
uwierz mi jestem starszy ale rozbrajasz mi serce :!: i zagłębiu kochanemu kibicuje dłużej niż ty
ZAGŁĘBIE 1906 SOSNOWIEC :brawo: :brawo: :brawo:


wiec jak jestes tu nowy to polecam Ci przeczytac to co tu pisze... viewtopic.php?f=1&t=7166
jesli nie bedziesz mogl zrozumiec napisz na pw to wytlumacze Ci za co... "...i zagłębiu kochanemu kibicuje dłużej niż ty..."
swiezy52
100% Zagłębie
 
Posty: 386
Dołączył(a): 2009-02-16, 12:34 pm
Lokalizacja: Piaski

Re: Wybory 2010

Postprzez legia19162010 2010-07-01, 1:02 pm

Witam bracia,w niedzielę liczymy,że również z nami rozliczycie PO z tego co nam kibicom sprezentowała a to jest ten powód i tyczy się on kibiców w całym kraju,w tym momencie liczymy na was,wiecie,że wczoraj przed debatą byliśmy by wyrazić na kogo nie zagłosujemy ,a na kogo zagłosujemy,liczymy na was,rozsyłajcie to jak możecie bo tyczy się to nas wszystkich ,kibiców w całym kraju.
KOMOROWSKI I KIBICE NA WIDELCU
Piotr Lisiewicz dla Niezależna.pl, 30-06-2010 17:34

Kibice z całej Polski są oburzeni. Na konwencji wspierającej Bronisława Komorowskiego premier Tusk nazwał spokojnych kibiców chuliganami i pochwalił skandaliczną policyjną akcję „Widelec”.

„Kiedy trzeba było poskromić po raz pierwszy, z użyciem policji, chuliganów na ulicach Warszawy – tę decyzję podjął, jak pamiętacie, Grzegorz Schetyna – co zrobił PiS i jego szef? Stanął w obronie chuliganów przeciwko policji” – mówił Tusk na sobotniej konwencji PO.

Po słowach premiera kandydat Komorowski bił brawo. - Gratuluję premierowi, jeśli prowokację policyjną wobec spokojnych kibiców nazywa poskromieniem chuliganów – mówi Krzysztof Markowicz, prezes Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców i poznańskiego stowarzyszenia Wiara Lecha.

Oburzenia nie kryje też dobrze znający sprawę ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin, organizator pielgrzymek kibiców na Jasną Górę, autor książki Biało-zielona Solidarność o kibicach Lechii Gdańsk, dla której sympatię deklaruje Tusk: - Mam nadzieję, że kibice dobrze zapamiętają sobie te słowa, bo to kolejny raz, kiedy dla celów wypowiedzi pod publikę robi się z porządnych ludzi bandytów.

Podobne odczucia ma „Pawełek” z kibicowskiej grupy Old Fashion Man Club, zajmującej się pielęgnowaniem pamięci o Powstaniu Warszawskim, której uczestnicy pomagają weteranom Powstania i dbają o ich groby. – Jeśli premier wie, co mówi, to po prostu w profesjonalny sposób po raz kolejny fałszuje rzeczywistość. Ale kłamstwo ma krótkie nogi.

Krytyka wypowiedzi na konwencji wspierającej Komorowskiego połączyła kibiców z całego kraju. Mariusz Jędrzejewski „Megafon”, jeden z liderów kibiców Arki Gdynia, stwierdza: - Bądźmy poważni. Wśród kibiców zdarzają się negatywne zjawiska, natomiast nikt nie uwierzy w 750 chuliganów atakujących policję jednym zardzewiałym widelcem. Jestem zwolennikiem tego, by prowadzić działalność wychowawczą wśród kibiców, ale wychowywanie spokojnych ludzi pałką praktykowane w totalitarnym systemie nic nie dało.

- Ten język coś trochę przypomina. Podobne działania przeciwko zwykłym obywatelom w PRL też nazywane były akcjami przeciwko chuliganom, bandytom i wichrzycielom – mówi Radomir Szaraniec ze Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Cracovia”.

Przypomnijmy, że Tusk nawiązał do wydarzeń z 2008 r., kiedy to policja zaatakowała spokojnie idących na mecz kibiców Legii Warszawa. Zatrzymano aż 750 z nich, wielu było bitych, gazowanych, a na komisariatach kazano im się rozbierać. Powodem miał być fakt, że ktoś rzucił dymiącą racę.

Jak ustalili dziennikarze, policjanci nazywali pomiędzy sobą akcję „ostatecznym rozwiązaniem kwestii kibiców Legii”.

Przypomnijmy, że kibice ci są skłóceniu z właścicielem klubu – koncernem ITI Mariusza Waltera, dobrego znajomego Grzegorza Schetyny, ówczesnego wicepremiera i szefa MSWiA, czyli zwierzchnika policji.

ITI jest też właścicielem telewizji TVN, która przedstawiła natychmiast akcję policji jako sukces w walce z chuliganami. Na dowód, że zatrzymani to chuligani pokazała m. in. skonfiskowany im... widelec. Prawdopodobnie leżał on w trawie jako pozostałość po jakimś pikniku w miejscu, gdzie stłoczono kibiców.

Jak było naprawdę, napisały „Gazeta Polska” i Niezależna.pl, a za nimi kilka innych mediów. Dziennik „Polska The Times” dotarł do prokuratorów i policjantów, którzy przyznali, że opowiedzieli, jak naciskano na nich w sprawie ostrego traktowania kibiców.


Tymczasem sądy odmówiły zarówno zastosowania aresztu jak i dozoru wobec któregokolwiek z zatrzymanych. Jedynym zarzutem wobec niemal wszystkich było uczestnictwo w... nielegalnym zbiegowisku. - Przeciwko zwykłym kibicom użyto przepisu ze stanu wojennego, skompromitowanego i po 1989 roku martwego – mówi Wojciech Wiśniewski ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Ci, których namówiono do przyznania się do winy, otrzymali skazujące ich wyroki nakazowe.


„Nie wierzę w bajki TVN” – tak swój wpis na blogu zatytułował Wojciech Kowalczyk, były piłkarz Legii i reprezentacji Polski.


Były działacz PO nie odpuszcza krzywdy dzieci


Wśród zatrzymanych znalazło się wiele osób kompletnie nie pasujących do wizerunku chuligana. Jacek Smalcerz, były przewodniczący rady gminy Wilanów i były działacz Platformy Obywatelskiej, wynajął renomowaną warszawską kancelarię prawniczą, by dochodziła praw jego córki studentki i syna maturzysty. – Córkę policjanci trzymali najdłużej, bo nie podobało im się, że opowiada coś o prawach obywatelskich – mówił nam Smalcerz. Prokuraturze dostarczył jak najlepsze opinie o swoich dzieciach ze szkoły, uczelni i parafii. – Policjanci mieli zdziwione miny, gdy zobaczyli, jacy „bandyci” zgłaszają się do nich na dozór – wspominał Smalcerz.


Sprawą zajęło się Stowarzyszenie Wolnego Słowa. – Cała ta akcja przypominała mi najgorsze czasy stanu wojennego – komentował mecenas Wiesław Johann, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego. – Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszystko było znacznie wcześniej zaplanowane i przygotowane. Odpowiedzialnością powinno się przede wszystkim obciążyć osobę, która podejmowała decyzje i wydawała rozkazy. To, co 2 września zrobiła policja, jest przestępstwem ściganym przez polskie prawo karne.


Poseł PO o bandytach w szalikach

„2 września policja przekroczyła prawo, ponieważ ograniczyła wolność kibiców” – mówił z kolei śp. marszałek Maciej Płażyński. Sprawą zajęły się też połączone sejmowe komisje. – Policja pokazała komisji zdjęcia, z których kompletnie nic nie wynikało, poza tym, że szła grupa młodych ludzi w policyjnej obstawie. Nie można z każdej zorganizowanej grupy fanów robić chuliganów i bandytów. Nie wyobrażam sobie, by na podstawie takiego materiału dowodowego jakikolwiek sąd w Polsce kogokolwiek skazał – mówił poseł PiS Andrzej Dera.

Tymczasem poseł Sławomir Neumann z PO, który także zasiada w komisji administracji i spraw wewnętrznych, inaczej ocenia sytuację. – Z tego, co przedstawił nam komendant policji, wynikało, że kibice atakowali policjantów – mówi Niezależnej.pl.

Mimo, że słyszał relacje na temat nadużyć policji, nie dziwi go wypowiedź Tuska w czasie sobotniej konwencji wspierającej Komorowskiego. – Taka krytyka zawsze pojawi się, gdy policja użyje pałek lub gazu. Uważam, że policjanci powinni mieć wsparcie państwa niezależnie, czy mają do czynienia z bandytami w szalikach czy jakimikolwiek innymi.


Smalcerz: PiS bronił praw obywatelskich

Prze jakiś czas wydawało się, że akcja „Widelec” skompromitowała się już wystarczająco. Wicepremier Schetyna też z czasem przestał afiszować się jako jej organizator i podjął dialog z kibicami. Tymczasem w czasie sobotniej konwencji nagle okazało się, że Platforma jest z niej dumna. Według niektórych naszych rozmówców jej sztabowcy mieli uznać, że przyda im się zaprezentowanie ich partii jako stanowczej.

- W wypowiedzi premiera Tuska interesująca jest informacja, że decyzję o akcji podjął wicepremier Schetyna. Dotychczas tłumaczono nam, że to komendant ze Śródmieścia - mówi Niezależnej.pl Jacek Smalcerz. Krytykuje on swoich dawnych partyjnych kolegów za polityczne wykorzystywania sprawy: - Jarosław Kaczyński i ludzie z PiS wystąpili w tym przypadku w obronie osób niesłusznie prześladowanych, w obronie praw obywatelskich, co jest godne poparcia ponad partyjnymi podziałami.
legia19162010
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-07-01, 12:56 pm

Re: Wybory 2010

Postprzez PawełK 2010-07-01, 1:20 pm

Mnie osobiście nie przekonałeś tym argumentem, prezydentura polega na podejmowaniu decyzji na wielu płaszczyznach gospodarki i polityki, ogólnie życia codziennego. Wpadek i argumentów obciążających kandydata PiS nie mam zamiaru tu wklejać, gdyż uważam że każdy mądry obywatel powinien iść na wybory i zagłosować według własnego punktu widzenia oraz poglądów.
PawełK
pyszałek
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 2003-10-20, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Środula

Re: Wybory 2010

Postprzez django 2010-07-01, 8:26 pm

Jestem ciekawy co "Pawełek" z OFMC na to, że Kaczor nazwał dzisiaj w Sosnowcu Gierka polskim patriotą :) Dobrze, że wybory nie są w grudniu, bo pewnie poszedłby z kwiatkami do Jaruzelskiego ;-)
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Kibice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników