"Nie ma ligi bez Pogonii"

Wszelkie tematy dotyczące kibicowania oraz kibiców Zagłębia

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52

"Nie ma ligi bez Pogonii"

Postprzez _sZaDi_ 2003-01-21, 9:11 pm

Pod takim hasłem odbywały się dziś demonstracje w Warszawie i Szczecinie. Protest dotyczył fatalnej sytuacji klubu Pogoń Szczecin do jakiej klub został doprowadzony w wyniku nie kończącego sie sporu działaczy klubu z urzędnikami miejskimi Szczecina. Kibice oskarżali również PZPN o bierną zgodę na śmierć klubów potrafiących zrzeszać tysiące kibiców. Pogoń nie jest jedyna, wczesniej PZPN nic nie zrobił gdy padały: Odra Opole, Polonia Bytom, Lechia Gdańsk, ŁKS, Śląsk Wrocław czy Jagiellonia.
W Szczecinie pojawiła się także delegacja Legii Warszawa,którwa odczytałą oświadczenie:
Jako kibice Legii Warszawa, zaprzyjaźnionego z Pogonią Szczecin klubu sportowego pragniemy wyrazić nasze szczere zaniepokojenie obecnie zaistniałą sytuacją w szczecińskim klubie. Najbardziej zasłużony klub północno-zachodniej Polski, klub z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją i całą rzeszą kibiców stanął przed widmem bankructwa z powodów praktycznie nie zrozumiałych dla nas kibiców. PZPN podjął niedawno uchwałę o wspieraniu tradycji w klubach sportowych. Stad już tylko krok do decyzji o wspieraniu i ochronie klubów z tradycjami. Przyjmujemy zatem, że działaczom Polskiego Związku Piłki Nożnej również zależy na tym, aby takie firmy jak Pogoń nadal należały do piłkarskiej elity.

Postępująca komercjalizacja polskiej piłki nożnej obecnie całkowicie już wypaczyła sens tego sportu jak również skutecznie zatarła jego podstawową idee – idee rywalizacji sportowej. Obecnie kluby coraz częściej zmuszone są kalkulować pomiędzy wynikiem ekonomicznym a wynikiem sportowym, coraz częściej powstają paranoiczne dylematy: sprzedać piłkarzy żeby przeżyć czy zacisnąć zęby i wystawić ich na kolejna rundę do składu celem osiągnięcia lepszego wyniku.

Z prawdziwym zaniepokojeniem dostrzegamy potrzebce natychmiastowej interwencji Związku w zaistniałą sytuacje gdyż bez konkretnych działań już za kilka sezonów możemy być świadkami kuriozalnej sytuacji, gdy I liga stanie się ligą dla wąskiej grupy biznesmenów gdzie będą grały zespoły bez kibiców, bez tradycji ale za to z pieniędzmi i możnymi sponsorami a cała kibicowska Polska będzie się emocjonowała ligą II, III i niższymi gdzie będą grały kluby z tradycjami oraz z kibicami.

Pieniądze dla piłki a nie piłka dla pieniędzy! – w ten sposób wg nas kibiców powinna wyglądać wzajemna zależność.

Obecnie każdy, kto ma pieniądze może po niedługim czasie mieć zespół w ekstraklasie, ale jedynego czynnika, jakiego za pieniądze się nie da kupić to – kibice! Nas nie interesuje wynik ekonomiczny - nas interesuje wyłącznie wynik sportowy! Nie zgadzamy się być zabawkami rękach nieudolnych biznesmenów lub urzędników miejskich, dla których nasze ukochane kluby są przede wszystkim „terenami pod inwestycje” lub „krótkoterminowymi inwestycjami” a dopiero później klubami sportowymi.

W pełni solidaryzując się kibicami Pogoni Szczecin w tym trudnym dla ich klubu okresie oczekujemy od PZPN podjęcia zdecydowanych działań w celu rozwiązania katastrofalnej sytuacji polskich klubów oraz zapewnienia podstaw umożliwiających byt klubom, które stanowią historię polskiej ligi piłkarskiej.

Kibice Legii Warszawa"

W Warszawie także odbył się przemarsz pod siedzibę PZPN a później na ulicę Konwiktorską gdzie odbyły się małe zamieszki...
CO MYŚLICIE O TYM WSZYSTKIM?
_sZaDi_
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:57 pm
Lokalizacja: Sosnowiec City


Postprzez WOJTEK 2003-01-22, 7:44 am

A BARDZO DOBRZE TAK ŚLEDZIOM.JAK MY TUŁALIŚMY SIĘ PO OKRĘGÓWKACH TO NAS NIKT NIE ŻAŁOWAŁ.
Ostatnio edytowano 2005-10-18, 7:47 pm przez WOJTEK, łącznie edytowano 1 raz
WOJTEK
Adventure Group
 
Posty: 4837
Dołączył(a): 2003-01-02, 8:30 am

Re: "Nie ma ligi bez Pogonii"

Postprzez Gość 2003-01-22, 12:26 pm

_sZaDi_ napisał(a):Kibice oskarżali również PZPN o bierną zgodę na śmierć klubów potrafiących zrzeszać tysiące kibiców. Pogoń nie jest jedyna, wczesniej PZPN nic nie zrobił gdy padały: Odra Opole, Polonia Bytom, Lechia Gdańsk, ŁKS, Śląsk Wrocław czy Jagiellonia.


a gdy Zagłębie padało to PZPN cos zrobil?? takie życie...
Gość
 

Postprzez Tom 2003-01-22, 12:44 pm

Ja tam szczerze załuje Pogoni. Zaczyna mnie juz denerwowac nasza ekstraklasa z takimi markami jak : Groclin Amica Szczakowianka Odra W. I jeszcze pewnie w przyszłym sezonie dołączy do nich nastepna "potega" Świt!
Nie wiem jak inni ale ja bym wolał zeby zamiast nich było tam nasze Zagłebie i takie zespoły jak Arka Cracovia Ślask itp. Wtedy to by było ciekawie a i stadiony byłyby pełniejsze. Szkoda ze jak my lecielismy na pysk to nikt nie robił z tego afery bo sadze i wiem to ze nasze Zagłębie jest bardziej zasłużone niz Szczecinska Pogoń!
Tom
 
Posty: 211
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

A ja ...

Postprzez Gość 2003-01-22, 2:44 pm

Pogon mam gleboko w dupie niech leca do klasy Z . Pozdrawiam Zaglebie 8)
Gość
 

Postprzez voytech 2003-01-27, 12:28 pm

Tzn., ze co?
Ze jak jakis klub sie nazywa Pogon to za sama nazwe ma miec pewne miejsce w 1 lidze? I automatyczne walkowery z mlodszymi klubami?
A moze ten list ma oznaczac dofinansowanie starszych klubow przez mlodsze? Albo z budzetu panstwa?
Nie podoba mi sie to.
Jak mnie nie stac na utrzymanie duzego samochodu, to go nie kupuje. Trzeba sie liczyc z pieniedzmi.
Skoro tak kibicom Pogoni zalezy na klubie, niech go wspomoga wlasnymi pieniedzmi.
voytech
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2003-01-06, 12:19 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez WOJTEK 2003-01-27, 1:42 pm

A GDZIE GARBARNIA KRAKÓW,ARKONIA,STAL MIELEC,I WIELE INNYCH KLUBÓW????DLACZEGO MAMY POMAGAĆ AKURAT POGONI????
WOJTEK
Adventure Group
 
Posty: 4837
Dołączył(a): 2003-01-02, 8:30 am

Postprzez Toster 2003-01-27, 4:02 pm

Histeryzujesz jak stara baba. Kto Was prosi o pomoc?
A jesli zal Ci milicyjnej Arkonii to... sorry, hehe, nie mamy o czym rozmawiac
Toster
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2003-01-22, 4:15 pm
Lokalizacja: Polska

Postprzez amstat 2003-01-27, 10:51 pm

Toster sraj sie i s*******aj w chuja do 8 ligi , poczujesz smak burakowej i chlopskiej ziemi zwanej boiskiem

Pozdrowienia
amstat
Fanatyk
 
Posty: 409
Dołączył(a): 2003-01-01, 3:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez WOJTEK 2003-01-28, 8:06 am

A JA MAM POGOŃ GŁĘBOKO W DUPIE.I TYLE...
WOJTEK
Adventure Group
 
Posty: 4837
Dołączył(a): 2003-01-02, 8:30 am

Postprzez Toster 2003-01-28, 12:28 pm

Oj, boli Was ta Pogon, boli... :)
Tylko czemu nie trzymacie fasonu? :)
Toster
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2003-01-22, 4:15 pm
Lokalizacja: Polska

Postprzez Gość 2003-01-28, 1:37 pm

Zaglebiacy nie mozecie olac tego tematu tylko piszecie jakies glupoty ? Niech se robia co chca oni nas nie interesuja. Jak by prostes robila grupa kibicow Wigry Suwalki tez byscie zalozyli ten temat ?? Zaglebie Legia BKS
Gość
 

Postprzez WOJTEK 2003-01-28, 3:03 pm

TOSTER!A CIEBIE CO BOLI???PO JAKĄ CHOLERĘ SIĘ TU WPISUJESZ?SPOTKAMY SIE W 2 LIDZE TO POGADAMY.ALE RACZEJ SIĘ NIE SPOTKAMY.OKRĘGÓWA CZEKA,KEBABIE...
WOJTEK
Adventure Group
 
Posty: 4837
Dołączył(a): 2003-01-02, 8:30 am

Postprzez Gość 2003-02-07, 1:58 pm

Drużyna Pogoni Szczecin przystąpi do rundy wiosennej sezonu 2002/2003!
W czwartek, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie prezesa Pogoń Szczecin Lesa Gondora oraz Wiceprezesa PZPN ds. organizacyjnych Eugeniusza Kolatora i Dyrektora Departamentu Rozgrywek PZPN Marcina Stefańskiego, na którym strony doszły do porozumienia w sprawie przystąpienia zespołu Pogoń Szczecin SSA do rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo I ligi w sezonie 2002/2003.
Polski Związek Piłki Nożnej postanowił, iż z kwot przysługujących szczecińskiemu klubowi stosowne sumy związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym zostaną przekazane do Urzędu Skarbowego oraz ZUS, jak też zostaną pokryte zaległości dla pracowników administracji, trenerów oraz osób pracujących prze obsłudze pierwszej drużyny Pogoń Szczecin SSA. Nastąpi także częściowa spłata zaległości w stosunku do byłych piłkarzy oraz trenerów klubu.
Jak poinformował nas Marcin Stefański z PZPNu, Związek postanowił również, iż do rundy wiosennej sezonu 2002/2003 do klubu Pogoń Szczecin SSA mogą być uprawnieni zawodnicy o statusie amatora oraz zawodnicy wolni, nie związani kontraktem z żadnym klubem
Gość
 


Powrót do Kibice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników