Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Wszelkie tematy dotyczące kibicowania oraz kibiców Zagłębia

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez LukaszB 2009-10-18, 5:01 pm

Witam 8) pisze to bez napinki...Otoz w magazynie ULTRA zostal zamieszczony artykul,odnosnie wspomnien fana/now Sosnowieckiego Zaglebia,mecze,historia,sztamy i...kosy!Wlasnie w tym numerze odnosnie kos(pisze to bez napinki)jest Gks Katowice...sa tam zamieszczone wspomnienia jakiegos gieksiarza(choc raczej powinny byc to wspomnienia Zaglebiaka),ktory pisze o odmowionej przez Zaglebie walce,oraz o "innych" akcjach "sasiadow" zza Brynicy,miedzy innymi wtargniecie kilkunastu kibicow na Sosnowiecka Patelnie...chcialbym sie dowiedziec czy ktos wiec cosik na ten temat 8) p.s.moim zamiarem nie jest napinka,lecz ukazanie szczerej prawdy o tym...co bylo,co zaszlo tak naprawde,bo wydaje mi sie ze to kolejne wymysly kibicow zza Brynicy 8) Szczerze tylko pisze o napisanie mi cosik prawdy o tym,no jesli mozna oczywiscie...Pozdrawiam :niezle:
LukaszB
 
Posty: 159
Dołączył(a): 2008-10-21, 4:33 pm


Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez August 2009-10-21, 1:54 pm

Blajpios napisał(a):Jednak, w biegu więc historii, Zagłębie było w jakimś sensie i niemieckie.


Mnie się wydaje, że teza - postawiona nieco ogólnie - postawiona została zbyt śmiało. Można mówić o tym, że Zagłębie jako region przemysłowy zostało zbudowane w dużej mierze dzięki niemieckiemu kapitałowi. Ale w sensie etnicznym, kulturowym etc. zdecydowanie nie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez Blajpios 2009-10-22, 10:24 pm

W zasadzie nie wiem, czy się jeszcze odzywać, bo chyba zostałem prawomyślnie wyrzucony, jakkolwiek została mi zostawiona furtka zgody, że można potraktować moją wypowiedź w ramach przypływu wielkopańskiej łaski - jako żart; tyle, że mnie z kolei bawi taka propozycja, nie skorzystamm... Czyli jestem wyrzucony, sądząc po milczącej zgodzie na tę propozycję - popartą jeszcze przyczepieniem się do mojego sformułowania "w jakimś więc sensie Zagłębie było niemieckie". Cóż, gdyby samo przeczytanie zdania nie w sposób oderwany, tylko w kontekście jednak miało komuś nie wystarczyć - to na wszelki wypadek dodałem słówko magiczne, jak mi się zdawało, w znaczeniu uwypuklenia wnioskowania: słówko "więc". Wyraziste - zdawałoby się - wypowiedzenie wskazujące w tym wypadku, że teza wyraźnie jest do odczytania w kontekście wcześniejszym, wynika z wcześniejszego tekstu. Niby powinno się więc zajrzeć zdanie czy dwa wcześniej: i znalazłoby się, że piszę, iż włączenie Zagłębia do Rzeszy nie było chwilowym niemieckiem kaprysem, bo w czasach pruskich trwało przez dziesięciolecia jako marzenie a w czasie II wojny światowej zostało zrealizowane. Skoro zaś zrealizowane - można więc napisać, że w jakimś sensie było więc niemieckie. Zwłaszcza jeszcze, gdyby komuś się chciało pamiętać kontekst cały wypowiedzi mojej, czyli nawiązanie do kogoś, kto wcześniej pisał upraszczając, że Zagłębie nigdy nie było niemieckie dla zbicia argumentów kogoś jeszcze. Zresztą, nawet gdyby niektórzy zapomnieli po dwóch godzinach o tym kontekście: mieli przeze mnie tę wypowiedź zacytowaną... Reasumując, gdyby ktoś się gubił: stwierdzenie "w jakimś więc sensie Zagłębie było i niemieckie" - moim zdaniem jest po prostu prawdą, w pełnej rozcigłości znaczenia, wobec po prostu faktu, że było włączone do Rzeszy. Tym bardziej zaś - w kontekcie wypowiedzi głoszących "Zagłębie nigdy nie było niemieckie". Choć oczywiście można potem dyskutować, w jakich granicach rozumieć to "w jakimś sensie".
Natomiast, przy okazji, zadam pytanie. Dlaczego zaś miałby zostać zdegradowany jako Zagłębiak, wyrzucony tu z tych szeregów ktoś, kto np. miałby przyjaciela czy przyjaciół - Ślązaków? Co takiego parszywego jest w szanowaniu ich za pewne cechy, lubieniu za urok osobisty? Czy też - może i jeszcze łaskawie niektórzy pozwolą na tak ohydne rzeczy, tyle tylko, że absolutnie nie wolno tutaj głośno mówić takich prawd, jak nie przymierzając, że "król jest nagi"?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez jezus890 2009-12-19, 11:14 am

bo tak bylo od zawsze i nie sadze zeby sie to kiedys zmienilo , hanysy to k...wy i niech tak lepiej zostanie ; :twisted:
jezus890
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2009-12-19, 10:54 am
Lokalizacja: POGOŃ/NIWKA

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez jezus890 2009-12-19, 11:20 am

nigdy nie mialem zadnych kolegow ze slaska i jakos mi oni nie pasuja , moze dla tego ze sa oni jak wiesniaki kur... zaciagaja i maja zajebiscie plytki styl zycia , nie ma co tu duzo gadac , ta wojna trwa juz dlugo i nie zanosi sie na rozejm :!:
jezus890
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2009-12-19, 10:54 am
Lokalizacja: POGOŃ/NIWKA

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez José 2009-12-21, 10:39 am

A ja chce powrotu do czasów konkretnej nienawiści ze Ślązakami, takiej jak za dawnych lat. Pamiętam kilka opowieści dojrzałych już dziś ludzi, jak zaraz po wojnie Sarmacja grała w Będzinie z Ruchem i po meczu kibice wbiegli na murawę i wyzywali piłkarzy z Chorzowa od Szwabów, SS-manów i nazistów, a ci ze strachu przed linczem uciekli do szatni, albo o tym jak w latach 60-tych i 70-tych Hanysy przyjeżdżały do Grodźca na mecze z RKS-em i rzucano w ich autokary kamieniami, albo że (dla zorientowanych w topografii Grodźca) na przystanku na "Pekinie" zawsze stała banda i jak ktoś był obcy to dostał baty, a jak było tylko coś nie tak z akcentem i zalatywało Ślązakiem to miał w efekcie szczękę do remontu. Ojciec też mi opowiadał, że jak panna była z Pekinu, a synek był z innej miejscowości, to zanim mógł się z nią spotykać zawsze dostał konkretny oklep, a jeśli był Hanysem to nieraz i kilka razy zanim wkupil się w łaski miejscowych wataszków. Albo że jak ktoś tam "zza granicy" został przyuważony to się go goniło aż do Brynicy na Przełajce, niekiedy urządzając mu "kamionkę". Czy np., że jak Grodziec szedł przez okoliczne miejscowości to nie było na ulicy żywego ducha, wszystko siedziało pochowane w domu, a jak szli przez Przełajkę i Bańgów to szli całą szerokością drogi drąc mordy o ZAGŁĘBIU, a nikt z miejscowych nawet nosa nie wyściubił.

To były czasy...
José
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2008-11-26, 10:16 am
Lokalizacja: Grodziec

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez SO_1906 2010-02-09, 8:25 pm

Jedyne hanysy, z którymi mam spoko kontakty to niebiescy ( o dziwo :-) ). A resztę je*ał pies (najbardziej Katowice)
SO_1906
 
Posty: 626
Dołączył(a): 2008-12-22, 11:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez Wiara_ZS 2010-02-11, 10:12 pm

Hanysów nie lubię za to że nie idzie z nimi się dogadać, i śmierdzi mi tu Niemcem :twisted:
Wiara_ZS
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2009-05-03, 8:00 am

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez 11Listopada S-c 2010-05-09, 11:50 am

WEDŁUG MNIE

1) Historia.. czyli rozbiory i niemieckie korzenie hanysów i żaboli zresztą też

2) Język... My rozmawiamy oni godoją (nie trzeba się więcej rozpisywac)

3) Dominacja w województwie... Oni myślą że Ruch i Górnik najlepsi z uwagi na trofea (ale to było kilkadziesiąt lat temu(jak ja byłem plemnikiem))

4) Humanistyczny umysł... Człowiek (Zagłębiak) zawsze lubiał ubliżac innemu bo to grozi ryzyku i tak jest fajnie (wg. teorii) :!: :!: :!: :!:


Pozdro :!: :!: :!: :niezle: :niezle: :niezle: :!: :!: :!:
11Listopada S-c
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-05-08, 7:08 pm

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez Sarmat 2010-05-14, 10:50 pm

za to że zamknęli Nam stadion o! Kolejny powód do nienawiści :czerwona: :czerwona:
Sarmat
 
Posty: 214
Dołączył(a): 2007-03-24, 10:21 pm
Lokalizacja: Zagłebie Dąbrowskie

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez yahaya 1906 2010-05-15, 2:04 pm

jezus890 napisał(a):nigdy nie mialem zadnych kolegow ze slaska i jakos mi oni nie pasuja , moze dla tego ze sa oni jak wiesniaki kur... zaciagaja i maja zajebiscie plytki styl zycia , nie ma co tu duzo gadac , ta wojna trwa juz dlugo i nie zanosi sie na rozejm :!:



I nigdy go nie będzie jak wbijemy do głów młodym nienawiść do hanysów :twisted:
yahaya 1906
 
Posty: 598
Dołączył(a): 2009-03-12, 6:54 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez patrios91 2010-05-16, 1:50 am

Hanys-tez czlowiek i to rowny jak kazdy inny.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez Sarmat 2010-05-16, 10:08 am

patrios91 napisał(a):Hanys-tez czlowiek i to rowny jak kazdy inny.


nie dla NAS , bynajmniej nie dla większości , ile nam graffiti zamazali ? ile razy na Nas pluli ? ile vlep przeciw Zagłębiu wydali ? Hanys to człowiek którego Zagłębie Dąbrowskie ma dupie od wieków...i święta wojna niechaj trwa
Sarmat
 
Posty: 214
Dołączył(a): 2007-03-24, 10:21 pm
Lokalizacja: Zagłebie Dąbrowskie

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez LukaszB 2010-05-17, 8:10 am

:twisted: Ja ze slaskich klubow najbardziej nienawidze Gieksy,a powod?hm,wysmiewanie sie z nas w czasach "trudnych" dla klubu(poczatek lat 90tych}typu"kaj mocie stadion gorole"itp.!Wypisywanie glupot na nasz temat(odnosnie akcjii kibicowskich}i takich przykladow moge podawac wiele :twisted: Dlaczego wiec nie pisze tu o Ruchu czy Gorniku?ktos sobie pomysli ze z nimi sympatyzuje itp.NIE!!!Ale przynajmiej kibice tych 2 klubow sie tak"nie spinaja"na nas w sensie wypisywania glupot i siania"nie potrzebnych"farmazonow !!! ;-)Gieksiarzy boli fakt ze sa slabi i dlatego lacza sily z innymi...przyklad Ksg Gornik... 8) Wogole to boli mnie ze Ukochany Sosnowiec nalezy do wojewodztwa slaskiego,ze nie ma np.Wojewodztwa Zagłębiowskiego... :niezle: hehe,szczerze!!!
LukaszB
 
Posty: 159
Dołączył(a): 2008-10-21, 4:33 pm

Re: Za Co Nie Lubie Hanysów, Klubów Ze Śląska i nie tylko :))

Postprzez jezus890 2010-06-05, 11:02 am

nom wiec tak zgadzam sie wogole , ze powinno byc tak jak kiedys czyli powinni zrobic wojewodztwie wojewodztwie , sosnowiec watykan kur... i zero wstepow chanysow do zaglebia , takie moje racje wielki murzynski kutas w slaska dupe :!: :!: :czerwona:
jezus890
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2009-12-19, 10:54 am
Lokalizacja: POGOŃ/NIWKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kibice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników