Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez bolo73 2010-12-24, 9:27 am

nie wiem czy tutaj ale wydaje mi się,że będzie dobrze:
Hokejowy krążek zamiast kieliszka
Posadził mnie przed nim i na siłę podciągnął nogawkę spodni. A tam dramat, otwarte rany. Krzyknąłem: "Marsz do lekarza! Ale już". Chmura niemal przede mną uklęknął. "Jutro Jutro na pewno pójdę. Ale nie dziś. Dzisiaj mam coś ważnego do zrobienia". To była ósma rano, a o 16. już nie żył...

79-letni Jan Rodzoń to człowiek, który zbudował potęgę sosnowieckiego hokeja - pięciokrotnego mistrza Polski. Kierował też Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie, gdy nasza reprezentacja rywalizowała jeszcze z najlepszymi. Zarządzał związkiem podczas pamiętnych igrzysk w Calgary, gdy najpierw zadziwialiśmy świat skuteczną i porywającą grą, a potem wstydziliśmy się, gdy Jarosław Morawiecki został przyłapany na dopingu. Gdy Rodzoń odszedł z Zagłębia, skończyły się sukcesy sosnowieckiego klubu. Pożegnał się z PZHL-em - nie mu już dla nas miejsca w turniejach olimpijskich.

Wojciech Todur: Został pan prezesem Zagłębia z nadania czy przekonania?

Jan Rodzoń: Oczywiście, że z nadania. W lutym 1976 roku zostałem dyrektorem kopalni Sosnowiec, no i nie było gadania, bo też jej dyrektor z automatu stawał się wiceprezesem Zagłębia odpowiedzialnym za sporty zimowe, czyli hokej i łyżwiarstwo figurowe.

Na początku miałem wątpliwości, czy to się uda. Kopalnia przynosiła straty, górnicy ani chcieli słyszeć, że mają dzielić się zyskami ze sportowcami. Tak po prawdzie to oni mieli mało do gadania, ale załogę lepiej było mieć po swojej stronie. Wie pan, górnik nie ma łatwego życia. To ciężki zawód - pod ziemią każdy dzień może być ostatnim. Ci ludzie żyli w ciągłym stresie, często zaniedbywali rodziny, topili swoją przyszłość w alkoholu. Wymyśliliśmy, że hokej będzie dla nich odskocznią od trudów życia. Że zamiast przy kieliszku odstresują się przy krążku, że znajdziemy zajęcie dla ich dzieci.

Zagłębie wychowało potem na reprezentantów Polski chłopaków, którzy wywodzili się z patologicznych rodzin.

Od czego zaczął pan swoje rządy?

- Wziąłem do ręki pierwszą z brzegu gazetę, żeby zorientować się, kto w tym polskim hokeju rozdaje karty. Na pierwszym miejscu w lidze było Podhale Nowy Targ. Pomyślałem, że nie będziemy wyważać otwartych drzwi, tylko sięgniemy po ludzi, którzy wiedzą, jak osiągnąć sukces. Poprosiłem o pomoc Longina Wilamowskiego, który był na kopalni kierownikiem działu inwestycji. To była dusza sosnowieckiego hokeja. To m.in. on uparł się, że w mieście powstanie sztuczne lodowisko. Należał też do Komitetu Upiększania Sosnowca, a najchętniej "upiększał" miasto poprzez hokej.

Wilamowski - moja prawa ręka - wiedział, że w Podhalu jest taki trener jak Mieczysław Chmura. Świetny fachowiec, ale wtedy skonfliktowany z władzami klubu. Pojechał do Nowego Targu z misją i wrócił z Chmurą.

Za którym zaraz podążyli zawodnicy...

- Tak to sobie wymyśliliśmy. Chcieliśmy sukcesu, a w Sosnowcu nie było wtedy jeszcze zawodników, którzy gwarantowali zwycięstwa. Chmura rzeczywiście był skuteczny. Na początek ściągnął do Sosnowca braci Leszka i Wiesława Tokarzów, Marka Marcińczaka. Staszka Klocka, Andrzeja Nowaka. Z Opola przyjechał Adam Bernat, z Oświęcimia Jan Madeksza, a z Katowic Mietek Nahunko i tak dalej... Zaczął tworzyć się zespół. Chmura stawiał na twardy hokej, taki trochę bandycki. Irytował się, gdy zawodnicy dostawali dwie minuty kary "za nic". "Jak już faulujesz, to tak, żeby nie było gola albo żeby tamtego znieśli" - taka była jego filozofia.

Na pierwsze mistrzostwo Polski przyszło wam jednak poczekać trzy lata, do roku 1980.

- W 1979 roku zacząłem się zastanawiać, czego nam wciąż brakuje. Z niepokojem dostrzegłem zmęczenie materiału. Natężenie spotkań w lidze i reprezentacji było tak duże, że naszym zawodnikom brakowało sił. Postanowiliśmy zainwestować w odnowę biologiczną. W Polsce mało kto przywiązywał do tego wagę. W miarę dobry ośrodek miała wtedy warszawska Legia. Reszta Polski żartowała, że zamontowali sobie bicze wodne do głaskania tyłków generałom.

Po pomoc pojechałem do Lahti. Zobaczyłem fiński ośrodek przygotowań olimpijskich i złapałem się za głowę. "My żyjemy w średniowieczu!" - pomyślałem. Finowie otworzyli mi oczy na wiele rzeczy. W Polsce myśleliśmy, że najlepiej wejść do nagrzanej do 130 stopni sauny, a potem wskoczyć do przerębla. "To dobre dla frajerów z zagranicy" - żartowali Finowie.

Wybudowaliśmy na Stadionie Zimowym dwie sauny, siłownię, basen z solanką. Mieliśmy też dwie beczki - hokeiści "prostowali" w nich kręgosłupy. Pod szyję zakładało się coś na kształt końskiego chomąta, które naciągało kościec zawodnika. Korzystali z tego przede wszystkim Jobczyk i Klocek. Jobczyk czasami nawet podczas meczów zwijał się z bólu. Masażyści stawiali go na nogi podczas przerw między tercjami.

Mistrzostwo Polski coś zmieniło?

- Miałem na kopalni względny spokój, bo już nie było takich, którzy wytykali mi, że finansujemy zespół z funduszu socjalnego. Utrzymanie drużyny nie było tanie. Zawodnikom trzeba było nie tylko wypłacać pensje, ale jeszcze załatwiać dach nad głową. Hokeiści mieszkali głównie na Sielcu, czyli w pobliżu lodowiska. Ale byli i tacy, którzy dostawali domki jednorodzinne. Pierwszy był Heniek Pytel, potem Wiesiek Tokarz też dostał. Każdy polski hokeista chciał wtedy grać w Zagłębiu. Odmawialiśmy, bo przecież nie mogliśmy zgromadzić w Sosnowcu całej reprezentacji Polski. I tak mieliśmy dwunastu kadrowiczów. W tamtych czasach transfery załatwiało się trochę inaczej, ale zdarzało się, że jakiś klub nam się postawił. Tak było z Podhalem, które nie chciało do nas puścić Andrzeja Nowaka.

Co było robić, dogadaliśmy się w tej sprawie z zakładami obuwniczymi, które opiekowały się klubem z Nowego Targu. Te zagroziły, że jeżeli Podhale nie zgodzi się na transfer Nowaka, to oni zakręcą im ogrzewanie. Próbowano nam dopiec na różne sposoby. Pamiętam, jak Emil Nikodemowicz, wtedy trener reprezentacji i Polonii Bytom, zabrał naszych zawodników na niezwykle trudny i wyczerpujący turniej do Związku Radzieckiego. Z dwunastu jedenastu wróciło z kontuzjami. Włodek Olszewski, nasz bramkarz, wyjeżdżał na lód z rozciętym butem, bo napuchnięta noga nie mieściła mu się w łyżwie. Swoich, czyli bytomian, Nikodemowicz już oszczędzał, ale potem była wielka satysfakcja, bo w lidze to i tak my byliśmy górą.

Kolejne tytuły firmował już Czech Karel Mach. Dlaczego skończyła się era Chmury?

- Chmura był bardzo pracowity, obowiązkowy i... to go zgubiło. Nigdy nie miał czasu na lekarza, a był poważnie chory. Miał na nogach otwarte, ropiejące żylaki. Zatrudniliśmy Macha, żeby mu ulżyć, żeby nie musiał ciągle stać na tym lodzie. Chmura ciągle obiecywał, że się żylakami zajmie, że wyleczy. Mijały jednak tygodnie za tygodniami, a on wciąż nie miał czasu. W końcu nie wytrzymał nasz lekarz - Aleksander Stachura. Posadził mnie przed Chmurą i na siłę podciągnął nogawkę spodni. A tam dramat, otwarte rany. Krzyknąłem - "Marsz do lekarza! Ale już". Chmura niemal przede mną uklęknął. "Jutro. Jutro na pewno pójdę. Ale nie dziś. Dzisiaj mam coś ważnego do zrobienia". To była ósma rano, a o 16 już nie żył... To był zator spowodowany właśnie przez te żylaki.

Macha polecił mi Bronek Lisiecki, który zarządzał wtedy Naprzodem. W Janowie też mieli czeskiego trenera, Ladislav Kominek się nazywał. No i właśnie ten Kominek skontaktował nas z Machem.

Ten był spokojny i konsekwentny. Nie tolerował m.in. gadania o pieniądzach. Na to był czas przed sezonem. Pamiętam, jak przed jednym z trudniejszych spotkań jeden z zawodników zagadnął - "A może dziś premia mogłaby być wyższa?". - Wiesz co? Weź ty się ubierz i idź do domu, bo dla mnie już nie zagrasz - odpowiedział Mach. Wsadził w jego miejsce juniora i mecz wygrał.

Zarządzanie klubem, drużyną, w której aż roiło się od gwiazd i indywidualności, pewnie nie było prostą sprawą.

- Z każdym rokiem znakomitych hokeistów było więcej. Niektórych, tak jak Andrzeja Zabawę czy Wiesława Jobczyka, pozyskaliśmy trochę przypadkiem. W 1979 roku padała hokejowa sekcja Baildonu Katowice. Prezes Ciemieniewski sam do mnie zadzwonił z pytaniem, czy nie chciałbym kilku jego chłopaków. W ten sposób zyskaliśmy nie tylko Zabawę z Jobczykiem, ale i Krzysztofa Ślusarczyka. Jobczyk miał duży wpływ na zespół. Poza Tokarzami to chyba tylko on chciał się uczyć. Innych ciężko było zaciągnąć do szkoły.

Czy pili? Jeżeli tak, to w domu. W klubie nikt nie tolerował pijaństwa. Za to wylatywało się z klubu i drużyny. Mieliśmy takiego "asa" z Łodzi - Andrzeja Rybskiego. Dobry hokeista, ale niestety, miał lekceważący stosunek do innych. Zabalował i wyleciał. Przez sześć miesięcy zasuwał na kopalni. Potem mi jeszcze podziękował za "dobrą szkołę".

Żaden górnik nie zgodziłby się, żeby z jego ciężko zarobionych pieniędzy utrzymywać obiboków. Nie jest prawdą, że hokeiści podchodzili do okienka po pieniądze z resztą załogi. Kapitan drużyny miał osobną listę. Reprezentanci Polski zarabiali więcej. Czasami w nagrodę to i jakiś talon na samochód dostali - na fiata czy ładę. Grali tak dobrze, że rozpuścili kibiców. Gdy zdobyli mistrzostwo na dziewięć kolejek przed końcem sezonu, to kibice przestali chodzić na ich mecze. Złote czasy trwały do roku 1986. Potem odszedł Mach. Zaczęło też brakować pieniędzy, a zawodnicy coraz bardziej naciskali na zagraniczne wyjazdy. Gdyby taki Jobczyk trafił do dobrej ligi w wieku 19 lat, tak jak Mariusz Czerkawski, to pewnie o nim mówiłoby się teraz "najlepszy napastnik w historii polskiego hokeja". Był jednak odgórny nakaz - nie masz 28 lat, to o wyjeździe za granicę nawet nie myśl.

Z czasem w drużynie zaczęło się pojawiać coraz więcej wychowanków

- Taki był nasz cel. Sukces miał zachęcić do treningów sosnowiecką młodzież i to się udało. Pierwsi byli Wiesiek Kozłowski, Krzysiek Morawiecki. Potem dołączyli młodsi - Marek Cholewa, Krzysiek Podsiadło czy Jarek Morawiecki. Nie mieli łatwego życia, bo też "starzy" nie chętnie dzielili się swoimi tajemnicami. Te skurczybyki Zabawa i Jobczyk grali tak, żeby zniechęcić każdego młodego. Trener dołożył im do piątki Zdzisława Kozłowskiego - to tak z nim pogrywali, że ten nie wytrzymał i uciekł za granicę. No to daliśmy im Sławka Grędkę. To samo! Nic nie wychodziło. Grędka też uciekł do Francji. Dopiero Jarek Morawiecki dał sobie radę. Miał chłopak talent. Dobrze jeździł na łyżwach, kij mu nie przeszkadzał. Przyjemnie było popatrzeć.

Morawiecki to także największa dopingowa afera w historii polskiego hokeja. Podczas igrzysk w Calgary był pan już prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

- Zacznę od tego, że podczas tego turnieju zadziwiliśmy hokejowy świat. Byliśmy znakomicie przygotowani i chociaż umiejętnościami odstawaliśmy do najlepszych, to potrafiliśmy walczyć z nimi jak równy z równym. Zaczęło się od pechowej porażki z Kanadą. Przegraliśmy tylko 0:1. A pamięta pan, jak Krystian Sikorski przydzwonił w poprzeczkę? Krążek spadł potem bramkarzowi na plecy. W dziewięciu na dziesięć takich przypadków jest gol. Wtedy jednak guma ześlizgnęła się tak pechowo, że zatrzymała się przed linią bramkową.

Potem był mecz ze Szwecją - wtedy mistrzem świata - znowu znakomita gra. Remis 1:1 właśnie po golu Morawieckiego. Następne spotkanie było już porywające - 6:2 z Francją. Morawiecki znowu strzela. Euforia! Po tamtym meczu zostałem zbudzony o 1 w nocy. "Morawiecki ma pozytywny wynik testu antydopingowego" - usłyszałem. Ścięło mnie, bo jeszcze kilka godzin wcześniej czekałem na Jarka, którego akurat wylosowano do kontroli. Było rozluźniony, dowcipkował. Nie rozumiałem, co się dzieje...

Gazety pisały potem o "krokieciku z pasztetem"

- Jestem pewny, że zakazany środek dosypano Morawieckiemu do jedzenia. Dzień przed meczem z Francją Morawiecki dostał imienne zaproszenie do Domu Polonijnego. To musiało się stać właśnie tam. Mieli francuskiego kucharza, który dopiero co zaczął pracę...

Dawka, jaką wykryto w organizmie Morawieckiego, była szokująca. Nawet mocno zawyżone normy przekroczył dziesięciokrotnie! To była dawka śmiertelna. Głośno mówili o tym Rosjanie, którzy apelowali, żeby sprawę umorzyć. Szef komisji antydopingowej Belg Alexandre De Merode jednak się uparł. Ukarano nas walkowerem za mecz z Francją, zdyskwalifikowano Morawieckiego.

To mógł być jego turniej! Przed rozpoczęciem igrzysk graliśmy w Kanadzie towarzyskie spotkanie. Miejscowi chcieli wyeliminować dwóch naszych najlepszych zawodników. Z bramkarzem Frankiem Kuklą im się udało - tak go uderzono kijem w rzepkę, że o grze mógł zapomnieć. Na Morawieckiego polował niejaki Jim Pepliński - niby z pochodzenia Polak, a jednak bydlę. Chciał go rozwalić. W końcu Jasiu Stopczyk nie wytrzymał i mówi "Mam się nim zająć? Chętnie się nim zajmę". No i Jasiu tak gościa docisnął do bandy, że go wynieśli ze złamaną szczęką.

Bez Morawieckiego to już nie było to. Zespół się rozleciał. Przegraliśmy ze Szwajcarią. Sędziowie strasznie wtedy nami kręcili. Leszkowi Jachnie nos złamali i... dostał pięć minut kary. Ciągle graliśmy w osłabieniu. Szkoda, że polscy dziennikarze tego nie widzieli. Do Andrzeja Zydorowicza, który komentował tamten mecz dla polskiej telewizji, do dziś się nie odzywam. O tym, że nas ordynarnie przekręcono, przeczytałem za to w niemieckich gazetach.

Czy to prawda, że w sprawie Morawieckiego interweniował sam Aleksander Kwaśniewski, wtedy minister Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej?

- Specjalnie przyleciał do Calgary. Chciał wiedzieć, kto pozwolił Morawieckiemu iść na to spotkanie do Domu Polonijnego. Był zakaz, ale zgodę wydał szef Misji Olimpijskiej. Żal mi było człowieka, gdy Kwaśniewski wziął go w obroty. Wiele w swoim życiu przekleństw słyszałem, ale wtedy miałem wrażenie, że Kwaśniewski zdobył się na wiązankę wartą mistrzostwa świata.

Mówi pan, że Morawieckiemu coś dosypano, ale potem przecież znowu przyłapano go na dopingu.

- Pomylono próbki. Jakieś chłopisko jeździło po Polsce i zbierało mocz zawodników, a potem starą furgonetkę wiozło do laboratorium bez ładu i składu. Nie ma co do tego wracać.

Hokeiści, reprezentanci Polski często wyjeżdżali za granicę, a potem już nie chcieli wracać. Miał pan z tego powodu jakieś nieprzyjemności?

- Dawałem słowo, że wszyscy wrócą, bo inaczej wielu z nich nie dostałoby paszportów. Największy problem był ze Ślązakami. Wielu z nich miało rodziny w Niemczech, więc i pokusa, by zacząć nowe życie, była u nich większa. Pamiętam, jak doszły do mnie głosy, że Piotrek Kwasigroch z Naprzodu Janów nie ma ochoty wracać. Lubiłem tego Piotrusia, więc wziąłem go na bok i mówię: "Chcesz zostać? Proszę bardzo. Ale nie jako reprezentant Polski". Kwasigroch załapał, o co mi chodzi. Wrócił do kraju, a po trzech tygodniach już go w Polsce nie było.

Takich delikwentów zwyczajowo zawieszało się na pół roku. Z Kwasigrochem było podobnie. Ten jednak nie dawał za wygraną i słał pisma, żeby mu tę dyskwalifikację skrócić. I może nawet bym się zgodził, ale patrzę na nagłówek, a tam "Peter Kwasigroch". "O nie, Piotrusiu. Jak ty już jesteś Peter, to sobie od hokeja odpoczniesz".

Wrócą jeszcze dobre czasy dla polskiego i sosnowieckiego hokeja?

- Odkąd w 1992 roku przestałem być prezesem PZHL-u, olimpijskie turnieje są już nie dla nas. Wierzę jednak, że znowu zagramy na wielkich imprezach. Musimy wrócić do tego, co dawało nam wyniki jeszcze w latach 80. Dłuższe przygotowania, lepsza kondycja - tylko tak możemy rywalizować z tymi, którzy lepiej prowadzą krążek i szybciej jeżdżą na łyżwach. Prezes Zdzisław Ingielewicz ma takie plany - i to mi się podoba.

Co do Sosnowca... Wiem, że prezes Adam Bernat ma wielu wrogów, bo to człowiek, który nie znosi kompromisów. Chce wygrywać tak, jak to robił, gdy sam zakładał koszulkę Zagłębia. Był najtwardszy z całej drużyny. Mógł spać w siłowni. Kieruje klubem w koszmarnym czasie. Sponsorzy, zamiast pytać, ile mogą dać, pytają: "A ile mogę na tym zarobić?". Wielu już by się załamało, ale nie Bernat. Chciałbym, żeby w końcu poprowadził ten klub do wymarzonego medalu.
http://www.zaglebie.info/hokej,hokejowy ... szka,14935
Wesołych Świąt Wesołych Świąt Wesołych Świąt Wesołych Świąt :) :brawo: :)
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am


Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez NHK12 2010-12-24, 4:29 pm

Tauron zaopiekuje sie hokejem od stycznia.pzdr.
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez mario999 2010-12-25, 10:23 am

NHK12 napisał(a):Tauron zaopiekuje sie hokejem od stycznia.pzdr.


Skąd info??????????????
mario999
 
Posty: 386
Dołączył(a): 2007-04-21, 9:32 am

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Bedzin 2010-12-27, 12:42 pm

no wlasnie ??? ;o piszcie wiecej ludzie no ;>
Bedzin
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2009-04-20, 10:10 pm
Lokalizacja: Syberka

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Landryn 2010-12-29, 4:06 pm

Czy to były jakieś pogłoski czy uzasadnione ? .

Podziel się tymi informacjami bo każdy czeka na to .
Landryn
 
Posty: 323
Dołączył(a): 2009-04-11, 7:58 pm
Lokalizacja: Sosnowiec , Urząd Miasta

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez jondek 2010-12-29, 5:37 pm

Proponuje BANA dla NHK12 za nieodpowiedzialność i brak zródła informacji.No chyba że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa narodowego ;-)A swoją drogą to wszyscy prezesi,dyrektorzy,dobrze poinformowani,kumaci,krewni,pochowali mordy w kubeł i cisza!!!Przed burzą????
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Landryn 2010-12-30, 12:43 am

Coś fake`iem mi tu śmierdzi .
No cisza konkretna jest , nikt nic nie mówi . Ciekaw jestem co to za rewolucję w drużynie są.
Landryn
 
Posty: 323
Dołączył(a): 2009-04-11, 7:58 pm
Lokalizacja: Sosnowiec , Urząd Miasta

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez jackal29 2011-01-07, 11:16 pm

Bernat ty złodzieju! oddawaj 10 zl!!!
gdybu kibice wiedzieli ze będzie walkower to by nie przyszli, a tak skasowales 10 za bilet!!!
ZŁODZIEJ!!!
jackal29
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2007-06-25, 5:45 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez biper1 2011-01-08, 11:30 am

jackal29 napisał(a):Bernat ty złodzieju! oddawaj 10 zl!!!
gdybu kibice wiedzieli ze będzie walkower to by nie przyszli, a tak skasowales 10 za bilet!!!
ZŁODZIEJ!!!

nic o walkowerze narazie nie ma wiec co się drzesz !!!!
biper1
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2008-10-13, 11:45 am
Lokalizacja: zagórze

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kierat 2011-01-12, 1:37 pm

http://www.hokej.net/pl/news,artykul,12 ... audyt.html

Najpierw miasto chciało audytować klub w Janowie teraz Gdańsk chce sprawdżić Stoczniowca. I nie ma się co dziwić, nikt sobie nie pozwoli w obecnych czasach na dawanie pieniędzy bez wiedzy co się z nimi dzieje.

Kiedy audyt w Sosnowcu?
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Darian 2011-01-12, 8:18 pm

Problem jest taki że miasto ani nie da kasy ani nie załatwi sponsora a jedynie "zamorduje własne dziecko" bo klub jest własnością miasta. A audyt przeprowadzi się nad nieboszczykiem, Tak jak zniszczono Płomień tak samo zniszczą hokejowe Zagłębie a potem zostanie już tylko pałętające sie wiecznie w 3 lidze piłkarski klub który też doczeka swojego kresu. Chyba że zjawi się ktoś na białym rumaku który uratuje klub pompujac grube pieniadzę, najlepiej jakiś dobry wujek z Bliskiego Wschodu.... :lol:
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez August 2011-01-12, 8:37 pm

Darian napisał(a):Problem jest taki że miasto ani nie da kasy ani nie załatwi sponsora a jedynie "zamorduje własne dziecko" bo klub jest własnością miasta. A audyt przeprowadzi się nad nieboszczykiem, Tak jak zniszczono Płomień tak samo zniszczą hokejowe Zagłębie

O ile mi wiadomo to sponsorzy tacy jak Pol-Aqua czy WPRD znaleźli się dzięki Miastu. Jak już wszesniej twierdziłem uważam, że problem jest wiekszy niż brak chęci ze strony Miasta. A mianowicie brak dobrych działaczy, którzy byliby w stanie dobrze spozytkować jakąkolwiek kasę. I mam tu na myśli i hokej i futbol. Własnie w takich Kielcach to mają. Zainteresowanie Miasta, zarówno od strony infrastrukturalnej czy finansowej (pomoc po spadku piłkarskiej Koronie) jak i bardziej sensownych działaczy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Darian 2011-01-12, 11:28 pm

Masz rację odnośnie działaczy że mimo takich środków zarówno i takie wsparcie miasta zarówno Zagłębie hokejowe jak i piłkarskie nie potrafiło wykorzystać z tego określonych profitów i uzyskać sukces sportowy. I to należy przypisać nie mniej nie więcej jak NIEUDOLNOŚCI z ich strony oraz BRAKU KOMPETENCJI W ZARZĄDZANIU KLUBEM SPORTOWYM.

Odnośnie miasta to widać ewidetnie że miasto odsuwa się od angażowania w kluby sosnowieckie sportowe. Decyzja odnośnie stypendiów sportowych jest tego dobitnym przykładem. Najgosze jest to że zarówno w samej radzie miejskiej jak i wśród otoczenia prezydenta widać głosy chętne do zostawienia klubów na pastwę losu. Górski czuje się panem sytuacji bo dostał kolejne 4 lata i ma sporo czasu na nie wchodzenie w bagno sosnowieckiego sportu "profesjonalnego". Tradycyjnie zmieni się nie do poznania ale dopiero przed wyborami.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kibicnn 2011-01-13, 11:51 am

Ale o czym ty piszesz,nie rozumiem twojego rozczarowania.To według Ciebie miasto ma być sponsorem "profesjonalnego klubu".Proszę niech się rozliczy najpierw bernat z pieniędzy które otrzymał od miasta za promocje około 700 tyś zł(podzielone na 2 raty),na chwile obecną zawodnicy mają zaległości sięgające 4 miesięcy(mają wypłacony sierpień)Niech bernat się pochwali w jakich firmach był sam i co załatwił(nierób)i Ty myślisz ,że on to robi za free,a utrzymuje się z tego sklepiku na Juliuszu?
kibicnn
 
Posty: 74
Dołączył(a): 2006-10-29, 10:10 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez August 2011-01-13, 12:13 pm

kibicnn napisał(a):Niech bernat się pochwali w jakich firmach był sam i co załatwił(nierób)

Kiedyś naprawdę łaził. Wydaje mi się, że to jego zasługa była pomoc np. Koksowni Przyjaźń.
kibicnn napisał(a):Proszę niech się rozliczy najpierw bernat z pieniędzy które otrzymał od miasta za promocje około 700 tyś zł

POwinien się rozliczyć ze wszystkich pieniędzy tych od sponsorów również.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników