Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kierat 2011-01-13, 12:48 pm

kibicnn napisał(a):Ale o czym ty piszesz,nie rozumiem twojego rozczarowania.To według Ciebie miasto ma być sponsorem "profesjonalnego klubu".Proszę niech się rozliczy najpierw bernat z pieniędzy które otrzymał od miasta za promocje około 700 tyś zł(podzielone na 2 raty),na chwile obecną zawodnicy mają zaległości sięgające 4 miesięcy(mają wypłacony sierpień)Niech bernat się pochwali w jakich firmach był sam i co załatwił(nierób)i Ty myślisz ,że on to robi za free,a utrzymuje się z tego sklepiku na Juliuszu?


Dokładnie . Jeżeli bylibyście sponorami lub prezydentami miast to dawalibyście pieniądze lekką ręką nie mając żadnej wiedzy jak sa wydawane? Bo ja nie. Ok, sprawa stypendia miejskie była jasna i klarowna ale pieniądze z promocje już nie wiadomo jak zostały wydane. Nasz prezes ma najlepszą sytuacje teraz w tym całym bałaganie, cały czas dziękuje prezydentowi i wiceprezydentowi, a jak klub padnie to powie że miasto ich zostawiło. A jak zawodnicy odejdą to w przypadku upadku klubu nie zostaną już w ogóle żadnej kasy i dobrze o tym wiedzą i dobrze o tym wie prezes.
Grycner ostatnio stwierdził że rozmawiał z PZHL-em i ustalił że może uiścić opłaty do końca sezonu. Nasz prezes nawt tego nie załatwił tylko oczywiście dziękował prezydentowi i wiceprezydentowi za wstawiennictwo w PZHL-u. Pewnie miasto zagrało kartą zaległości PZHL-u wobec miasta za kosszty związane z sms-em i związek się zgodził na prolongate zaległej kasy. Nasz prezio sobie pewnie tak nagrabił wypowiedziami że jakby poszedł do związku to by nic nie wskórał.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm


Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Darian 2011-01-13, 2:36 pm

Tak tylko miasto jest właścicielem tego całego burdelu zwanego KH Zagłębie Sosnowiec, nawet nie współwłaścicielem jak w przypadku piłkarskiego Zagłębia. W tej sytuacji zostawienie na pastwę losu własnego klubu świadczy bardzo źle o włodarzach miasta. Przykład Gdańska czy Katowic które chcą pomóc będącym w podobnej sytuacji co Zagłebie klubom hokejowym jeszcze tylko pogarsza ten obraz.

A zaniechanie pomocy w formie stypendiów choćby nawet w połowie tej kwoty która była w ubiegłym roku daje nam jasny sygnał że miasto odcina się od wspierania sportów zespołowych w Sosnowcu. W efekcie będziemy czarna dziurą na sportowej mapie Polski. Nie licząc drobnych sukcesów w sportach indywidualnych.

Po trzecie to po co te szopki z wchodzeniem miasta do spółki piłkarskiego Zagłębia? Przecież to jest kpina i robienie z ludzi idiotów. Bo albo w cos wchodzimy i angażujemy sie albo zostawiamy to oficjalnie na boku.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kierat 2011-01-13, 3:41 pm

Darian napisał(a):Tak tylko miasto jest właścicielem tego całego burdelu zwanego KH Zagłębie Sosnowiec, nawet nie współwłaścicielem jak w przypadku piłkarskiego Zagłębia. W tej sytuacji zostawienie na pastwę losu własnego klubu świadczy bardzo źle o włodarzach miasta. Przykład Gdańska czy Katowic które chcą pomóc będącym w podobnej sytuacji co Zagłebie klubom hokejowym jeszcze tylko pogarsza ten obraz.

A zaniechanie pomocy w formie stypendiów choćby nawet w połowie tej kwoty która była w ubiegłym roku daje nam jasny sygnał że miasto odcina się od wspierania sportów zespołowych w Sosnowcu. W efekcie będziemy czarna dziurą na sportowej mapie Polski. Nie licząc drobnych sukcesów w sportach indywidualnych.

Po trzecie to po co te szopki z wchodzeniem miasta do spółki piłkarskiego Zagłębia? Przecież to jest kpina i robienie z ludzi idiotów. Bo albo w cos wchodzimy i angażujemy sie albo zostawiamy to oficjalnie na boku.


Co nie zmnienia faktu że mamy mało operatywnego prezesa.Wszystkiego nie wiemy, może miasto chce głowy prezesa tylko nie wie jak się za niego zabrać Z tego co wiem to KH Zaglebie Sosnowiec jest stowarzyszeniem z kapitałem wpłaconym bodajże 5000 PLN. Jeśli tak to niikt z zewnątrz nie może go odwołać jak np w przypadku spółki może to zrobić rada nadzorcza.Dlatego to prezes rozdaje karty, on jest Zagłębiem i jeśli miasto mu nie pomoże zwali na nich wine. Może miasto ma dość prezesa, po prostu. Intryga z Drążkiewiczem dużo nam mówi.Jeżeli Drązkiewicz w wypowiedzi swojej mówi o nieudolności prezesa to nie jest chyba tak że myśli sam w ten sposób tylko w MIEŚCIE TAK MYŚLĄ.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kibicnn 2011-01-13, 3:56 pm

Darian przestań obwiniać miasto(daj mi 10 tys zł co miesiąc ja je przehulam na prawo i lewo a ty nie masz prawa patrzeć mi do portfela,tylko masz mi dawać a jak przestaniesz to jesteś be,bo ja sam nie potrawie sobie zorganizować)A druga sprawa dlaczego miasto utrzymuje tego nieudacznika z naszych podatków?
kibicnn
 
Posty: 74
Dołączył(a): 2006-10-29, 10:10 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez August 2011-01-13, 7:00 pm

kierat napisał(a):Jeśli tak to niikt z zewnątrz nie może go odwołać jak np w przypadku spółki może to zrobić rada nadzorcza.

Ale może kontrolować. A chyba tego nie robi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Adam1906 2011-01-16, 1:24 pm

Co z tym Zagłębiem? "TVP nas nie pokazuje, bo... pleksi są brudne"

21:10, 2011-01-14
Autor: Krzysztof Polaczkiewicz

- Hokejowej centrali jesteśmy winni 50 tysięcy złotych. Prawie drugie tyle byłym graczom. W Zagłębiu zostali już tylko ci, którzy czują przywiązanie do klubu - rozkłada ręce Adam Bernat, z którym rozmawiamy o trudnej sytuacji klubu.

Miała być walka o medale, budowa drużyny na miarę złotej ekipy z lat osiemdziesiątych, a tymczasem hokejowe Zagłębie znalazło się nad przepaścią. Czy w obecnej sytuacji, kiedy w klubie została garstka graczy, a o zaległości dopominają się zarówno byli jak i obecni hokeiści, a także hokejowa centrala, uda się dograć sezon?

- Nie ukrywam, że jest ciężko. Po meczu z Unią Oświęcim zostaliśmy ukarani drugim walkowerem. Po tym, jak związek odwiesił nałożony wcześniej zakaz transferowy za to, że w terminie nie uregulowaliśmy wpisowego, a na lodzie pojawiła się grupa zagrożonych graczy, wynik z lodu został zweryfikowany na 0-5, a to oznacza, że jeszcze jeden walkower i zostaniemy wyrzuceni z rozgrywek. Wierzę jednak, że tak się nie stanie.

Po raz kolejny duet prezydencki Kazimierz Górski - Ryszard Łukawski nie zostawił nas bez pomocy i dzięki temu jesteśmy przy życiu. Sprawa wpisowego została odłożona w czasie. Tak naprawdę mamy czas do 7 lutego na uregulowanie wszystkich zaległości wobec związku. W innym przypadku, nie zostaniemy dopuszczeni do play-off. Dzięki wspomnianym wyżej panom mamy obiecaną pomoc firm, dzięki którym spokojnie mamy dograć sezon.

Wracając do pierwszej części pytania, to gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, to dziś na pewno bylibyśmy w innym miejscu. Pościągaliśmy zawodników z nazwiskami, takich tak Baranyk czy Bacul, bo budżet był tak zaplanowany, że miało być nas stać na utrzymanie tych graczy. Plany były ambitne i wszyscy klepali nas po plecach mówiąc, że trzeba zainwestować, jeśli chce się odnieść sukces. Cóż, niestety sytuacja potoczyła się tak a nie inaczej, w zarządzie naszego głównego sponsora pozmieniały się władze i na miesiąc przed startem rozgrywek okazało się, że pieniędzy nie będzie.

Wówczas zaczęły się podnosić głosy, że skoro nas nie stać, to nie trzeba było sprowadzać gwiazd. Mieliśmy zapewnienia, że wszystko będzie ok. W sprawach finansowych nie ma jednak sentymentów. Zaczęły się problemy, część graczy odeszła, części sami podziękowaliśmy, bo podburzała zespół. Dziś tak naprawdę zostali już tylko ci, którzy czują się przywiązani emocjonalnie do tego klubu, wychowankowie, ludzie stąd, z Sosnowca. W ostatnim czasie pokazali oni ogromny hart ducha, ambicję i wolę walki, pokonując m.in. Cracovię.

Wpisowe to kwota 13 tysięcy złotych. Ile w sumie jesteście winni hokejowej centrali?

- W sumie to kwota prawie 50 tysięcy złotych. Do tego musimy jeszcze dołożyć niemal drugie tyle zaległości, które mamy wobec byłych graczy.

Ponadto macie jeszcze zaległości wobec tych, którzy obecnie wyjeżdżają na lód. Jak wygląda spłata tych zobowiązań?

- Pieniądze w miarę możliwości są przesyłane na konta, oczywiście w częściach. Sytuacja ma się poprawić w momencie podpisania nowych umów sponsorskich.

Niemal na całym lodowisku zawieszone są banery różnych firm. Czy każda z tych firm wsparła w jakikolwiek sposób zespół?

- Nie jestem wariatem i nie wywieszam banerów tylko za uścisk dłoni. Dla nas każdy grosz się liczy. Ci, którzy, że tak powiem wiszą u nas, to co mieli zapłacić, zapłacili. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest mieć tak zwanego sponsora głównego, tak jak to było dotychczas, i firmy wspierające. Mam nadzieję, że przy pomocy prezydentów, uda nam się po raz kolejny wyprowadzić klub na prostą.

Wracając jeszcze do sprawy zaległości związkowych, to chcę podkreślić, że PZHL ma wobec miasta o wiele większe zobowiązania, wynikające z działalności w Sosnowcu Szkoły Mistrzostwa Sportowego, m.in. w związku z wynajmem lodowiska, ale o tym władze polskiego hokeja zapominają. Cóż, pewnie wiele rzeczy dałoby się też szybciej załatwić, gdyby nie opór dyrektora MOSiR, a zarazem dyrektora SMS-u, ale o działalności tego pana nie chce się wypowiadać. Jako ciekawostkę powiem tylko, że TVP nie chce pokazywać spotkań z Sosnowca, gdyż pleksi okalająca lodowiska jest brudna. To ja się pytam: kto za to odpowiada?

Kadrowo wyglądacie naprawdę kiepsko, mam tutaj na myśli liczbę graczy, która została do dyspozycji. Musieliście sięgnąć po młodzież. Czy ten skład osobowy wytrzyma tempo rozgrywek?

- Mam nadzieję, że tak. Czekamy na kilku zawodników, którzy są kontuzjowani, chcemy sięgnąć po młodzież z UKS-u. Ta drużyna pokazała, że stać ją na wiele, w czym ogromna zasługa trenerów Krzyśka Podsiadły i Mariusza Kiecy. Jestem przekonany, że chłopcy do końca rozgrywek sprawią jeszcze nie jedną niespodziankę.

http://sportslaski.pl/co-z-tym-zaglebie ... ,info.html

Nie wnikam w działalność Bernata, bo o tym też wypadałoby redaktorom dużo napisać, ale wniosek akurat z tego artykułu jest jeden: :czerwona: DRĄŻKIEWICZ wyp....laj :!: :!: :!:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kierat 2011-01-17, 2:21 pm

http://www.sportowezaglebie.pl/poza-gra/dla-pilkarzy-„banka”-dla-hokeistow-„polowka”,1,4,3590

Postawa Mateusza godna podziwu chociaż wczoraj złamał 3 kije.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez sid444 2011-02-01, 7:49 pm

Nie dziwię sięze dzisiaj nie zagrali. Jakby mnie nie płacono przez pół roku też bym nie zagrał.
P.Bernat kończ Waś, wstydu oszczędz. Znowu Pan bedzie obiecywał i mówił że chodzi po firmach i załatwia sponsorów.
Nie rozumiem tylko dlaczego miasto skoro obiecało jakąs pomoc finansową do tej pory nic nie przelało kasy. Może jakby im zapłacili 1 zaległą wypłate to by dzisiaj zagrali. Ale to nie ma jużznaczenia.
mam nadzieje ze po tym sezonie,jakolwiek on sieskończy, Bernat W KOŃCU ZREZYGNUJE. najwyższy czas na kogoś nowego.
sid444
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2007-02-24, 7:46 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez jondek 2011-02-01, 8:07 pm

A może się skończyć tak że nas wykluczą z ekstraklasy za kolejny walkower i się skończą klopoty Bernata i Górskiego :-( Nie dziwie się zawodnikom ale szkoda ich wysiłku bo najgorzej boli jak upadnie się tuż przed metą.Mogli to dograć do końca,zameldować "zadanie wykonane,utrzymaliśmy ekstralase,dziękujemy kibicom,przechodzimy do historii klubu,do widzenia".Tak bym to widział :-(
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez kierat 2011-02-01, 8:07 pm

Pierwszy raz przeżyłem coś takiego w Sosnowcu.Nie dziwię się zawodnikom, w ogóle. Dziwię się zarządowi i miastu, bardzo.

Może jakiś komentarz od kolegów którzy chodzili na każde spotkanie z zarządem?
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez greno 2011-02-01, 8:12 pm

Bernat! My już nie dziękujemy ! Żądamy dymisji !
greno
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2009-12-30, 6:00 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez sid444 2011-02-01, 8:16 pm

Ja też sie dziwię miastu, ponoć w Scu stawia się na piłkę i hokej. No to teraz chyba została tylko piłka, bo nie wiem który to będzie walkower...jeśli 3 to jesteśmy out.
Ale może jak będziemyw I lidze to bernat w końcu odejdzie i przyjdzie ktoś nowy kto od początku zacznie budować hokej w Scu. Bo teraz są tylko długi, obiecanki Bernata o sponsorach i brak pomocy ze strony miasta. W I lidze nie potrzeba tyle kasy więc może bedzie stabilniejszy budżet i postawi sie na młodzież których wychowa Kieca z Frankiem.
Panu Bernatowi i Kisielowi już dziękujemy!!!!!
sid444
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2007-02-24, 7:46 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Schabu 2011-02-01, 8:28 pm

Panowie to jest jakaś tragedia!!
Zniszczono siatkówkę,kosza,a teraz hokej doprowadza się do rozpaczy.
To jest nie prawdopodobne jak z wielkiego miasta (kiedyś)robi się prowincjonalną wiochę.
Panie Bernat klub doprowdził pana na wyżyny,a teraz pan doprowadził do jego zniszczenia :!:
Jak się pan czuje ? ?
Schabu
 
Posty: 522
Dołączył(a): 2003-03-10, 10:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Piastów

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez jondek 2011-02-01, 8:58 pm

Prezes w sportowezaglebie.pl twierdzi że potrzeba mu 50tys.aby opłacić związek hokejowy i zawodnikow.Szukam 499 chetnych aby dać po stówce i przejąć władze w klubie.O ratowaniu klubu nawet nie wspominam.
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Koniec Hokeja w Sosnowcu?

Postprzez Adam1906 2011-02-02, 7:40 am

Adam BERNAT = Hosni MUBARAK.
Ten rozłożył Egipt, tamten :czerwona: hokejowe Zagłębie... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron