Sezon 2010/2011 Medalowy?

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez bolo73 2010-08-21, 8:53 pm

watych tak jak napisałem,określcie się ilu mniej więcej was się zjawi a my porozmawiamy z Prezesem aby umożliwić wam wejście oficjalne.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am


Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez watych 2010-08-24, 11:34 am

bolo73 bedzie nas na dzien dzisiejszy okolo 30 osob licze ze przekonacie Waszego prezesa pisz do mnie na gg 24401782 lub na adres bart197810@interia.pl
watych
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2010-04-20, 8:38 am

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez trol90 2010-08-24, 9:57 pm

http://www.sport.pl/sport/1,67926,82911 ... rywek.html

Polski Związek Hokeja na Lodzie chce by zawodowe kluby płaciły za wychowanie młodzieży. Działacze z Tychów i Sosnowca są zbulwersowani.
- PZHL dumnie oświadczył ostatnio, że znalazł pieniądze na szkolenie dzieci. Teraz już wiadomo gdzie - w naszej kieszeni - irytuje się Karol Pawlik, dyrektor GKS-u Tychy.

Związek oczekuje, że kluby, które nie prowadzą własnych grup młodzieżowych, będą płacić organizacjom, z którymi współpracują. W przypadku GKS-u jest to MOSM Tychy. - Mamy płacić 15 tysięcy złotych rocznie na drużynę. W naszym przypadku uzbiera się 60 tysięcy - wylicza Pawlik.


Podobny wydatek czeka też Zagłębie. - Współpracujemy z UKS-em Sielec. Też musimy znaleźć dodatkowe 60 tysięcy złotych. Znowu szuka się pieniędzy w klubowych budżetach. A co zapewnia nam związek?! Nie mogą nawet załatwić tytularnego sponsora ekstraligi! - denerwuje się Bernat.

Marek Bykowski, sekretarz PZHL, zapewnia, że opłaty na młodzież to nic nowego. - Obowiązywały już wcześniej, ale kluby niewiele sobie z nich robiły. Krążyły jakieś fikcyjne dokumenty. Jeden z klubów zaświadczył, że dofinansował sekcję pływacką. Teraz oczekujemy konkretów poświadczonych przelewami. Zawodowe kluby chętnie sięgają po młodych, więc nie mogą zapominać, że ich szkolenie kosztuje - podkreśla Bykowski.

Dla Zagłębia i GKS-u dodatkowe wydatki to duży problem. - Nie stać nas na kolejne opłaty. W ramach protestu rezygnujemy z udziału w rozgrywkach o Puchar Polski, a jak tak dalej pójdzie to nie wystartujemy też w lidze - ostrzega Bernat, który po raz kolejny przypomina, że PZHL jest zadłużony wobec Sosnowca z tytułu zarządzania Szkołą Mistrzostwa Sportowego. - Dlaczego o tym się nie mówi, a od klubów żąda się więcej i więcej? - pyta. Bykowski odpowiada: - Ta sprawa dotyczy miasta i związku, a nie Zagłębia.

Bernat podkreśla, że zadłużenie wobec hokeistów z Sosnowca sięga już dwóch miesięcy. - Pieniądze od sponsora mają spłynąć lada dzień, ale na razie ich nie ma - rozkłada ręce.
trol90
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:51 am

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez Darian 2010-08-25, 10:05 am

I tu jestem całym sercem za PZHL. Nie szkolicie to płaćcie. Niechcieliście powołać ligi pod swoją kontrolą to płaćcie. Jesteście frajerami to płaćcie i nie płaczcie! :lol:
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez Deu 2010-08-25, 7:17 pm

za hokej.net

Tomasz Rajski rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec
Kłopotów w Sosnowcu ciąg dalszy. Po groźbie wycofania się z Pucharu Polski, we wtorek kontrakt rozwiązał bramkarz Tomasz Rajski a w jego ślady mogą pójść kolejni zawodnicy. Przyczyna? Zaległości finansowe.

- Powodem rozwiązania kontraktu są zaległości finansowe, to jest główny problem w Sosnowcu. Od półtora roku jak jestem w Zagłębiu to ani raz nie dostałem normalnie na czas wypłaty. Cały czas są poślizgi dwa czy trzy miesiące. Nie chciałem ochoty chodzić i się użerać, pytać ciągle o pieniądze kiedy będą, jak żebrak - wyjaśnia Rajski. - Nie zdziwiłbym się jakby w moje ślady poszło kilku zawodników, bo też są już zdesperowani. - dodaje.

- Prawdopodobnie zagram w Nowym Targu, ale wszystko wyjaśni się jutro. Jestem umówiony z prezesem Mrugałą na rozmowy i jeśli się dogadamy to będę występował w macierzystym klubie - zapewnia popularny "Koniu".

- Szkoda że tak się stało, ale pojechałem do Sosnowca zarobić pieniądze a nie jeszcze dokładać. Jak ja mam siedzieć za darmo, to wolę siedzieć w domu niż w Sosnowcu. - przyznaje były już bramkarz Zagłębia.

Sezon się jeszcze nie zaczął a coraz gorzej to wygląda:(
Deu
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2004-10-05, 9:24 pm
Lokalizacja: Naftowa

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez HrabiaZąbek 2010-08-25, 7:55 pm

Rajski odchodzi, pytanie kto następny?

To chyba będzie "czarny wrzesień" dla hokeja w Zagłębiu patrząc na to co się dzieje już teraz(brak licencji,"bojkot" PP, odejścia zawodników,brak pieniędzy od sponsora). Ale też i polityka prezesa zbiera swoje żniwo.Teraz tylko czekać jak wszyscy ławą zaczną domagać się zaległości a pzhl nie zna litości.
HrabiaZąbek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo Ząbkowice

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez August 2010-08-25, 8:11 pm

HrabiaZąbek napisał(a): Ale też i polityka prezesa zbiera swoje żniwo.


To znaczy ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez bolo73 2010-08-25, 10:04 pm

Wydaje mi się,że odejście Rajskiego jest odejściem "kontrolowanym" tzn. mając porównywalnego Dzwonka (pod warunkiem że będzie grał) i perspektywicznego Nowaka nie robiono problemu że Rajski odejdzie.Podobnie rzecz mogla wyglądać z Podlipnim i Rożakiem.O ile tego drugiego mi szkoda to Zbysia już niekoniecznie.Problem natomiast pojawi się jeżeli faktycznie zaczną odchodzić naprawdę konkretni zawodnicy.Oby do tego nie doszło.Będzie spotkanie z Zarządem?
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez HrabiaZąbek 2010-08-25, 10:23 pm

August napisał(a):
HrabiaZąbek napisał(a): Ale też i polityka prezesa zbiera swoje żniwo.


To znaczy ?


Podpisywanie kontraktów na wyrost ponad możliwości finansowe klubu.

Rozwiązywanie kontraktów i ściąganie hurtem kolejnych nowych graczy co tworzyło i tworzy pętle długów, który zaciska się mocno wokół szyi Zagłębia. A ciąg dalszy zapewne nastąpi w najbliższym czasie...
HrabiaZąbek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo Ząbkowice

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez August 2010-08-26, 7:14 am

Ja jestem ciekaw jakim budżetem dysponował klub w ostatnich sezonach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez bolo73 2010-08-26, 7:46 am

Bądźmy szczerzy.Który klub za wyjątkiem Cracovii i może Jastrzębia nie ma problemów z kasą i wypłacalnością.Ostatnio w Tychach był znowu problem,w Gdańsku także jest cienko chociaż jeszcze do niedawna było całkiem przyzwoicie.O Janowie czy Podhalu nie mówię.Sanok także pościągał zawodników, ba jeszcze większą ilość niż Zagłębie i jestem ciekawy jak tam to będzie wyglądało.Rajski mówi,że miał dość pewnych rzeczy.Ja go rozumiem ale niech nie przesadza bo grając w Targu spotykał się z podobnymi rzeczami.Tutaj są poślizgi ale kasa z tego co wiem jest wypłacana.A jak miał w zeszłym sezonie kontuzję i nie grał przez x czasu?Wiadomo,że praca sportowca związana jest z ryzykiem odniesienia kontuzji ale powiedzmy sobie szczerze.Gość został sprowadzony po to aby grać i być silnym punktem zespołu.Czy do końca spełnił pokładane w nim nadzieje i oczekiwania?Zobaczymy co mu zaoferuje macierzysty klub.C o do jego wypowiedzi,że inni także się zastanawiają nad odejściem.Jeżeli uważają,że inne kluby zapewnią im wyższy standard to niech odchodzą.Trudno.Najwyżej będziemy grali o inne cele.Tylko jedno pytanie. Dlaczego zawodnicy pokroju Luki,Jarosa - mogący bez problemu znaleźć innego pracodawcę zdecydowali się pozostać w Sosnowcu?Ponawiam pytanie do Wuzla:będzie spotkanie kibiców z Zarządem?
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez Darian 2010-08-26, 10:26 am

Bolo nie uważasz skoro kolejni gracze zastanawiają się nad odejściem z klubu to nie daje Ci to sygnałów że coś jest nie tak i sytuacja w klubie jest poważna i napięta? Druga sprawa dlaczego w tym sezonie doszło do sytuacji z brakiem sprzętu dostarczonego na czas? Dlaczego Kuc musi czekać na łyżwy? Dlaczego nie ma wreszcie licencji uprawniającej nas do gry w PLH?

Odpowiedź jest prosta staliśmy się nie wiarygodni na zewnątrz :!: I nie mówię tu tylko o pzhl ale również o firmach,osobach prywatnych i fizycznych.

Acha i jeszcze jedna sprawa. Skoro twoim zdaniem było to planowane odejście Rajskiego to dlaczego podczas sezonu przygotowawczego do jasnej anielki w bramce naszym pierwszym bramkarzem był właśnie Rajski ? Bo jeżeli tylko dla zachowania pozorów to ja wysiadam. A była to doskonała szansa na zaprezentowanie sie dla Bartka Nowaka.

p.s. A temat proponowałbym zmienić na "Sezon 2010/11 bankructwo Zagłębia?" 8)
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez Wuzel 2010-08-26, 12:31 pm

Odpowiadam - będzie, termin podam jak zostanie ustalony.

PS. Gramy normalnie PP, jutro o 19:00!
Wuzel
ŚRODULAK
 
Posty: 1868
Dołączył(a): 2004-06-01, 2:16 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Środula

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez bolo73 2010-08-26, 1:38 pm

Darian,nie mówię,że odejście Rajskiego było planowane.Mam na myśli to,że jego odejście tak bardzo nie osłabi klubu bo nie oszukujmy się ale ogólnie gość nie prezentował się tak jakbyśmy tego oczekiwali. Najpierw złapał kontuzję a później bronił raz lepiej raz gorzej.Teraz w sparingach też podobno nie błyszczał (nie widziałem więc mówię podobno).A to,że inni szykują się do odejścia?W Tychach też się szykują od jakiegoś czasu ale póki co tam trwają bo dobrze wiedzą,że gdzie by nie poszli to zastaną to samo albo nawet gorzej.Takie mamy niestety realia polskiego hokeja na dzień dzisiejszy.Bernat przecież nie ukrywa,że są zaległości bo kasa od sponsora nie wpłynęła.Opóźnienia są ale kasa jest wypłacana.Nikt nikogo nie oszukuje tak jak ma to miejsce w niejednym zakładzie pracy gdzie ludzie także czekają miesiącami na wypłaty.Lepiej chyba poczekać te dwa czy trzy miechy ale dostać niż być oszukiwanym.A przecież są jeszcze stypendia z miasta dla zawodników.Jeżeli zaczną odchodzić Baranyki,Vozniki,Lukovie etc. to wówczas będzie to dla mnie sygnał,że faktycznie robi się nieciekawie.A póki co jestem ciekawy zebrania i tego co na nim usłyszę.Jutro o 19 gramy więc trzeba by zawitać.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2010/2011 Medalowy?

Postprzez sid444 2010-08-27, 9:33 am

Ładnie się sezon zaczyna. Bramkarz w hokeju to ok. 70% wartości druzyny a \nowak w zeszłym sezonie miał mecze dobre i b.słabe. Poza tym ma mniejsze doswiadczenie niż Rajski. Jaki jest stan hokeja w naszym kraju to kazdy wie. \na tym tle w zagłębiu moim zdaniem nie jest tak źle. Skoro Baranyk, Voznik jeszcze tu są to może nie jest tak źle. Jak odejda to bedzie sygnał ze kasy nie ma. Ciekawi mnie co to za nowy sponsor bedzie.
sid444
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2007-02-24, 7:46 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników