Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez bolo73 2009-11-23, 3:06 pm

Witam!
Postanowiłem założyć taki temat ponieważ uważam,że taki powinien istnieć.Wiele razy już dyskutowaliśmy o pewnych faktach,mankamentach ale myślę,że najwyższy czas przejść do konkretów.Wczoraj niestety nie byłem na meczu (pierwszy raz w tym sezonie) ale po wpisach widzę,że z dopingiem chyba było kiepsko.
Tak więc kiedyś zaproponowałem zrobić składkę i zakupić bęben,werbel,zwał jak zwał.Może coś innego co pozwoliłoby uatrakcyjnić oglądanie i dopingowanie podczas meczu.Ponieważ sam nigdy czegoś podobnego nie organizowałem więc może znajdzie się ktoś kto będzie miał pomysł jak to najprościej i najefektywniej zorganizować.Można stanąć z puszkami ale czy to przyniesie pożądany skutek?Może Wuzel (jeżeli to czyta) lub ktoś inny kto ma kontakt z Darkiem lub kimś innym z Zarządu (ja jestem z Dąbrowy i nie za bardzo mam kiedy aby podjechać do sklepu do Darka) zaproponowałby aby na jedno spotkanie podnieść cenę biletu o 1zł albo przynajmniej o 50 groszy i dzięki temu udałoby się pozyskać jakieś fundusze.Może ktoś ma inny pomysł?
Póki co zapodam kilka linków z propozycjami,które udało mi się znaleźć:
http://www.bratpol.com.pl/?prod=7944&cat=1296
Nie znam się na tego typu sprzęcie ale za niewielką cenę mamy werbel i chyba dwa lub 3 mniejsze bębny (nie znam się).Może ktoś bardziej jest wtajemniczony to napisze cosik więcej na ten temat.
Albo któryś z tych:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2414/fil ... _0_0_0_0_0
http://www.skapiec.pl/img/685408-2414-1 ... ester.html
Jak widać bazuję na sprzęcie do 1000zł więc nie jest to jakaś nieosiągalna dla nas kwota.Jeden mecz droższy o 1zł.
Sprawa dopingu.
Jeżeli chcemy siedzieć w sektorze G możemy siedzieć ale trzeba wszystkim mającym tam zamiar usiąść powiedzieć jasno i dobitnie,że ten sektor jest tylko i wyłącznie dla kibiców prowadzących aktywny doping.Teraz z moich obserwacji wygląda to tak.Są ludzie którzy chcą śpiewać,krzyczeć ale są oni porozrzucani po całym Zimowym.I teraz tak:jak jest jakaś gorąca akcja to wówczas cały Zimowy się drze i to jest dobre.Natomiast jak jest prowadzony (próba prowadzenia) normalny doping to ci ludzie otoczeni innymi ludźmi nie mającymi ochoty albo nawyku dopingowania, sami także zaprzestają dopingowania ponieważ głupio jest im się samym wydzierać kiedy obok wszyscy siedzą cicho i w spokoju oglądają sobie mecz.Podsumowując należałoby wg mnie zarezerwować pewne miejsca dla tych którzy chcą coś zrobić a tych którzy chcą biernie oglądać mecz grzecznie (ważna sprawa żeby nie było to ordynarne spier... lub wypierd... jak nie śpiewasz) wyprosić.Niestety ale należy stworzyć paczkę ludzi,którym zależy na tym aby oglądanie meczu nie kojarzyło się z obecnością na spektaklu teatralnym lub operetkowym gdzie każdy nawet najmniejszy szmer na widowni może przeszkadzać aktorom występującym na scenie.Nasi aktorzy nie potrzebują małego szmeru,oni czekają na ogromny hałas a tego w tym sezonie póki co było jak na lekarstwo.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am


Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez damian_2006 2009-11-23, 4:56 pm

Popieram ten pomysl;) Tylko trzeba by znalesc kogos kto by poprowadzil ten doping,bo ultrasow to widze g..no obchodzi hokej... przyjda na mecz bo trzeba uzbierac kase a reszta im zwisa ,takze trzeba zebrac na poczatku z 20-50 fanatykow hokeja moze z meczu na mecz bedzie coraz wiecej takich osob az w koncu zrobi sie ciekawie;) tylko nie mozemy odpuscic po jednym nie udanym meczu tego wszystkiego,krok po kroku;) Wierze ze przywrocimy ten blask Zimowemu!
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez innu 2009-11-23, 7:47 pm

Proponuje temat przenieść też na http://www.kibicezaglebia.net. Na tamtejszym hokejowym forum jest więcej ludzi niż tutaj. Głupio wierzyłem, że się coś ruszy jak Ultrasi poprowadzą, ale jednak widać, że na hokeju robią to z musu. Trzeba do śpiewania zebrać ludzi ze "stałych bywalców" Zimowego, tylko wtedy to będzie miało sens, a nie czekać, aż Ultrasi coś poprowadzą kilka razy w sezonie.

Druga sprawa, to żeby w ogóle to miało ręce i nogi i się udało musi znaleźć się jakiś formalny lider/liderzy, którzy czują się na siłach ogranąć to organizacyjnie itp. Nie wiem czy bolo73 chcesz się zdeklarować? Ja np. nie czuje się na siłach, ale bardzo chętnie będe śpiewał w takim hokejowym młynie (ew. walił w bęben, bo mam kilka klas szkoły muzycznej :) )

edit: aha jeszcze co do bębna, to kupowanie całej perkusji to głupi pomysł:) werbel też się słabo nadaje bo daje za wysoki dźwięk (prównałbym go do trzasku nie dudnienia) tu trzeba mieć basowy bęben/kocioł np. coś takiego http://www.sklep-kibica.com/bebny.php lub http://allegro.pl/item756082325_basowy_ ... bialy.html
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez koszki 2009-11-23, 10:53 pm

Obok F na sektorze G było by idealnie.

Ja mogę próbować prowadzić doping ale kilku do darcia by się przydało
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez Darian 2009-11-23, 11:03 pm

Dokładnie jak koszki napisał potrzebni są najpierw ludzie do dopingu.

To że prowadzący od ultrasów poszedł w pizdu to nic. Prawda jest taka że wczoraj mieliśmy 2000 osób a ludzi którzy chcieli i mieli odwagę krzyknać chociaż to "Zagłębie" było jak na lekarstwo.

Najpierw zatem muszą sie znaleźć ludzie a dopiero potem można dopasować odpowiednie środki do rozkręcania dopingu(bębny,oprawy itd).
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez bolo73 2009-11-24, 8:38 am

No i dobrze,że jest odzew.Jeżeli koszki może prowadzić doping to już jest pięknie.Mamy mecz z Janowem a więc należy spodziewać się,że grupa kibiców z Janowa odwiedzi nas (w pełnej konspiracji).To też jest temat do ruszenia ale przyjdzie na to czas bo nie może być tak żeby kibice drużyny przyjezdnej jechali na mecz i nie mogli go przeżywać tak jak należy.Wszystko jest do zrobienia tylko potrzeba dobrej woli.Mecz będzie transmitowany i należałoby w końcu pokazać Polsce,że w Sosnowcu kibice żyją hokejem i potrafią dopingować swoją drużynę.Tak wstępnie musimy ustalić pewne konkrety żeby później nie było,że ktoś nie wiedział,nie doczytał etc.Propozycja jest taka:
piątek 18.30 zbieramy się (a przynajmniej ja,koszki,darian,innu,damian_2006,slawek_71,nemoz,
_darthvader - oczywiście wymieniłem tylko tych najbardziej aktywnych w tym temacie na forum i jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam bo wszyscy są jednakowo ważni i potrzebni) pod zegarem (żeby można było się rozpoznać i zorganizować bo przecież w większości nie znamy się osobiście tylko zapewne z widzenia).Potem udamy się już na właściwy sektor (F lub G) gdzie usiądziemy wspólnie aby w zwartej ekipie móc prowadzić doping.Trzeb będzie przy tym informować ludzi dosiadających się na sektor,że jest on przeznaczony dla aktywnych kibiców,żeby ktoś później nie miał pretensji,że się drzemy,wstajemy itp.Żeby zachęcić potencjalnych dopingowiczów można wyjść np. z przyśpiewką w stylu:
Chodźcie(lub:Przyjdźcie) do młyna,chłopaki (lub:hej ludzie) przyjdźcie do młyna!!!
Na razie tyle,jak coś się urodzi w głowie (mojej lub Twojej) to wrzucajmy a na pewno coś się wybierze.Musi się udać bo jest nas wielu i mamy potencjał tyle,że na razie ukryty (podobnie jak nasi hokeiści).Pozdro
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez _darthvader 2009-11-24, 9:36 am

Popieram pomysł, możecie na mnie liczyć jeśli chodzi o doping.
Byłoby fajnie gdyby wszyscy ludzie którzy mają koszulki klubowe zebrali się właśnie na sektorze G :!: :!: :!: Przecież po to je kupowali aby manifestować swoje przywiązanie do drużyny, a w dużym skupisku naprawdę będą się prezentowały okazale.
Bęben należy zorganizować jak najszybciej, ewentualnie jakieś trąbki dodatkowo. Myślę, że w piątek coś już ruszy i można też skontaktować się z Darkiem, aby może klub nas wspomógł.
Z całym szacunkiem, ale ultrasi przychodzą na hokej tylko jak potrzebują zorganizować zbiórkę kasy, a tak ich nie ma. :kiepsko: Doping musi być oparty na stałych bywalcach Zimowego. :!: :!: :!:
_darthvader
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-10-04, 3:47 pm

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez koszki 2009-11-24, 10:00 am

Ja będę na pewno na sektorze F. Bo tam mały stoi na włazie z flaga i wszystko widzi a w innym miejscu mu dorośli zasłaniają.

Może wreście coś z tego będzie :brawo: :brawo: :brawo:
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez damian_2006 2009-11-24, 3:02 pm

Okej czyli wstepnie 18:30 pod zegarem ,ja bede na pewno,nie ma co sie tlumow spodziewac ale na poczatek trzeba jakos ruszyc;)
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez Darian 2009-11-24, 8:32 pm

Takie drobne uwagi jeżeliby kogoś to interesowało:
- jak chcecie jakiś szerszy odzew to przydałoby sie zamieścić informację na stronce hokejowej tzn. skontaktować się z administratorami tej strony w celu zamieszczenia takowej informacji.
- godzina 18.30 hmmm.... mecz jest o 19.20 więc chyba za wcześnie na zbiórkę ;-)
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez bolo73 2009-11-24, 8:56 pm

Oki napisałem do Wuzela to może zamieści info na stronce.Możemy spotkać się o 18.50-19.00 ale nie później bo trzeba kilka spraw obgadać.Jeszcze jedno.Może na początek zaopatrzymy się w taki sprzęciur:
http://www.sklep-kibica.com/tytaniki.php
Cena niewielka a hałas się zrobi.Byleby 10 osób się zadeklarowało to można zamawiać.Czekam na odzew.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez Przemek26 2009-11-24, 9:06 pm

bolo73 napisał(a):Może na początek zaopatrzymy się w taki sprzęciur:
http://www.sklep-kibica.com/tytaniki.php
Cena niewielka a hałas się zrobi.Byleby 10 osób się zadeklarowało to można zamawiać.Czekam na odzew.


NIE BĄDŹ ŁOSIEM NIE TRĄB. A Z TRĄBKAMI TO NA MAŁYSZA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez slawek_71 2009-11-24, 9:19 pm

Skoro jest transmisja w tvp to raczej ultrasi sie pojawia w silniejszej grupie i doping powinien byc.
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez bolo73 2009-11-24, 9:20 pm

Oj Przemo,Przemo,Ty to jesteś.Tylko propozycję rzuciłem.A co jest złego w trąbieniu?Przecież na stadionach i lodowiskach powszechne jest używanie trąbek i piszczałek.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Kibice i doping na Stadionie Zimowym

Postprzez innu 2009-11-24, 9:49 pm

Trąbki nie pasują do hokeja moim zdaniem, Małysz to maksimum ich możliwości :) Lepiej głośno dopingować, a w osłabieniu gwizdać.
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników