Sezon 2009 / 2010

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez dziejus 2010-01-24, 11:54 am

No chyba nie do konca za darmo skoro otrzymuja od Miasta stypendia w kwocie o ile sie nie myle 900 $
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary


Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez bolo73 2010-01-24, 1:10 pm

Dziejus dobrze prawi :niezle: .Zawodnicy - nie wiem czy wszyscy - mają przecież przyznane spore stypendia od miasta Sosnowca więc nie można mówić,że nie maja co jeść itp.Owszem pensja od klubu im się należy i z pewnością te pieniądze dostaną.Bernat zawsze powtarzał,ze priorytetem są dla niego zawodnicy obecnie grający w Zagłębiu więc kasa,która spływała była przeznaczana na bieżące wydatki i stąd są te zaległości do Lezo,Vavrecki i innych.Problem jest taki,że sponsorzy zalegają z wpłatami i tym samym nie ma kasy dla zawodników.Jedna uwaga.Tak jest niestety we wszystkich klubach z wyjątkiem Cracovii,która ma Filipiaka i nie musi się o nic martwić.Co do Sarnika to nawet na tyskim forum psioczą na niego - poniżej cytat jednego z forumowiczów:
"Ja 2 słowa odnośnie Pana Sarnika - właśnie wyszedł jego "profesjonalizm"... To co ten chłop odwala od ładnych już kilku lat to jest po prostu JEDNO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE! Popatrzcie na Artka Ślusarczyka - ten facet ma jaja i zachowuje się jak na zawodowca przystało.Czego już nie można powiedzieć o Panu S.Wstyd Panie Sarnik,WSTYD!..."
Tak jak wyżej napisał SLONIU75 na temat Luki i da Costy - oni nie są wychowankami a starają się w każdym meczu grać najlepiej jak potrafią, to samo Różak chociaż jest z Podhala i przerabiał już zaległości w wypłatach.O Koziołkach i Ślusarczyku już nie wspomnę bo to swoje chłopaki.Prawda jest taka,że Sarnik uważa się chyba za wielką gwiazdę i dlatego postąpił tak jak postąpił.Co do dyskwalifikacji to widocznie były ku temu podstawy,że tak postąpiono bo nie przypuszczam,żeby Zarząd bez konkretnych argumentów podjął taką decyzję.Być może były próby rozmowy i znalezienia kompromisu,które jednak spełzły na niczym.A co do przejścia Sarnika do innego klubu to w tym sezonie jest to niemożliwe bo okres transferowy już się zakończył.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez koszki 2010-01-24, 1:49 pm

Chyba nie jest to tak jak się większości wydaje. Bernat głośno krzyczy (gadanie mu zresztą wychodzi najlepiej ze wszystkiego)że inne kluby też nie płacą i wszyscy w to ślepo wierzą ale to tylko jego wersja.
Jokoś nie napotykam na artykuły o innych klubach które mają takie problemy jak my, w telewizji też nie widziałem grajków innych zespołów głośno mówiących że klub im zalega z pieniędzmi a z tego należy wnioskować że ten problem jest u nas dużo większy. Stypendium z miasta tez niewiele zmienia co prawda jakiś grosz zawodnikom wpada ale kto pospłaca długi po obecnym zarządzie ? ? ?
Co będzie dalej jeśli ten kurek miasto w końcu zakręci ? ? ?

Ja od dwóch lat nie wierzę w ani jedno słowo Bernata, gość wygląda na takiego co nie ma pojęcia co się dzieje dookoła a gadką tylko przyćmiewa prawdziwe problemy spychając klub w przepaść :czerwona: :czerwona: :czerwona:
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez innu 2010-01-24, 2:03 pm

Dziwne, że nie słyszałeś o problemach w innych klubach. W Tychach gracze na znak protestu 2 razy spóźnili się z wyjściem na lód. W Podhalu Bakrlik, Voźnik Sroka często odpuszczają trening, w Toruniu gracze wyszli w koszulkach gramy za darmo... itp. itd.
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez robson_77 2010-01-24, 2:13 pm

Darian napisał(a):Niech spierdala w pizdu jebany h*** z Dąbrowy (p.s. nie mam nic do ludzi z Dąbrowy Górniczej). Huja grał a najwięcej się rzucał o kasę.


Mam wrażenie, że dosyć emocjonalnie podchodzisz do oceny Sarnika. Emocjonalne podejście zazwyczaj utrudnia obiektywną ocenę sytuacji. Ja do tego podchodzę bardzo spokojnie, więc mam większe szanse na obiektywną ocenę. A więc tak na spokojnie oceniając to Sarnik w Zagłebiu zdobył 20 punktów w punktacji kanadyjskiej, a gdyby płacili normalnie to można byłoby spodziewać się, że wynik Sarnika byłby znacznie lepszy. W porównaniu z innymi zawodnikami te 20 punktów to całkiem dobry wynik.

A odnośnie uwagi, że zawodnik który przywdziewa trykot Zagłębia jest winny do gry na określonym poziomie i przy pełnym zaangażowaniu i motywacji to zgadzam się. Jednak tak samo zawodnikowi, który przywdziewa trykot Zagłębia należy regularnie płacić. A jak się regularnie nie płaci to nie można się dziwić, że nie ma pełnego zaangażowania i motywacji. Zresztą jak jakiś kibic ma życzenie pracować za darmo to na pewno bez problemu sobie pracodawcę znajdzie, który chętnie zatrudni takiego pracownika bez płacenia mu pensji. A jeszcze jak ten kibic będzie pracował przy pełnym zaangażowaniu i motywacji bez wypłaty pensji to pracodawca będzie w siódmym niebie. A wracając do Sarnika to strzelił on jedną z „najbrzydszych” (to żart) bramek w obecnym sezonie – sam przejechał całe lodowisko i pokonał Zborowskiego – poniżej zamieszczam linka.

http://www.youtube.com/watch?v=0i-CY7eCu-4
robson_77
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2006-07-10, 7:48 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez innu 2010-01-24, 3:09 pm

Dobra robson to mu się udało:) Pokazuje jednak cały jego sezon w Zagłębiu. Nigdy nie podał cisnął się na siłe sam i niewiele z tego wynikało. Według mnie jeżeli odejdzie tylko Sarnik to nie jest źle. Opat z Jarosem dostaną środkowego co może wyjść na dobre temu atakowi. Martwią jednak ogólnie te zaległości, oby nikt więcej już nie odchodził przed PO.
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez robson_77 2010-01-24, 3:19 pm

Z tego co słyszałem kiedyś 75 % budżetu Zagłębia Sosnowiec to kasa z firmy Pol-Aqua. Przewidywano, że w trzecim kwartale Pol-Aqua zarobi 14,6 mln zł, a w rzeczywistowści zarobili 4,4 mln zł. A skoro zarobili mniej niż się spodziewali to nic dziwnego, że sponsorowanie Zagłębia Sosnowiec ostatnio kuleje. Zamieszczam linka do wyników za 3 kwartał : http://stooq.com/n/?f=288186&search=pol-aquy

Bernat robi co może, ale jak główny sponsor sam zarobił mniej to dał mniej kasy Zagłębiu noi dlatego jest problem. W tym roku firma Pol-Aqua stała się własnością Hiszpanów, a w Hiszpanii hokej na lodzie jest mniej więcej tak popularny jak w Zimbabwe i Kongu, więc to też może mieć jakiś wpływ na sponsoring Zagłębia Sosnowiec.
robson_77
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2006-07-10, 7:48 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez koszki 2010-01-24, 3:19 pm

A może tak przed meczem krzyknąć :" Zapłać chłopakom, hej Bernat zapłać chłopakom".
Wtydy pewnie zagrają z takim zębem dla kibiców ze rozniosą Tychy w pył :) :) :)
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez innu 2010-01-24, 3:42 pm

Mnie się podobał tekst Słonia o drętwych. Trzeba zrobić flagę "Drętwi, ale zawsze wierni!" :lol:
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez trol90 2010-01-24, 4:02 pm

Mi jest szkoda że odszedł może nie brylował szybkością i innymi aspektami ale dużo miał w kiju. Napewno gdyby mu płacili grał by bardziej ambitnie.
trol90
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:51 am

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez koszki 2010-01-24, 8:35 pm

koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez _darthvader 2010-01-24, 9:03 pm

Oby tylko się nie okazało, że za parenaście dni w Zagłębiu będzie paru zawodników, a reszta czmychnie wobec braku kasy...
Niestety ale na razie nie wygląda to dobrze.

Prezes Bernat 19.01 mówił:
"Sternik Zagłębia przyznaje, że klub nie wypłacił zawodnikom wszystkich pieniędzy.
- Mówię otwarcie, mamy zaległości, ale nie sięgające października - wyznaje prezes. - Nie wiem kto rozpowiada takie bzdury, ale jakbym spotkał jednego czy drugiego to dostałby po prostu w twarz! Zamiast pomóc, to szuka się sensacji i sieje plotki, które nie mają się nic do rzeczywistości - dodaje."

Mam nadzieję, że nie jest to informacja tyle warta co stwierdzenie Zarządu, że mają zaległości tylko wobec Kubalskiego, a potem okazało się, że nie do końca i teraz to nad nami wisi (Vavrecka, Hruby, Lezo, Jakubik, PZHL, teraz pewno Sarnik i pewnie jeszcze co najmniej połowa drużyny) :kiepsko:
_darthvader
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-10-04, 3:47 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Leżak 2010-01-25, 9:37 am

Może ktoś potwierdzic że pieniądze trafiają BEZPOSREDNIO z miasta na konta zawodników :!: ?
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Darian 2010-01-25, 10:47 am

Tak dostają bezpośrednio na konta jako stypendium sportowe jak zwykli studenci. Taka zresztą jest procedura wypłacania stypendiów w całej Polsce przez samorządy i uczelnie. Pomoc w formie stypendium trafia bezpośrednio do zainteresowanej osoby.

robson_77 napisał(a): Mam wrażenie, że dosyć emocjonalnie podchodzisz do oceny Sarnika. Emocjonalne podejście zazwyczaj utrudnia obiektywną ocenę sytuacji. Ja do tego podchodzę bardzo spokojnie, więc mam większe szanse na obiektywną ocenę. A więc tak na spokojnie oceniając to Sarnik w Zagłebiu zdobył 20 punktów w punktacji kanadyjskiej, a gdyby płacili normalnie to można byłoby spodziewać się, że wynik Sarnika byłby znacznie lepszy. W porównaniu z innymi zawodnikami te 20 punktów to całkiem dobry wynik.


Tak masz rację, podchodzę subiektywnie do jego osoby.Nigdy nie byłem jego sympatykiem. PO informacji o jego przyjściu do Zagłębia byłem sceptycznie nastawiony. Wiedziałem że może być podobnie jak z Zachariaszem.
Zaledwie 6 bramek strzelonych w 35 meczach to jak na reprezentata,lidera i gracza ważnej 2 formacji to trochę mało.

robson_77 napisał(a):A wracając do Sarnika to strzelił on jedną z „najbrzydszych” (to żart) bramek w obecnym sezonie – sam przejechał całe lodowisko i pokonał Zborowskiego – poniżej zamieszczam linka.

http://www.youtube.com/watch?v=0i-CY7eCu-4


A cóż to za argument?
Pamiętasz Wojtka Sosińskiego??
Strzelił bramkę ala NHL w meczu z Toruniem mijając trzech graczy po asyście Jaworskiego. A pamietamy doskonale jak grał w przeciągu całego sezonu w obronie i jakim "talentem" ogólnie dysponował.
Tak więc strzelona piękna bramka to żaden argument. Każdemu moze sie zdarzyć w przeciągu kariery jakaś wspaniała bramka ale to niczego nie dowodzi.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez dziejus 2010-01-25, 10:49 am

Nie jest dobrze i moze byloby DOBRZE gdyby glos zabral Prezes i powiedział jak jest naprawde ;-(
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników