Sezon 2009 / 2010

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez robson_77 2010-01-31, 6:52 am

A ja jestem zadowolony, że Sarnik wrócił. Teraz jest potrzebny każdy człowiek, który może coś zrobić, aby osiągnąć cel jakim jest dla Zagłębia zdobycie medalu. To może być ostatni sezon, w którym w ogóle mamy prawo marzyć o medalach. Całkiem niewykluczone, że na przyszły sezon celem będzie utrzymać się albo w ogóle, żeby klub Zagłębie Sosnowiec jeszcze istniał. Jeżeli teraz w ostatnim sezonie gdy jeszcze mamy szanse powalczyć o medal będziemy wybrzydzać, że tego to ja nie lubię, a ten to kieeyś coś złego o Zagłębiu powiedział to może skończyć się tak, że nawet brązowego medalu nie będzie.
robson_77
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2006-07-10, 7:48 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez slawek_71 2010-01-31, 8:42 pm

robson_77 napisał(a):że nawet brązowego medalu nie będzie.

mieli okazje zdobyc braz 2 lata temu i co? Gorale zbili naszych jak diabli 10-2.Taka wole walki pokazali w Nowym Targu ze az mi sie wracac nie chcialo.
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez kierat 2010-02-01, 7:57 am

Ten temat to chyba można już zamknąć ? Ostatnie mecze pokazały że drużyny to my nie mamy. Niestety.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez handitto 2010-02-01, 10:32 am

co jak co są specjalistami od przegrywania wygranych spotkań, z Tychami prowadzili dwoma bramkami, z Janowem też, w Nowym Targu to samo :czerwona: :czerwona:
handitto
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2009-01-31, 12:46 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez bolo73 2010-02-01, 2:02 pm

No to jak tak się nie da to może trzeba spróbować w drugą stronę?Dać sobie na początku wbić ze dwie bramy i wtedy heja jazda do przodu gonimy wynik i w efekcie końcowym wygrywamy.Nie no żarty żartami ale chciałbym zauważyć jedną rzecz wg mnie bardzo istotną.Jeszcze niedawno każdy cieszył się,że w play-off możemy trafić na Naprzód.Sytuacja jednak na chwilę obecną wygląda tak,że my strasznie dołujemy a Janów po zmianie trenera pozbierał siei wygląda bardzo przyzwoicie.W tej sytuacji nie wiem kto byłby lepszy w tej 1 rundzie:Janów czy Jastrzębie?Za Janowem przemawia bliska odległość dla kibiców i jednak większa tradycja wzajemnych potyczek.Pozostaje wierzyć,że w ostatnim pojedynku pokonamy ich ponownie i w ewentualnym starciu play-offowym rozpoczniemy od stanu 1:0 dla nas i wygramy dwa mecze u siebie i tym samym awansujemy dalej.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Blajpios 2010-03-21, 3:54 pm

Także w hokeju, jak i przy temacie piłkarskim, widziałbym podobną konieczność. Doceńmy pozytywy, choćby skuteczną walkę w kilku meczach, zwycięską pogoń za przeciwnikiem, prowadzenie zespołu w czasach kryzysu i przy małym zainteresowaniu widzów. Niemniej - oby jednak starczyło odwagi choćby Prezesowi, zobaczenia, jak katastrofalnie do sytuacji przyczyniały się jego własne błędy, zwłaszcza w polityce kadrowej, czego przykładem może być zamiana Vavrečki na Skokana. Nie chodzi mi - jak zawsze - o atak "huzia na Józia", niesprawiedliwe i skrajne oceny, poniżania itp. Nie chodzi nawet o wymuszenie tej dymisji - chodzi o refleksję, jak te błędy naprawić, jak nie zwalać wszystkiego na kryzys, niedobry rynek hokejowy, zapaść hokeja w Polsce, złośliwość złych i niechętnych ludzi... I tylko tyle.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Darian 2010-03-23, 10:45 am

Blajpios docenić można napewno postawę poszczególnych zawodników, incjatywę promocji hokeja w postaci imprezy "hokeiści dzieciom" czy próbę uhonorowania zasłużonych hokeistów Zagłebia(sam forma pozostawiała jednak wiele do życzenia) natomiast NIE MOŻNA OCENIĆ POZYTYWNIE POJEDYŃCZYCH MECZÓW!

Ocenia się bowiem pewien etap a nie jego wycinki.Etapem był cały sezon który był najgorszy od gry Zagłębia w ekstraklasie. I ocena taka nie bierzę się z kosmusu tylko z faktów że przy takim składzie personalnym nie zdobycie medalu jest totalną klapą. Dodatkowo w tym sezonie mieliśmy porażający bilans z czołową trójką PLH więc też pod tym katem nie można wyników i meczy ocenić pozytywnie.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Blajpios 2010-03-23, 3:43 pm

Po pierwsze załóżmy sobie pewne pole dyskusyjne. Inaczej pisząc - przede wszystkim myślę, że nasze podejścia są podobne, to znaczy sezon generalnie jest oceniany raczej negatywnie i ja też podobnie oceniam. Tyle, że niektórzy będą oceniać "strasznie negatywnie, makabra", inni "bardzo negatywnie", inni "raczej negatywnie". Mnie pewnie bliżej do tych ostatnich niż do tych pierwszych. Co więcej - w tym podkreślaniu, że myślimy podobnie, to mieści się też i to, że dyskusja tutaj prowadzona jest dla mnie jakaś realna, do przyjęcia. Nie ma skrajnej tendencyjności, ot co. Zdecydowana większość dyskutujących potrafi powiedzieć, że były też i pozytywy - i są negatywy. Niektórzy powiedzą "katastrofalne", inni że znaczne - jednak to nie przesłania też i pozytywów.
Z tym, że trochę się może różnimy - a może nie? - gdy np. ja powiem, że trochę bardziej należy docenić pozytywy choćby pojedynczych zawodników. Luka najlepszym strzelcem ligi. Czyż nie powinno się podkreślać choćby takiego sukcesu? Podobnie - parę innych pojedynczych sukcesów.
Dalej. Myślę, że to może i nadmierne wrażenie klęski, to efekt, że nie tylko ocenia się wyniki faktycznie osiągnięte, ale odnosi się je do rozdętego balonu oczekiwań, który w dużej mierze wyprodukował Prezes przed sezonem. Skład nie upoważniał do twierdzenia, że bicie się o Mistrza jest minimalnym obowiązkiem - a tak to trochę brzmiało. A jeżeli do "składu" zaliczymy trenera, przecież już znanego w Polsce - to wychodzi, że już przed sezonem w zasadzie trzeba było wiedzieć, że te deklaracje, to bufonada. Niestety. Dla mnie wynik, owszem, jest porażką. Brąz bowiem mógł być jakimś celem; zdobycie go byłoby sukcesem bynajmniej nie nieprzewidywalnym, zaskoczeniem, powodem do premii ekstra. Niemniej - byłoby realnym sukcesem wywalczonym może nawet nieco ponad stan. Tymczasem przedsezonowa propaganda mówiła co innego. Inaczej jeszcze rzecz ujmując. Popatrzmy na lokatę. Jest lepiej, niż w zeszłym roku. To też jakiś sukces. Zwłaszcza, że - powtórzę - skład bynajmniej nie był bajeczny - a nie był z powodu błędów przy zatrudnianiu, albo z powodu biedy i błędu trąbienia, że jesteśmy mocni. Jeden, drugi zawodnik kończący karierę i odcinający kupony - to może być jeszcze pożytek, "wartość dodana" doświadczenia. Gdy ich jednak zaczyna być za dużo - gdy w dodatku odrzuca się tych, co przynajmniej od paru sezonów związani z Zagłębiem (Puzio) albo wręcz najlepsze lata tu mieli (Klisiak) - a przyjmuje się tych, którzy już w swych własnych klubach młodości są odrzuceni nawet jako doświadczeni zmiennicy: to czego się spodziewać?
Nie zmienia to faktu, że też uważam sezon za jakąś porażkę. Ba. Może największą - to przez to, że teraz chyba jeszcze gorzej z podwalinami pod mocny zespół niż sezon temu. W składzie zawodniczym "spalona ziemia". A na ławce - "Skokan".
Natomiast wyraźniej jakąś różnicę w naszych zdaniach (ale może też tu okaże się po wyjaśnieniach, że myślimy podobnie?) - to widziałbym co do sprawy "cieszenia się z poszczególnych meczy". Oczywiście, że nie twierdzę, iż to przeważa całościowy ogląd sezonu. Absolutnie. Przecież ja bodaj w połowie etapu zasadniczego, jak ludzie się burzyli - wręcz pisałem, spokojnie: liga w etapie zasadniczym to mało ważna rzecz. Zwłaszcza, że system bonusów obecnie daje mniej, niż kiedyś, gdy był osobny bonus za lepszy wynik w meczach między sobą - ale drugi za lepszą pozycję końcową i to łącznie z przyznaniem lepszych meczy do bycia gospodarzem. Wtedy, rzeczywiście warto było walczyć w sezonie zasadniczym. Teraz - wystarczy kupić paru graczy na kilka meczy playoffów i można mieć, co się chce (a nawet, jeżeli już ukrócono takie kupowanie zawodników na parę meczy, to i tak podwójny dopiero bonus może mobilizować do walki w każdym meczu - kiedy okaże się, że gospodarzom pierwszego meczu wystarczy tylko jedno zwycięstwo a goście muszą wygrać 3 razy, to widać, że warto walczyć w sezonie).
Otóż - nie jest więc chyba tak, że nie dostrzegam, że ważniejszy jest sezon i jeżeli ocena całego sezonu jest kiepska, to niewiele da, że poszczególne mecze były niezłe czy dobre. Przecież:i Kol. Darian myśli podobnie, że wycinkowa ocena jest też ważna, gdy - i to słusznie - wytyka, że katastrofa była, jeżeli chodzi o mecze z czołówką, o mecze z czołówką u siebie... To dlaczego nie docenić takich "cząstkowych ocen" także tam, gdzie można by coś pozytywnego powiedzieć? Choćby - gdy w jakimś meczu był zryw i wywalczenie zwycięstwa zamiast klęski i tym podobne. Choćby z tej racji tak warto, że to bodaj jedyne pozytywy mogą być z tego sezonu (prócz ocen pozytywnych poszczególnych graczy) - gdzie widać jakieś podwaliny pod rozwój drużyny. To też są ważne elementy, budujące choćby "zagłębiowski charakter", tak jak jest "podhalański". W tym sensie - jednak uważam, że można również i pozytywy poszczególnych meczy zauważać, byle tylko dać im właściwą miarę, nie przecenić.
PS. No i zgadzam się z Kol. Darian co do poszczególnych pozytywów, tak w tym, co pisze, że pozytywem była akcja propagandowa, wyjście do dzieci oraz w honorowaniu zasłużonych - jak i w tym się zgadzam, co pisze, gdy ukazuje, że szkoda, że tę akcję honorowania zasłużonych jednocześnie po części zmarnowano...
P.S. Przepraszam, dopiero teraz (21:39) dzięki komuś zwróciłem uwagę na przejęzyczenie, zmieniające sens zdania - chodziło mi o "niezłe, dobre" a napisałem "złe". Już poprawione.
Ostatnio edytowano 2010-03-23, 9:39 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 2 razy
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Misio 2010-03-23, 3:45 pm

NAJLEPSZA WYPOWIEDZ KISLA ZE KOZLOWSKI MA WYBITY BARK I GIPS NA 3 MIESIACE HEHEHEH VICE PREZES NAWET NIEWIE CO DOLEGA ZAWODNIKOWI I NA JAK DLUGO KONTUZJA PARODIA KOZLOWSKI MA ZWICHNIETY LOKIEC I TRZY TYGODNIE GIPS
Misio
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2007-02-23, 10:14 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez _darthvader 2010-03-23, 9:33 pm

Jako, że sezon się już niestety zakończył, pozwolę sobie i ja na parę uwag i przemyśleń odnośnie naszej drużyny.
Niestety kolejny sezon można uznać za stracony i nic tego nie wybieli: ani Luka jako król strzelców, ani pojedyncze mecze zagrane z charakterem, ani promocja hokeja przez Zagłębie (turniej sierpniowy, „Hokeiści dzieciom”). Gdzie tkwią przyczyny takiego stanu rzeczy naszego Zagłębia ? ? ? ? Na pewno jest ich wiele i większość kibiców na trybunach Zimowego zna je na wylot :!: :!: :!:
1.Polityka personalna Prezesa Bernata – to chyba jeden z większych problemów jak nie główny.
Coroczna wymiana połowy składu pokazuje, że tak nic się nie da ugrać, a do tego co rusz zmiany trenerów – niestety w tym sezonie padło na najgorszego od lat :!: :!: :!: :!:
Nasz klub niedługo będzie mógł zmienić nazwę na „Klub Spokojnej Starości” – tak to niestety wygląda. Zatrudniamy głównie graczy wyeksploatowanych w innych klubach, zgranych i na 5 minut przed sportową emeryturą, którzy liczą tylko kasę i jak najmniejszym nakładem sił chcą się prześlizgać przez sezon. Polityka ściągania wychowanków moim zdaniem nie sprawdza się, a to z prostego powodu, zawodnicy ci mają albo najlepsze lata za sobą, albo nikt ich już nie chce w poprzednich drużynach i trudno na nich budować nową jakość Zagłębia.
2. Brak młodzieży w składzie.
Nie odkryję Ameryki tym stwierdzeniem, ale to nasza największa bolączka. Dlaczego nie wprowadzamy do drużyny młodych z Sielca, niech się ogrywają w 4 piątce, to zaprocentuje w przyszłości. Co z tego, że w składzie jest Podsiadło jak grzeje ławę – czyżby był gorszy od Gabrysia czy Majoneza ? ? ? Czy w rezerwach grają sami amatorzy czy zawodnicy z aspiracjami na grę w PLH. Jak nie będą dostawać szans to nigdy w siebie nie uwierzą.
Pozbyliśmy się z klubu Pawlaka, Bychawskiego czyli perspektywicznych młodych zawodników – dlaczego? Wiem, że Zagłębie to nie Podhale i nie mamy 10 zdolnych juniorów, ale 3-4 na pewno się by znalazło – tylko trzeba im dać szansę :!: :!: :!: :!:
3. Trener
To temat rzeka. Tak słabego szkoleniowca nasza drużyna nie miała od dawno. Gość kompletnie zagubiony, żadnego zmysłu taktycznego, złe decyzje przy kompletowaniu piątek, odsuwanie od składu takich zawodników jak Bychawski, Podsiadło, czasami M. Kozłowski, rozbijanie dobrze funkcjonujących ataków, ciągłe gadanie, że nie „możemy popełniać takich błędów”… i na tym gadaniu się kończyło bo w kolejnym meczu było to samo. Jest to pierwsza osoba to usunięcia po sezonie – bez żalu. :czerwona:
4. Zawodnicy
W tej kwestii zawsze będą dyskusje kto się sprawdził, a kto nie. Każdy będzie miał swoje zdanie, więc i ja wtrącę swoje trzy grosze. Szkoda, że mając takich wychowanków jak Dzwonek i Nowak sprowadzamy Rajskiego, który niczym mnie nie powalił w tym sezonie. Natomiast mam żal do trenera, że młodzi nie grali (nie licząc kontuzji Rajskiego). Jak już napisałem wcześniej, stawiajmy na swoich – ale młodych :!: :!: :!: :!:
W obronie jak jest wszyscy wiedzą, dopóki tu się nie poprawi to cała reszta jest o dupę potłuc. Ja się tylko pytam co robią w tej drużynie Gabryś :czerwona: i Marcińczak :czerwona: i niejaki Mazurek :czerwona: :!: :!: :!: :!: Jedynym pozytywem w tej formacji w tym sezonie to tylko Galvas :brawo: (chłop ma jaja, po takiej kontuzji wraca do gry, ciekawe który inny by wrócił…), Dronia :brawo: i ewentualnie Banan – reszta to cienie z zeszłego roku. W tej formacji jest najwięcej do zrobienia.
I na koniec atak – no cóż w Zagłębiu gra tylko I piątka i tego nic nie zmieni, jak oni nie grają to wyglądamy cieniutko. Ponadto na duży plus Koziołki, Różański, G. Da Costa, Ślusar i momentami Opatovsky – reszta to tylko uzupełnienie składu. Najbardziej zawodzi mnie kolejny raz Jaros :kiepsko: – chłop grał w tym sezonie dopiero od czasu otrzymania opaski kapitana. Panie Marcinie trochę mało :!: :!: :!: Zawodnicy typu Sarnik, Zachariasz, Koszarek, Podlipni powinni pożegnać się z tą drużyną. :czerwona:

Odniosę się również do kibiców - niestety w tym sezonie frekwencja była żenująco niska - powinno to dać do myślenia Zarządowi dlaczego tak było. Dlaczego drużyna swoimi występami do tego doprowadziła, że na meczach o brąz było ledwie ponad 1000 osób, że o meczach w sezonie nie wspomnę kiedy chodziło nas po 400-500 osób...

Mam nadzieję, że będzie jakieś spotkanie z Zarządem na którym będzie można te tematy szerzej omówić i wyciągnąć jakieś wnioski na kolejny sezon.

I na koniec – zastanawiam się w jakim głosowaniu kibiców Ślusar został najlepszym zawodnikiem drużyny Zagłębia w tym sezonie ? ? ? ?
_darthvader
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-10-04, 3:47 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez nemoz 2010-03-24, 9:22 pm

A propos Ślusara. Podczas relacji ostatniego meczu w Sosnowcu z Tychami na TVP Katowice Jobczyk ze Snopkiem podali bardzo ciekawą informację,że Ślusarczyk trenuje młodzież Naprzodu Janów ? Podobno proponował swoje usługi w Sosnowcu ZA DARMO ale Zarząd nie był zainteresowany ? Czy dlatego stracił opaskę kapitana ? Ktoś coś wie na ten temat ?
nemoz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-17, 8:43 am

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Schabu 2010-03-24, 10:05 pm

Co raz więcej ciekawych informacji,a dopiero sezon się skończył.
Aż strach pomyśleć co się wydarzy przy starcie nowego sezonu.....
Schabu
 
Posty: 522
Dołączył(a): 2003-03-10, 10:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Piastów

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez innu 2010-03-24, 10:32 pm

To nie ciekawe informacje tylko ploty, sezon ogórkowy to teraz będzie ich najwięcej.
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez Simonn 2010-03-25, 4:28 pm

Gabryś i Jaros w Unii??
Simonn
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2009-08-10, 3:52 pm

Re: Sezon 2009 / 2010

Postprzez bolo73 2010-03-27, 10:14 pm

No chociaż jedna wspaniała informacja w tym sezonie:
Zagłębie zostało Mistrzem Polski Oldboys pokonując w finale w Tychach miejscowy GKS.Brawo :brawo: :brawo: :brawo: i niech młodsi się uczą :) :) :)
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników