Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez Darian 2009-09-13, 9:58 pm

Rozpoczęliśmy dzisiaj sezon hokejowy 2009/10 od zwycięstwa wyjazdowego nad beniaminkiem Unią Oświecim 5-3.

http://www.sportowezaglebie.pl/hokej-na-lodzie/polska-liga-hokejowa/zaglebie-wreszcie-strzela-w-przewadze,1,4,1462

Sosnowiczanie zagrali w Oświęcimiu bez czterech obrońców. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Jarosław Kuc, natomiast Mateusz Pawlak, Bartłomiej Bychawski i Paweł Dronia nie zostali jeszcze wypożyczeni z Orlika Opole. Trener Zagłębia, Milan Skokan miał duży ból głowy i do defensywy wycofał Łukasza Podsiadłę. Po 13 minutach nasi przegrywali już 0:2. Pierwszą bramkę zdobył podczas gry w przewadze weteran polskich lodowisk, Waldemar Klisiak, który świetnie wykorzystał swoje doświadczenie w zamieszaniu pod bramką Tomasza Rajskiego. Później Zagłębie długo grało w przewadze, ale nie potrafiło zdobyć bramki. Natomiast Tomasz Połcarz wracając z ławki kar zdobył bramkę dla Unii. Na szczęście sosnowiczanie otrząsnęli się po słabym początku i dzięki trafieniom Tobiasza Bernata i Martina Opatovsky’ego wyrównali jeszcze w pierwszej tercji. W obu sytuacjach nasi hokeiści wykorzystali grę w przewadze.

W drugiej odsłonie padła tylko jedna bramka. Na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Zagłębia, David Galvas, który zamknął akcję Vladimira Luki i Teddy’ego Da Costy. Niestety, w samej końcówce Zbigniew Podlipni, a następnie Marcin Kozłowski złapali kary, dzięki czemu Unia ostatnią tercję rozpoczęła z podwójną przewagą. Już 10 sekund po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Wojciech Wojtarowicz. Na szczęście końcówka należała do Zagłębia, które ponownie wykorzystało grę w podwójnej przewadze. Drugą swoją bramkę dzisiejszego wieczoru zdobył Opatovsky, a wynik ustalił Teddy Da Costa.

W sparingach sosnowiczanie nie potrafili wykorzystywać osłabienia liczebnego rywala, cieszy więc fakt, iż w kluczowym momencie Zagłębie dobrze zagrało z przewagą na lodzie.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez koszki 2009-09-13, 10:23 pm

:brawo:
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez dziejus 2009-09-13, 11:52 pm

A co ,za malo bylo czasu zeby zatwierdzic hokeistow z Orlika :twisted:
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez Leżak 2009-09-14, 8:22 am

Ja tez podziele się moimi obserwacjami z meczu:

Na plus: Opatovsky, Teddy, Galvas,
Na minus: Rajski-zwłaszcza 1 tercja bo mogło być 4-0 gdyby nie szczęście, Różański też raczej bezbarwnie, i obriońcy którzy wypuszczali często krążek z tercji Unii.

Na trybunach z Sosnowca kojarzyłem około 20 osób, kibice Unii (wspomagani przez KS Olkusz) doping prowadzili głośny i przez cały mecz poza tym na trybunach dużo ludzi pijanych wogóle picie piwa na trybunach jest na porządku dziennym nawet przy ochronie, a jeśli już o ochronie mowa to w 3 tercji ochroniazz stojący przy młynie Unii został przekopany. Dwa albo trzy razy poleciały wyzwiska na Zagłębie.
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez sayu 2009-09-14, 8:45 am

Leżak napisał(a):Na trybunach z Sosnowca kojarzyłem około 20 osób, kibice Unii (wspomagani przez KS Olkusz) doping prowadzili głośny i przez cały mecz poza tym na trybunach dużo ludzi pijanych wogóle picie piwa na trybunach jest na porządku dziennym nawet przy ochronie, a jeśli już o ochronie mowa to w 3 tercji ochroniazz stojący przy młynie Unii został przekopany. Dwa albo trzy razy poleciały wyzwiska na Zagłębie.


Polecial chyba z 5 stopni w dol :)

Meczyk spoko! Dobrze, ze wygrali - bylo to bardzo wazne zwyciestwo w zacietym meczu! Ogolnie mecz mogl sie podobac - szybki i malo przerw. Pierwsze 2 bramki to bledy obrony! Zaskakujaca byla druga, gdzie gnietlismy Unie niemilosiernie, skonczyla sie kara i wyjechali z kontra 2na1 i wcisneli! Potem udalo sie nam strzelic! Fantastyczne bramki Opatovskiego i Tadka! Warto tez dodac, ze pod koniec meczu Luka strzelil gola (as. Teddy), jednak rzekoma analiza wideo nie wykazala, ze gol padl! A dziura w siatce jak oczko w rajstopie ;) Fajnie bylo znow zobaczyc Tadka w naszym zespole - bardzo dobrze ta piatka funkcjonuje z Bernatem i Vladem, podobnie zreszta jak i inne! Naprawde ladny mecz i co ciekawe duzo koronkowych akcji Zaglebia! Mecz mogl sie potoczyc inaczej, ale glupie kary Unii w IIIT spowodowaly, ze w koncu granie w przewadze zaowocowalo golem na 4:3 i 5:3. Na uwage zasluguje tez dobra postawa Szydlowskiego w bramce Unii, bo moglo byc wiecej!
sayu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 2005-05-10, 6:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez slawek_71 2009-09-14, 10:17 am

sayu napisał(a):Dwa albo trzy razy poleciały wyzwiska na Zagłębie.



Indywidualnie Jaros zostal zwyzywany w boksie nad pleksa przez kolesia,a pan ochroniaz stal jak slup i zadnej reakcji.

Co do meczu to mnie sie wydaje ze nasi nie forsowali sie za duzo,grali tak jak Unia-raz szybciej raz wolniej.Ogolnie Unia cienko wypadla,na duzy "+" Szydlowski.W przerwach gosc z obsugi lodowiska latal dziury w bramkach sznurkiem i drutem :-) .Tak polatal ze gola Luki nie uznali.Sedziowanie-ŻENADA!!!.Gwizdali kary i spalone jakby byl na to wyznaczony jakis limit przez PZHL.

Leżak napisał(a):a jeśli już o ochronie mowa to w 3 tercji ochroniazz stojący przy młynie Unii został przekopany.


Przekopali go bo poszedl zgasic race czy jakies inne gowno.Wpiewrszej tercji jak odpalili to smrod i dym "wisial"na calej hali do konca meczu,az w oczy gryzlo.
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez Darian 2009-09-14, 11:10 am

slawek_71 napisał(a):
sayu napisał(a):Dwa albo trzy razy poleciały wyzwiska na Zagłębie.

Indywidualnie Jaros zostal zwyzywany w boksie nad pleksa przez kolesia,a pan ochroniaz stal jak slup i zadnej reakcji.


A ile to razy u nas byli zwyzywani,obrzucani inwektywami i lżenii zawodnicy i trenerzy przeciwnych drużyn?? Baaaa nawet naszego Zagłębia graczom i trenerom się obrywało!I też nikt nie interweniował jakoś specjalnie.

Więc żeby nie było tak jak w pewnej mądrości: Widzicie źdźbło w oku bliźniego, a w swoim belki nie widzicie?
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez slawek_71 2009-09-14, 11:19 am

Darian napisał(a):A ile to razy u nas byli zwyzywani,obrzucani inwektywami i lżenii zawodnicy i trenerzy przeciwnych drużyn?? Baaaa nawet naszego Zagłębia graczom i trenerom się obrywało!I też nikt nie interweniował jakoś specjalnie.


Tu masz racje,ale po takiej akcj u nas zawsze pojawiali sie ochroniarze przy boksie zmian lub kar i tunelu i stali tam do konca meczu.A ten zwinal sie i poszedl sobie gdzies.Mogli robic z naszymi co chcieli.
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez bartek27 2009-09-14, 4:08 pm

Mam pytanko a co z Piecha i Jakubikiem?
bartek27
 
Posty: 46
Dołączył(a): 2008-03-04, 1:53 pm
Lokalizacja: BĘDZIN

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez jacek1 2009-09-14, 4:45 pm

Zamieszczam link do relacji z meczu Aksam Unia - Zagłębie Sosnowiec. Tylko mi się nie nabijać z naszego reportera. Następnym razem wygramy. pozdrowienia
http://www.faktyoswiecim.pl/index.php?o ... &Itemid=54
jacek1
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-08-12, 6:44 pm

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez sayu 2009-09-14, 7:05 pm

bartek27 napisał(a):Mam pytanko a co z Piecha i Jakubikiem?


Piecha - podejrzewam, ze limit obcokrajowcow wykorzystany stad dla niego zabraklo miejsca
Jakubik - z tego co gdzies mi sie o uszy obilo, to nie zatwierdzony jeszcze przez PZHL - ktos potwierdzi?
sayu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 2005-05-10, 6:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez bartek27 2009-09-14, 7:39 pm

Jak wykorzystany limit gra Galvac Luka Opatowsky chyba ze kogos pominołem ?
bartek27
 
Posty: 46
Dołączył(a): 2008-03-04, 1:53 pm
Lokalizacja: BĘDZIN

Re: Unia Oświęcim-Zagłębie Sosnowiec 13.09.09 INAUGURACJA SEZONU

Postprzez Przemek26 2009-09-14, 7:45 pm

bartek27 napisał(a):Jak wykorzystany limit gra Galvac Luka Opatowsky chyba ze kogos pominołem ?


Tym razem Tadek jest jako zagraniczniak
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka


Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników