Przed sezonem 2009/2010

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Przed sezonem 2009/2010

Postprzez kierat 2009-03-04, 7:26 am

Myślę że już można zacząć ten wątek bo jest nowa fajna wiadomość, że Jarek Kuc zostaje z nami. Lider defensywy. Brawa dla działaczy.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm


Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Lindros 2009-03-04, 4:48 pm

Marcińczak zostaje??? wszyscy tylko nie on i nie Wilczek to jest poprostu kabaret na lyżwach. Totalni satyrycy
Lindros
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-03-04, 4:40 pm

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Przemek26 2009-03-04, 4:56 pm

Pięciu kolejnych zawodników sosnowieckiej drużyny podpisało kontrakt na przyszły sezon. W dniu dzisiejszym umowy z klubem podpisali obrońcy: Oktawiusz Marcińczak, Kamil Duszak i Andrzej Banaszczak. Roczny kontrakt podpisali również Tomasz Dzwonek i Artur Ślusarczyk.

http://www.hokej.zaglebie.sosnowiec.pl/
Czemu tylko Dzwonek na rok?
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Bartos 2009-03-04, 5:34 pm

Przemek26 napisał(a):Czemu tylko Dzwonek na rok?


Pytałem o to na spotkaniu
pytałem czemu nie chcą obrać drogi Stoczniowca i podpisywać dłuższych kontraktów ze sprawdzonymi zawodnikami

odpowiedź była:
A co jeśli nie będzie pieniędzy (sponsora) a zawodnikom będzie trzeba płacić przez kilka lat itp...

Przykładem jest też Opatovski ... wszyscy wiedzą, że jest dobry i klub go chce ale wolą teraz poczekać czy po kontuzji dojdzie do siebie. Może to nie jest najładniejsze zachowanie klubu w stosunku do zawodnika ale w hokeju nie ma ani sentymentów ani też takich pieniędzy jak w innych dyscyplinach a na utrzymaniu jest dwa razy tyle zawodników co np. siatkówce czy koszykówce.

Ogólnie wychodzi na to, że w klubie chyba nie ma aż tak pewnych pieniędzy (w dłuższym okresie czasu), że wolą nie ryzykować z podpisywaniem umów ponad ten okres w którym mają pewność na sfinansowanie tych kontraktów.


Chociaż co do Dzwonka, Kuca czy Tadka to można by zrobić wyjątek i podpisać dłuższe kontrakty ... to są zawodnicy, na których można oprzeć budowę nowej drużyny.
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Przemek26 2009-03-04, 6:11 pm

Bartos napisał(a):
Przemek26 napisał(a):Czemu tylko Dzwonek na rok?


Pytałem o to na spotkaniu
pytałem czemu nie chcą obrać drogi Stoczniowca i podpisywać dłuższych kontraktów ze sprawdzonymi zawodnikami

odpowiedź była:
A co jeśli nie będzie pieniędzy (sponsora) a zawodnikom będzie trzeba płacić przez kilka lat itp...

Przykładem jest też Opatovski ... wszyscy wiedzą, że jest dobry i klub go chce ale wolą teraz poczekać czy po kontuzji dojdzie do siebie. Może to nie jest najładniejsze zachowanie klubu w stosunku do zawodnika ale w hokeju nie ma ani sentymentów ani też takich pieniędzy jak w innych dyscyplinach a na utrzymaniu jest dwa razy tyle zawodników co np. siatkówce czy koszykówce.

Ogólnie wychodzi na to, że w klubie chyba nie ma aż tak pewnych pieniędzy (w dłuższym okresie czasu), że wolą nie ryzykować z podpisywaniem umów ponad ten okres w którym mają pewność na sfinansowanie tych kontraktów.


Chociaż co do Dzwonka, Kuca czy Tadka to można by zrobić wyjątek i podpisać dłuższe kontrakty ... to są zawodnicy, na których można oprzeć budowę nowej drużyny.



Też byłem i akurat tę kwestie poruszano na poprzednim. I wszytko rozmumiem , tylko że Tomka Dzwonka można było chyba spokojnie wziąć na dłuższą umowę
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez trol90 2009-03-04, 7:10 pm

Najskuteczniejszy napastnik Ciarko KH Sanok Robert Kostecki ma dwie konkretne propozycje transferowe: z Zagłębia Sosnowiec i TKH Toruń.

- Wolałbym zostać w Sanoku - mówi "Kostek”. - Działacze z Torunia proponowali mi grę u nich jeszcze podczas zgrupowania kadry. Potem dzwonili i ponowili propozycję, a teraz czekają na mój ruch - opowiada 26-letni gracz, który w sezonie 2008/09 w 45 spotkaniach uzyskał 45 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (18 bramek i 27 asyst).

- Ostatnio odezwał się też prezes Bernat z Zagłębia Sosnowiec. Pytał czy byłbym zainteresowany, do kiedy mam kontrakt w KH i tak dalej. Pierwszeństwo daję jednak Sanokowi - dodaje.

Właśnie o plany swojego najskuteczniejszego ataku Kostecki - Wojciech Milan - Maciej Mermer najbardziej martwi się prezes Piotr Krysiak.

Milan zdecydowany jest pozostać w KH. Maciej Mermer też wolałby nigdzie nie wyjeżdżać.

- Jeśli zarządowi uda się zatrzymać Słowaków i ten skład, to ja pewnie się też dogadam. Tym bardziej, że teraz nie mam żądnych propozycji - mówi "Serek”, który przed rokiem odrzucił ofertę z Podhala Nowy Targ.

Nad zakończeniem kariery zastanawia się Tomasz Demkowicz. - Po tym sezonie mam trochę dość, ale muszę się z tym przespać kilka nocy i zobaczę - tłumaczy.

Dziś miało dojść do spotkania prezesa Krysiaka z trenerem Lubomirem Rohaczikiem, ale przełożono rozmowę na dziś.

- Nie ukrywam, że utrzymanie trenera Rohaczika będzie kluczowe dla dalszych poczynań zarządu i zespołu - przekonuje Krysiak.




Źródło: GC Nowiny
trol90
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:51 am

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Przemek26 2009-03-04, 7:19 pm

Zaczyna sie podbijanie ceny przez graczy.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez kierat 2009-03-05, 11:34 am

Czyli mamy bramkarza, czterech obrońców i napastnika. Zaczynamy od tyłu i dobrze jednak paru istotnych grajków z przodu można byłoby zaklepać już teraz.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Darian 2009-03-05, 12:44 pm

No wreszcie tak jak powinno się nasz prezes zaczął budowę drużyny. Najpierw defensywa bo to jest podstawa a potem można myślić o formacjach napastników. Jest to niezwykle ważne bo dobrych obrońców na rynku polskim nie ma zbyt dużo. Podobnie jest z zagranicznymi obroncami - jeżeli zatrudniać to zaraz na początku sezonu. Oczywiście mam na myśli sprawnych obrońców... ;-)

Co do koncepcji zatrudniania na rok to nie jestem w stanie sie zgodzić żadna miarą że zatrudnianie na dłuższy rok jest kwestią ryzykowną. W szczególności gdy dotyczy to młodych zawodników jak Dzwonek, Tomek Kozłowski.
Tak jak napisał Bartos że w kwestii młodzieży i wychowanków powinnismy podążać drogą Stoczniowca.

Poza tym prezes powinien wiedzieć że jest opcja rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron w przypadku niemożnosci wywiązania się z zobowiązań. A jeżeli gracz jest dobry to z pewnoscią nie będzie miał kłopotów ze znalezieniem sobie nowego pracodawcy.

W każdym razie jaka polityka kadrowa nie była NALEŻY ZACZĄĆ BUDOWANIE Z MYŚLĄ O PERSPEKTYWIE DŁUŻSZEJ NIŻ NASTĘPNY SEZON.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez MrCricket 2009-03-05, 9:29 pm

Darian napisał(a):W każdym razie jaka polityka kadrowa nie była NALEŻY ZACZĄĆ BUDOWANIE Z MYŚLĄ O PERSPEKTYWIE DŁUŻSZEJ NIŻ NASTĘPNY SEZON.


Niestety hokej w Polsce jest mało popularny i na niskim poziomie. Perspektywę przyszłości zakładać to mogą sobie kluby NHL, albo silnych lig europejskich np. rosyjska, czeska. U nas najemnicy wędrują po klubach, w których aktualnie jest kasa. Na pytanie czy będą środki za 2 lata, z pewnością nikt nie jest w stanie teraz odpowiedzieć. Najelpszy przykład to wielokrotny mistrz Polski Unia Oświęcim, gdy wycofał się sponsor to Unia stała się chłopcem do bicia i w końcu wylądowała w czarnej dupie. Niestety takie polskie realia.
MrCricket
 
Posty: 1155
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez bulion 2009-03-06, 12:50 am

W Sosnowcu działacze nie marnują czasu i rozpoczęli budowę zespołu na przyszły sezon. Nowymi umowami z Zagłębiem związali się już czterej obrońcy: Jarosław Kuc, Kamil Duszak, Andrzej Banaszczak i Oktawiusz Marcińczak, a także napastnik - Artur Ślusarczyk - i bramkarz - Tomasz Dzwonek. - Na pewno dojdzie do zmian w kadrze. Z kilkoma zawodnikami pożegnamy się i będziemy szukać bardziej wartościowych hokeistów na ich miejsce. Chciałbym również uspokoić kibiców, Paweł Dronia w przyszłym sezonie będzie bronił barw Zagłębia. Również planujemy dalszą współpracę z firmą Pol-Aqua - wyjaśnia prezes Bernat. Jednak nie wszystko jest tak kolorowe, jak być powinno. - Niestety po raz kolejny dochodzi do niemiłego starcia z dyrektorem MOSiR-u, Zbigniewem Drążkiewiczem - informuje prezes Zagłębia, odnosząc się do zmieszania, jakie powstało w sprawie wizyty reprezentacji Polski w Sosnowcu. Zagłębie musi oddać swój czas na lodzie kadrze narodowej. - Jeśli to ma pomóc kadrze, na pewno ustąpimy miejsca, gdyż mamy na sercu dobro polskiego hokeja. Liczymy, iż wrócimy do elity, jednak wydaje nam się, iż w tym roku pewni ludzie ewidentnie chcą nam dokuczyć - tajemniczo zakończył prezes Bernat.


http://www.sosnowiec.info.pl/sport/hoke ... ,1,4,13875
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez kierat 2009-03-11, 12:29 pm

Jeśli to prawda i od kwietnia trenerem ma być Podsiadło to nie jestem pewien czy to jest dobre posunięcie. Przy całym szacunku dla pana Krzysztofa bo przecież jest "nasz" czyli z Sosnowca i już raz nas wyciągnął z dołka ratując przed spadkiem 3 lata temu to mam wrażenie że zatrudnienie go jest taką opcją: kryzys. Jeżeli znowu będzie łączyć dwie funkcje czyli kierownika w SMS-ie i trenera naszych to tak naprawdę nie poświęci się pracy w 100%. 3 lata temu jak obowiązki kierownika kolidowały mu z obowiązkami trenera to na niektóre wyjazdy jeździł Pytel. Teraz jest to samo z rezerwami Zagłębia. Na wyjazdy jeździ tylko drużyna z grającym trenerem Majewskim. Nie wyobrażam sobie meczy Zagłębia bez pierwszego trenera bo ważniejszy jest etat w SMS. A druga sprawa to brak doświadczenia. Niestety pan Krzysztof co prawda jest przy hokeju jednak nie trenuje czyli nie zbiera doświadczenia. W Sanoku na przykład jest taki Rochaczik który trenował wiele drużyn i zdobywał też medale...

Ot, naszła mnie taka refleksja. Obym się mylił.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Przemek26 2009-03-11, 12:55 pm

kierat napisał(a):Jeśli to prawda i od kwietnia trenerem ma być Podsiadło to nie jestem pewien czy to jest dobre posunięcie. Przy całym szacunku dla pana Krzysztofa bo przecież jest "nasz" czyli z Sosnowca i już raz nas wyciągnął z dołka ratując przed spadkiem 3 lata temu to mam wrażenie że zatrudnienie go jest taką opcją: kryzys. Jeżeli znowu będzie łączyć dwie funkcje czyli kierownika w SMS-ie i trenera naszych to tak naprawdę nie poświęci się pracy w 100%. 3 lata temu jak obowiązki kierownika kolidowały mu z obowiązkami trenera to na niektóre wyjazdy jeździł Pytel. Teraz jest to samo z rezerwami Zagłębia. Na wyjazdy jeździ tylko drużyna z grającym trenerem Majewskim. Nie wyobrażam sobie meczy Zagłębia bez pierwszego trenera bo ważniejszy jest etat w SMS. A druga sprawa to brak doświadczenia. Niestety pan Krzysztof co prawda jest przy hokeju jednak nie trenuje czyli nie zbiera doświadczenia. W Sanoku na przykład jest taki Rochaczik który trenował wiele drużyn i zdobywał też medale...

Ot, naszła mnie taka refleksja. Obym się mylił.


Szkoda by było, tak naprawdę Vavrecka miał jakiś posłuch w drużynie. Pytanie Podsiadło czy Morawiecki bo ja słyszałem o tym drugim, poza tym czy jest sens pisać o personaliach skoro do końca marca zawodnicy i trenerzy maja ważne umowy?Ale jedne jest pewne jeśli np. Podsiadło miałby być w Zagłebiu i w smsie to niech wypierdala lepiej w pizdu
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez kierat 2009-03-11, 1:10 pm

A może szykują opcję Podsiadło trener no 1 z Morawieckim asystentem. Może ten układ wypali? :-)
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Przed sezonem 2009/2010

Postprzez Przemek26 2009-03-11, 1:16 pm

kierat napisał(a):A może szykują opcję Podsiadło trener no 1 z Morawieckim asystentem. Może ten układ wypali? :-)

Tak jeśli nie zostana takie gwiazdy jak Jaoros i nie będzie marudzenia że na treningach trzeba harować :-) :-)
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników