Dronia zawieszony na pół roku

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez damian_2006 2009-01-04, 2:43 pm

a Jacek nie jest czasem bratem LukaszA?
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez kret75 2009-01-05, 6:54 am

http://www.hokej.net/?c=mdAktualnosci-c ... c-35-20336
W Zagłębiu zabrakło Pawła Droni, który został zdyskwalifikowany na pół roku za złamanie regulaminu dyscyplinarnego podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski. Zagłębie otrzymało już uzasadnienie kary, jaką nałożył na hokeistę Wydział Gier i Dyscypliny. - Będziemy szukać pomocy w Komisji Odwoławczej, zwrócimy się też do zarządu PZHL-u. Możemy stracić Dronię na dobre. Okazuje się, że chłopak ma też niemieckie obywatelstwo i trzy niemieckie kluby chcą go już teraz. Dynamo Weisswasser zaprosiło go nawet na poniedziałkowy trening - mówi prezes klubu Adam Bernat.

Zdyskwalifikowanie Droni spowodowało, że Zagłębie nie chce widzieć na meczach w Sosnowcu Tomasza Rutkowskiego. Klub poinformował, że trener młodzieżowej kadry jest dla Zagłębia persona non grata. Szkoleniowiec rzeczywiście nie został wczoraj wpuszczony na lodowisko. - Traktuje to jako akt zemsty - skomentował Rutkowski.
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez kierat 2009-01-05, 8:10 am

bolo73 napisał(a):Mam pytanie do kogoś bardziej zorientowanego w temacie:czy ten Tomasz Rutkowski to nie grał swego czasu w Zagłębiu bo kojarzę takie nazwisko z piątką bodajże Raszewskiego i Krzyśka Morawieckiego ale nie do końca jestem pewien,więc proszę o przypomnienie.


Kurowski - Rutkowski - Gaik, taki był atak w Zagłębiu wypożyczony swego czasu do Cracovii.W jednym meczu bodajże przyjechali do Sosnowca i wygrali Cracovii mecz. Po powrocie tylko Kurowski załapał się do kadry Rutkowski był za cienki. Pamiętam jak Jarek Morwiecki złapał kontuzję i Nikodemowicz go wstawił do pierwszego ataku z Cholewą-Świątkiem- Zdunkiem i Podsiadło.Chłop nie wiedział co się dzieje...
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez bolo73 2009-01-05, 1:18 pm

Dzięki kierat za przypomnienie,więc dobrze kojarzyłem,że facet grał swego czasu w Zagłębiu a teraz sra na swój dawny klub.Myślę,że on nie był naszym wychowankiem,bo jeżeli był to chroń nas Boże od takich wychowanków.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez kret75 2009-01-06, 9:06 am

Jak trener Rutkowski został persona non grata
http://www.hokej.net/?c=mdAktualnosci-c ... c-35-20351

Hokejowe Zagłębie nie chce widzieć na swoich meczach szkoleniowca młodzieżowej reprezentacji Polski. - To jakiś absurd. Akt zemsty - irytuje się Tomasz Rutkowski.

Sprawa ma swój początek w szwajcarskim Herisau, gdzie jeszcze przed świętami odbyły się mistrzostwa świata Dywizji I. Podczas turnieju - jak wynika z relacji trenera Rutkowskiego - zawodnicy złamali regulamin dyscyplinarny (poszło głównie o picie alkoholu).

- Sytuacja jest dla mnie bardzo nieprzyjemna. Nie chcę mówić o szczegółach, ale proszę mi wierzyć, że sprawy zaszły za daleko. Przecież nie mogłem kryć zawodników - mówi szkoleniowiec, który po całym zajściu podjął razem z kierownictwem kadry decyzję o odsunięciu od zespołu Pawła Droni (Zagłębie), Macieja Szewczyka (Unia Oświęcim) i Dawida Maciejewskiego (IFK Ore/Szwecja). Po powrocie do Polski sprawą zajął się Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, który po rozmowach z zawodnikami uznał, że hokeiści są winni (chociaż nie w równym stopniu). Dronia został zdyskwalifikowany na pół roku, a Szewczyk i Maciejewski dostali naganę.

Ochroniarze wskazali drogę do kasy

Zdyskwalifikowanie Droni rozsierdziło działaczy z Sosnowca, którzy stracili do końca sezonu czołowego obrońcę. Działacze walczą teraz o złagodzenie kary dla swojego hokeisty, ale jednocześnie wypowiedzieli wojnę trenerowi Rutkowskiemu.

Klub wydał oświadczenie (także do wiadomości PZHL-u), w którym informuje, że trener reprezentacji będzie traktowany podczas meczów Zagłębia "jako persona non grata" (osoba niepożądana) i nie wejdzie na lodowisko, jeżeli wcześniej nie kupi biletu!

"Sądzimy, że wyrok [na Dronię - przyp. red.] został wydany tylko w oparciu o poszlaki i zeznanie trenera Reprezentacji Polski - Tomasza Rutkowskiego. Poszkodowanego nie poddano badaniu na zawartość alkoholu we krwi, mimo jego żądań, i został on według nas osądzony na podstawie słów, a nie konkretnych dowodów" - uzasadnia Zagłębie.

Pierwsza próba sił na linii trener - klub odbyła się podczas spotkania z GKS-em Tychy. - Wybrałem się na ten mecz, bo oglądanie kadrowiczów należy do moich obowiązków. Nie dostałem wcześniej pisma Zagłębia, ale wiedziałem, że mogę mieć problemy z wejściem na lodowisko. Powiem szczerze - myślałem jednak, że skończy się na słowach - mówi Rutkowski. Ostatecznie na Stadion Zimowy nie został wpuszczony. - Wylegitymowali mnie ochroniarze i grzecznie, ale stanowczo wskazali mi drogę do kasy. Kiedy spytałem dlaczego, odpowiedzieli, że wykonują polecenia swoich przełożonych - opowiada Rutkowski.

Szkoleniowiec nie skorzystał z rady i wrócił do domu. - Nie będę kupował biletu. Nie będę się ukrywał. Nie będę walczył z prezesem Bernatem - wylicza Rutkowski.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że Rutkowski to... wychowanek Zagłębia i były trener koordynator klubu. - Nawet w tym sezonie miałem propozycję, by poprowadzić zespół! - zdradza.

Psychicznie dostał w kość

Co ciekawe, Rutkowski ma też na Stadionie Zimowym... biuro trenera młodzieżowej reprezentacji Polski. - Nie może być tak, że szkoleniowiec kadry nie może dostać się do miejsca swojej pracy! To już Zagłębie musi mu zapewnić - tłumaczy Krzysztof Zawadzki, przewodniczący WGiD. - W czasie meczu to my odpowiadamy za obiekt i nie widzimy takiej możliwości - odpowiada prezes Adam Bernat.

- Nie pomyślałem o wejściu do biura na czas meczu. Po co? Żeby oglądać spotkanie przez uchylone drzwi? To jakaś parodia! Zagłębie powinno sobie w końcu zdać sprawę, że przez takie zachowanie tylko pogarsza sprawę Droni. Na miejscu klubowych działaczy przykładnie ukarałbym zawodnika. Swego czasu podobny wyskok zaliczył Rafał Radziszewski z Cracovii i wtedy klub nałożył na niego 20 tys. zł kary. To jest właściwa droga - poucza Rutkowski.

Trener zdradza, że był bliski, by oddać sprawę do sądu przeciwko osobom, które sugerowały, że podczas pobytu w Herisau on też był pod wpływem alkoholu. - Podczas posiedzenia WGiD podobną linię obrony przyjął nawet Dronia. Nawet nie chce mi się tego komentować. Psychicznie strasznie dostałem w kość, a przecież nie zrobiłem nic, co mógłbym sobie teraz zarzucić - wzdycha Rutkowski.

Szkoleniowiec poinformował o całym zajściu PZHL. Dziś wybiera się na kolejny mecz Zagłębia, tym razem z Naprzodem Janów (godz. 18.) :czerwona:

Czy Dronia może zagrać w lidze niemieckiej?

Zdyskwalifikowanym obrońcą Zagłębia interesują się kluby zza naszej zachodniej granicy. Prezes Bernat wspomniał o trzech drużynach. - Działacze Dynama Weisswasser są gotowi, by przyjechać po Dronię do Sosnowca nawet dziś - mówi. Czy jednak Dronia mógłby grać w Niemczech, skoro nie może w Polsce?

Odpowiada Krzysztof Zawadzki, przewodniczący WGiD. - Moim zdaniem nie ma takiej możliwości. Niemiecki klub musiałby się zwrócić do PZHL-u z prośbą o kartę transferową hokeisty, a przecież związek nie wyda dokumentu gracza, który jest zdyskwalifikowany.

Jeżeli Zagłębie nie chce utrzymywać zawodnika, który nie może grać, zawsze może rozwiązać kontrakt z winy hokeisty. Dronia wróci wtedy do Orlika Opole, z którego jest wypożyczony do klubu z Sosnowca.



Pawel Dronia zagra w Niemczech ?!
http://www.hokej.sport24.pl/news/show/7 ... emczech__/

Mamy ciąg dalszy sprawy zawieszenia Sosnowieckiego obrońcy Pawła Droni.

Młody zawodnik nie widząc wyjścia z sytuacji, nosi się z zamiarem opuszczenia Polski i przejścia do jednego z niemieckich klubów. Co do tego, że zawodnik złamał regulamin wszyscy są zgodni, ale czy aby kara nie była zbyt surowa? Czy polski hokej straci zdolnego zawodnika? Oto, co powiedział nam na temat ewentualnej przeprowadzki do Niemiec Pawła Droni Wice Prezes Zagłębia Sosnowiec Dariusz Kisiel.

„Jeśli nie uda się pozytywnie załatwić sprawy Pawła istnieje możliwość, ażeby grał on faktycznie w Niemczech, ma przecież podwójne obywatelstwo. Ale dopóki istnieje choć cień szansy na pozytywne załatwienie jego sprawy, zarząd klubu zrobi wszystko, aby tego zawodnika zatrzymać. Pawel Dronia nadal trenuje z drużyną i nadal jest zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec”
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez kret75 2009-02-07, 6:23 pm

Walka o Dronię nadal trwa
http://www.e-hokej.pl/ekstraliga-aktual ... adal-trwa/

Temat zawieszenia młodego obrońcy Zagłębia Sosnowiec, Pawła Droni, powraca. Dziś odbyło się posiedzenie w sprawie ewentualnego ułaskawienia. - Nie wiem jak to nazwać. Potraktowani zostaliśmy jak gówniarze - wścieka się Adam Bernat, prezes sosnowiczan.
Paweł Dronia został zawieszony na pół roku za incydent, który miał miejsce podczas mistrzostw świata U-20 Dywizji I w szwajcarskim Herisau. Od grudnia, czyli momentu wydania tej decyzji przez Wydział Gier i Dyscypliny, klub walczy z organami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie o odstąpienie od takiego postanowienia.

Zgodnie z regulaminem, hokeista może złożyć wniosek o złagodzenie nałożonej kary. Klub postanowił z tego prawa skorzystać i przesłał do PZHL pismo z prośbą o ponowne przywrócenie praw zawodniczych. Dziś odbyło się posiedzenie komisji, która miała zadecydować o dalszych losach obrońcy.

Miała, ale tego nie zrobiła. - Przejechaliśmy sporo kilometrów, a dowiedzieliśmy się tylko, że sprawa nie zostanie rozpatrzona - żali się Bernat. - Potraktowani zostaliśmy jak gówniarze. Poinformowano nas, że mamy się stawić o określonej godzinie w Krakowie. Wybraliśmy się z Pawłem oraz jego pełnomocnikiem. Spotkanie trwało dosłownie trzy minuty. Powiedziano, że z powodu nieuiszczenia należnego wadium komisja wnioskiem się nie zajmie - dodaje zdenerwowany.

Zagłębie, chcąc, aby organ związku ponownie się zebrał i wydał werdykt, musiało wnieść opłatę. - W odwołaniu prosiliśmy o odstąpienie od regulaminowej kwoty, gdyż jest to nietypowa sprawa, a do tego Dronia jest jeszcze juniorem. Sekretarz telefonicznie powiadomił o zebraniu, ale ani słowem nie wspomniał, że czegoś brakuje. Podczas tej rozmowy w ogóle ten temat nie został poruszony. Prawnik odpowiedział, że na całym świecie obowiązuje zasada "jeśli nie spełnisz wszystkich formalności, to komisja powinna cię o tym poinformować" - tłumaczy sternik klubu.

- Szarpiemy się ze związkiem od dłuższego czasu. Nie mam już siły nawet o tym wszystkim mówić. Traktują nas jak powietrze. Tworzą jakieś swoje wewnętrzne prawa, które sami później interpretują jak chcą. Walka jest wyczerpująca, ale my się nie poddamy i broni nie złożymy - kończy Bernat,

Mimo prób nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami PZHL-u.
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez uzielone 2009-02-08, 10:00 am

To jest skandal! PZHL to gorsza mafia od PZPN :czerwona:
uzielone
 
Posty: 283
Dołączył(a): 2008-10-20, 7:00 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez robson_77 2009-02-08, 8:00 pm

Je-bać, je-bać PZHL. Faktycznie PZPN w porównaniu z PZHL jest wzorem uczciwości. Ale im bardziej Zagłębie jest krzywdzone tym bardziej jestem dumny z tego, że jestem kibicem Zagłębia Sosnowiec. Na 95 % wybiorę się na mecze w Gdańsku.
robson_77
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2006-07-10, 7:48 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez kret75 2009-02-09, 8:01 pm

Działacze Zagłębia wietrzą spisek
http://www.hokej.net/?c=mdAktualnosci-c ... rza,spisek

Paweł Dronia wciąż nie może grać. Komisja Odwoławcza nawet nie zajęła się jego sprawą.

Przypomnijmy, że Dronia został zdyskwalifikowany na pół roku. Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie ukarał utalentowanego obrońcę Zagłębia Sosnowiec za złamanie regulaminu dyscyplinarnego podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski.

Zagłębie walczy o swojego zawodnika. Liczy, że Dronia wzmocni zespół w play-off (początek rywalizacji już w piątek). Na razie jednak nic z tego. Komisja Odwoławcza nawet nie zajęła się sprawą hokeisty. - Jechaliśmy do Krakowa z nadziejami, tymczasem po trzech minutach było już po sprawie - mówi Adam Bernat, prezes Zagłębia.

- Zagłębie czy też zawodnik nie wpłacili wymaganej kaucji. Nie było o czym rozmawiać - informuje Patryk Rokicki, sekretarz KO. - Poprosiliśmy, żeby zwolnić nas z tego obowiązku. Dronia to przecież junior, sprawa jest nietypowa - wyjaśnia Bernat.

Działacze Zagłębia sądzili, że KO przychyliła się do tej prośby. - Przecież zostaliśmy zaproszeni do Krakowa. Jeżeli coś było nie tak, to dlaczego nikt nam o tym nie powiedział!? - denerwuje się Bernat.

- Gdy informowałem o posiedzeniu KO, nie potrafiłem przesądzić, jak komisja odniesie się do prośby Droni. To stało się jasne dopiero w sobotę - broni się Rokicki.

Działacze Zagłębia wietrzą spisek. Do klubu dotarły bowiem informacje, że jeżeli Dronia zgodziłby się, by po sezonie podpisać kontrakt z Cracovią, to już byłby przywrócony do gry w drużynie z Sosnowca! - Taką informację przekazał mi sam Dronia - mówi Bernat.

Czy zawodnik ma jeszcze szansę na grę w tym sezonie? Zdzisław Ingielewicz, prezes PZHL, mówił "Gazecie", że sprawą obrońcy może się jeszcze zająć zarząd związku. - Tylko kiedy to będzie? Pewnie po play-off - macha ręką Bernat.

- Po trzech miesiącach Dronia może prosić o złagodzenie kary. W lidze co prawda już zagrać nie zdąży, ale może pomóc reprezentacji w mistrzostwach świata - kończy Rokicki.


Bez komentarza :kiepsko: sraksa :czerwona:
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez slawek_71 2009-02-10, 12:09 pm

""Działacze Zagłębia wietrzą spisek. Do klubu dotarły bowiem informacje, że jeżeli Dronia zgodziłby się, by po sezonie podpisać kontrakt z Cracovią, to już byłby przywrócony do gry w drużynie z Sosnowca! - Taką informację przekazał mi sam Dronia - mówi Bernat.""


Qrwa ja pier......ole :twisted: :twisted: ,Boze(przepraszam) widziszi nie grzmisz!!! :twisted: Czy na NICH nie ma sily???Robia co chca!!!!! :twisted:
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez bolo73 2009-02-10, 1:15 pm

Pomóc Reprezentacji Polski?Hahaha,chyba byłby kompletnym idiotą gdyby chciał to uczynić.Oczywiście reprezentowanie barw kraju powinno wiązać się z prestiżem i chwałą dla zawodnika ale czy w tym konkretnym przypadku może to mieć miejsce?Przecież to nikt inny jak właśnie ta Reprezentacja (dokładnie PZHL) łamią chłopakowi karierę.Paweł lej na nich wszystkich,odbębnij te 6 miechów a czas na zemstę jeszcze nadejdzie.Tak to już w życiu bywa.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez andre 2009-02-10, 7:25 pm

slawek_71 napisał(a):""Działacze Zagłębia wietrzą spisek. Do klubu dotarły bowiem informacje, że jeżeli Dronia zgodziłby się, by po sezonie podpisać kontrakt z Cracovią, to już byłby przywrócony do gry w drużynie z Sosnowca! - Taką informację przekazał mi sam Dronia - mówi Bernat.""


Qrwa ja pier......ole :twisted: :twisted: ,Boze(przepraszam) widziszi nie grzmisz!!! :twisted: Czy na NICH nie ma sily???Robia co chca!!!!! :twisted:


Nie wierzę w to - ile już było takich różnych spiskowych teorii, najpierw wielki wrzask a potem wycofywanie się z oskarżeń po cichu.

Zaś będąc na miejscu Droni z pewnością nie odmówiłbym gry w kadrze. I jeśli chłopak wiąże swą przyszłość z hokejem to też nie odmówi.
andre
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2007-04-02, 4:38 pm
Lokalizacja: z kraju i ze świata

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez dziejus 2009-02-10, 7:52 pm

Jezeli zdarzenie mialo miejsce na zgrupowaniu reprezentacji to kare w pierwszej kolejnosci powinien otrzymac wychowawca tzn.trener za zaniechanie obowiazkow.W koncu chodzi tu o mlodziez.Zawodnik jesli mialby byc zawieszony to zawieszenie powinno obejmowac gre wlasnie w reprezentacji bo tam nastapilo przewinienie.Co konia obchodzi ze sie woz przewroci.No ale w naszym PZHL dzialaja ludzie normalni inaczej wiec nawet nie probuje sie wkur..ać.
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez _darthvader 2009-02-11, 2:30 pm

andre napisał(a):Zaś będąc na miejscu Droni z pewnością nie odmówiłbym gry w kadrze. I jeśli chłopak wiąże swą przyszłość z hokejem to też nie odmówi.


Z całym szacunkiem ale co niby ma Droni dać gra w naszej reprezentacji dla jego przyszłości w hokeju ?
Czyżby Czerkawskiego i Oliwę wypromowała nasza reprezentacja ? Opamiętajmy się - nasza reprezentacja nie jest żadną przepustką do światowego hokeja i gra w niej nie ma żadnego znaczenia dla rozwoju kariery zawodowej. Smutne to ale niestety prawdziwe....
_darthvader
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-10-04, 3:47 pm

Re: Dronia zawieszony na pół roku

Postprzez kibicnn 2009-02-12, 11:59 am

jezeli nie gra w reprezentacji to co moze go wypromowac ilu jest menagerow na naszych ligowych taflach a ilu na mistrzostwach swiata
kibicnn
 
Posty: 74
Dołączył(a): 2006-10-29, 10:10 pm

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników