Sezon 2007/08

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Sezon 2007/08

Postprzez HrabiaZÄ…bek 2007-10-04, 12:40 pm

Czyli wszystko co siÄ™ dzieje w naszym hokeju w tym sezonie.

Zaczynam:

http://sport.wp.pl/kat,1819,wid,9264159,wiadomosc.html

Taniec z walkowerami w PLH
Sport 07:40

Działacze Wydziału Gier i Dyscypliny, niczym orkiestra na statku, zagrali marsza jakże smutnego dla Tychów oraz Unii Oświęcim. Prawdziwy taniec z walkowerami.

Tego chyba jeszcze nie notowano w kronikach rodzimego hokeja. Wydział Gier i Dyscypliny PZHL nałożył kary na GKS Tychy oraz Unię Oświęcim za wystawienie w spotkaniach ligowych nieuprawnionych zawodników.

W przypadku Unii rzecz dotyczy Roberta Sobały, który w meczach ze Stoczniowcem Gdańsk (2:4) oraz z Zagłębiem Sosnowiec (4:3) grał - rzekomo - wbrew przepisom. Piszemy - rzekomo, gdyż tuż po spotkaniu z Zagłębiem dzwoniliśmy do związku, by zasięgnąć opinii w tej sprawie. - Robert Sobała został uprawniony do gry i nie widzę żadnego problemu - usłyszeliśmy wówczas od sekretarza WGiD, zarazem pracownicy związku, Anny Wytrykowskiej.

Wczoraj szef WGiD, Ryszard Molewski, był zdecydowanie mniej rozmowny i tylko stwierdził: - Nie miał prawa grać i już. Dwie osoby z tegoż samego gremium i dwie różne opinie. Z rozmów kuluarowych dowiedzieliśmy się, że Ryszard Molewski koniecznie chciał zaistnieć i wybiegł przed orkiestrę. Moc i siła związku jest po stronie tego wydziału - śmieją się niektórzy w centrali i nie tylko.

Z kolei GKS Tychy został ukarany walkowerami za mecze z Sanokiem (5:4 po dogrywce) oraz z Wojasem Podhalem (0:2), bowiem Robin Bacul na finiszu poprzedniego sezonu otrzymał karę dyskwalifikacji na dwa spotkania. Czech, podobno, dostał karę za bójkę w Nowym Targu. - Właśnie szukam komunikatu związku, gdzie byłaby ta kara umieszczona - mówi dyrektor tyskiego klubu, Karol Pawlik. - Nie ma mowy, by gdzieś korespondencja się zawieruszyła.

- To jeden wielki skandal i jakaś odlotowa kara - irytuje się prezes GKS Tychy, Andrzej Skowroński. - Jeżeli ktoś próbuje zniszczyć nasz klub, to my przystępujemy do kontrofensywy. Tomasz Jakesz oraz niby-winowajca Robin Bacul zostali w ostatniej chwili zatwierdzani, bo już mieliśmy ich certyfikaty. Dlaczego wówczas nikt z wydziału nie powiedział o rzekomej dyskwalifikacji. Tej sprawy tak nie zostawię i będę walczyć do samego końca. Na pewno odwołamy się od tej decyzji.

Adam Bernat, prezes Zagłębia, należy do ludzi energicznych i wybrał się na wczorajsze posiedzenie WGid nie tylko z obwinionym Pavlem Urbanem (otrzymał karę meczu za kopnięciem rywala - tak orzekł sędzia), ale również z zapisem magnetowidowym tamtego meczu. Działacze WGiD zgodnie orzekli, że kara sześciu spotkań, w których pauzował Urban, jest wystarczająca i w najbliższy piątek może już wystąpić.

- OdetchnÄ…Å‚em z ulgÄ…, gdy usÅ‚yszaÅ‚em ten werdykt - mówi prezes ZagÅ‚Ä™bia. - Gdyby kara byÅ‚a wyższa, to wówczas musielibyÅ›my siÄ™ pożegnać z Urbanem, bo nie moglibyÅ›my sobie pozwolić na trzymanie zawieszonego zawodnika. Mam nadziejÄ™, że zrozumiaÅ‚, iż takie zachowanie nie tylko godzi w niego, ale również w drużynÄ™. Z kolei sprawa Filipa Drzewieckiego, niezwykle uzdolnionego napastnika, który chce zmienić barwy klubowe i przenieść siÄ™ z GdaÅ„ska do Krakowa, wcale nie stanęła na wokandzie. DziaÅ‚acze Cracovii tylko deklarujÄ…, że chcÄ… podjąć rozmowy, ale ich ze Stoczniowcem nie prowadzÄ…. Spór dotyczy 60 tys. zÅ‚, które chce prezes Stoczniowca - Marek Kostecki - „skasować” za wychowanie Drzewieckiego. Krakowianie nawet nie chcÄ… sÅ‚yszeć o zapÅ‚acie. Reprezentant Polski zamiast grać, siedzi na trybunach i to jest wielki skandal!

Działacze Wydziału Gier i Dyscypliny, niczym orkiestra na statku, zagrali marsza jakże smutnego dla Tychów oraz Unii Oświęcim. Klubom przysługuje odwołanie i na pewno skorzystają z tego przywileju. Jedno jest pewne: w naszym hokeju już nic nas nie zdziwi.

Włodzimierz Sowiński - "Sport"


Oraz informacja odnośnie zawodnika Zagłębia:

"Leon" zapłaci

Obrazek

Jarosław Morawiecki, trener sosnowieckiego Zagłębia, nie jest zwolennikiem zbyt pośpiesznego karania zawodników. Niemniej po meczu w Pucharze Polski z Naprzodem Janów zebrał się zarząd klubu i ukarał czołowego zawodnika drużyny, reprezentanta kraju - Adriana Labrygę, za odmowę gry w sobotę w rezerwowej drużynie, wstępującej w I lidze.
Adrian z poprzedniego sezonu i teraz, to zupełnie dwie inne osoby - taka panuje opinia. Gra zdecydowanie słabiej niż rok temu i na dodatek wcielił się w rolę gwiazdora - to kolejny osąd.

Jaki gwiazdor?
- Przeczytałem w gazecie, że robię za gwiazdę i byłem mocno zdziwiony - mówi Adrian Labryga. - Jestem nadal skromnym chłopakiem i nie ma podstaw, by przyklejono mi taką etykietę. Wiem na co mnie stać, ile potrafię i ile mi brakuje do doskonałości.
ObroÅ„ca ZagÅ‚Ä™bia, zwany przez kolegów „Leonem” (po ojcu, byÅ‚ym hokeiÅ›cie Naprzodu), sÅ‚ynie z twardoÅ›ci w grze, solidnoÅ›ci oraz z piekielnie silnego strzaÅ‚u.
- Moje nieszczęście nie zaczęło się w trzeciej tercji przegranego spotkania z Polonią, lecz znacznie wcześniej - dowodzi hokeista. - Cała drużyna spisuje się poniżej swoich możliwości i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. W poprzednim sezonie grałem w parze z Pavlem Urbanem i ta nasza współpraca na lodzie układała się niemal wzorowo. W tym sezonie z kolei miałem okazję grać ze wszystkimi moim kolegami. Tak rotacja na pewno nie wpływa dodatnio na zawodnika. Ponadto w lidze jeszcze nie strzeliłem gola i to mnie również boli. Wcale się nie obraziłem na trenera, że mnie posadził na ławie w ostatniej tercji z Polonią. Na drugi dzień odbyliśmy trening, a potem mieliśmy analizę meczu na wideo. Po niej usłyszałem od trenera, że mam się stawić na mecz rezerw. Do inauguracji potyczki pozostały trzy godziny, a ja miałem zupełnie inne plany. Przyszedłem w niedzielę przygotowany do wyjazdu do Torunia, ale usłyszałem, że nie ma dla mnie miejsca w autokarze. Spakowałem się i wróciłem do domu. Na pewno byłem zaskoczony, wszak wcale nie jestem słabszy od moich kolegów.

Nauczka
Prezes Adam Bernat oraz trenerzy zapowiedzieli, że Adriana spotka kara finansowa oraz nagana.
- Na pewno nie zdradzę ile wynosi kara, ale jest ona adekwatna do przewinienia - wyjaśnia prezes klubu. - Przy ewentualnym kolejnym wykroczeniu, kary będą jeszcze surowsze. Mam jednak nadzieję, że ta historia się nie powtórzy.
- Tę karę finansową chyba jakoś przeżyję; nie jest za wysoka - wyznał Adrian, choć nie chciał ujawnić kwoty jaką ma uiścić do klubowej kasy. - Wiem jednak, że nie jestem w szczytowej formie i wiele mi brakuje do najlepszych dni. Zresztą, koledzy są w podobnej sytuacji. Zastanawiamy się, dlaczego z zespołami silniejszymi gra nam się o wiele lepiej niż z tym teoretycznie słabszymi. Zagrałem w spotkaniu Pucharu Polski z Naprzodem i wreszcie strzeliłem gola. Może teraz karta się odwróci. Jedno jest pewne: nikomu nie zrobiłem krzywdy i na nikogo się nie obraziłem.
Labryga za poprzedni sezon miał wysokie oceny i nadal marzy o występach w reprezentacji. Chcąc jednak w niej występować musi popracować nad formą.


autor: Włodzimierz Sowiński
HrabiaZÄ…bek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo ZÄ…bkowice


Postprzez KaD 2007-10-08, 6:27 pm

Chociaż hokeiści rozegrają we wtorek już 13. kolejkę ekstraligi, klub z Sosnowca wciąż nie potwierdził do gry drugiego bramkarza
- Działacze klubu z Gdańska chcą za Stepokurę 12 tysięcy złotych. To dla nas o wiele za dużo. Jeżeli do piątku nie dojdziemy do porozumienia, to Stepokura w Zagłębiu nie zagra - mówi prezes Adama Bernat. Działacze klubu z Sosnowca zapowiadają, że w tym tygodniu postarają się, by jako Polak na lód wyjeżdżał Teddy Da Costa. Napastnik ma podwójne obywatelstwo, ale w lidze gra jako Francuz - tym samym zabiera miejsce w drużynie jednemu obcokrajowcowi (w dwóch ostatnich meczach nie grał Czech Karel Horny). - Wygląda na to, że jedynym wyjściem będzie przeniesienie karty zawodniczej Da Costy z francuskiej federacji hokeja na lodzie do PZHL-u. Pracujemy nad tym - zapewnia Bernat.
gazeta.pl
KaD
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2006-08-21, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Uruk 2007-10-08, 7:01 pm

Jeśli chodzi o Stepokurę to dosyć logiczne posunięcie.W tym sezonie nr 1 w dalszym ciągu jest Jawa, ale chyba będzie to jego ostatni sezon w Zagłębiu.Na przyszły rok trzeba szukać nowego bramkarza, który go zastąpi. Bartek na dzień dzisiejszy nie prezentuje formy aby być numerem 1 w naszej bramce.
Chętnie widziałbym u nas Piotrka Szałaśnego.
Uruk
 
Posty: 372
Dołączył(a): 2005-08-09, 2:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Przemek26 2007-10-08, 7:30 pm

Uruk napisał(a):Jeśli chodzi o Stepokurę to dosyć logiczne posunięcie.W tym sezonie nr 1 w dalszym ciągu jest Jawa, ale chyba będzie to jego ostatni sezon w Zagłębiu.Na przyszły rok trzeba szukać nowego bramkarza, który go zastąpi. Bartek na dzień dzisiejszy nie prezentuje formy aby być numerem 1 w naszej bramce.
Chętnie widziałbym u nas Piotrka Szałaśnego.


Bardzo sie mylisz. Widziałem w tym sezonie Kurę w meczach sparingowych i jak dla mnie pozbycie się go jest ogromnym błędem. Sporo się nauczył przez ten czas przy Jawie i to zapewne zaprocentuje.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez sayu 2007-10-08, 7:36 pm

Hmm... Wczoraj w Janowie Kura przyjechal samochodem na... gdanskich znakach, choc nie wiem czy ma to jakis zwiazek ze sprawa... zbieg okolicznosci? Jesli trzeba by bylo szukac bramkarza, to mysle, ze wartalo by dac szanse wlasnie Bartkowi, bo w zeszlym sezonie np w Tychach bronil calkiem przyzwoicie!

pzdr
Ostatnio edytowano 2007-10-08, 11:39 pm przez sayu, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
sayu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 2005-05-10, 6:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Postprzez Snow Patrol 2007-10-08, 7:38 pm

Przemek26 napisał(a):Bardzo sie mylisz. Widziałem w tym sezonie Kurę w meczach sparingowych i jak dla mnie pozbycie się go jest ogromnym błędem. Sporo się nauczył przez ten czas przy Jawie i to zapewne zaprocentuje.

tylko nie chodzi o to że go nikt w Zagłębiu nie chce a o to, że nas nie stać na wydanie takiej kasy na rezerwowego bramkarza. Zwłaszcza że o ile pamiętam była informacja że tyle samo zalegamy w PZHL, czyli nie ma pieniędzy widocznie.
Snow Patrol
 
Posty: 322
Dołączył(a): 2006-03-23, 10:41 pm

Postprzez dziejus 2007-10-08, 10:53 pm

Z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc ze takiego moznego,tytularnego sponsora nie stac na te pieniadze,ktore przeciez w jakis sposob sie zwroca. A prawo Bosmana to niby jak dziala czy moze ma dzialac?Pytam powaznie o co chodzi w tym prawie,bo jedni przechodza gdzie chca a inni nie moga[Stepokura,Drzewiecki itd].
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Postprzez KaD 2007-10-09, 3:00 pm

chodzi o prawo Bosmana Bartek będzie za rok wolnym zawodnikiem i za zapłacenie za niego 12 tyś zł i potem nie wiadomo czy będzie grał na przyszły sezon wiec klub sie asekuruje by nie wydać kasy w błoto a Kostecki chce tylko zarobić nie liczy sie dla niego dobro zawodnika a co do Gdańskich blach on cały czas tak jeździ
KaD
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2006-08-21, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez bolo73 2007-10-10, 11:24 am

Taka mała ciekawostka statystyczna: jak do tej pory jako jedyni w lidze nie zanotowaliśmy w normalnym czasie gry wyniku remisowego.Ciekawe kiedy to nastąpi?Może w Tychach lub w Krakowie?

[ Dodano: 11-10-2007, 11:38 ]
Nie wiem czy w dobrym miejscu to piszę ale chciałbym poruszyć tutaj pewną sprawę.Mianowicie chodzi o frekwencję na meczach naszego Zagłębia.Nie chcę tutaj zbytnio się rozpisywać ale jeżeli będzie to czytał ktoś z obecnych władz naszego klubu to może wyciągnie odpowiednie wnioski.Zawody sportowe rozgrywane są przede wszystkim z myślą o ludziach,kibicach a skoro tych na meczach pojawia się bardzo mało (Sosnowiec to dość spore miasto,do tego dochodzi też niemała Dąbrowa oraz Będzin,że tylko o tych miastach wspomnę),tak mało,że nie są w stanie zapełnić małej,mieszczącej ok 4 tysięcy miejsc hali to uważam,że należałoby się zastanowić nad tym ,prawda?Jeżeli nie macie Panowie pomysłu to Wam podpowiem.Pomyślcie o cenach biletów.Wprowadźcie jakieś bilety rodzinne,zejdźcie deczko z ceny (9 zł nie jest wygórowaną ceną ale w dzisiejszych czasach niestety nie każdego stać nawet na taki wydatek).Chyba lepiej jest sprzedać 4 tysiące biletów po np.5 zł i zapełnić halę do ostatniego miejsca,co wiąże się z lepszą atmosferą i dopingiem niż tysiąc biletów po 9zł.Rachunek ekonomiczny jest prost.Nawet przy założeniu,że przyjdzie 2 tysiaki luda to i tak lepiej na tym wyjdziecie.Ludzie pomyślcie o tym.Na koniec przytoczę fragment zaczerpnięty z felietonu Jerzego Sobery ze strony http://www.hokej.sport24.pl/news/show/42491/
"Zgadzam siÄ™, że ceny biletów powinny być mniejsze - ale to nastÄ…pi – bo polecam dziaÅ‚aczom przykÅ‚ad z Górnika Zabrze (gdzie czasami jeżdżę jako kibic) – zrobili bilety być może dla „podpuchy”- po 5 zÅ‚ na mecz i teraz przy nawet wyższych, lecz nie powyżej Å›redniej ceny biletów na mecze, przychodzi od 15 do 20-tu tysiÄ™cy ludzi!
W tychach poszli w odwrotnym kierunku – skoro jest frekwencja – trzeba zwiÄ™kszyć ceny biletów a to Å›wiadczy, że głównym ekonomistÄ… Klubu jest prawdopodobnie przedstawiciel Samoobrony."
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez KaD 2007-10-11, 2:43 pm

Wszytko pięknie ładnie itd. ale mam najniższe bilety w PLH i ja sadzę że wina że na Zimowym jest jak jest jeśli chodzi o frekwencje też jest winą kibiców Zagłębia dla tego że wielu z nich nigdy nie byli na meczu hokejowym bo prawda jest taka że Hokej kibicowsko umiera pamiętam mecze z Tychami z Bytomiem czy inną Śląską drużyną to hala była pełna a nie mieli wyników takich jak teraz i nie ważne było czy będą przyjezdni czy nie mam tylko nadzieje że jak skończy się piłka więcej osób przyjdzie na Zimowy i będzie dopingować w walce o medale
KaD
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2006-08-21, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez lilly.white 2007-10-11, 6:05 pm

To nie jest tak,że mamy najtańsze bilety...Na Jantorze np bilet dla kobiet i dzieci do lat 12 kosztuje tylko 2 zł...Ja uważam,że byłoby dobrze zainteresować tych młodszych,którzy w przyszłości ewentualnie mogliby zasilić szeregi drużyny,a powiedzmy sobie szczerze,nowe ceny biletów nie są za bardzo prorodzinne...Moja opinia.
lilly.white
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2007-03-03, 2:38 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez bolo73 2007-10-11, 6:08 pm

Zgadzam się z Tobą KaD.Lata hokejowej posuchy zrobiły swoje.Tamto pokolenie albo pozakładało już swoje rodziny albo wyemigrowało i nie jeździ już na mecze.Natomiast Ci młodsi nie mieli okazji zasmakować hokeja i po prostu ich nie ciągnie na lodowisko.Ale jestem przekonany,że wielu z nich jeżeli jakimś sposobem zawita tam po raz pierwszy to już załapie bakcyla i pokochają ten sport tak jak my.Myślę,że na frekwencję składa się wiele czynników w tym te dwa,o których pisaliśmy powyżej.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez damian_2006 2007-10-12, 12:55 pm

Mecz 14 kolejki PLH pomiędzy Podhalem i Zagłębiem zostanie rozegrany w późniejszym terminie. Powodem zmiany terminarza są występy drużyny z Nowego Targu w Pucharze Kontynentalnym. Natomiast niedzielny mecz z GKS-em zostanie rozegrany w Tychach. Pierwotnie pojedynek miał być rozgrywany w Sosnowcu, jednak kluby doszły do porozumienia i ze względu na remont tyskiego lodowiska mecz pierwszej rundy, gdzie gospodarzem miał być GKS rozegrano na Stadionie Zimowym. Hokeiści z Sosnowca o ligowe punkty na własnej tafli powalczą dopiero 21 października.

[ Dodano: 12-10-2007, 9:50 ]
No ladna niespodzianka Polonia Bytom po karniakach wygrala z Cracovia.To teraz dolicza nam 3 punkty za walkower i mamy lidera dobrze jest

[ Dodano: 21-10-2007, 10:16 ]
Wiecie moze czemu Marcin Kozlowski i Rafal Twardy zagrali w rezerwach ??
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez miron 21 2007-10-25, 3:30 pm

SZkoda że Urban odszedł był całkiem niezłym obrońcą ,to zdecydecydowanie duże osłabienie.
miron 21
 
Posty: 506
Dołączył(a): 2005-03-13, 8:58 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Uruk 2007-10-25, 3:44 pm

Dziwna decyzja Pavla ( chyba że został do niej zmuszony ). Niewątpliwie osłabienie naszej drużyny. Z Leonem najmocniejsza para defensorów jak do tej pory.
Uruk
 
Posty: 372
Dołączył(a): 2005-08-09, 2:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników