Sezon 2007/08

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Postprzez kierat 2008-02-10, 5:29 pm

Zaraz, zaraz liczą się fakty. Jeśli Bernat mówi że byli namawiani to znaczy, że o tym wiedział,tak? Pytanie skąd.Od samuch zawodników? Przecież oni teraz zaprzeczają. Oby sam Bernat nie postawił ich w głupiej sytuacji. A może informacje krążyły tylko między zawodnikami Zagłębia? Bernatowi powiedział Bernat ( Tobiasz) a prezio to rozdmuchał.Pytanie czy potrzebnie czy niepotrzebnie? Za dużo tu niewiadomych...
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm


Postprzez bolo73 2008-02-10, 7:30 pm

Nie wiadomo gdzie leży prawda ale wiem jedno:Pismaki zawsze szukali i będą szukać taniej sensacji aby tylko o czymś pisać a czy to jest prawdziwe to już inna sprawa.Nie ma co osądzać kolesia bo zbyt mało wiemy na ten temat.Ja też mogę napisać,że np. Snow Patrol albo kierat (bez urazy koledzy) powiedzieli,że w piątek nie interesuje ich jak zagra Zagłębie bo i tak będą kibicować Janowowi (hehe) i co?Czy na tej podstawie mają stać się wrogami nr 1 wśród naszej braci kibicowskiej?
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez kret75 2008-02-10, 9:09 pm

Siedmiomilowe kroki Pawła Dronia

18-letni obrońca Paweł Dronia w tym sezonie robi ogromne postępy. Zadebiutował w Polskiej Lidze Hokejowej i dorosłej reprezentacji Polski, zawodnik już myśli nad następnym krokiem, wyjazdem za granicę.

Sezon jeszcze się nie zakończył a już możesz go uznać za udany, debiut w Ekstralidze, debiut w kadrze, czy jesteś zadowolony?
- Jestem bardzo zadowolony, że dostałem szanse zagrania w turnieju EIHC w którym debiutowałem. W lidze z meczu na mecz się ogrywam, zdobywając doświadczenie. Co prawda może nie zdobyłem jakiejś zaskakującej liczby punktów na 36 meczów/11punktów (3 bramki, 8 asyst) to mogę powiedzieć że jestem zadowolony. Teraz czeka nas ćwierćfinał play-off z Naprzodem Janów, który jest dla nas bardzo ważny. Sezon uznam za bardzo, bardzo udany gdy ukończę Szkołę Mistrzostwa Sportowego i zdam pozytywnie maturę.

Jeszcze nie tak dawno walczyłeś na lodzie z rówieśnikami na Mistrzostwach Świata do lat 18 i 20, czym się różnią te imprezy od gry w dorosłej reprezentacji przeciwko znacznie doświadczonym rywalom?
- Może tak Mistrzostwa Świata 18-latków różnią się od 20-latków dużo, ale seniorzy od 20-latków, powiem że nawet bardzo dużo. Jest taka walka, taka szybkość, dokładność , zgranie niemal na pamięć z partnerami. Co prawda nie wiem jak grają inne zespoły seniorskie, wiem jak te graniczące z Elitą (Austria, Włochy i Łotwa) bo widziałem na własne oczy i mogę powiedzieć że jest to światowy poziom na najwyższych obrotach.

Czy taki przeskok między reprezentacjami nie sparaliżował Cię na lodzie, czy miałeś tremę?
- Tremy jako takiej nie miałem, starałem się nie denerwować. Atmosfera w drużynie była super, co bardzo mi pomagało. Była to stosunkowo bardzo młoda kadra, drużyna na prawdę ciepło mnie przyjęła i dobrze czułem się w ich gronie. Trzeba wierzyć w swoje umiejętności i po prostu się nie denerwować.

Patrząc na Twoje przeskoki w krótkim czasie, czy należy się spodziewać że następnym będzie próba wyjazdu za granicę?
- Na dzień dzisiejszy trudno mi powiedzieć. Nie ukrywam że po sezonie chciałbym pojechać do ligi niemieckiej na testy do jakiegoś klubu by zobaczyć jaki jest tam poziom. Po prostu zobaczyć się na tle innych zawodników ile mi jeszcze brakuje, jak musze pracować. Chciałbym coś podpatrzeć i nabrać kolejnego doświadczenia. Wiadomo że jest się młodym i byłaby to ciekawa przygoda. Bo w końcu kiedy jak nie teraz. Do Polski zawsze można wrócić, a z Polski w 90% tylko wtedy gdy jest się młodym. Bardzo mi się podoba liga niemiecka, jest w niej dużo klubów i myślę że jest to profesjonalny kraj jeśli chodzi o sport i hokej ale na razie nie myślę o tym. Skupiam się nad nadchodzącymi rozgrywkami play-off.

W sobotnim Przeglądzie Sportowym, prezes Zagłębia Sosnowiec, Adam Bernat oskarża trenera reprezentacji Rudolfa Rohaczka o namawianie Ciebie i Marcina Jarosa do gry w Cracovii, jak się odniesiesz do tych informacji?
- Do tej informacji odniosę się jednym zdaniem. Nic mi o tym nie wiadomo. Tylko do mnie należy decyzja gdzie w przyszłym sezonie będę występował.

Liczysz że jeszcze otrzymasz szansę gry w reprezentacji, by to nie był jednorazowy epizod?
- Bardzo bym chciał jeszcze otrzymać szanse gry w reprezentacji Polski, bo jest to ogromny zaszczyt reprezentować swoją ojczyznę. Jest to największe wyróżnienie jakie może spotkać sportowca.


Źródło: Hokej.Net - Sebastian Królicki

[ Dodano: 2008-02-13, 9:03 am ]
Żałosnym jest czytanie tych kolejnych steków głupstw i fanaberii. Jedno wiem na pewno: Nasz hokej jest na lepszym poziomie sportowym, niż organizacyjno - opiniotwórczym.


Żałosnym jest czytanie tych kolejnych steków głupstw i fanaberii.
Jedno wiem na pewno: Nasz hokej jest na lepszym poziomie sportowym, niż organizacyjno - opiniotwórczym.
To choroba „biednych” dyscyplin a za taką w żadnym wypadku nie uważam hokeja na lodzie, który:
Jest bogaty w talenty, które są marnowane.

Jest bogaty w historie.
Jest bogaty w autorytety.
Jest bogaty w charyzmę środowiska hokejowego, ale jest biedny w…jedność.

Jest opluwany przez bandę życiowych nieudaczników,
Jest niechciany ( za drogi) w wielu miastach.
Jest słabo promowany.

My się nawet kłócić nie potrafimy – bo jeśli już to na zasadzie plotki (przecieku) bądź też poprzez ulubioną ostatnio -formę anonimowej wypowiedzi.
Ludzie hokeja powiedzcie albo napiszcie coś - ewentualnie niech wam ktoś napisze - co myślicie bo nasza dyscyplina tonie w ściekach bezimiennej głupoty, gdzie dominuje brak obiektywizmu i odrobiny realizmu!

To bardzo wdzięczny okres do pisania różnych haseł i obietnic. A także do bardzo agresywnej i często sterowanej krytyki. Jedno jest jednak pewne. Jeżeli liczymy na kolejny „cud” w tym kraju, to szanse są bardzo znikome.

Mowa oczywiście o czerwcowych wyborach do władz PZHL i wielkich oczekiwaniach w związku z tym opinii publicznej.
Oczywista oczywistość to to, że stać nasz polski hokej na skuteczny Zarząd.
Jednak na efekty działań „Nowej (?) Miotły” przyjdzie nam poczekać jakiś czas.
To oprócz kolosalnych wyzwań natury logistycznej i marketingowej olbrzymie wyzwanie pod względem próby zjednoczenia, skłóconego hokejowego środowiska.
„Obozy”, które co jakiś czas próbują nam pokazać swoje zamiary, tak do końca nie przedstawiają żadnej długofalowej koncepcji na kierowanie związkiem, a co gorsza za pewnymi nazwiskami nie „stoją” żadne liczby ani deklaracje.
Nie pora teraz na osądy, która koncepcja jest lepsza bo tak naprawdę nie ma żadnej, konkretnej alternatywy dla dzisiejszych władz!!!
Nie chciałbym tylko, aby PZHL z racji małej siły przebicia w mediach - a co za tym idzie ograniczoną ilością chętnych do realizowania swoich ambicji – stał się prywatnym folwarkiem ludzi o ograniczonym polu działania, którzy za priorytet przyjmują interes własny a nie hokeja na lodzie.

Posiadamy kilka autorytetów, których rekomendacja i wstawiennictwo jest potrzebne, ale oby nie na zasadzie koleżeństwa, tylko w merytorycznej wspólnej odpowiedzialności za rozwój tej dyscypliny sportu.
To naturalne, że każdy ośrodek (region) pragnie, aby jego przedstawiciel kierował „centrum dowodzenia” polskiego hokeja. To jest po prostu zwyczajna(owa) polityka - jednak w tym wypadku, na bardzo miernym poziomie.

Odważny-Wybraniec, będzie miał dużo bardziej karkołomne wyzwanie niż Premier Tusk w swojej „irlandzkiej wizji cudu” naszej polskiej rzeczywistości. A to dlatego, że Polski Premier ma cały sztab doradców i fachowców, którzy z perspektywy czasu dadzą mu szanse na prolongatę wyborczych aspiracji. W hokeju tym sztabem są z reguły koledzy z „podwórka” i to tworzy wielkie niebezpieczeństwo, że kolejna kadencja będzie tylko czteroletnim hasłem wyborczym!
-nie potrzeba nam „Strażaka”, który gasi kolejny pożar – tylko „Budowlańca” z uprawnieniami do stawiania fundamentów.

-nie potrzeba nam wielkich haseł o kosmicznych sponsorach – tylko o rzetelnych i sprawdzonych.

-nie trzeba nam wmawiać, że hokej będzie co piątek i niedziela w telewizji po głównym wydaniu wiadomości, wystarczy jak w ogóle będzie w mediach widzialny.

I tak naprawdę przestańmy szukać kandydatów tylko i wyłącznie ze środowiska hokeja. To błędne myślenie.
Były zawodnik często nie sprawdza się jako trener a co tu mówić o kierowaniu tak prestiżowym związkiem. I w żadnym wypadku nie jest to jakaś konkretna aluzja.

Dzisiejsza kandydatura p. Ingielewicza to pozytywny sygnał i odpowiedni kierunek.
Myślę, że już niedługo worek się wysypie i mój sceptycyzm…zniknie.

Innym ciekawym wydarzeniem w naszej hokejowej rzeczywistości w ostatnim czasie, był ostatni turniej naszej reprezentacji i w związku z tym problem – powołań.

Cała burza związana z pewnymi pociągnięciami personalnymi trenera Rohaczka niczemu dobremu nie służyła, a jak zawsze lodowisko zweryfikowało nasze poglądy w tym względzie.
Oczywiście mam swoje zdanie w temacie składu kadry na turniej w Sanoku.
Tyle, że nie jestem trenerem kadry narodowej i nie biorę odpowiedzialności za swoje czyny!
Jako były zawodnik (a nie trener – co podkreślam bo nim nie jestem) wybrałbym wariant sprawdzenia wszystkich najlepszych - w optymalnych zestawieniach.
Kwestia powołania M.Czerkawskiego to nic innego jak dalszy ciąg pewnej próby sił, a to również działa na niekorzyść ogółu.

Jedno jest pewne – trener reprezentacji nie może łączyć funkcji z posadą w ligowym klubie gdyż mimowolnie nie jest w stanie w 100% poświęcić się jednemu z dwóch wyzwań.
Najważniejszy jest interes reprezentacji , a więc odpowiednia selekcja, pozbawiona wszelkich subiektywnych ocen i taktyka dostosowana do umiejętności zespołu – pod kątem możliwości przeciwnika.
Na tym się rola trenera kadry kończy. I dlatego biorąc pod uwagę ilość godzin przeznaczonych na zgrywanie zespołu, decyzja o kolejnym sprawdzaniu młodzieży była w/g mnie błędna.
Nie będę oceniał gry reprezentacji w sanockim turnieju, choć wyniki przynajmniej jeśli chodzi o stracone bramki są optymistyczne. Jednak czy po tym turnieju trener wie coś więcej o możliwościach swojej kadry? Wydaje mi się, że o TEJ, która wystąpi w Austrii nie(?).

Dotykając jedynie zagadnień dotyczących PLH, zwraca uwagę nieco męczący system rozgrywek. Przeczytałem wiele ciekawych propozycji i… tak naprawdę sam nie wiem co byłoby najlepsze.
W pierwszej rundzie play-off na pewno będzie ciekawie w Gdańsku i Sosnowcu, choć największe emocje na tym etapie rozgrywek szykują się w Bytomiu.
Będąc na ostatnim meczu Polonia-Unia, wygranym zdecydowanie przez tych pierwszych, wcale nie jestem przekonany o „spacerku” Bytomian w walce o utrzymanie.
Podstawowym argumentem Oświęcimian jest ich trener, który poza wielkim doświadczeniem zna wszystkie dobre i złe strony swoich niedawnych podopiecznych z Bytomia. To wielki atut w starciach o taką stawkę!

Z reguły trenerzy preferują w takich spotkaniach nieco inne założenia taktyczne, niż w sezonie zasadniczym. Dominuje większa dyscyplina w grze obronnej, zawodnicy dostają więcej zadań ukierunkowanych na psucie gry przeciwnika i w tych elementach tak naprawdę decyduje się - kto tą wojnę nerwów wygra.

Pierwszy mecz w Bytomiu wcale nie musi być argumentem dla Polonii, gdyż to ona jest papierowym faworytem i chcąc zbyt szybko to udowodnić na lodzie, może się srogo przeliczyć.
Indywidualnie wyżej oceniam możliwości Bytomian, z kolei - co zauważyłem w ostatnim meczu - Oświęcimianie lepiej radzą sobie w grze w przewadze a pierwszą tercje przegrali na własne życzenie - będąc zespołem lepszym. Jeśli chodzi o bramkarzy to tutaj wypada koło remisu, ponieważ Szydłowski jest lepszy bramkarsko a traci w kwestiach mentalnych.

Janusz Syposz też jest w posiadaniu wielkiego atutu. Otóż długi czas współpracował z trenerem Tkaczem i zna jego metody prowadzenia drużyny. Do tego posiada duży autorytet i tak naprawdę On jako człowiek nie ma nic do stracenia! Podjął się roli kolejnego „Strażaka” w bytomskim hokeju i jeśli ten pożar ugasi(?)…prawdopodobnie przyjdzie nowy…

Tak, więc czekamy na dobry hokej z obu stron, ja nie ukrywam sympatii do klubu w którym się wychowałem, ale też szanuje i bardzo cenię Unię Oświęcim za to co zrobiła dla polskiego hokeja w ostatnich 20 latach.

To tyle na razie.

Na koniec chciałbym jednak wyjaśnić, że wielowątkowość moich opinii i ich… niedokończone akapity są odruchem bezwarunkowym, gdyż podczas pisania bardziej lubię „Dżem” niż „Mandarynkę” i proponuję polemikę, która oprócz zwykłej lektury pobudzi wyobraźnię i pozostawi margines na własną interpretację.


Źródło: Hokej.Net - Jerzy Sobera
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez psv 2008-02-21, 1:47 pm

...
To wszystko dopiero przed nami, tymczasem już jutro mecz Stoczniowca z Podhalem (transmisja w TVP Sport od 19:05), a w przyszłym tygodniu, nietypowo bo w środę, 27 lutego, startujemy z półfinałami. "Telewizyjnie" rozpoczniemy je od meczu Cracovii z Zagłębiem, który rozpocznie się także nietypowo bo o 17:45 (transmisja w TVP Sport od 17:35). Godzina jest tak zaproponowana, aby kibicom i telewidzom umożliwić również zobaczenie transmisji z towarzyskiego meczu piłkarzy Polski i Estonii, który rozpocznie się we Wronkach o godz. 20:30. Zapraszam więc na lodowiska i przed telewizory!


http://sport.interia.pl/raport/plh/news ... ia,1063122
psv
 
Posty: 325
Dołączył(a): 2007-02-22, 10:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Postprzez damian_2006 2008-02-21, 2:53 pm

No wszsytko super tylko ze my gramy chyba 7 marca o 20 w hokeja usiebie i o 20 z legia i jakos na to niezwazyl nikt uwagi ,co mnie obchodzi jakis towarszyski mecz Polski z estonia
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez innu 2008-02-21, 3:57 pm

A ten mecz z Cracovią nie jest 2 i 3 marca czasem?
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Postprzez slawek_71 2008-02-21, 5:02 pm

innu napisał(a):A ten mecz z Cracovią nie jest 2 i 3 marca czasem?
-jest ale wtedy u nas :)
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez HrabiaZąbek 2008-02-21, 5:09 pm

No właśnie może dojśc do kuriozalnej sytuacji gdy się okaże że 7 marca mniej wiecej o tej samej porze Zagłębie będzie rozgrywało mecz przyjaźni na Ludowym z Legią i półfinał mistrzostw Polski w hokeju z Cracovią na Zimowym.
To jest niedopuszczalne aby taka sytuacja nastąpiła. Należy zrobić coś w tym kierunku aby uniknąć takiego scenariusza. Nawet włącznie z władzami miasta które mogłyby skutecznie pertraktować z telewizjami co do terminów i godzin rozgrywania meczów. Choćby np . przez przesunięcie godziny hokeja na godzinę 17.00 a piłkę na godzinę 20.30.
Coś w kazdym razie należałoby w tym względzie zrobić.
HrabiaZąbek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo Ząbkowice

Postprzez damian_2006 2008-02-21, 5:16 pm

Jezeli telewizja zgodzila sie na przelozenie meczu ze wzgledu na "bardzo wazny" mecz Polska-Estonia to czemu by mieli sie niezgodzic przelozyc meczu ze wzgledu na to ze Zaglebie z Legia bedzie grac ,nieliczyl bym ze Canal + sie zgodzi przelozyc mecz z Legia ale z Cracovia napewno dalo by sie wynegocjonowac jakis w miare rozsadny termin
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez innu 2008-02-21, 5:54 pm

regulamin plh:

II runda (1-4): 27, 28 lutego, 2, 3, 5, 7, 9 marca 2008r.


Czyli dalej nie kumam o co biega 7 marca to 6 mecz z kolei więc wcale nie musi się odbyć. Te planowe u nas to 2 i 3 marca które będą na pewno. Chyba, że martwicie się na zapas...

aha i ktos moze wie na 100% jaki jest ten rozkład tzn. najpierw 2 w Krakowie potem 2 u nas, a potem na zmiane? czy znow 2 w Krakowie?
innu
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2007-10-07, 10:08 pm

Postprzez damian_2006 2008-02-21, 6:12 pm

Wychodzi na to ze potem na zmiane
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Kolumb 2008-02-21, 6:51 pm

Tak to będzie wyglądało:

Kraków - 27 luty - środa
Kraków - 28 luty - czwartek
Sosnowiec - 2 marca - niedziela
Sosnowiec - 3 marca - poniedziałek
Kraków - 5 marca - środa (ew.)
Sosnowiec - 7 marca - piątek (ew.)
Kraków - 9 marca - niedziela (ew.)
Kolumb
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2004-10-15, 10:49 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez bolo73 2008-02-21, 8:52 pm

Może niech hokeiści zagrają po piłkarzach np. o 22.30 hehe a co?Za późno?Eeee prześpią się wcześniej i później heja można grać w hokeja!!!Oczywiście żartuję sobie,żeby ktoś nie wziął tego na serio.Trzeba nieraz wrzucić na luz nieprawdaż?
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez kret75 2008-02-21, 9:28 pm


Hokejowy plebiscyt „ O Złoty Kask”


Codziennie można wygrywać nagrody za udział w Plebiscycie „o Złoty Kask” portalu Sport24.pl - sezon 2007/2008 !
W tym sezonie wsłuchując się w głosy naszych czytelników zdecydowaliśmy, że o tym kto zostanie najlepszym polskim zawodnikiem, najlepszym obcokrajowcem, odkryciem sezony oraz trenerem sezonu zadecydują: zarówno Kibice, jak i Dziennikarze Hokej24, Dziennikarze TVP Sport, Trenerzy oraz Kapitanowie drużyn.

Chcemy za pomocą Waszych głosów docenić trud i wysiłek graczy oraz trenerów włożony w tegoroczne ligowe zmagania.

Po raz drugi przygotowaliśmy plebiscyt „o Złoty Kask”. Formuła tego ważnego wydarzenia bardzo ewoluowała. Redakcja hokeja24.pl po konsultacjach z dziennikarzami z innych mediów przygotowała listę kandydatur do naszych statuetek jakimi są Złote Kaski
- ufundowane przez firmę Nike-Bauer.

Wytypuj, zagłosuj, wygraj!!


Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy następujące nagrody:
• Kalendarze hokejowe na 2008 rok.
• 5 krążków ze złotym autografem Mariusza Czerkawskiego
• 5 zdjęć wielkości A4 z autografem Mariusza Czerkawskiego (zdjęcia z NHL)
• 5 smyczy Sport24.pl

Podobnie jak w zeszłym roku głosujemy w czterech kategoriach:

I) Najlepszy polski zawodnik sezonu
II) Najlepszy obcokrajowiec sezonu
III) Odkrycie sezonu
IV) Najlepszy trener sezonu

Szczegóły; http://www.hokej.sport24.pl/news/show/5 ... loty_kask/
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez Przemek26 2008-03-15, 1:43 pm

Wyniki Złotego Kasku

Najlepszy Polski zawodnik sezonu 2007/2008

1. Leszek Laszkiewicz 67
2. Adrian Parzyszek 60
3. Krzysztof Zapała 55

Najlepszy zagraniczny zawodnik sezonu 2007/2008

1. Jozef Vitek 77
2. Teddy da Costa 65
3. Marian Kacirz 63

Odkrycie sezonu 2007/2008
1. Paweł Dronia 75
2. Maciej Szewczyk 71
3. Paweł Połącarz 58

Trener sezonu 2007/2008
1. Henryk Zabrocki 79
2. Wojciech Matczak 69
3. Jarosław Morawiecki 64

http://www.hokej.sport24.pl/pages/index/232/
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników