Sezon 2007/08

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Postprzez kret75 2008-03-16, 9:57 pm

http://e-hokej.pl/newsydetal.php?d=1,1,1260

Rozmowa z Jarosławem Morawieckim, byłym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dość niespodziewanie rozstał sie Pan z Zagłebiem, bo jednak udało wam się znaleźć w czołowej czwórce, a więc cel został zrealizowany.

- Wmawia mi się, że miałem konflikt z zawodnikami, ale to nieprawda. Proszę cofnąć się wstecz do czasów, kiedy pracowałem w Toruniu, czy też do poprzedniego sezonu w Sosnowcu. Nie było żadnych konfliktów. Nie będę jednak ukrywał, że w bieżącym sezonie współpraca z zawodnikami nie układała się dobrze. Wszystko zaczęło się od przyjścia nowych zawodników. Przed sezonem wiele osób mnie ostrzegało, że ich przyjście oznaczać będzie tylko same problemy. Mi wydawało się, że jestem sie w stanie z każdym porozumieć i zlekceważyłem te ostrzeżenia, co sie obróciło przeciwko mnie. Teraz już wiem, że nie miałem racji.

- Problemy ?


- Część zawodników nie prowadziła sportowego trybu życia, mówiąć delikatnie. Liczyłem, że będą podchodzić do swoich obowiązków profesjonalnie, ale się przeliczyłem. My z Krzysztofem Podsiadło tak naprawdę byliśmy pozbawieni pola manewru. Presja na wynik była ogromna. Zgłaszaliśmy prezesowi Bernatowi, że zespół nie funkcjonuje tak jak powinien, że zawodnicy się źle prowadzą. Tylko, że to byli ci, którzy decydowali o obliczu tego zespołu, więc bagatelizowano te wybryki. Trener o wszystkim nie decyduje, nawet w zakresie swoich obowiązków. Są sponsorzy, którzy dają pieniądze jest zarząd, który miał sporo do powiedzenia i chciał, żeby dawać tym zawodnikom kolejne szanse. Prezes z jednej strony chciał coś z tym problemem zrobić, z drugiej się bał.

- Do dzisiaj się zastanawiam dlaczego przyjeliście po raz drugi Belice. Pamiętam jak rozmawialiśmy tuż po rozwiązaniu z nim umowy. Mówił Pan, że psuł atmosferę w szatni.


- Belica nie mógł sobie znaleźć klubu i zwrócił się do prezesa Bernata. Usłyszałem wtedy, że Belica przemyślał i zrozumiał swoje błędy i że się zmieni. Wcześniej zupełnie nie przykładał się do treningów i wiecznie miał coś do powiedzenia. Zgodził się na mniejsze zarobki i dano mu kolejną szansę.

- Zmienił się ?

- ...trochę tak. Z Cracovią zagrał jeden czy dwa dobre mecze.

- Gracze skarżyli się na monotonne treningi za Pana czasów.

- Bzdura. Każdy tylko szuka wymówki. Zawsze szuka się winnych wokół siebie. W ogóle to była dziwna sytuacja. Jak przegrywaliśmy to zaraz szukano winnych, jak wygrywalismy to wszystko było w porządku. Przynajmniej tak się wydawało. Pamiętam jak grudniu zaczęliśmy grać w kratkę i człowiek zastanawiał się gdzie popełnił błąd. To był dla mnie trudny okres, podobnie jak ten z początku sezonu. Potem wyszło na jaw jak to zawodnicy pięknie bawią się po meczach.

- Ilu z nich nie zagra u Jarosława Morawieckiego w zespole ?

- Kilku na pewno. Nie mam już żadnej ochoty mieć z nimi do czynienia, niezależnie od miejsca, w którym będę pracował.

- Jak Pan zareagował na anonimową wypowiedź jednego z zawodników, który powiedział, że z Panem nie da się nic osiągnąć ?

- Wiem kto to powiedział. Niech się najpierw dobrze nauczy po polsku mówić i znajdzie odwagę, żeby mi to powiedzieć. Z Czechami tak jest, że w oczy mówią co innego, a co innego za plecami. Tak się cofam myślami do czasów kiedy grałem. Wówczas w żadnym wypadku nie przyszłaby mi do głowy krytyka trenera.

- Wypłakać się w rękaw do prezesa też by Pan nie poszedł ?

- (śmiech) Wędrówki zawodników "na górę" niedługo chyba staną się tradycją w naszej lidze. Powiem tylko tyle, że takie sytuacje miały miejsce w obecnym sezonie w Zagłębiu. W życiu bym o tym nie pomyślał.

- Te wędrówki były chyba mało skuteczne skoro trwaliście tak długo na swoich posadach.

- Od dłuższego czasu szukano nam zastępców. Dobrze o tym wiedzieliśmy. Działacze mieli tylko problem ze znalezieniem odpowiadającego im trenera. Teraz jest taka tendencja, że tam gdzie jest pięciu Słowaków czy Czechów w drużynie szybko pojawia się słowacki albo czeski trener (śmiech). Oni najlepiej na tym wszystkim wychodzą, a tak naprawdę traktują Polskę jak trzeci świat i myślą, że będą tu wszystkich objeżdżać na jednej nodze.

- Wybiera się Pan na wakacje ?

- Na pewno. Teraz jeszcze żyję cała tą sprawą zwolnienia, oglądam mecze o trzecie miejsce. Za kilka tygodni przewiduję jakiś odpoczynek.

- Te deklaracje odnośnie pracy z młodzieżą to tak na poważnie ?

- Trudno w tej chwili powiedzieć, ale skłaniam się ku takiemu kierunkowi. Płace w hokeju młodzieżowym są niskie, więc pewnie będę gdzies dodatkowo pracował. Kiedyś trenerzy od młodzieży byli zatrudnieni w klubach i poświęcali cała swoją uwagę adeptom hokeja. Były też efekty. Dzisiaj człowiek wraca z pracy i ma dosyć. Nie zwraca uwagi na treningu jak dziecko ma ułożone ciało, kij, jak jeździ na łyżwach. Efekty są widoczne.
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy


Postprzez PaprykarZ19 2008-03-17, 7:37 pm

Każdy kij ma dwa końce...
PaprykarZ19
 
Posty: 571
Dołączył(a): 2006-12-22, 12:06 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez bolo73 2008-03-17, 11:03 pm

Mam nadzieję,że po zakończeniu sezonu zostanie więcej światła rzucone na całą tą sprawę bo w końcu należą się ludziom jakieś wyjaśnienia.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Pol-Aqua ułoży rurę dla Lotosu

Postprzez Kolumb 2008-03-18, 7:19 am

Firma Pol-Aqua zgarnia główne kontrakty na rurociągi dla polskich koncernów naftowych. Po kontrakcie na strategiczna rurę dla Orlenu Pol-Aqua dostała intratne zlecenie od Lotosu.

Do końca sierpnia przyszłego roku Pol-Aqua ułoży dla Lotosu rurociąg do transportu benzyny z rafinerii w Gdańsku do terminalu Naftoport - poinformowała spółka. Budowę rury o długości 10 km wyceniono na 39,5 mln zł bez VAT. Dokładnie pół roku temu Pol-Aqua podpisała umowę z Orlenem na budowę rurociągu do transportu paliw z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia. Rurę dla Orlenu o długość 106 km wyceniono na 47,5 mln zł bez VAT.

Źródło: Gazeta Wyborcza

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 32734.html


P.S. To całkiem dobre wieści, jeżeli chodzi o Naszego sponsora.Miejmy nadzieje ze w związku z tym zwiększy sie jakoś dofinansowanie Zagłębia, a co za tym idzie będziemy mogli podpisać kontrakty z lepszymi zawodnikami w przyszłym sezonie. Oby sie też zmieniło coś organizacyjnie w klubie, bo na chwilę obecną jest żenująco słabo :/
Kolumb
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2004-10-15, 10:49 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kret75 2008-03-18, 8:51 am

A tu taka ciekawostka co do liczby widzów na trybunach

http://e-hokej.pl/newsydetal.php?d=6,1,1264

Po raz siódmy z rzędu szwajcarski klub uzyskał najlepszą średnią ilości widzów, zasiadających na trybunach podczas meczów ligowych, w Europie.

W trakcie pięćdziesięciu spotkań sezonu regularnego na trybunach PostFinance Arena, na której swoje mecze rozgrywają hokeiści z Berna, zasiadało średnio 15, 939 widzów (całkowita pojemność wynosi 16, 789 miejsc). Jest to drugi najlepszy wynik w klubowym hokeju na Starym Kontynencie - pierwszy został ustanowiony także w Bernie w sezonie 2005/06 (15, 994). (reszta artykułu pod linkiem)

No u Nas to tylko pomarzyć ;] najpierw to by trzeba hale postawić na "trochę" większą liczbę widzów, a potem.........;)

Kuba przecież pisze "a potem......no właśnie"
haha przecież nawet "Ludowy" nie ma takiej pojemności ;P
Ostatnio edytowano 2008-03-18, 9:27 am przez kret75, łącznie edytowano 3 razy
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez kuba16 2008-03-18, 9:16 am

Kret ale po co Ci ta hala jak na tej nie ma nawet kompletu. Najpierw to się zmobilizujmy i zapełnijmy nasze lodowisko a potem się pomyśli :)
kuba16
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2007-05-01, 10:32 am

Postprzez kret75 2008-03-18, 12:04 pm

e-hokej zrobił statystyki PLH
http://e-hokej.pl/statystyki.php?d=1
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez mowgli 2008-03-18, 6:51 pm

mam pytanko: czy Rafał Cychowski będzie grał w Zagłębiu? takie ploty chodzą i jestem ciekawa czy to prawda. Pozdro
mowgli
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2007-11-28, 11:36 pm

Postprzez kret75 2008-03-19, 9:11 am

http://e-hokej.pl/newsydetal.php?d=1,1,1272

Popyt na "Cycka"
Pod koniec marca kończy mu się kontrakt i będzie wolnym zawodnikiem. Rafał Cychowski ma propozycję z Sosnowca, ale pierwszeństwo w rozmowach daje działaczom TKH.

Byłem na rozmowach z działaczami i przedstawiłem swoje warunki - przyznaje Cychowski. - Zastanawiam się nad swoją przyszłością, ponieważ chciałbym podpisać długoletni kontrakt ze względu na to, że moje dziecko niedługo będzie osiągnie wiek przedszkolny. Dobrze mi jest w Toruniu. Naprawdę nie mogę na nic narzekać, wypłaty były w terminie, premie także jeżeli byliśmy na nie umówieni. Na mojej głowie było więc tylko trenowanie i granie.

Wychowankiem Sosnowca, który odbudował się przez sezon gry w Toruniu, zainteresowany jest jego macierzysty klub. - Cieszę się, że mam niższą wagę i wreszcie czuję grę a nie ławkę - śmieje się "Cycek". - Nie mam jakichś ogromnych wymagań finansowych. Nie chciałbym podzielić losu Hurtaja. Słyszałem o zainteresowaniu Zagłębia moją osobą. Jest wola, abym wrócił do Sosnowca, ale ja daje pierwszeństwo toruńskim działaczom. Na moją decyzję trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo w TKH wszystko ma się wyjaśnić po 28 marca, kiedy odbędzie się walne zebranie członków.

Klub z Sosnowca potwierdza zainteresowanie obrońcą. - Chcieliśmy ściągnąć Rafała już po poprzednim sezonie - przyznaje Adam Bernat, prezes Zagłębia. - Wówczas w składzie nie widział go trener. Według mnie w tej chwili może być on kluczowym ogniwem drużyny, która ma walczyć w przyszłych rozgrywkach o finał.
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez mowgli 2008-03-19, 11:36 pm

no, ale to będzie u Was czy nie?
mowgli
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2007-11-28, 11:36 pm

Postprzez PaprykarZ19 2008-03-26, 10:39 am

Nie orientuje się ktoś czy są może jakieś szanse na posezonowe zdobycie koszulki, któregoś z zawodników? Chodzi mi o Holika, bo moja panna się w nim 'zakochała' i bardzo by chciała tą koszulkę, a urodziny się zbliżają.. Wie ktoś czy można zdobyć i jeśli tak to w jaki sposób?
PaprykarZ19
 
Posty: 571
Dołączył(a): 2006-12-22, 12:06 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kierat 2008-03-26, 2:41 pm

Z wywiadu z prezesem Skowrońskim, GKS Tychy:

"Co ze wzmocnieniami? Czy GKS, podobnie jak Zagłębie, będzie chciał skusić Leszka Laszkiewicza?

- Na razie nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia. Najpierw rozmowy z zawodnikami, potem podpisanie kontraktu, a dopiero na koniec informacja w gazecie."

Cięzko się z tym nie zgodzić. Tylko u nas, podobnie jak w zeszłym sezonie, armata już pier......ęła tylko zapomnieli ją nabić. Laszkiewicz, Kuc, Piekarski, Cychowski... ?Po co to peplać przed rozmowami z samymi zawodnikami.
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Postprzez kret75 2008-04-01, 6:50 pm

http://tmh.zaglebie.sosnowiec.pl/index.php3?nid=199

VII MPA - Terminarz zawodów
Przedstawiamy terminarz siódmych Mistrzostw Polski Amatorów, które w dniach 9-12 kwietnia zostaną rozegrane na lodowisku w Sosnowcu.

Terminarz Gier

09.04.2008 (środa)

9:00-10:00 SIGMA - LEKARZE
10:30-11:30 SIELEC-WARSZAWA
12:00-13:00 ZAGŁĘBIE - KRYNICA
13:30-14:30 SPARTA-PODHALE
15:00-16:00 SZAKALE - OŚWIĘCIM
16:30-17:30 SIELEC-KRAKÓW
18:00-19:00 ZAGŁĘBIE-TORUŃ
19:30-20:30 GDAŃSK -WARSZAWA
21:00-22:00 SZAKALE-LEKARZE

10.04.2008 (czwartek)

7:00-8:00 KRYNICA - TORUŃ
8:30-9:30 KRAKÓW-GDAŃSK
10:00-11:00 SOPOT-SPARTA
11:30-12:30 ZAWISZA-PODHALE
13:00-14:00 LEKARZE-OŚWIĘCIM
14:30-15:30 LUBLIN-TORUŃ
16:00-17:00 SOPOT - ZAWISZA
17:30-18:30 SIELEC-GDAŃSK
19:00-20:00 ZAGŁĘBIE-LUBLIN
20:30-21:30 SIGMA-SZAKALE

11.04.2008 (piątek)

7:00-8:00 SPARTA-ZAWISZA
8:30-9:30 KRAKÓW-WARSZAWA
10:00-11:00 SOPOT - PODHALE
11:30-12:30 LUBLIN-KRYNICA
13:00-14:00 SIGMA-OŚWIĘCIM

ĆWIERĆFINAŁY

15:00-16:00 A1 - C2
16:30-17:30 C1 - A2
18:00-19:00 B1 - D2
19:30-20:30 D1 - B2

12.04.2008 (sobota)

PÓŁFINAŁY

10:00-12:00 (A1 - C2) - (D1 - B2)
12:30-14:30 (C1 - A2) - (D2 - B1)

16:00-18:00 MECZ O III MIEJSCE
18:30-21:00 FINAŁ
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez Darian 2008-04-01, 7:21 pm

kierat napisał(a):
- Na razie nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia. Najpierw rozmowy z zawodnikami, potem podpisanie kontraktu, a dopiero na koniec informacja w gazecie."

Cięzko się z tym nie zgodzić. Tylko u nas, podobnie jak w zeszłym sezonie, armata już pier......ęła tylko zapomnieli ją nabić. Laszkiewicz, Kuc, Piekarski, Cychowski... ?Po co to peplać przed rozmowami z samymi zawodnikami.


Dokładnie. Tylko że Bernat jest taką istotą która najpierw mówi a potem myśli. :D
Mam nadzieje że chociaż ten nasz Słowak ma łeb na karku i będzie umiał nakłonić Bernata do swojej koncepcji budowania drużyny. Bo Bernatowi to nie najlepiej wychodzi. Zważywszy że zapomina o formacji w której sam kiedyś grał.
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników