Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez dziejus 2009-12-16, 11:01 pm

Żenujace dla mnie jest ze klub ze sponsorami i wsparciem UM nie moze wysluplac 20 tys.polskich zlotych i splacic tego Kubalskiego czy jak mu tam i zamknac sprawe raz na zawsze.I to straszenie prezesa ze rozwiaze zespol,podziekuje Zacharowi itp itd.A moze to pana zaczyna przerastac rzeczywistosc i pora przekazac stery nastepcom??W/w wiadomosci z Gazety.pl
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary


Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez koszki 2009-12-17, 12:15 am

Toton napisał(a):Powtarzam, że człowiek żeby żyć i zap...lać na lodzie musi jeść i to dobrze.
Pozdrawiam


A do roboty głodny chodzisz ? ? ?
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez bolo73 2009-12-17, 12:31 pm

Toton,może i większość z nas nie miała do czynienia ze sportem zawodowym ale z pewnością większość z nas ma w rodzinie kogoś kto pracował/pracuje czy to na kopalni czy to na hucie etc. i wyobraź sobie że ci ludzie aby mogli tam zapier... to też muszą sobie solidnie pojeść aby mieć siłę (dziwne,nie?) a podejrzewam,że zdecydowana większość z nich nie ma dostępu z różnych przyczyn do odżywek,witamin itp.specyfików, do których z kolei sportowcy uprawiający sport profesjonalnie taki dostęp mają.
A tutaj artykuł o hokeiście który czynne uprawianie sportu łączy z pracą właśnie na kopalni i o dziwo nie słyszałem aby narzekał,że nie ma siły i jest zmęczony.Ale jak się przeczyta cały artykuł to można wyciągnąć wnioski dlaczego.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... palni.html
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez Toton 2009-12-17, 9:47 pm

Do bolo73 Chciałem podkreślić niewspółmiernie duży i nieporównywalny wysiłek fizyczny hokeisty w pracy jaką wykonuje w porównaniu z innymi"cywilnymi" zawodami, bo znam niejednego z tych ludzi od strony ich życia prywatnego i rodzinnego. A przy tym nie wszyscy są kawalerami i o rodziny dbać muszą (utrzymać) często będąc setki km od domu a nie tak jak przykładowy Marek Pohl - lodowisko i kopalnia przez ulicę. Zresztą cytat z polecanego przez Ciebie artykułu:"- Jestem elektrykiem, zajmuję się ciągłością ruchu. Praca nie jest może bardzo ciężka,..." akurat nie najlepiej Ci wyszedł, a poza tym Pohl jest ogólnie podziwianym przez cały światek hokejowy ewenementem w tej dziedzinie sporu. Tak - odżywki są dostępne ale często je trzeba samemu kupić za niemałą kasę i to nie byle jakie w tej dyscyplinie. A czemu Pohl zatrudnił się na kopalni? A temu, że w klubie nie płacili i stworzyli mu w pracy dobre warunki - doczytaj to sobie! Możesz wyobrazić sobie, że wszyscy zawodnicy Zagłębia, którzy mają zaległości w wypłacie w klubie poszliby do pracy w kopalni i czy by znalazło się tyle "takich" stanowisk elektryków dla nich i wszyscy by mieli takie ulgi treningowe a potem cudownie trenowali i grali? Np Da Costa - do kopalni a potem na trening i co drugi dzień mecz i żądanie strzelania bramek. Wyobrażasz Go sobie i innych. O czym tu mowa.
Toton
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2009-06-01, 9:23 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez Toton 2009-12-17, 9:54 pm

Do August - ależ jesteś delikatny, nie słyszałeś nigdy takiego powiedzenia? a poza tym tak obraziły Cię te dwie literki, między które można sobie wstawić dowolną treść. Sorry, nie pomyślałem też, że może jesteś dziewczynką i sobie niewłaściwe literki dodałaś. Jak się czujesz urażony/a przepraszam.
Toton
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2009-06-01, 9:23 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez August 2009-12-17, 10:23 pm

Toton napisał(a): Sorry, nie pomyślałem też, że może jesteś dziewczynką i sobie niewłaściwe literki dodałaś


Tak czy owak nie sadzę abyś był w moim typie :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez Darian 2009-12-17, 10:46 pm

Toton kto jak kto ale hokeista nie powinien narzekać na wysiłek i trud bo to są aspekty związane z uprawieniem hokeja od podszewki. Jeżeli komuś za ciężko zawsze może zostać szachistą albo golfistą. Moze nie zostanie od razu drugim Tigerem Woodsem ale przynajmniej odpocznie sobie.

Przykładem niech będzie Mariusz Puzio - nie słyszałem żeby ten zawodnik narzekał kiedykolwiek na to że jest zmęczony i że już nie wyrabia bo do takiego tempa rozgrywek nie przywykł. Bo był prawdziwym profesjonalistą! I wiedział że przychodzi taki moment że wszystkiego ma się już dość ale właśnie wtedy pokazuje sie prawdziwy charakter hokeisty który nie mamrocze jak mu ciężko tylko zagryza wargi i robi dalej swoje.

Dzisiaj niestety jest co raz mniej tych "prawdziwych" hokeistów. W ogóle są mniejsze obciążenia w sporcie i niech przykładem będzie tu nie tylko hokej ale i piłka nożna.

Oj przydałby sie nam dzisiaj taki trener jak Herb Brooks:
http://www.youtube.com/watch?v=05rcGVRJius
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez koszki 2009-12-17, 11:29 pm

Po kilku meczach takiego gościa by drużyna w Polsce zwolniła wynikami
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez bolo73 2009-12-18, 8:37 am

Toton, a czy ktoś neguje fakt,że hokeiści zostawiają litry potu i mnóstwo zdrowia na lodzie?Ja nic takiego nie pisałem.Zgadzam się z Tobą co do pierwszego zdania Twojej wypowiedzi ale weź pod uwagę,że taki górnik na ścianie lub hutnik przy wytopie z pewnością nie ustępuje hokeistom jeżeli chodzi o zużycie energii i wkład swojej siły w wykonywane czynności.Przykład Pohla miał na celu pokazanie,że gość jest w stanie trenować,grać i dodatkowo pracować (oczywistym jest fakt,że nie może pracować jak inni bo by nie wyrobił jak również to,że z pewnością może liczyć na deczko inne traktowanie niż pozostali pracownicy).Chodzi o to,że podczas gdy inni po treningu lub przed nim mają wolne i mogą w tym czasie odpoczywać,regenerować siły to on musi iść do pracy (to że jest elektrykiem i nie narobi się tak jak inni nie jest tak bardzo istotne).Nigdzie także nie napisałem aby nasi hokeiści szli pracować na kopalnię więc nie rozumiem do czego zmierzasz.Ale zostawmy Pohla.Spójrz na Cracovię.Goście grali dwa tygodnie temu puchar na Łotwie (piątek,sobota,niedziela).Później we środę u siebie mecz z Tychami (dogrywka),w piątek w Janowie (dogrywka).Do tego dochodzi podróż na Łotwę i z powrotem. Przyjeżdżają do Sosnowca i co?I biją nas jak chcą będąc ekipą zdecydowanie lepszą w każdym elemencie.Nie narzekają na to,że są zmęczeni chociaż w ich przypadku byłoby to całkiem uzasadnione. Mało tego,spójrz co Cracovia zrobiła w ostatnich 5 meczach - biła wszystkich jak chciała. Świadczy to o tym,ze goście bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy i teraz zbierają tego owoce.Uważam,że jeżeli ktoś mówi,że po 3 miesiącach gry (w tym 1,5 miesiąca bardziej intensywnej) ma dość hokeja,że jest zmęczony i przydałby się odpoczynek to zachowuje się niepoważnie.Powtórzę jeszcze raz - w całej Europie gra się tak intensywnie i nikt nie narzeka ale w Polsce zawodnicy (nie tylko hokeiści) nauczeni są,że za minimum pracy i wysiłku mogą liczyć na maksimum profitów.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez slawek_71 2010-01-22, 10:20 pm

----------------------------24.01.2010---godz.17.00---ZAGŁĘBIE---GKS TYCHY--------------------------------


szly raz mróweczki przez las i śpiewaly cichuteńko tak: NA ZIMOWY MARSZ :!: :!: :!:
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez Darian 2010-01-24, 10:41 am

Pomimo tych wszystkich zawirowań w naszym klubie grzechem by było nie być na tym spotkaniu. Stawka w końcu jeszcze jest bo kwestia bonusu nie jest zakończona i liczę na to że dzisiaj jeszcze nie zostanie zakończona po myśli tyszan tak jak miało to miejsce w piątek kiedy ograli Craxę.

Zobaczymy też co pokażą gracze Zagłębia w obliczu trudnych warunków w klubie.

Ostatni mecz na Zimowym był stosunkowo dawno więc w tej sytuacji mocny mróz nie powinien odstraszyć prawdziwych hokejowych fanatyków Zagłębia.

Do zobaczenia na Zimowym :!:
Darian
 
Posty: 1423
Dołączył(a): 2006-02-20, 2:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez bolo73 2010-01-24, 7:14 pm

Nie byłem dzisiaj i nie żałuję bo nie dość,że piździ to jeszcze kolejny numer odwalili.Prowadzić 3:1 i znowu wmoczyć toż to mistrzostwo świata jest aby nie wygrać u siebie ani jednego meczu z ekipą z pierwszej trójki (z rezerwą Cracovii nie liczę).Sam nie wiem co już mam myśleć.To jest żenujące.Do dupy z wszystkim.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez damian_2006 2010-01-24, 7:58 pm

Nie byles to sie nie wypowiadaj. Sorry ale dzisiaj zagrali bardzo ladny mecz i powinno byc 4-2 dla nas a tak to wpadla na 3-3 i sie chlopaki podlamali czego efektem byl gol na 3-4 .Nie wiem skad tego sedziego wzieli... Ale dziwne ze nasi tez nie protestowali... tylko pozwolili tyskim strzelic gola... Na dobre i na zle!!!
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez bolo73 2010-01-24, 8:22 pm

A niby dlaczego mam się nie wypowiadać???Mówię jak jest i każdy kto jest kumaty kuma o co mi chodzi.Nie chodzi tylko o ten jeden mecz lecz o całokształt.Myślałem,że stać nas chociaż na 1 (jedno)zwycięstwo z ekipą z czołówki ligi ale widać byłem w błędzie.Niestety za ładną grę punktów i bonusów nie przyznają.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Postprzez koszki 2010-01-24, 8:32 pm

damian_2006 napisał(a):Nie byles to sie nie wypowiadaj. Sorry ale dzisiaj zagrali bardzo ladny mecz i powinno byc 4-2 dla nas a tak to wpadla na 3-3 i sie chlopaki podlamali czego efektem byl gol na 3-4 .Nie wiem skad tego sedziego wzieli... Ale dziwne ze nasi tez nie protestowali... tylko pozwolili tyskim strzelic gola... Na dobre i na zle!!!



A gdzie ty byłeś że widziałeś ładny mecz ? ? ?

Tychy wchodziły w nasza tercje jak chciały i robiły co chciały. Mało brakowało aby przy naszej przewadze założyli nam zamek. Przy drugiej bramce tak zakręcili obroną ze Gabryś i Marcińczak będą mieli zawroty w głowie przez najbliższy tydzień
koszki
 
Posty: 319
Dołączył(a): 2005-11-13, 7:45 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników