T-shirt dla kibiców hokeja

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Postprzez YOOSHKY 2007-07-12, 6:34 am

lemmy napisał(a):... następna kwestia jesli barwy klubu były by zastrzeżone to klub ni eogłaszał by otwartego konkursu na koszulki dla chłopaków z tafli (w którym zresztą brałem udział) tylko wygląd koszulek był by wybrany wewnątrz klubu.
Klub hokejowy ma zgodę na używanie herbu. Myślisz że ta śmieszna piłka w logo piłkarskim jest ot tak bo ładnie wygląda? Klub piłkarski się nie dogadał z właścicielem historycznego herbu więc stworzył własny z którym nikt się nie identyfikuje.
lemmy napisał(a):W takim razie wg. Twojej teorii każdy kto na tym forum ma w loginie obrazek z herbem Zagłebia robi to nie legalnie bo używa go bez zgody klubu, zastanów sie kolego.
Dopóki nie czerpie z tego korzyści to robi to legalnie.
lemmy napisał(a):[ Dodano: 11-07-2007, 10:19 ]
Zresztą miała być tutaj normalna rozmowa kulturalnych ludzi.
Przecież nikogo nie obrażam swoimi postami. Jeśli poczułeś się urażony tym komentarzem to przepraszam. Chcesz to sprzedawaj koszulki z herbem na którego używanie zgody nie masz ale nie mów że Cię nie ostrzegaliśmy.
Również pozdrawiam.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC


Postprzez lemmy 2007-07-12, 7:52 am

mówiłem zrobić projekt a nie przekopiować go (wystarczy ze logotyp bedzie sie troszke różnił i już nie jest tym samym logiem)
Zresztą myślałem ze jest wiecej życzliwych kibiców co by chcieli mieć coś po swojej myśli ale widzę że zawiść czy zazdrość jakaś panuje że ktoś może robić coś dla kibiców, bo jak pujdziesz jeden z drugim do sklepu kibica i chciał byś koszulke czy bluze czy czapeczke swojego projektu to ciekawe czy ją dostaniesz.

Pozdrawiam

PS. logotypy Zagłębia są ogulnodostępne na stronach internetowych jako gotowy logotyp .eps
PS2. a używanie herbu narodowego jakoś nie jest zakazane (poczytajcie troszke)

Znikam można zamknąć temat.

[ Dodano: 12-07-2007, 8:53 ]
Towar zastrzeżony zawsze jest sygnowany "R"ką
lemmy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2007-05-09, 12:53 pm

Postprzez YOOSHKY 2007-07-12, 8:36 am

lemmy napisał(a):mówiłem zrobić projekt a nie przekopiować go (wystarczy ze logotyp bedzie sie troszke różnił i już nie jest tym samym logiem)
Nie wiem co Ty chcesz zmieniać w herbie Zagłębia skoro z tego co wiem zastrzeżony jest sam "trójkąt". Jak bym chciał sobie zrobić koszulkę lub czapeczkę wg własnego projektu to dzwonię gdzie trzeba i pytam czy właściciel nie będzie miał nic przeciwko. Na 99,9% otrzymam zgodę.
lemmy napisał(a):Zresztą myślałem ze jest wiecej życzliwych kibiców co by chcieli mieć coś po swojej myśli ale widzę że zawiść czy zazdrość jakaś panuje że ktoś może robić coś dla kibiców, bo jak pujdziesz jeden z drugim do sklepu kibica i chciał byś koszulke czy bluze czy czapeczke swojego projektu to ciekawe czy ją dostaniesz.
Tego to już kompletnie nie rozumiem. Niby czego Ci zazdroszczę? Czemu miałbym Ci źle życzyć? Gdyby tak było to tym bardziej bym Cię namawiał do produkcji koszulek, bo potem mógłbyś mieć nie mało kłopotów :) Jedynie próbuje Ci uzmysłowić że robisz coś (nieświadomie) nielegalnie. Projektuj sobie koszulki, ale nie będziesz mógł ich produkować i sprzedawać.
lemmy napisał(a):PS. logotypy Zagłębia są ogulnodostępne na stronach internetowych jako gotowy logotyp .eps
To że filmy są dostępne w Internecie to nie znaczy że możesz je kopiować i sprzedawać. Znak np. "Nike" mogę sobie mieć w plikach graficznych jakich chce i ile chce, wstawiać do avatarów itp. Ale jak wyprodukuję choć jedną koszulkę z tym symbolem mam pozamiatane, chyba że właściciel to oleje.
lemmy napisał(a):PS2. a używanie herbu narodowego jakoś nie jest zakazane (poczytajcie troszke)
Herb narodowy jest dobrem narodowym, pospolitym, symbolem, godłem wszystkich polaków.
lemmy napisał(a):Znikam można zamknąć temat.
Po co? Ja nie potrafię ale może ktoś inny Ci to wytłumaczy. Nie wiem dlaczego traktujesz to jako atak na swoją osobę. Trudno, nie mój problem.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Postprzez Przemek26 2007-07-12, 9:29 am

lemmy nie roumiem twojego oburzenia.
Chcesz robic koszulki z logiem Zagłębia. Logo stare piłkarskie i hokejowe jest właśnością Darka. Człowiek lat temu trochę , kiedy Zagłębie znikało z mapy, chcąc utrzymac logo przy życiu zastrzestgł je i jest jego właścicielem. Uzyczył trójkąt na hokej , z klubem piłkarskim czyt. Wochami nie doszli do porozumienia.
A ty chcesz takie logo wsrtawić na koszulki i nimi handlować. Jak ??????
Bezprawnie????
Jesli doszedł byś do porozumienia z właścicilem znaku to mysle że moglibyście zrobić coś razem
I nikt cinie zabrania zrobić projektu.
Projekt na papierze czy komputerze możesz zrobić ale zanim zaczniesz je robic fizycznie z Logo Zagłębia uzgodnij to.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez HrabiaZąbek 2007-07-12, 10:08 am

To i ja dodam swoje trzy groszę w tej dyskusji zapierającej dech w piersiach. ;)

YOOSHKY napisał(a):
lemmy napisał(a):mówiłem zrobić projekt a nie przekopiować go (wystarczy ze logotyp bedzie sie troszke różnił i już nie jest tym samym logiem)
Nie wiem co Ty chcesz zmieniać w herbie Zagłębia skoro z tego co wiem zastrzeżony jest sam "trójkąt". Jak bym chciał sobie zrobić koszulkę lub czapeczkę wg własnego projektu to dzwonię gdzie trzeba i pytam czy właściciel nie będzie miał nic przeciwko. Na 99,9% otrzymam zgodę.



hmm

Czytam ten tekst z lekkim uśmieszkiem na ustach. Wyobraźmy sobie taką sytuację że chce zrobić dla dziecka nadruk(prasowankę) na koszulce np. z myszką Mikki. Projektuje to samodzielnie, następnie umieszczam ów znaczek na koszulce. Dziecko jest ubrane w tą koszulkę. I w tej sytuacji ani nie prosiłem o zgodę właściciela, nie dzwoniłem do Los Angeles.
Czy popełniłem przestępstwo?
Nie!W żadnym wypadku! Wykonałem to do , SAMODZIELNIE, DLA WŁASNEGO UŻYTKU, BEZ CHĘCI KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ.A w tej sytuacji spełniłem kryteria które wykluczają sankcję prawne w stosunku do mojej osoby.
Można wykonać samodzielnie nawet broń palną bez żadne licencji, oczywiście w wypadku kontroli należy posiadać zgodę na posiadanie broni. I to jest jedyne obostrzeżenie prawne w tym przypadku.
HrabiaZąbek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo Ząbkowice

Postprzez YOOSHKY 2007-07-12, 10:28 am

No to zrób sobie 50 koszulek ze znaczkiem adidasa i sprzedaj je tu na forum... Albo lepiej - idź na targ. Już kończę wypowiedzi w tym temacie bo mi się nie chce. Dyskusja zrobiła się nie na temat.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Postprzez lemmy 2007-07-12, 1:32 pm

Wiecie Co robie koszulki, nadruki i inne gadzety od długiego czasu mieszkam w Sosnowcu ale faktycznie z "rodakami" ciężej dojść do porozumienia niż z kibicami z innych miast.
Robie wiele zleceń dla klubów sportowych z poza naszego regionu wiele prowadze rozmów na forach ale tylko tutaj jest taka sytuacja ze nie ma ani jednej przychulnej wypowiedzi tylko odrazu jakaś wojna na słowa.
A kto z was ma pewność na 100% czy moich prac nie kupuje w sklepie czy w internecie, nikt bo nigdy producent sie nie podpisuje pod wyrobami zazwyczaj dystrybutor to robi.
W takim razie wycofuje temat, człowiek chciał kulturalnie zrobić coś dla kibiców z swojego miasta to go jeszcze zjedli.

Powodzenia chłopaki.

[ Dodano: 12-07-2007, 2:43 ]
i zapraszam na strone www.uprp.pl
gdzie jest baza danych wszystkich znaków zastrzeżonych
Tylko KKS Zagłębie tam ma zastrzeżony swój znak.

Poszukajcie a później sie wypowiadajcie.
lemmy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2007-05-09, 12:53 pm

Postprzez Przemek26 2007-07-12, 1:48 pm

lemmy napisał(a):Wiecie Co robie koszulki, nadruki i inne gadzety od długiego czasu mieszkam w Sosnowcu ale faktycznie z "rodakami" ciężej dojść do porozumienia niż z kibicami z innych miast.
Robie wiele zleceń dla klubów sportowych z poza naszego regionu wiele prowadze rozmów na forach ale tylko tutaj jest taka sytuacja ze nie ma ani jednej przychulnej wypowiedzi tylko odrazu jakaś wojna na słowa.
A kto z was ma pewność na 100% czy moich prac nie kupuje w sklepie czy w internecie, nikt bo nigdy producent sie nie podpisuje pod wyrobami zazwyczaj dystrybutor to robi.
W takim razie wycofuje temat, człowiek chciał kulturalnie zrobić coś dla kibiców z swojego miasta to go jeszcze zjedli.

Powodzenia chłopaki.



[ Dodano: 12-07-2007, 2:43 ]
i zapraszam na strone www.uprp.pl
gdzie jest baza danych wszystkich znaków zastrzeżonych
Tylko KKS Zagłębie tam ma zastrzeżony swój znak.

Poszukajcie a później sie wypowiadajcie.


Ja pierdolę człowieku. Nikt nie zabrania ci robić koszulek. Ale k***a jak dasz na nie herb Zagłębia taki jaki jest na koszulkach hokeistów bądź taki jaki jest na gadżetach z SK, nie pytając wcześniej czy możesz to k***a logiczne że robisz ti na własną odpowiedzialność i ponosisz tego konsekwencje. Czy to jest takie trudne??????????????????

Idź k***a DO SK I ZAPYTAJ SIĘ CZY MOŻESZ DAĆ HERB NA KOSZULKI I JE POTEM SPRZEDAWAĆ. ŻAL CI NA BILET BĄDŹ NA BENZYNĘ DO SK?????????????????
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez YOOSHKY 2007-07-12, 1:56 pm

lemmy napisał(a):Wiecie Co robie koszulki, nadruki i inne gadzety od długiego czasu mieszkam w Sosnowcu ale faktycznie z "rodakami" ciężej dojść do porozumienia niż z kibicami z innych miast.
Ale ze mną się nie musisz dogadywać nic mi do tego. Czy Ty na prawdę nie rozumiesz o co mi chodzi czy na siłę robisz z siebie ofiarę? Rób sobie koszulki jakie chcesz, nikt ci tego nie zabroni, jak będą fajne to może sam kupię. Chciałem Ci tylko uświadomić że jeśli coś wyprodukujesz i sprzedasz to możesz ponieść konsekwencje.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Postprzez MuMiN 2007-07-12, 10:25 pm

Lemmy najlepiej będzie jeżeli zakończysz już swoje wypociny w tym temacie, bo nic prócz pociskania farmazonów tutaj nie piszesz. Sprawa wstawiania "erki" to tylko i wyłącznie sprawa właściciela.

Nie masz zielonego pojęcia o sprawach związanych z Zagłębiem to siedź cicho, a najlepiej zakończ już internetową karierę. Yogi a Ty jak już wrócisz z wakacji to najlepiej odetnij sobie internet, bo to jedyna pozytywna sprawa, którą sam możesz zrobić.
MuMiN
Kuba Wojewódzki
 
Posty: 294
Dołączył(a): 2003-01-01, 12:41 pm
Lokalizacja: Z Doliny ...

Postprzez lemmy 2007-07-13, 7:52 am

Mumin jak byś czytał dokładnie to byś wyczytał ze koniec tematu jest. Ale widze że tutaj ważniejsze jest tylko wytykanie własnych racji niżeli czytanie ze zrozumieniem i dyskusja.
Złości Cię czy też denerwuje ten temat to po co piszesz jest on już nie aktualny.
Polecam lekture UPRP.

PS. szkoda ze tylko na stadionie sie dogadujemy.

Pozwodzenia chłopaki.



KONIEC W TYM TEMACIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lemmy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2007-05-09, 12:53 pm

Postprzez YOOSHKY 2007-07-13, 7:54 am

Dyskusja nie ma już sensu. Lemmy i tak nic nie zrozumie. Można dowolnie używać historycznego herbu ale nasi działacze wolą używać "piłki" z którą się nikt nie identyfikuje
Obrazek
Zamykamy.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników