Reprezentacja Polski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Postprzez KaD 2007-06-05, 4:00 pm

Trzech reprezentantów kraju Tomasz Jaworski, Piotr Sarnik oraz Tomasz Wołkowicza nie ma w ogłoszonej 40 - osobowej kadrze na nadchodzący sezon [...] Jaworski juz wczesniej deklarował jednak że rozstaje się z kadrą

źródło sport

to wykopali nam naszego zawodnika i wychowanka :/
KaD
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2006-08-21, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Postprzez mictatencuhtli 2007-06-06, 7:22 am

jezeli sam zadeklarowal,ze sie rozstaje to raczje nie mogli go jednoczesnie "wykopac";)
mictatencuhtli
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2007-05-20, 9:54 am
Lokalizacja: Sosnowiec/londyn

Postprzez KaD 2007-06-06, 9:24 am

mictatencuhtli napisał(a):jezeli sam zadeklarowal,ze sie rozstaje to raczje nie mogli go jednoczesnie "wykopac";)


O tym że Jawa rozstaje się z reprezentacją było mówione 2 lata temu i dalej grał w reprezentacji :/
KaD
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2006-08-21, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mictatencuhtli 2007-06-06, 8:54 pm

poziom sportowy na to jak najbardziej pozwalal, ale w koncu ktos musi go zastapic- wiek wiekiem;)
mictatencuhtli
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2007-05-20, 9:54 am
Lokalizacja: Sosnowiec/londyn

Postprzez damian_2006 2007-08-09, 9:02 am

http://www.hokej.sport24.pl/news/show/40195/

Labryga i Zachariasz powloani do rep szkoda ze tak malo nasych no ale coz mogli jeszcze Slusarza powolac
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kret75 2007-12-14, 4:50 pm

żródło; http://www.hokej.sport24.pl/news/show/45182/

POLSKA - JAPONIA 2:3 (1:1, 0:1, 0:1) 14:30 KONIEC

Bramki:
1:0 Michał Woźnica - Mateusz Rompkowski - Adam Bagiński 7:57 (w przewadze)
1:1 Iimura Yoshinori - Haga Yosuke 8:22 (w przewadze)
1:2 Yanadori Shinya - Kon Yosuke 32:37 (w przewadze)
2:2 Jarosław Rzeszutko - Maciej Urbanowicz - Grzegorz Piekarski 44:47
2:3 Fujita Kiyoshi - Mitani Darcy 54:27

Bronią: Sobecki Arkadiusz - Ishikawa Hisashi

Kary:
4:31 Bartłomiej Piotrowski - Polska - 2 min.
6:57 Bin Ishioka - Japonia - 2 min.
08:06 Jaros Marcin - Polska - 5 min.
08:06 Jaros Marcin - Polska - 20 min.
09:04 Tonosaki Jun - Japonia - 2 min
09:27 Radwański Michał - Polska - 2 min.
14:26 Okuyama Akifumi - Japonia - 2 min.
16:46 Fujita Kiyoshi - Japonia - 2 min.
20:57 Obara Daisuke - Japonia - 2 min.
24:02 Yanadori Shinya - Japonia - 2 min.
27:47 Pasiut Grzegorz - Polska - 2 min.
32:11 Labryga Adrian - Polska - 2 min.
33:11 Dutka Rafał - Polska - 2 min.
33:11 Fujita Kiyoshi - Japonia - 2 min.
36:39 Obara Daisuke - Japonia - 2 min.
45:33 Domeki Masato - Japonia - 2 min.
48:31 Tanaka Go - Japonia - 2 min.
50:04 Bagiński Adam - Polska - 2 min.
50:04 Mitani Darcy - Japonia - 2 min.

[ Dodano: 07-12-16, 18:28 ]
Źródło; http://www.hokej.sport24.pl/news/show/45256/

Reprezentacja dowodzona przez Rudolfa Rohaczka przegrała trzeci mecz w turnieju EIHC rozgrywanego na Węgrzech. Polacy przegrali tym razem z Ukrainą 2:0 i wrócą do Polski na tarczy!.

Ukraina - Polska 2:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Bramki:
1:0 Navarenko Yuriy - Pobyedonostsev Oleksandr 32:25 (w przewadze)
2:0 Yakushyn Dmytro - Blagoy Oleg 58:28

Kary:
2:16 Diyachenko Yuriy - Ukraina - 2 min.
08:30 Kowalówka Sebastian - Polska - 2 min.
18:35 Jaros Marcin - Polska - 2 min.
19:57 Salnikov Roman - Ukraina - 2 min.
21:12 Gunko Yuriy - Ukraina - 2 min.
24:48 Rompkowski Mateusz - Polska - 2 min.
32:04 Pasiut Grzegorz - Polska - 2 min.
33:11 Aleksyuk Volodymyr - Ukraina - 2 min.
35:02 Kowalówka Sebastian - Polska - 2 min.
39:24 Yakushyn Dmytro - Ukraina - 2 min.
44:50 Yakushyn Dmytro - Ukraina - 2 min.
48:40 Batkiewicz Łukasz - Polska - 2 min.
59:56 Jaros Marcin - Polska - 2 min.
59:56 Navarenko Yuriy - Ukraina - 4 min.
60:00 Sriyubko Andriy - Ukraina - 25 min.

Ukraina: Wadim Seliwerstow (rez. Oleksand Fiodorow - nie grał) - Oleksandr Pobiedonoscew, Jurij Guńko, Andrij Sriubko, Oleg Błagoj, Dmytro Jakuszin, Jurij Nawarenko, Wołodymyr Aleksiuk - Wasyl Połonycki, Dmytro Cyrul, Jewgen Pastuch, Oleksandr Jakowenko, Witalij Diaczenko, Witalij Semenczenko, Sergej Charczenko, Witalij Lytwynenko, Sergij Czernenko, Witalij Gawyliuk, Roman Salnikow,, Pawlo Borysenko, Witalij Donika

Polska: Arkadiusz Sobecki (rez. Rafał Radziszewski - nie grał) - Adrian Labryga, Rafał Dutka, Łukasz Mejka, Bartosz Dąbkowski, Bartłomiej Piotrowski, Patryk Noworyta, Grzegorz Piekarski, Mateusz Rompkowski - Adam Bagiński, Damian Słaboń, Michał Radwański, Maciej Urbanowicz, Sebastian Kowalówka, Filip Drzewiecki, Daniel Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut, Michał Woźnica, Jarosław Rzeszutko, Marcin Jaros, Łukasz Batkiewicz.
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez HrabiaZąbek 2008-02-07, 11:37 am

[glow=red]Paweł Dronia zagra w reprezentacji na turnieju w Sanoku![/glow]

Sport

Obrazek
Paweł Dronia to jeden z najmłodszych reprezentantów kraju w historii naszego hokeja.

CZEKANIE NA CUD


Turniej Euro Ice Hockey Challenge w Sanoku ma niezwykle silną obsadę; na pewno porównywalną z mistrzostwami świata dywizji I. Biało-czerwoni mają godnych rywali, wszak Łotwa oraz Włochy występują w hokejowej elicie, zaś Austriacy opuścili ją w ubiegłym roku. Zdobycie punktu z tymi rywalami będzie graniczyło z cudem. Tym bardziej, że reprezentacja w ostatniej chwili znów została osłabiona.

Debiutant
Paweł Dronia, niespełna 19-letni obrońca Zagłębia Sosnowiec, przedwczoraj wieczorem otrzymał wiadomość, by jak najszybciej pojawił się w Sanoku. Młokos, występujący jeszcze w grudniu w młodzieżowych mistrzostwach świata, szybko spakował sportową torbę i zameldował się w gronie reprezentantów. Dzisiaj w spotkaniu z Łotwą zadebiutuje wśród seniorów. Dronia zastąpił w kadrze przeziębionego Bartłomieja Piotrowskiego.
- Temu chłopakowi już dawno należało sie powołanie na zgrupowanie kadry, niemal z dnia na dzień robi postępy - przekonuje prezes Zagłębia, Adam Bernat. - Ale lepiej późno niż wcale.
Początkowo miejsce chorego obrońcy z Nowego Targu miał zająć jego kolega klubowy Rafał Dutka, ale w końcu nastąpiła zmiana koncepcji.
- Postanowiłem, że konsekwentnie będę inwestował w młodzież i to powinno przynieść określone efekty - stwierdził krótko o nominacji Droni trener Rudolf Rohaczek.
Dobrze się stało, że powołanie otrzymał obrońca z Sosnowca, bo to będzie dla niego dodatkowy bodziec do pracy.

Kolejne zmiany
Losy Bartłomieja Piotrowskiego podzielił również kapitan reprezentacji Leszek Laszkiewicz. Lekarz kadry, Wojciech Wolski, uznał, że niewątpliwie napastnik nr 1 zespołu nie może wystąpić w turnieju. I słusznie, wszak trudno narażać na szwank jego zdrowie. Ponadto klubowe zespoły są przed decydującą fazą rozgrywek i jego absencja poważnie osłabiłaby „Pasy”. Miejsce młodszego z braci Laszkiewiczów zajął Jarosław Dołęga i wystąpi on w zupełnie eksperymentalnym ataku z Łukaszem Batkiewiczem (też powołanym w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Zapały) oraz Maciejem Urbanowiczem.
- Jarek Dołęga jest ciągle w orbicie naszych zainteresowań i stąd też jego powołanie nie powinno nikogo dziwić - dodaje selekcjoner, który wczoraj zastanawiał się, jak zestawić poszczególne piątki, by przeciwstawić się silnym rywalom.
Patrząc na zestawienie poszczególnych formacji trudno coś powiedzieć o ich sile, wszak niektórzy będą ze sobą grali w oficjalnym spotkaniu po raz pierwszy.

Żelazna dyscyplina
Polacy w dotychczasowych dwóch turniejach EIHC nie mają się czym pochwalić, bowiem w Hamar oraz Miszkolcu zajmowali ostatnie lokaty.
- Wszystkie dotychczasowe mecze, z reguły, przegrywaliśmy jedną bramką, ale generalnie z postawy zawodników byłem zadowolony - przekonuje czeski szkoleniowiec. - Przede wszystkim brakowało nam skuteczności i nad wykończeniem akcji mocno pracujemy na wszystkich zgrupowaniach. Teraz rywali mamy silnych i tylko żelazna dyscyplina na lodzie może nam przynieść wymierne efekty. Musimy również sporą uwagę zwrócić na organizację gry. Nie możemy popełniać zbyt dużo fauli, bo gra w osłabieniach zawsze jest kluczem naszych rywali do zwycięstwa.
Początkowo w Sanoku mieli wystąpić Estończycy, ale zrezygnowali z przyjazdu i ich miejsce zajęła Łotwa.
- Wychodzimy z założenia, że lepiej przegrywać z silnym, niż wygrywać ze słabeuszami - przekonuje szef szkolenia związku, Leszek Lejczyk. - Ciekaw jestem, czy podczas tego turnieju potwierdzi się droga obrana przez trenera. Zobaczymy czy zawodnicy młodszego pokolenia powoływani w ciągu ostatniego roku, potwierdzą swoje reprezentacyjne aspiracje.
Ten turniej, przynajmniej po części, da nam odpowiedź na pytanie, czego możemy oczekiwać od reprezentacji podczas kwietniowych mistrzostw świata dywizji I w Innsbrucku.
HrabiaZąbek
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2006-04-26, 7:59 pm
Lokalizacja: hrabstwo Ząbkowice

Postprzez kierat 2008-02-07, 2:03 pm

Powołany Dronia - na zdjęciu Duszak...
kierat
 
Posty: 569
Dołączył(a): 2007-02-02, 8:56 pm

Postprzez damian_2006 2008-02-07, 4:07 pm

Oj tam zdarza sie
damian_2006
 
Posty: 474
Dołączył(a): 2006-04-26, 9:24 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Uruk 2008-02-07, 5:01 pm

kierat napisał(a):Powołany Dronia - na zdjęciu Duszak...


Przynajmniej sukces, że na zdjęciu jest zawodnik Zagłębia, a nie jakiś kormel.
Uruk
 
Posty: 372
Dołączył(a): 2005-08-09, 2:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kret75 2008-02-07, 8:06 pm

http://e-hokej.pl/newsydetal.php?d=5,1,1058

Polska - Łotwa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

0:1 - Lauris Dadrizn - Atvars Tribuncovs - Armands Berzins (17,18) ; 5/4
1:1 - Michał Radwański - Adam Bagiński 29.15
1:2 - Martins Cipulis - Guntis Dzernis 34.09
1:3 - Aleksejs Sirokovs 56:01

1 tercja;
W 33 sekundzie Sobecki pokazał swoje umiejętności Lavins z 4 metrów uderzał i polski bramkarz udanie interweniował odbijając krążek parkanami. Kara dla Rekisa.
Na 7 sekund przed końcem kary Łotysza uderzenie Kłysa spod niebieskiej linii i to było jedyne zagrożenie łotewskiej bramki.
Po groźnym uderzeniu Jerofejevs zahaczał Dąbkowski i dwie minuty dla polskiego hokeisty.
8 minuta meczu przetrzymaliśmy osłabienie, ale po 10 sekundach gry w kompletnych składach na ławkę kar trafia Daniel Galant.
9,11 Berzins - kara. Za 9 sekund to Polska będzie grać w przewadze.
kara dla Stalsa przez 12 sekund Polacy grali w podwójnej przewadze
12. 16 Kara dla Piotrowskiego
Łotysze grając w przewagę trafiają w słupek.
14.36 Sobecki obronił dwa groźne strzały łotyszów. Gramy w pełnych zestawieniach.
15.38 kara dla Jarosa
17.18 gol dla Łotwy.

2 tercja;
22 minuta - Łotysze przyśpieszyli wyraźnie grę na początku II tercji.
Możemy mówić o dużym szczęściu. Dwie świetne, szybko rozegrane akcje Łotyszy i tylko Sobeckiemu zawdzięczamy, że wynik się nie zmienił.
25.48 - kara dla Dąbkowskiego
26.30 rozklepana obrona Polaków i... Sobecki!
27.04 - kara dla Cipulisa
29.45 - Piekarski na ławce kar.
38.06 - kara dla Spruktsa
39.45 - po kontrze Łotyszy krążek zatańczył na słupku i kara dla Cipulisa.

3 tercja
40.32 groźny strzał Adama Bagińskiego i po chwili buliku poprawka napastnika z GKS!
41,23 dynamiczny najazd Urbanowicza i Naumovs broni. Początek III tercji dla Polaków.
45,28 Sobecki jest wielki!!! Brzins dostał podanie zza bramki i 1,5 metra strzelał.
48.16 - Polacy grają jak równy z równym!
Sobecki!!! Cóż można więcej powiedzieć. Arek wybronił kolejny strzał z najbliższej odległości Cipulisa.
50. 38 Jarosław Kłys zatrzymuje nieprawidłowo napastnika Łotwy wyjeżdżającego sam na sam - 2 min
52.42 koniec kary Kłysa
54,30 Guntis huknął a Sobecki? Broni.
58.00 kara dla Berzinsa
58.32 Karny dla łotwy. I Blinovs gorszy od Sobeckiego!
Ostatnie 39 sekund zagramy 5 na 3 kara dla Blinovsa
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez _darthvader 2008-02-08, 11:02 am

Właśnie się dowiedziałem, że dzisiaj rozpoczyna się w Sosnowcu na Stadionie Zimowym międzynarodowy turniej juniorów U-18. Szkoda, ze strona Zagłębia nie informuje o takiej imprezie, która odbędzie się na ich lodowisku :( Trzeba promować hokej na wszelkie sposoby, zwłaszcza wtedy gdy impreza odbywa się na własnym lodzie.

Program Turnieju:

piątek, 8 lutego
godz. 15: Łotwa - Białoruś
godz. 20: Ukraina - Polska

sobota, 9 lutego
godz. 15: Ukraina - Białoruś
godz. 18: Łotwa - Polska

niedziela, 10 lutego
godz. 14.30: Łotwa - Ukraina
godz. 17.30: Polska - Białoruś
_darthvader
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-10-04, 3:47 pm

Postprzez kret75 2008-02-08, 2:16 pm

http://www.hokej.sport24.pl/news/show/48744/

Wypowiedzi pomeczowe z trenerem reprezentacji Polski Rudolfem Rohaczkiem, trenerem Łotwy Znaroksem Olegsem i zawodnikami Pawłem Dronią i Arkadiuszem Sobeckim, Maciejem Mermerem.

Rudolf Rohacek (trener Polski): Uważam że to był bardzo ciekawy mecz. Nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony. Wypełnili zadania taktyczne, graliśmy swój hokej, nie czekając na to co zrobi przeciwnik. Bardziej nastawiliśmy się na obronę i ataki skrzydłami. Założenia zawodnicy zrealizowali, pokazaliśmy charakter. Pierwsza tercja była wyrównana, w drugiej przeważali Łotysze, jednak w trzeciej tercji stworzyliśmy więcej sytuacji. Szkoda tej trzeciej bramki, która kuriozalnie wpadła. Walczyliśmy jednak do końca spotkania, jestem zadowolony z gry. Były błędy indywidualne, nad którymi trzeba popracować. Te mecze to są szanse dla tych zawodników, którzy właśnie przeciwko Łotyszom walczyli. Ilu z tych zawodników zostanie powołanych na Mistrzostwa Świata? Myślę że połowa.

ruchaczek zacznij zakładać że wygrywamy mecze, i na reprezentacje zacznij garnitur zakładać trenerio!!

Znaroks Olegs (trener Łotwy): Mięliśmy dużo okazji, a wykorzystaliśmy tylko trzy z nich. Padło mało bramek. Taka daleka podróż na pewno jest męcząca, jednak pokazaliśmy że potrafimy dobrze grać w hokeja. Oczekuje jednak większej skuteczności z gry w kolejnych spotkaniach.

Paweł Dronia (debiutant w kadrze): Jestem zadowolony ze swojego debiutu. Na pewno inaczej mi się grało niż w kadrze młodzieżowej, hokej na tym poziomie jest szybszy, ciężko upilnować rywali. Jednak dobrze mi się grało, tremy jako takiej nie miałem a wynik z tak mocnym rywalem nie jest zły. Wystarczy popatrzeć w jakich klubach rywale grają nacodzień.

Arkadiusz Sobecki (bramkarz reprezentacji Polski, najlepszy zawodnik meczu): Bardzo dobrze mi się grało przeciwko Łotwie. Czułem się pewnie w bramce. Szkoda jednak że to był mój ostatni mecz, gdyż trener da szansę każdemu bramkarzowi w kolejnych spotkania. Żałuje tej trzeciej bramki jednak poszła po obijaczce i nic już nie mogłem zrobić.

Maciej Mermer (debiutant w kadrze): Starałem się jak mogłem. Wiadome że w czwartej piątce nie wychodzi się tak na przewagi. Starałem się jak mogłem, nie wiem czy dobrze czy źle, ja uważam że dobrze i będę się starał jak najlepiej. Zobaczymy co pokażą te dwa następne mecze. Łotwa to mocny zespół, gra w Elicie, jest to 10 zespół Świata. Myślę że wynik 3-1 nie przynosi wstydu polskiej reprezentacji.

http://e-hokej.pl/newsydetal.php?d=5,1,1069

W czerwcu skończy 19 lat, od wczoraj może o sobie mówić "reprezentant Polski" Debiutant Dronia
Rozmawia Mariusz Surosz/Sanok

- To ważny sezon dla ciebie. Mistrzostwa Świata do lat 20, debiut w pierwszej reprezentacji…
- No i jeszcze matura.

- Wybrałeś już przedmioty jakie będziesz zdawać?
- Polski i biologia, bo za historią nie przepadam.

- Wczoraj zadebiutowałeś w I reprezentacji. Znałeś wcześniej łotewski hokej?
- Byłem na mistrzostwach świata do lat 18 i widać było że Ryga żyje tą imprezą. Podczas meczów 8 tys. kibiców. Dla Łotyszy hokej to sport narodowy, wielu z ich zawodników gra w dobrych ligach zagranicznych. Widać, że są świetnie wyszkoleni, dobrze jeżdżą na łyżwach Byliśmy słabsi, ale na pewno nie brakowało nam woli walki i ambicji.

- Były emocje przed meczem?
- Był taki dreszczyk, ale starałem się nie denerwować.

- Zostałeś niespodziewanie powołany, bo choroby przetrzebiły kadrę…
- Dowiedziałem się o powołaniu we wtorek wieczorem, w środę o piątej rano przywieziono mnie z Sosnowca autem do Sanoka.

- Zaskoczył cię czymś mecz z Łotyszami?
- Pierwszy raz grałem w meczu na takim poziomie. Na mistrzostwach do lat 20 graliśmy przeciwko Austrii i Niemcom i uważałem, że to byli bardzo wymagający rywale, ale jednak Łotwa to zupełnie inny poziom.

- Pokusiłbyś się w procentach określić na ile to był wyższy poziom niż mistrzostwa do lat 20?
- Myślę, że 50 proc. wyższy.

- A porównanie z ligą?
- Nie da się tego porównać. To zupełnie inny poziom. Myślę, że dużo skorzystałem grając w reprezentacji, że takie doświadczenie wpływa dobrze na mój rozwój.

- Grasz w Zagłębiu i kończysz szkołę. Czy w przyszłym sezonie zobaczymy cię w tych samych barwach?
- Za wcześnie o tym mówić.

- Teraz przy twoim nazwisku będzie się pisać „reprezentant Polski”.
- Cieszę się, że trener dał mi szansę. Mam nadzieję, że jeszcze zagram w reprezentacji. Oby to nie był jednorazowy skok na bungie.
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez Przemek26 2008-02-08, 9:04 pm

Jak na razie ten sam syf . III tercja i 0-2 z Włochami

Rozwiązać tą jebaną kadrę pseudo hokeistów w biało czerwonych szlafrokach.
Jeden wielki wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez daro 2008-02-08, 9:25 pm

Jeszcze nie tak dawno Wlosi nie potrafili dobrze jezdzic na lyzwach...... A teraz nas leja.
Zenada....
daro
 
Posty: 307
Dołączył(a): 2006-09-09, 5:22 pm
Lokalizacja: Zagórze/Orunia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników