Sezon 2006/2007

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Postprzez KaD 2007-04-05, 9:54 am

Skazany na bramkÄ™

Od wielu lat należy do czoÅ‚owych postaci rodzimego hokeja, a miniony sezon byÅ‚ dla niego niezwykle udany. BroniÅ‚ równo i, co najważniejsze, skutecznie i miaÅ‚ spore zasÅ‚ugi w tym, że ZagÅ‚Ä™bie Sosnowiec zajęło piÄ…te miejsce w rozgrywkach ligowych. Trudno siÄ™ dziwić, że wielokrotnie po meczach byÅ‚ wyróżniany przez trenera oraz sprawozdawców i zasÅ‚użenie zdobyÅ‚ nagrodÄ™ naszej redakcji - „ZÅ‚oty kij” - wiÄ™c oprócz tradycyjnego pucharu, do jego kieszeni powÄ™drowaÅ‚o również 1000 euro, bo taka jest nagroda dla Tomasza Jaworskiego - hokeisty nr 1 w minionym sezonie ligowym!
Obrazek
Tomasz Jaworski prywatnie. Fot.N.Barczyk

Czwarty atak albo...
Jeżeli ktoÅ› mieszka w Bytomiu przy ulicy PuÅ‚askiego, to jest skazany na hokej i co do tego nie ma żadnych wÄ…tpliwoÅ›ci. Przy tej ulicy usytuowane jest lodowisko. Ba, lodowisko to może - w tej chwili - za duże sÅ‚owo. Miejscowi o tym obiekcie, nie majÄ…cym sobie równych w Å›wiecie, mówiÄ…: „blaszak”. MaÅ‚y Tomek trafiÅ‚ na lód gdy byÅ‚ w przedszkolu, zaÅ› od II klasy (27 lat temu!) zaczÄ…Å‚ regularne treningi.
Tomek, jak każdy młody chłopak, marzył tylko o zdobywaniu goli i chciał grać jak jego ówcześni idole: Jerzy Christ czy Jan Piecko. Śnił o golach, ale o jego dalszej hokejowej przyszłości zadecydował trener Rajnhold Fibic. Pewnego razu na zajęciach zjawił się trener i zakomunikował Tomkowi: - Będziesz grał w trzecim albo w czwartym ataku, ale proponuję ci miejsce w bramce.
- Nie miałem wyboru i chyba zostałem skazany na bramkę - przypomina 10-krotny uczestnik mistrzostw świata. - Wtedy trochę poczułem się urażony, ale teraz na samą myśl głośno się śmieję. Nie wiem, jakim byłbym napastnikiem, ale bramkarzem chyba nie jestem najgorszym.

Wędrówki za chlebem
Tomek ligowy debiut w zaliczył w sezonie 1991/92 podczas spotkania z Zofiówką Jastrzębie.
- Debiut to brzmi dumnie, bo zagrałem zaledwie 7 minut i przy stanie 7:0 puściłem bramkę - uśmiecha się bramkarz. - Wcześniej byłem w kadrze Polonii, która zdobywała mistrzostwo kraju, ale mój udział był iluzoryczny.
Bytomska Polonia popadła w tarapaty organizacyjno-finansowe i najlepsi zawodnicy ruszyli za chlebem w Polskę. Tomek wybrał Toruń, potem powędrował do Krynicy, gdzie zdobywał srebro i brąz mistrzostw Polski. Jednak największe triumfy święcił z Unią Oświęcim, z którą został mistrzem kraju.
- Jednak najbardziej mnie cieszyÅ‚o zdobycie wicemistrzostwa z KTH Krynica pod kierunkiem trenera Rudolfa Rohaczka - wspomina „Jawa”. - Po pokonaniu Podhala i wejÅ›ciu do finaÅ‚u play offu wpadliÅ›my w euforiÄ™. Zespół zupeÅ‚nie siÄ™ rozkojarzyÅ‚ i stÄ…d też finaÅ‚ oddaliÅ›my jakby walkowerem. PatrzÄ…c z perspektywy czasu, nie byliÅ›my do koÅ„ca profesjonalistami, zadawalajÄ…c siÄ™ wicemistrzostwem. A Unia OÅ›wiÄ™cim byÅ‚a klubem Å›wietnie zorganizowanym i zawodnicy nie mieli wiÄ™kszych zmartwieÅ„. Od nas wymagaÅ‚o siÄ™ gry na wysokim poziomie i stÄ…d też byliÅ›my bezkonkurencyjni.

autor: Włodzimierz Sowiński
źródło"SPORT"

Mam nadzieje że zostanie w Zagłębiu i znami będzie świętował przynajmniej brązowy medal w przyszłym sezonie :564: :DDD
KaD
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2006-08-21, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Postprzez Przemek26 2007-04-05, 10:46 am

KaD napisał(a):

Mam nadzieje że zostanie w Zagłębiu i znami będzie świętował przynajmniej brązowy medal w przyszłym sezonie :564: :DDD


Oby twoje słowa stały się złotem ;)
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez Przemek26 2007-04-11, 7:39 pm

No to sezon się skończył. Zagłebie-5, spadła Krynica , awans Polonii Bytom :diabelek:
Więc konczymy chyba sezon 06/07. I walczymy swoje od września.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez Przemek26 2007-04-13, 8:47 am

Mały OT. W Katowicach rozpoczęły się XV Mistrzostwa Polski OLD BOYS w hokeju. W barwach BKS Polonia Bydgoszcz występuje Krzysztof Podsiadło. Wczoraj zespół z Bydgoszczy przegrał ale nasz trener zaliczył udany występ:

Stoczniowiec GdaÅ„sk – BKS Polonia Bydgoszcz 8:4 (5:2)

1:0 Przewoźny – Zaborowski (1)

2:0 Obłoński (3)

3:0 Zaborowski – ObÅ‚oÅ„ski (6)

3:1 ÅšwiÄ…tek – Raszewski (8)

4:1 Przewoźny – ObÅ‚oÅ„ski – Zaborowski (9)

5:1 Zaborowski – ObÅ‚oÅ„ski – Przewoźny (16)

5:2 Kawisz – PodsiadÅ‚o (20)

6:2 Przewoźny (21)

7:2 Przewoźny – Waszak (25)

8:2 Minge – Karwacki (26)

8:3 PÅ‚atek (26)

8:4 PodsiadÅ‚o – Sikora (28)

Poznaliśmy finalistów w XV Mistrzostwach Polski OLD BOYS, pod patronatem medialnym Hokej24.pl. W finale zmierzy się zespół z Nowego Targu i Krakowa (rok temu Cracovia wygrała w karnych). O trzecie miejsce zagrają zespoły z Katowic i Gdańska.

Unia OÅ›wiÄ™cim – BKS Polonia Bydgoszcz 5:3 (3:0)

1:0 Pilarski (11)

2:0 Pilarski – Zeman (14)

3:0 Zeman – Pilarski (19)PP

3:1 Raszycki – Åšwistek (23)

3:2 Pasterski – PÅ‚atek (23)

4:2 KotoÅ„ski – KrzÄ…kaÅ‚a (32)PP

4:3 PodsiadÅ‚o – PÅ‚atek (32)

5:3 KrzÄ…kaÅ‚a – Olchawa (38)

BKS Bydgoszcz - Podhale Nowy Targ 3:6 (1:4)

0:1 Bomba - Kubowicz (2:06)

0:2 Tomasik (2:25)

1:2 Podsiadło (3:20)

1:3 Szopiński R. - Kalata (3:41)

1:4 Kubowicz - Tomasik (18:54)

1:5 Tomasik - Kubowicz (24:52)

2:5 Raszewski - Sikora (32:39)

3:5 Płatek M. - Podsiadło - Świątek (36:16)

3:6 Kubowicz - Tomasik (38:14)

Trener Podsadło zrobił swoje.

W zakończonych mistrzostwach old boyów wygrała drużyna Podhala. Zespół w którym występował Krzysztof Podsiadło BKS Bydgoszcz zajęła 8 miejsce.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników