Zagłębie w drodze do Ekstraligi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Zagłębie w drodze do Ekstraligi

Postprzez BrzydaL 2005-01-14, 12:36 pm

Chcemy i musimy awansować do ekstraligi. To jest nasz cel - zapowiada Tomasz Pawłowski prezes hokeistów sosnowieckiego Zagłębia. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych sosnowiczanie nie mieli sobie równych w Polsce.


Zdecydowanie dominowali w rozgrywkach ligowych. Złote czasy hokejowego Zagłębia minęły jednak dawno temu. Obecnie zespół gra w pierwszej lidze. Działaczom i kibicom marzy się jednak powrót do tamtych sukcesów.



Wszystko wskazuje na to, że pierwszy krok w spełnieniu marzeń o wskrzeszeniu sukcesów niedługo zostanie zrobiony. Sosnowiczanie, w rozgrywkach ligowych spisują się bowiem bardzo dobrze, ostatnio dwukrotnie pokonali Naprzód Janów, i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Prawdopodobnie z najwyższego miejsca przystąpią do decydującej rozgrywki, play off.

-Na początku wydawało mi się, że najgrozniejszym rywalem w walce o awans będzie KTH Krynica. W ostatniej kolejce zespół ten nieoczekiwanie przegrał z Polonią Bytom. Nie wiem co się stało. Zresztą, aby awansować trzeba wygrać ze wszystkimi. Stać nas na to - twierdzi Pawłowski.

Gdy rozpoczynał się sezon szefowie Zagłębia nie mieli w planach walki o awans.

- Postawiłem sobie za cel, by ten sezon przebiegł spokojnie. Aby klub nie miał żadnego zadłużenia i jak na razie to się udaje. To mój największy sukces - cieszy się szef sosnowieckiego klubu.

W Sosnowcu poważnie o ekstralidze zaczęto myśleć w grudniu.

- Pojawiła się szansa na pozyskanie dwóch poważnych sponsorów. Postawili jeden warunek. Interesuje ich tylko gra w ekstralidze. Zainwestują w klub jeśli awansujemy. Zrobimy wszystko, by tak się stało - zapowiada Pawłowski.

W przypadku awansu przed działaczami stanie bardzo trudne zadanie. Gra w pierwszej lidze kosztuje około 600 tysięcy złotych. Klubowi pomagają miasto, koncern stalowy ISPAT Polska, oraz szereg innych firm. - Jeśli awansujemy nasz budżet będzie musiał wzrosnąć o 100% - podsumowuje Pawłowski.

Potrzebne będą także wzmocnienia. - Przede wszystkim brakuje nam obrońców. Mamy praktycznie tylko Kamila Duszaka, reprezentanta Polski do lat 20. Przy całym szacunku dla Marka Cholewy trudno opierać grę na nim. Lata robią swoje - mówi Pawłowski.

(mim) - Dziennik Zachodni
Ostatnio edytowano 2005-01-23, 11:36 pm przez BrzydaL, łącznie edytowano 1 raz
BrzydaL
 
Posty: 918
Dołączył(a): 2003-11-26, 10:08 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie S-c


Postprzez miron 21 2005-01-14, 1:50 pm

lubię dobre wiadomości,a ta jest bardzo bardzo dobra.
miron 21
 

oczywiście, szansa duża - a nadzieja i wiara w naszych: daje

Postprzez Blajpios 2005-01-15, 9:36 pm

... pewność! (nie zmieściła się w temacie, może i dobrze; przez to: będzie zwycięstwo pewniejsze!)
Z tym, że wpisać chcę coś innego. Najpierw jednak przypomnę - nie jestem "rozpaczaczem zawsze i na zapas". Piszę - nie zakładając z góry porażki.
Jednak chciałbym coś przypomnieć, bo znów jest sprawa z KTH. Nie wydaje się, by się mentalność - i rozsądek - nagle im zmienił. Chodzi o walkę parę lat temu o utrzymanie. Przegrywali straszliwie zasadniczy sezon. No, bo i rzeczywiście - o co tych kilka rund się toczy? Tak jak z ligą piłkarską te dwadzieścia lat temu tak i z hokejową: miały lepsze rozwiązania (3 punkty u piłkarzy dopiero za zwycięstwo 3 bramkami - hokeiści: za lepsze miejsce w tabeli bonus jednego meczu mniej w playoffie i drugi taki bonus za lepsze mecze bezpośrednie). Dopiero potem, jak się przyjęło "europejskie" rozwiązania, stało się gorzej (łącznie z systemem jesień/ wiosna u piłkarzy
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez miron 21 2005-01-17, 10:09 pm

Historia nie lubi się powtarzać ,po prostu czas na rewanż . Tym razem będzie odwrotnie .[/code]
miron 21
 

Postprzez gruby 2005-01-20, 12:43 pm

Miejmy nadzieje że hokej w sosnowcu powróci do swych wielkich tradycji.....ciekaw jestem kto jest tym sponsorem tóry ma dać kase w przypadku awansu....... :roll: :roll:
gruby
 
Posty: 1127
Dołączył(a): 2004-09-26, 10:54 am
Lokalizacja: zagórze mec...kraina wiecznych wiatrów

Postprzez DaMi 2005-01-20, 5:23 pm

Dzięki jednemu panu z zarządu ( o ile on wogóle w nim jest ) o powrocie do ekstraklasy możemy pomarzyć jeśli będzie dalej tak postępował jak postępuje. No ale cóż , słychać o sponsorach to każdy chce być przy tym korytku. Pożyjemy zobaczymy oby wszystko skończyło się po naszej myśli :wink:
DaMi
 
Posty: 2288
Dołączył(a): 2003-01-09, 5:33 pm
Lokalizacja: Sosnowiec 100lecie

Postprzez miron 21 2005-01-22, 8:26 pm

SMs + Unia 2 cholera optymizm gaśnie ,szkoda ale gramy dalej finał będzie ok.
miron 21
 

Postprzez SOSNOWIEC* 2005-01-22, 9:41 pm

Co wy pierdo**** jak wygrywali ot bylo cacy:/ a teraz slabszy okres i ludziom sie w glowach poprzestawialo.
Tak naprawde to beda liczyc sie PLAY OFFY
SOSNOWIEC*
 
Posty: 270
Dołączył(a): 2004-04-04, 3:31 pm
Lokalizacja: es ce

Postprzez F@N 2005-01-22, 10:56 pm

milobyloby jakbny ktos podal kto strzelil i zamiescil jakas relacje ;]
F@N
 

Postprzez miron 21 2005-01-22, 11:42 pm

(do"Sosnowca" )wolałbym zobaczyć na zimowym 3 mecze nie dwa
miron 21
 

Postprzez DaMi 2005-01-23, 5:42 am

F@N napisał(a):milobyloby jakbny ktos podal kto strzelil i zamiescil jakas relacje ;]


Rosa i Bernat
DaMi
 
Posty: 2288
Dołączył(a): 2003-01-09, 5:33 pm
Lokalizacja: Sosnowiec 100lecie

Postprzez SOSNOWIEC* 2005-01-23, 10:45 am

miron 21 napisał(a):(do"Sosnowca" )wolałbym zobaczyć na zimowym 3 mecze nie dwa


no to narazie z miejsca w tabeli bedziesz mial 3 nie narzekaj!! sezon si jeszcze nie skonczyl
SOSNOWIEC*
 
Posty: 270
Dołączył(a): 2004-04-04, 3:31 pm
Lokalizacja: es ce

Postprzez BrzydaL 2005-01-23, 11:58 am

F@N napisał(a):milobyloby jakbny ktos podal kto strzelil i zamiescil jakas relacje ;]


To nie jest temat o meczach w oswiecimiu :!:

Wejdz sobie na dzial Kibice.
BrzydaL
 
Posty: 918
Dołączył(a): 2003-11-26, 10:08 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie S-c

Postprzez Lars 2005-01-23, 6:43 pm

Teraz zauważam, iż Zagłębie ma dość niekorzystny terminarz.
Za tydzień Zagłębie gra ze Stoczniowcem II, a to jest 29 i 30 stycznia.Ekstraliga niebedzie wtedy grać, w związku z tym drugi zespół z Gdańska może zasilić kilku graczy z pierwszej drużyny.
Natomiast w tym samym czasie KTH gra z Janowem, więc tu takiej sytuacji niebędzie. A mecze z rezerwami Stoczniowca rozegra 20 lutego gdy zaczną sie juz play-offy w walce o mistrzostwo.
No ale mam nadzieje ze chlopaki sobie poradzą i za rok gdy piłkarskie Zagłębie będzie na półmetku swojej drogi do Ekstraklasy, będzie mozna sie wybrać na mecz hokejowego Zagłębia w ekstralidze.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Postprzez DaMi 2005-01-23, 9:55 pm

Lars a ja myśle że Stoczniowiec nie wystawi zawodników z pierwszego składu za daleki wyjazd i możliwe że trener nie będzie chciał męczyć zawodników pierwszgo składu a po drugie lepiej niech nasi grają z silnymi rywalami bo to może zaprocentować w dalszej fazie rozgrywek.
DaMi
 
Posty: 2288
Dołączył(a): 2003-01-09, 5:33 pm
Lokalizacja: Sosnowiec 100lecie


Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników