PHL - SEZON 2023/2024

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-06-16, 1:48 pm

Pietrzyk prezesem Zagłębia. Nowa hokejowa spółka rozpoczęła działalność
2023-06-16 13:45

Obrazek
Piotr Majewski, Adrian Pietrzyk, Arkadiusz Chęciński / fot: Natalla Woźniak

Nowa spółka i nowe rozdanie. Adrian Pietrzyk będzie sprawował pieczę nad hokejowym Zagłębiem Sosnowiec. Będzie on najmłodszym prezesem pracującym w Polskiej Hokej Lidze.

Adrian Pietrzyk ma 28 lat i jest współautorem podręczników z zakresu marketingu sportowego. Jest pracownikiem naukowym i wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zawodowo związany był już z klubem w latach 2019-2021. Koordynował on sosnowiecki Klub Biznesu, jednak jego zaangażowanie wychodziło ponad obowiązki biznesowe.

Pietrzyk zaangażowany był w działania marketingowe klubu. To on był jednym z pomysłodawców oraz głównym koordynatorem wydania pamiątkowego banknotu ze ŚP. Józefem Gałeczką, współtworzył klubowe social media, czy pisał teksty o historii regionu, Zagłębia.

Podczas pobytu w Zagłębiu Sosnowiec czynnie angażował się w rozwój działań społecznych – koordynując m. in. Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych, w którym działał nawet po odejściu z Zagłębia Sosnowiec, oraz angażując się w szereg akcji na rzecz sosnowieckich domów dziecka (organizator akcji pt.: „Buty dla dzieciaka”, gdzie wspólnie z Fundacją ESPA oraz Partnerskimi Klubami Biznesu, pozyskał ze źródeł zewnętrznych środki na zakup obuwia dla dzieci z sosnowieckich domów dziecka).

Nie ukrywam, że jest to dla mnie spore wyzwanie. Z jednej strony jestem osobą z zewnątrz, bo nie pracowałem bezpośrednio w sekcji hokeja. Z drugiej strony, klub znam dobrze. Z wieloma osobami współpracowałem przy różnych projektach. Jestem z Sosnowca, tutaj się urodziłem, wychowałem i tutaj mieszkam do dziś – zwrócił uwagę Adrian Pietrzyk.

Otrzymując propozycję nie wahałem się ani przez chwilę, bo nie ukrywam, że było to spełnienie moich marzeń. Odszedłem z klubu na rzecz pracy naukowej w Uniwersytecie. Wracam, bo wiem, że to szansa dla mnie, klubu i lokalnej społeczności. Mamy nową spółkę, nowe lodowisko, sukcesy reprezentacji, więc kiedy zacząć układać to wszystko, jak nie dziś – dodał.

W klubie nie dojdzie do wielu roszad. Dyrektorem sportowym sekcji pozostanie Piotr Majewski, który pełni tę funkcję od lat i jest ceniony za swoje zaangażowanie.

Nie znam drugiego tak zaangażowanego człowieka w jakąkolwiek pracę na rzecz klubu. Moim celem jest budowanie klubu długofalowo. Mamy opracowany plan i chcemy się go trzymać. Sukces nie przyjdzie od razu. Chcę budować go krok po kroku, w perspektywie kilku lat, wspólnie z miastem, sztabem, zawodnikami i kibicami. Liczę na wsparcie szczególnie tej ostatniej grupy interesariuszy, bo nie ma klubu bez kibiców – stwierdził Pietrzyk.

Sekcja hokeja będzie miała oddzielną spółkę i będzie działać na własny rachunek.

Ja biorę na siebie pełną odpowiedzialność. Na pewno przed startem sezonu będę chciał przygotować konferencję, na której przedstawię swoje plany. Będę mógł porozmawiać z kibicami i wierzę, że wspólnie będziemy realizować założone cele – zakończył nowy prezes Zagłębia Sosnowiec.

https://hokej.net/artykul/pietrzyk-prez ... zialalnosc


Nowy Prezes, nowe rozdanie. Od siebie dodam, że Adriana Pietrzyka znam osobiście i mogę za niego ręczyć w 1906%, bo jest to człowiek oddany całym sercem Zagłębiu Sosnowiec i uważam, że swoją wiedzą i chęcią do pracy gwarantuje, że w hokejowym Zagłębiu może być tylko lepiej! :niezle:

Pokrótce: Adrian Pietrzyk jest nauczycielem akademickim Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami z zakresu:

- Ekonomiki Turystyki,
- Zarządzania w sektorze MŚP,
- Systemów informacyjnych w przedsiębiorstwie
- Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Ponadto prowadzi działalność naukową z zakresu:

- Zarządzanie w sporcie,
- Marketing sportowy,
- Zarządzanie strategiczne.

I bardzo ważne: on najzwyczajniej w świecie jest kibicem Zagłębia Sosnowiec, a nie jakimś anonimowym gościem z szeroko pojętego układu, narzuconym odgórnie do klubu i mającym na tenże klub wyjebane po całości, bo czy będzie szło dobrze, czy źle, to tylko kasa na koncie ma mu się zgadzać. Dlatego mam nadzieję, że w hokeju nareszcie coś się ruszy...

Powodzenia Adrian!!! :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez GrubyPerez 2023-06-16, 5:13 pm

ciężko pisać jedną ręką więc tylko przyklasnę temu co Adam powyżej napisał . :brawo: :brawo: :brawo:
idą lepsze czasy :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez August 2023-06-19, 2:45 pm

Pozostaje trzymać kciuki aby mu się udało wyprowadzić hokej na prostą zarówno w sferze finansowej jaki sportowej. Choć zadanie będzie piekielnie trudne. Ale życzę z całego serca aby okazał się jednym z najlepszych w Polsce fachowców od zarządzania klubem sportowym
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-06-21, 7:22 pm

27-letni Patrik Spěšný ustalił warunki nowego kontraktu i pozostanie bramkarzem Zagłębia Sosnowiec. Ponadto w nowym sezonie w Zagłębiu nadal będą grać Tomasz Kozłowski, Dominik Nahunko, Oskar Krawczyk, Michał Kotlorz, Witalij Andrejkiw oraz Nikita Bucenko. Rezerwowym bramkarzem będzie reprezentant polskiej młodzieżówki Mikołaj Szczepkowski. Do zespołu ma dołączyć czeski obrońca Marek Charvat, grający ostatnio w Martinie na zapleczu słowackiej ekstraligi, oraz 29-letni Fin Niklas Salo, który ostatni sezon spędził w Boxers de Bordeaux.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-06-21, 7:35 pm

W kręgu zainteresowania pozostaje 27-letni obrońca Marcin Horzelski z JKH GKS Jastrzębie, oraz 28-letni białoruski obrońca Dmitrij Załamaj z węgierskiego DEAC Debreczyn.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-08-02, 7:55 am

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bardzo dobry ruch ze strony nowego prezesa dot. karnetów ulgowych (podniesienie limitu wieku do 18 lat, ponadto ulgowy dla studentów i doktorantów), oraz sosnowieckiej karty miejskiej. BARDZO DOBRY! :brawo: A już tekst, że nie chcą podnosić cen zasłaniając się podwyżkami, bo przecież one też dotykają kibiców, najzwyczajniej w świecie mnie "kupił" :) Widać, że Pietrzykowi zależy na tym, żeby wreszcie było pełne lodowisko i żeby było to magnesem dla nowych kibiców oraz sponsorów :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-08-03, 7:33 am

Poznaliśmy terminarz TAURON Hokej Ligi na sezon 2023/2024. Sosnowiczanie rozpoczną go wyjazdowym pojedynkiem w Oświęcimiu. Na nowym „Stadionie Zimowym” nasza drużyna zadebiutuje dwa dni później. W swoim pierwszym pojedynku o punkty przed własną publicznością w niedzielne popołudnie podejmiemy Comarch Cracovię.

Sezon zasadniczy liczyć będzie 45 kolejek i trwać będzie do 27 lutego 2024. Ze względu na to, że do rozgrywek zgłosiło się 9 zespołów, w każdej kolejce jedna drużyna będzie musiała pauzować. Zostanie rozegranych pięć rund, a wraz z początkiem marca rozpoczną się play-offy.

Na dzień dzisiejszy znany jest terminarz rund I-IV. Rozkład ostatniej będzie zależny od lokat zespołów po trzeciej rundzie.

I Runda:

1. Kolejka
2023-09-08 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec
2023-09-08 18:00 JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok
2023-09-08 18:00 GKS Tychy - Podhale Nowy Targ
2023-09-08 18:30 Comarch Cracovia - KH Energa Toruń

2. Kolejka
2023-09-10 17:00 Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia
2023-09-10 17:00 KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
2023-09-10 17:00 GKS Katowice - GKS Tychy
2023-09-10 18:00 Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim

3. Kolejka
2023-09-15 18:00 JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec
2023-09-15 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
2023-09-15 18:00 Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń
2023-09-15 18:30 Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ

4. Kolejka
2023-09-16 17:00 Zagłębie Sosnowiec - Marma Ciarko STS Sanok
2023-09-16 17:00 GKS Katowice - Comarch Cracovia
2023-09-16 17:00 GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim
2023-09-16 18:00 Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie

5. Kolejka
2023-09-22 18:00 JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice
2023-09-22 18:00 Marma Ciarko STS Sanok - Podhale Nowy Targ
2023-09-22 18:30 KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
2023-09-22 18:30 Comarch Cracovia - GKS Tychy

6. Kolejka
2023-09-24 17:00 GKS Katowice - Marma Ciarko STS Sanok
2023-09-24 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia
2023-09-24 17:00 GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie
2023-09-24 18:00 Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń

7. Kolejka
2023-09-29 18:00 Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy
2023-09-29 18:00 JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim
2023-09-29 18:30 KH Energa Toruń - GKS Katowice
2023-09-29 19:00 Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ

8. Kolejka
2023-10-01 17:00 GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec
2023-10-01 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim - Marma Ciarko STS Sanok
2023-10-01 17:00 GKS Tychy - KH Energa Toruń
2023-10-01 18:30 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie

9. Kolejka
2023-10-06 18:00 Marma Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia
2023-10-06 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń
2023-10-06 18:00 Podhale Nowy Targ - GKS Katowice
2023-10-06 19:00 Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Szczegóły -> TUTAJ


Czyli w niedzielę 10 września podczas PIERWSZEGO ligowego meczu na 1906% będziemy mieli komplet na trybunach nowego Stadionu Zimowego :) :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-08-05, 12:27 pm

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-08-16, 8:07 pm

Dzisiaj ruszyła długo wyczekiwana sprzedaż karnetów na sezon 2023/2024! Szczegóły -> TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-08-23, 9:28 am

Sportowa inauguracja „Stadionu Zimowego”
21 sierpnia 2023

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, którego w polskim hokeju jeszcze nie było. Na trzech lodowiskach zostanie rozegrany „Turniej Czterech Prezydentów”.

Obrazek

Dla Zagłębia będzie to zarazem wydarzenie związane z prezentacją zespołu oraz sportowym otwarciem nowego „Stadionu Zimowego” w Sosnowcu, który wchodzi w skład nowoczesnego kompleksu ArcerolMittal Park.

Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. W Sosnowcu wierzymy, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami – przekazał Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiczanie w dniach 23-25 rozegrają trzy spotkania, a rywalem naszej drużyny będą kolejno: Sokół Kijów, GKS Tychy oraz Re-Plast Unia Oświęcim. Wszystkie pojedynki rozpoczynać się będą o godzinie 18:00. W środę na kibiców czekać będzie jeszcze dodatkowa atrakcja, gdyż na godzinę 17:00 zaplanowano prezentację drużyny.

Plan spotkań Zagłębia w „Turnieju Czterech Prezydentów”:

23.08.2023 r.
godz. 17:00 – Ceremonia prezentacji drużyny Zagłębia Sosnowiec
godz. 18:00 – Zagłębie Sosnowiec - Sokół Kijów

24.08.2023 r.
godz. 18:00 – Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

25.08.2023 r.
godz. 18:00 – Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim

Na wydarzenie obowiązują karnety zakupione na sezon 2023/2024!

Wszystkie informacje odnośnie karnetów w poniższym linku -> KLIKNIJ TUTAJ

Bilety na poszczególne spotkania turnieju:

Na stronie internetowej: Bilety.Zaglebie.eu
Od poniedziałku 21.08.23, godzina 16:00
Jeśli zostaną wolne miejsca to od 14:00 zostaną otwarte kasy biletowe (przed każdym meczem)

Cennik:

Bilety na poszczególne mecze: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

Karnet na cały turniej (3 mecze w Sosnowcu): normalny 50 zł, ulgowy 40 zł

Rywale Zagłębia w „Turnieju 4 Prezydentów”:

1. Sokół Kijów – aktualny mistrz Ukrainy postanowił, że swój końcowy etap przygotowań do sezonu przepracuje grając z polskimi zespołami. Drużyna z Kijowa sięgała po najważniejsze trofeum swojego kraju aż 14 razy. Warto nadmienić, że w zespole tym w przeszłości występowali nasi dwaj zawodnicy: Nikita Bucenko i Witalij Andrejkiw. Rywal zza wschodniej granicy rozegrał już jeden sprawdzian z polską drużyną. Podobnie jak Zagłębie hokeiści Sokoła zmierzyli się z drużyną GKS Katowice. Górą tego pojedynku była drużyna ze Śląska, która wygrała aż 6:0. Liderem zespołu jest Vladimir Cherdak, który w poprzednim sezonie w 30 spotkaniach zgromadził na swoim koncie 41 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

2. GKS Tychy – Pięciokrotny Mistrz Polski to drużyna, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Tyszanie od kilku sezonów są zespołem walczącym o medale. Naszych rywali bardzo dobrze zna nasz nowy napastnik, Roman Szturc, który przeszedł do Zagłębia właśnie z drużyny piwnego miasta. Defensorzy naszego zespołu na pewno będą musieli skupić się na Christianie Mroczkowskim, który jest liderem tyszan. W ubiegłym sezonie GKS Tychy zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

3. Re-Plast Unia Oświęcim – Druga drużyna rozgrywek PHL w sezonie 2022/2023. Kibice w Oświęcimiu są głodni sukcesu. Oświęcimianie ośmiokrotnie sięgali po Mistrzostwo polskiej ligi. Ostatni raz drużyna z lodowiska przy ulicy Chemików dokonała tego w 2004 roku. W przerwie między rozgrywkami Unia mocno przebudowała swoje szyki, a z Oświęcimia odeszło aż trzech czołowych zawodników. W jej szeregach pozostał jednak Andrei Deniskin, który prawdopodobnie będzie walczył o miano lidera zespołu.

Nadchodzący turniej wraz z prezentacją drużyny to wydarzenie, którego nie może przeoczyć żaden sympatyk hokejowego Zagłębia.

Drodzy Kibice Zagłębia Sosnowiec, z ogromną dumą i radością zapraszam Was na uroczyste otwarcie naszego nowego lodowiska! Wasza niezłomna wierność i pasja były dla nas nieocenioną motywacją podczas całego procesu budowy. Razem tworzymy historię i jestem pewien, że nowe lodowisko będzie świadkiem wielu niezapomnianych chwil, które przeżyjemy wspólnie! – przekazał prezes Zagłębia Sosnowiec, Adrian Pietrzyk.

https://zaglebie.eu/hokej/wpis/sportowa ... -zimowego/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-08-30, 9:26 pm

Rozmowa Tygodnia”. Adrian Pietrzyk: Nic ponad stan
2023-08-30 15:00
Polski Hokej (THL)

Adrian Pietrzyk jest nowym prezesem Zagłębia Sosnowiec. W rozmowie z naszym portalem opowiedział o wyzwaniach przed jakimi stanął, celach na nowy sezon oraz o spełnionym marzeniu. Zapewnił też, że zrobi wszystko, aby Zagłębie rozwijało się jako klub. – Będę pracował w sposób zaangażowany – powiedział nam prezes sosnowiczan.


Obrazek
Piotr Majewski, Adrian Pietrzyk, Arkadiusz Chęciński / fot: Natalla Woźniak


HOKEJ.NET: – Panie prezesie, jak oceni pan występ Zagłębia w "Turnieju Czterech Prezydentów"?

Adrian Pietrzyk, prezes Zagłębia Sosnowiec: – Jestem bardzo zadowolony. Najważniejsze jest to, że chłopaki zagrali do końca w każdym meczu i mimo, że były to takie sparingi turniejowe, to pokazali, że potrafią powalczyć. Dla mnie to jest najważniejsze.

Muszę jednak zaznaczyć, że nie zbuduje się stabilnej drużyny w ciągu trzech czy czterech tygodni, od których jesteśmy na lodzie, ale na pewno po tym turnieju szczególnie można było zobaczyć, że chłopaki mają potencjał.

Przechodząc trochę do aspektów funkcjonowania klubu, jakie pana zdaniem były największe wyzwania organizacyjne podczas tego turnieju towarzyskiego?

– Mieliśmy bardzo duży problem i chcielibyśmy właśnie przeprosić kibiców za to. U nas w klubie powstaje nowa spółka. Każdy, kto zakładał chociażby jednoosobową działalność gospodarczą wie, ile to jest formalności. A co dopiero spółkę ze stuprocentowym udziałem miejskim. Naprawdę było ciężko, a do tego doszła też przeprowadzka na nowe lodowisko i rozpoczęcie sezonu.

Reasumując – trzy rzeczy, które nawet pojedyncze byłyby bardzo trudne. A tu wszystkie trzy rzeczy skumulowały się w ciągu miesiąca i spadły na głowy trzech osób, bo tylko tyle pracuje u nas w klubie.

A jak przebiega dotychczasowa współpraca na linii miasto-klub?

– Współpraca przebiega świetnie. Pan prezydent bardzo chce, żeby hokej w Sosnowcu odżył. Potrafi kilkukrotnie w ciągu dnia do mnie zadzwonić, zapytać jak tam przebiegają sprawy czy to sprzętowe, czy kadrowe lub organizacyjne. Widać, że wkłada w to serce. Wiem co mówię, bo byłem też pracownikiem piłkarskiej spółki.

Również współpraca z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym układa się dobrze. Musimy się dotrzeć w niektórych kwestiach, bo oni mają swoje cele, a my swoje. Ale jest też wspólny cel dla nas – pełne trybuny.

Mam świadomość tego, że jestem trudnym i stanowczym człowiekiem. Nie lubię chodzić na kompromisy, podobnie jest to ze strony ZPS-u. Czasami iskrzy między nami, ale to jest taka rodzinna sprzeczka. Jak to w każdej rodzinie - kochamy się, ale iskrzyć też musi, żeby nudno nie było.

Trzeba przyznać, że wiele osób zauważa ciekawe zabiegi marketingowe przed sezonem prowadzone przez klub. Najbardziej rzucającym się w oczy jest projekt SOCIOS. Skąd u pana ten pomysł i czy nie bał się pan, jak zostanie on przyjęty w środowisku?

– Jestem marketerem sportowym z wykształcenia, robię doktorat i pracuję jako wykładowca akademicki. Lubię po prostu podpatrywać różne inne rozwiązania, które są w innych dyscyplinach - taki funkcjonalny "benchmarking" (analiza porównawcza – przyp. red.).

Nigdy nie mówiłem, że jestem ekspertem od hokeja. Zawsze hokej był gdzieś tak trzecią, może nawet czwartą dyscypliną w kręgu moich zainteresowań, ale wyprzedzał takie dyscypliny jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, na których nigdy nie byłem. Projekt SOCIOS można było zaimplementować z innych dyscyplin.

Chciałem też zwrócić uwagę na koszulki meczowe. Mamy inny wzór koszulek i zapewne wielu zapyta: dlaczego? Odpowiedź jest prosta - bo zajęła się tym firma, z którą współpracowałem przy okazji organizowania gal MMA. Mieli na to zupełnie inne spojrzenie i oceny tego projektu podzieliły się pół na pół. Osoby ze środowiska hokejowego mówią, że te koszulki są nie w ich stylu, a osoby, które przychodzą pierwszy raz na hokej, oceniają te koszulki pozytywnie.

Poprawiliśmy trochę „rebranding” (proces transformacji wszystkich elementów marki - przyp. red.) na Facebooku, no i projekt SOCIOS, w którym uczestniczy już około pięćdziesiąt osób. Robimy to przez platformę Patronite, więc wszystko jest przejrzyste finansowo.

W zeszłym sezonie na niektórych spotkaniach było 50 osób na trybunach, to zebranie pięćdziesięciu członków SOCIOS to już olbrzymi sukces. Zbieraliśmy środki na sztandar klubu i uzbieraliśmy je w 5 dni, więc to jest wymierny tego efekt. Do tego uważam, że członkowie SOCIOS zżyli się z nami i pomagają. Mam też informację, że niektóre grupy kibiców były ze sobą zwaśnione, a teraz dzięki projektowi SOCIOS zasiadają na jednej trybunie i nic złego się nie dzieje.

Wspomniał pan o koszulkach meczowych współtworzonych z firmą organizującą gale MMA. Zapytam, czy możemy spodziewać się jeszcze jakichś elementów, które wykorzysta pan ze swoich wcześniejszych doświadczeń zawodowych związanych właśnie z MMA?

– Mam dużo pomysłów, jak można to wykorzystać. Chociażby firma, która zapewniała oświetlenie podczas turnieju, to firma, która organizuje oświetlenie chociażby dla gal KSW. Stąd też od razu nasunął nam się pomysł na galę MMA na lodzie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie (śmiech). Tak przechodząc do konkretów to wielu sponsorów, którzy zdecydowali się na współpracę z nami, to są osoby, które znam ze środowiska MMA - chociażby "Banda Królika". To nasz dostawca cateringu dietetycznego. Tę firmę można zobaczyć na galach, takich jak FEN czy KSW. Myślę, że całe życie stawiałem na kapitał relacyjny i teraz go staram się wykorzystać.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej. Przed objęciem prezesury sam był pan kibicem Zagłębia zarówno hokejowego, jak i piłkarskiego. Czy to, że jest pan znany i lubiany w środowisku kibicowskim, nakłada na pana dodatkową presję, czy właśnie sprawia, że ta presja jest nieco mniejsza?

– Ambiwalentnie do tego podchodzę. Uważam, że presja jest znacząco większa, dlatego, że organizując galę MMA na drugim końcu Polski nawet jak coś nie wyjdzie, to człowiek się pakuje i jedzie dalej. Nie zawsze wszystko człowiekowi wychodzi.

O tym rozmawiałem chociażby z przedstawicielami ZPS-u. Podchodzę do wszystkiego ambitnie i to z dwóch powodów. Pierwszy powód jest taki, że ja mam dopiero 28 lat i ktoś może nie darzyć mnie szacunkiem ze względu na mój wiek. Po drugie – połowę życia nie mieszkałem dalej niż dwa kilometry od lodowiska, a drugą połowę życia tuż przy lodowisku. Żyję tym, co się tu dzieje. Reasumując, z jednej strony czuję się dobrze, bo wiem, że mogę podejść sobie na przykład do Ultrasów czy do SOCIOS, czy do oldboyów. Znamy się, ale z drugiej strony ciąży na mnie olbrzymia presja, bo jeśli coś nie wyjdzie, to ja nie odpowiadam tylko swoją posadą czy pieniędzmi, ale odpowiadam też przed znajomymi, których mógłbym zawieść, a bardzo bym tego nie chciał. Bliskich osób nie powinno się zawodzić.

Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że hokej odstaje trochę od piłki nożnej pod względem zarobków. Podchodzę do tego z pasją. Moim marzeniem, którego nigdy nie ukrywałem, zawsze było zostanie prezesem Zagłębia Sosnowiec - co prawda tego piłkarskiego, ale hokej to również Zagłębie, więc spełniłem swoje marzenie. Naprawdę nie obiecam nic nikomu, ale mogę zapewnić, że będę pracował w sposób zaangażowany i poświęcę się na rzecz klubu. Będę chciał zrobić wszystko, aby każdy był mile widziany.

Kibice, którzy są prosumentami, współtworzą widowisko sportowe, klub, są jego partnerami. Fan, który przypadkowo trafi na stadion, kupi koszulkę i jest typowym konsumentem, też jest ważny, bo zostawi w klubie pieniądze. Poza tym buduje atmosferę, buduje frekwencję, jest stroną popytową dla naszych sponsorów.

Mamy firmy takie jak: "BIOFit" czy "Banda Królika", to dzięki temu mogę powiedzieć sponsorowi, że trafił do 2000 osób na stadionie. Dlatego uważam, że bez kibiców i frekwencji nie ma szans na sponsorów, stąd moja decyzja odnośnie cen karnetów, które są najkorzystniejsze w całej lidze. Chcemy przede wszystkim zapełnić halę. Mieliśmy małe problemy z organizacją dnia meczowego ze strony bezpieczeństwa, dlatego wziąłem tę decyzję na siebie i zobaczymy co będzie dalej. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby kibic czuł się dobrze na meczu, bo sam byłem kibicem i też chciałbym się czuć dobrze.

Doprecyzowując chodzi o kwestię obecności kibiców na koronie stadionu?

– Tak, chodzi o nieszczęsną koronę stadionu i miejsca przy barierkach. Było mi bardzo przykro, bo bardzo dużo energii włożyłem w mecz otwarcia. Udało się załatwić światła, które są z KSW, załatwiłem też harfiarkę. Chciałem zrobić coś innego. Wygraliśmy ten mecz, wygraliśmy następny mecz, a czytam cały czas komentarze związane z tą koroną stadionu, gdzie naprawdę nie miałem na to kompletnie żadnego wpływu. Tak jak wspomniałem - dopiero poznajemy ten obiekt, ale krok po kroku i mam nadzieję, że kibice nam wybaczą.

Teraz chciałbym przejść do rozmowy o tym, co pan lubi najbardziej, czyli o pieniądzach. Duża aktywność na rynku finansowym i nasuwa się pytanie, czy sakiewka jest już pusta, czy możemy się spodziewać jeszcze kolejnych wzmocnień?

– Jestem finansistą, więc mamy tak zakontraktowanych zawodników, aby nie przekroczyć zaplanowanego budżetu. Jeśli pojawią się jakieś dodatkowe źródła przychodów typu nowi sponsorzy, nie zamykamy się, ale na razie po prostu chcemy sobie zostawić jakąś małą rezerwę. Bo wiemy, że zawsze w Zagłębiu był ten problem z płatnościami na czas. Wszystko zostało już uregulowane, więc ja na pewno nie chciałbym do tego dopuścić ponownie. Z racji tego, że to jest spółka z o.o., to ja odpowiadam własnym majątkiem za zobowiązania spółki i nietrafione decyzje, więc chciałbym naprawdę, żeby może było skromniej, ale krok po kroku. Inne drużyny, jak na przykład GieKSa, budowała cztery lata mistrzowską drużynę. My nie zbudujemy jej w 3 tygodnie, dlatego kibice muszą nam zaufać i po prostu przychodzić na mecze, bo bez kibiców nie zbudujemy drużyny. To jest ta bolączka klubów sportowych.

Wiemy, że ceny karnetów były bardzo kuszące, w związku z tym takie pytanie 3 w 1 trochę. Czy ma pan już szacunki odnośnie ilości sprzedanych karnetów, dodatkowo na ile szacuje pan przychody z SOCIOS i w okolicach jakiej kwoty może oscylować budżet Zagłębia na najbliższy sezon?

– Jeżeli chodzi o wpływy z SOCIOS, to wygląda to nieco inaczej, bo tutaj nie bierzemy ich pod uwagę do budżetu z racji tego, że to kibice decydują na co zostaną przeznaczone te środki. Co do budżetu mogę zdradzić, że na ten moment sprzedało się około pięciuset karnetów, co już jest dużym wzrostem względem lat poprzednich. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nie będzie to dużo wyższy budżet niż w latach poprzednich.

Dopytam jeszcze, jak dużą rolę w negocjacjach odgrywa nowoczesne lodowisko, czy pomaga to panu w dopinaniu umów ze sponsorami?

– No powiem tak, co do obiektu pewnie, że ułatwia nam to sprawę. Mamy najpiękniejszy obiekt w Polsce i mówią to nawet nasi rywale. Jednak to, co mówię - liczą się przede wszystkim wyniki sportowe, bo jeśli będą wyniki sportowe, to będą sponsorzy. Niestety hokej przez to, że nie jest dyscypliną tak medialną, jak chociażby piłka nożna, to ten obiekt może odgrywać trochę mniejszą rolę. Tutaj głównie sponsorami są albo przyjaciele klubu, którym nie zależy gdzie gramy, albo ludzie, którzy po prostu sponsorują hokej z pasji. Nie chodzi im o ekwiwalent reklamowy. Na pewno gdzieś sponsorzy lepiej się tu będą czuli, jeśli chodzi o to zaplecze gastronomiczno-sanitarne, ale jeśli chodzi o samą ekspozycję, to ona na pewno będzie znacząca, ale tylko w przypadku dobrych wyników sportowych, bo bez wyników same piękne bandy czy telebim nic nam nie pomogą.

Przejdźmy do spraw kadrowych. Ostatnio był u was na testach Aleks Menc, przez wielu uznawany za duży talent. Czy jest pan w stanie powiedzieć, co zaważyło, że nie udało się zakontraktować tego zawodnika?

– Myślę, że po prostu z racji walorów sportowych, ale nie chciałbym się tutaj szerzej wypowiadać. Trzeba byłoby zapytać trenera oraz cały sztab. Nie doszło do rozmów na drugim szczeblu, więc tym finansowym. Przypuszczam, że przeważyły kwestie sportowo-społeczne.

Ostatnie pytanie: mówił pan, że nie chce nic obiecywać, ale czy zakładacie jakiś plan minimum na ten sezon?

– Tak, zakładamy plan minimum. Naszym planem minimum jest to, żeby po prostu dawać ludziom radość i jak najwięcej radości.
Osobiście naprawdę bardziej ucieszyłbym się z szóstego miejsca po naprawdę fajnych pojedynkach, zadowolonych kibicach i pełnej hali, w której będzie doping, niż na przykład z czwartego miejsca, które byłoby wzięte na kredyt, a drużyna by się rozleciała w okienku transferowym i przy pustej publiczności.

Zresztą o tym pisałem doktorat. Sukces klubu sportowego składa się z czterech takich filarów. Po pierwsze: jest to sukces społeczny. My jako przedstawiciele powiedzmy tego sportu mamy też coś więcej do zaoferowania lokalnej społeczności, bycie chociażby rodzajem takiego pewnego spoiwa społeczności, czy nawet "hubu" dla biznesu. Dodatkowo są to: sukcesy finansowe, marketingowe i na końcu ten sukces sportowy. To są cztery filary, które chcę zbudować.

I na koniec zapytam jeszcze, jak oceni pan frekwencję podczas "Turnieju Czterech Prezydentów"?

– Powiem nieskromnie, że nie byłem zaskoczony ilością widzów podczas tego wydarzenia. Można nawet powiedzieć, że byłem trochę zawiedziony. Jeśli chodzi o marketing, to uważam, że wiem co robię. Myślę, że stać nas na więcej. Cały marketing tego turnieju odbył się bezkosztowo. Jak będę miał środki, gdy ja i kibice będziemy współpracować i będą wyniki sportowe, to naprawdę już wkrótce może zabraknąć wolnych miejsc. Teraz ktoś mówi, że z pierwszych rzędów nic nie widać, to chciałbym, aby o te miejsca kibice się bili.

Rozmawiał: Kamil Przegendza.

https://hokej.net/artykul/rozmowa-tygod ... e_vignette
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-09-01, 9:54 am

Obrazek
Obrazek Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz o ligowe punkty na nowym Stadionie Zimowym, podczas którego w niedzielę 10 września o godz. 18:00 Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Comarch Cracovią!!! W dniu wczorajszym wystartowała sprzedaż biletów na to spotkanie, przy czym z okazji inauguracji sezonu na naszej nowej hali Zarząd hokejowego Zagłębia postanowił zrobić niespodziankę wszystkim Kibicom i do niedzieli 3 września można zakupić online bilety na ten mecz w cenie 10 zł!!!

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
KUP BILET JUŻ DZIŚ* Obrazek KLIKNIJ TUTAJ
UWAGA! *Promocja tylko do końca weekendu, tylko online!!!





Obrazek

Do dnia wczorajszego (czwartek 31 sierpnia) klub sprzedał już 450 karnetów!!! Czy dobijemy do 500?!?

300 zł - karnet normalny *
200 zł - karnet ulgowy *
100 zł - rząd z ograniczoną widocznością *
2000 zł - karnet VIP *

* Karnet obowiązuje na wszystkie mecze fazy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi oraz na mecze fazy play-off.

* Karnety ulgowe są przewidziane dla emerytów, rencistów, kobiet, młodzieży szkolnej w wieku od 7 do 18 lat, studentów do 26 roku życia, doktorantów do 35 roku życia, posiadaczy Sosnowieckiej Karty Miejskiej, rodziców dzieci trenujący w Uczniowskim Klubie Sportowym, byłych zawodników oraz graczy drużyn amatorskich.

KUP KARNET ONLINE Obrazek KLIKNIJ TUTAJ




Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-09-05, 4:45 pm

Obrazek

Obrazek Do pierwszego historycznego ligowego meczu Zagłębie Sosnowiec vs. Cracovia pozostało 5 dni, tak więc zapełniamy halę na nowym Stadionie Zimowym do ostatniego miejsca!!!

KUP BILET NA MECZ Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-09-07, 12:23 pm

Obrazek Jeszcze 3 dni do meczu Zagłębie Sosnowiec - Cracovia, a w kasach zostało ostatnich 676 biletów!!!

Obrazek

Nie spać, bo później będziecie żałować!!!

ObrazekObrazekObrazek
BILETY NA MECZ Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2023-09-08, 5:33 pm

Coraz bardziej imponuje mi podejście zarówno do swoich obowiązków, jak i do zwykłych Kibiców, nowego Prezesa hokejowego Zagłębia Sosnowiec :) Pokażcie mi jakiegokolwiek Prezesa, który do niebędącego jego kolegą Kibica wpada na wesele z taką akcją :lol: Brawo Adrian Pietrzyk!!! :niezle:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników