Sezon 2018/2019

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2019-01-14, 10:25 am

jondek napisał(a):Dzisiaj raczej planowo 6-2 z Polonią bytomską :) :niezle:


No właśnie. Wygrana cieszy, ale styl pozostawia dużo do życzenia. Ta nasza nierówna gra. Z mocarzami potrafimy zagrać naprawdę dobre mecze a z tymi słabszymi w każdym meczu się męczymy no poza pierwszym 6:2 u nas z Polonią kiedy to zagraliśmy bardzo dobre zawody. Brakuje mi pomysłu w grze naszej drużyny, szybkich wymian krążka, rozegrania, strzałów z niebieskiej. Z takimi ekipami jak Opole, kadra u23 czy Polonia to powinno wszystko funkcjonować a tak nie jest. Szczęście, że Polonia i Opole posypały się bo mielibyśmy ciepło w walce o ligowy byt. Chociaż trzeba trzymać rękę na pulsie bo pewnie oni wzmocnią się na decydujące mecze. Nie wiem na jakiej podstawie PZHL wyraża zgodę na kontraktowanie przez nich nowych zawodników, ale to pokazuje, że w lidze są równi i równiejsi. Tak więc trzymać rękę na pulsie. I jeszcze jedna rzecz, która irytuje mnie i nie tylko mnie od dawna a mianowicie spóźniane non stop zatrzymywanie czasu kiedy jest gwizdek sędziego. Non stop 2,3 sek. za późno co w przeciągu całego meczu daje nam około 2 minut ukradzionego czasu. Zróbcie coś z tym.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am


Re: Sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-15, 6:47 pm

Wreszcie doczytalem . Czyli jednak to nie koniec szans a nawet PEWNE ze zagramy z Gdanskiem do 2 zwyciestw o wejscie do play off . A juz myslalem ze po emocjach . Wygrana w pre play off daje Nam mecze z Katowicami tu raczej bez szans . Z Gdanskiem nawet jak odpadniemy to trudno ale jakues emocje beda
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-15, 10:25 pm

slawekchicago napisał(a):Wreszcie doczytalem . Czyli jednak to nie koniec szans a nawet PEWNE ze zagramy z Gdanskiem do 2 zwyciestw o wejscie do play off . A juz myslalem ze po emocjach . Wygrana w pre play off daje Nam mecze z Katowicami tu raczej bez szans . Z Gdanskiem nawet jak odpadniemy to trudno ale jakues emocje beda
Ale gdzie Kolega doczytał? Bo w Sporcie zapowiadali szumnie analizę dzisiaj - ale tam trochę komentarza w sprawie Tychów i Katowic, de facto, nawet czołówki to nie jest analiza (chyba że w internecie nie opublikowali całości). Ten sezon system ma dość skomplikowany, ale w gruncie rzeczy nie taki najgorszy, jeżeli chodzi o tworzenie jakichś celów do walki, o emocje. Parę tygodni temu trochę patrząc na obecną sytuację próbowałem zorientować się, wychodziło na to, że matematyczne szanse były załapać się na spokój zaraz po rundzie, natomiast właśnie w tych pre-play offach już więcej. W gruncie rzeczy sezon można uratować nawet w ostatnich etapach, ale trochę tego się obawiam. W obecnej sytuacji chyba lepiej byłoby Zagłębiu wcześniej się zabezpieczyć. Obronienie w dobrym stylu ligi - to już będzie sukces (nawet jeżeli kosztem będzie srogie lanie od GKS Katowice). To piszę dlatego, że jak pamiętam z historii - Zagłębie jakoś nie umiało zwykle przystosować się do sytuacji, że pod koniec przeciwnicy kontraktują na parę tygodni mocnych i Zagłębie czy to awans przegrywa, czy właśnie spadki. Być może też - choć umieli walczyć w ciągu sezonu, to jak stawka się podnosiła, to już nie wytrzymywali psychicznie? To chyba jednak mniej, bardziej ta nieumiejętność rozeznania co będzie finałową w sezonie stawką dla nas w grze i kiedy to nastąpi - nieumiejętność takiego przygotowania się była chyba bolączką. Wszyscy grają bowiem różne sezony - więc i różne mają finały i w różnych momentach. Nie wiem, czy już jest lepiej pod tym względem w Zagłębiu, dlatego piszę, że chyba najlepiej, to jak najszybciej, z najmniejszym "finałowym dla tego" napięciem osiągnąć pozostanie w lidze. No i pytanie byłoby - co z tego punktu widzenia wiadomo o obecnej sytuacji Zagłębia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-16, 7:35 am

I juz ruszam z odpowiedzia . Wszedlem ( brrr troche to dziwnie brzmi ) wiec odwiedzilem strone internetowa PZHL i wczytalem sie w regulamin rozgrywek na ten sezon . I wedlug tam umieszczonych zasad pre play off na ten moment wyglada tak

OSWIECIM - OPOLE ( 1-szy i ewentualnie 3 -ci mecz w Oswiecimiu

GDANSK - ZAGLEBIE SOSNOWIEC ( 1 i ew. 3 w Gdansku )
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-16, 10:12 am

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Czas jakiś temu też buszowałem w tych dokumentach, ale było to na tyle wcześnie w sezonie, że nie zapamiętałem dokładnie, nie mówiąc już o tym, że końcowa pozycja Zagłębia wtedy była wielką niewiadomą. Teraz faktycznie można już "obstawiać". Cóż, cień szansy, że zapewnią sobie byt ekstraklasowy już w tych potyczkach pre-play-offowych jednak jest, może nawet ciut więcej niż cień, jakkolwiek faworytem jednak Toruń. Oby jednak dali radę!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-16, 10:49 am

Czemu Torun ? Zwyciestwo w pre play off daje przepustke do play off i juz pewne utrzymanie . A Torun raczej zajmie 6 miejsce no moooze 7 ale My tak czy siak juz na 10 nie wyladujemy . Takze na 95%zagramy z Gdanskiem a jeszcze iskierka sie tli na przewage wlasnego lodu . Choc raczej niemozliwe . W Gdansku juz wygralismy i raz byl mecz na styku , a u siebie wygrane choc z horrorem

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 7,8,9,10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off w systemie: 7 miejsce - 10 miejsce, 8 miejsce - 9 miejsce do dwóch zwycięstw. Gospodarzem pierwszych i ewentualnie trzecich meczów rundy Pre-Play-off będą drużyny, które zajmą wyższe miejsca po sezonie zasadniczym. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off - zwycięzca wyżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej z pozycji 7, zwycięzca niżej sklasyfikowany z pozycji 8, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019.

Czytajac o klopotach Polonii szanse na utrzymanie sa takie same jak utrzymanie przez Nas 9 miejsca . Takze minimum osiagniete. Mnie ciekawi kiedy beda te mecze bo przylatuje 15 lutego i fajnie byloby sie zalapac na Zimowy i w koncu wypic piwko na koronie z bolo
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2019-01-16, 9:57 pm

Sławek to przylecisz po meczach pre play-off i prawdopodobnie na mecze o utrzymanie się, które rozegrane zostaną w kwartecie my, Opole, Bytom i Janów każdy z każdym mecz i rewanż. Oczywiście jakieś tam szanse mamy w tych pre play-offach, ale patrząc realnie to raczej niewielkie. Raz, że nie mamy handicapu własnego lodu, dwa, że zarówno Unia jak i Stocznia są kadrowo silniejsze od nas a trzy nasza gra nie napawa mnie optymizmem. Wczoraj oglądałem z doskoku mecz z Opolem i wg mnie wygrana znowu szczęśliwa bo więcej klarownych okazji miało Opole i tylko kapitalnej postawie Radzika zawdzięczamy czyste konto i win. Za dużo głupich kar, naprawdę głupich i za to powinny być kary finansowe za bezmózgowie i osłabianie drużyny dla konkretnych zawodników. Gramy słabo - tak z Polonią jak i z Opolem. Teraz jeszcze pytanie dlaczego Koziołek nie stworzył piątki bytomskiej czyli Turon, Salamon, Stoklasa oraz brat Koziołek, który przecież grał z nimi w Bytomiu? Chyba byłoby to logiczne. Do Luki można kogoś innego dokooptować zamiast Salamona. Druga sprawa to z kim chce grać Zagłębie w pre play-offie? Bo jeżeli ze Stocznią to logicznym będzie celowe przegranie w piątek z Unią. Gdańska nam bardziej "leży" sportowo, ale Oświęcim jest bliżej odległościowo a do tego odeszło od nich dwóch podstawowych obrońców. Interesujące zagadnienie. Pozdrawiam fanów hoka chociaż tak ich mało ostatnimi czasy. Może na te mecze o stawkę zjawi się ich więcej i będzie wreszcie prawdziwy doping.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-17, 12:10 am

Najpierw przepraszam za gapiostwo, które spowodowało, że Kolega slawekchicago musiał (w cudzysłowie, chciał, ale "wypuszczony", "przymuszony" przez gapiostwo moje) - wytłumaczyć kawa na ławę. Mam nadzieję, że chociaż dzięki temu ktoś jeszcze inny dowiedział się, lepiej sobie uświadomił ten system rozgrywek i/lub nie musi samodzielnie grzebać w podręczniku. Nie wiem jak to się stało, bo ani nie jest, że jedno z tych miast lubię dużo bardziej, albo któregoś dużo bardziej nie lubię - w zasadzie oba miasta podobnie mi pozytywnie się kojarzą. Przypuszczam, że to efekt niedawnych meczów, gdzie po niespodziance w Sosnowcu, gdy Zagłębie ograło Energę - chciało się mieć nadzieję, że pozytywny wynik w Gdańsku stworzy szanse, by na poważnie mieć nadzieje na przeskoczenie "Stoczniowca" w tabeli. Niestety - zawód. Może to było w tle, że wskoczyły mi "Pierniki". Przepraszam raz jeszcze za zamieszanie, bo w gruncie rzeczy odnosiłem się faktycznie myśląc tymi miejscami w tabeli, 8. czy 9. - tylko wstawiłem tę wyżej notowaną Energę w miejsce jako tako jeszcze w zasięgu Automatyki.
Jakkolwiek - tu nawiązuję do wpisu Kolegi bolo73, niestety forma z ostatniego czasu także nie napawa optymizmem. Nie widziałem meczu z Orlikiem - ale sucha relacja tekstowa, to wręcz uwypuklała fakt, wychodziło czarno-na białym, że to zwycięstwo w bardzo dużej mierze zawdzięczone, niestety (choć chwała samemu R. Radziszewskiemu za to) - ale zawdzięcza się bramkarzowi! Dodając do tego wcześniej wspominaną przeze mnie nieumiejętność gry w play-offach, nieumiejętność odpowiedniego na nie się nastawienia, kadrowego, mentalnego, wolitywnego, fizycznego, jeżeli chodzi o koncentrację, formę: to stąd właśnie wypływają życzenia, że najlepiej by było, gdyby "jakimś cudem" udało im się zapewnić utrzymanie w pre-play-offach. Wtedy bowiem napięcie jeszcze nie jest tak wielkie, może więc te nieumiejętności gry w tej fazie sezonu zostaną łatwiej ukryte i uda się niespodzianka. Jakkolwiek, obiektywnie, oczywiście że nie za bardzo są podstawy do wierzenia w nią nawet w odniesieniu do Automatyki Gdańsk, szczególnie po tym, że nie będzie przewagi własnego lodu - nie mówiąc już o jeszcze groźniejszych przeciwnikach.
Cóż. Realistycznie patrząc - to liczyć się trzeba z tą walką o utrzymanie w "wielkiej" czwórce i żywię tu spore obawy, jak już to wyłuszczyłem. Jeszcze, jeżeli walka toczyć się będzie między trzema o uniknięcie ostatniego miejsca, może ciut mniejsze te obawy (czyli w wypadku, gdy Polonia padnie, czego jej nie życzę, tak samą w sobie rzecz biorąc) - nawet jeżeli de facto w tym wariancie odpada najsłabszy zespół. W wypadku pełnej stawki - jakkolwiek w niezły sposób zapewniający emocje ten kadłubowy system rozgrywek wymyślono - to obawiam się, że "tu braknie ciut, np. przegrana w karnych" - "tu braknie kolejne "ciut": i summa summarum zabraknie za dużo.
No, ale oczywiście tego scenariusza nie życzę. Choćby patrząc na młodzież, która znów w CLJ pokazuje się dobrze i hokej w Sosnowcu wciąż wbrew pod nogi kłodom: zdaje się mieć przyszłość, ma podstawy pod przyszłość i oby jednak w końcu tę przyszłość miał. Wszakże - jak dotąd - serca do walki im nie brakuje, to są więc mocne podstawy nadziei, ufam, że niezawodne.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2019-01-21, 7:52 pm

Jestem zwolennikiem "dzikusa". Lepiej grać w ekstra pomimo tego, że generalnie jestem zawiedziony naszą postawą niż tułać się po 1 lidze gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda a o promocji hoka można jedynie pomarzyć. Natomiast powiem tak: DOŚĆ TEGO! DOŚĆ KOMPROMITOWANIA NAS KIBICÓW I MIASTA! Ja rozumiem, że można przegrać, ale wpierdol od Jastrzębia, które jest mega underową ekipą strzelającą do meczu z nami średnio 3 bramki na mecz, które z borykającymi się z kłopotami finansowo-organizacyjnymi Polonią i Opolem nie wygrywało taką różnicą - to jest dla mnie niewytłumaczalne i oczekuję ostrej reakcji tak w stosunku do zawodników jak i trenera. Nasza gra wyglądała dobrze jedynie w 1 rundzie czyli w pierwszych 11 meczach, gdzie wygraliśmy to co mieliśmy wygrać + bonus w Toruniu oraz gdzie nasza gra we wszystkich meczach wyglądała przynajmniej przyzwoicie. Od 2 rundy wszystko zaczęło wyglądać gorzej a szczyt tego osiągnęliśmy kiedy u siebie przegraliśmy w kompromitującym stylu z kadrą u23. Dobre mecze, których było niestety niewiele, ale co dziwne były one z tymi mocniejszymi ekipami typu Katowice i Tychy oraz z JKH u nas przeplataliśmy słabymi lub mega słabymi jak np. ostatnie z Polonią czy Opolem, które pomimo zwycięstw wyglądały bardzo słabo. I teraz pytanie o przyczyny tego stanu rzeczy? Może jest za dobrze? Pamiętacie jak za Bernata i POL-AQUA finanse były i ekipa była a wyników nie? Teraz także kasa jest, zawodnicy na średnim poziomie, ale wyników nie ma tzn. Większość meczów jest słaba, strzelecko kulejemy a w większości spotkań wynik trzyma nam Radzik. Nie o to chodzi chyba. Zawodzą obcokrajowcy, zawodzą wychowankowie, którzy to mają być podobno filarami tego klubu. Powtórzę pytanie: jak to jest, że w Jastrzębiu się da i to funkcjonuje a u nas jest kupa blada? Wczoraj też zamiast zostawić kilku juniorów aby walczyli o prymat w CLJ to zabieramy ich na mecz o nic do Jastrzębia gdzie dostajemy wpierdol i osłabiamy tym samym juniorów, którzy po sobotniej wygranej z Polonią 10:3 wczoraj również zaliczają domowy wpierdol z tym samym Bytomiem 0:7. Czy w klubie ktoś myśli? Czy jest osoba ogarniająca temat? Oby nie było tak, że jak przyjdzie nam walczyć o utrzymanie to do końca będziemy musieli drżeć o pomyślny rezultat bo patrząc w przeszłość to nie wyglądało to za ciekawie. Póki co Polonia i Orlik jak i Naprzód nie powinny nam podskoczyć i powinniśmy na luzie utrzymać się, ale znając życie kluby te wzmocnią składy a my pewni swego zagramy tym co mamy a wówczas może to okazać się loterią z niekoniecznie pomyślnym finałem dla nas. Apeluję więc do Darka Kisiela i władz aby nie przespali tego okresu i przygotowali się należycie do walki o ligowy byt.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-21, 11:35 pm

Niestety, wypowiedź Kolegi bolo73 potwierdza moje obawy - i to już ktoś pisze, co bezpośrednio jest blisko i widzi na meczach. Okazuje się, że w dodatku przedłuża się czas kryzysu. Owszem, szczęścia również w tym roku brakuje, w meczu z Automatyką znów poważny uraz - ale najgorsze jest, że wygląda na trwałe utracenie waleczności, zespolenia w grze. W dodatku, co mnie zasmuciło szczególnie, jeżeli tak jest faktycznie - to wręcz w sytuacji, gdy motywem dodatkowym odradzania było to, iż jest wielki potencjał w młodzieży, której zawieść się nie powinno: to tymczasem wychodzi na demoralizację w pewnym sensie, czyli psucie tych chłopaków, wstrzymywanie rozwoju uczeniem "układów", "kolesiostwa" czy "kombinowania" jako namiastki prawdziwego wchodzenia w rozwój zawodnika, dojrzałą grę. No a mądrość gry o play-offy i w nich: też wygląda na to, że się sprawdzają obawy, skoro taki apel Kolega bolo73 wystosował; niemniej tu, to jeszcze jest czas, zobaczymy, czy będzie mądrzej, niż w Zagłębiu pod tym względem bywało. Niestety, faktycznie sytuacja jest w polskim hokeju taka, że praktycznie istnieje jedynie ta tzw. "Ekstraklasa" -reszta, to zagrożenie niebytem. Stąd niegłupie było to rozwiązanie take kadłubowe rozgrywek. Kto wie, czy w przyszłym sezonie nie należałoby dawać większej możliwości zagrania drużynom z zaplecza w fazie ostatniej w walce o utrzymanie ligi. W każdym razie, wykupywanie dzikiej karty trochę jest na bakier z duchem sportu (nie są na bakier np. wymogi finansowe, infrastrukturalne itp. - i egzekwowanie ich, karne punkty za braki i degradacje: bo to dba o pewną równość i uczciwość; natomiast dzika karta jest "bocznym dojściem dla bogatszych"). Niemniej, po pierwsze to z uczciwością w ogóle jest dziwnie w hokeju i świadczy o tym choćby historia ze Szkołą w Sosnowcu, z przeniesieniem Szkoły i nie zapłaceniem nawet wtedy zaległości - poza tym, jak pisałem, skoro taka jest druga liga, to wykupienie dzikiej karty dodatkowo zyskiwało sens jakiś - w każdym razie, skoro już do tego doszło, to teraz obronienie tego, za co się zapłaciło, by trwało w przyszłym roku jest dodatkowym sensem.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-22, 9:04 pm

Plama troszke zmazana :brawo: 5 : 4 !!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-22, 10:33 pm

Miala byc walka z Gdanskiem a bedzie Oswiecim . No ale w koncu kiedys trzeba z nimi wygrac , to czemu nie odrazu 2 razy ;-)
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-22, 11:09 pm

Faktycznie gratulacje i brawo za dziś, bo to niespodzianka dość duża, nawet jeżeli Cracovia tak średnio w tym roku. Chyba też satysfakcja dodatkowa dla "Radzika", więc i jemu gratulacje osobne, cały czas ostoja Zagłębia, piękna końcówka kariery w rodzinnej hali.
Szkoda tylkko tych paru punktów z kolei dotąd po drodze zgubionych... Jak zwykle, tego "rzutu na taśmę" może zabraknąć.
Jakkolwiek - kto wie. Może teraz te 2 zwycięstwa? z Unią w pre-playach? To by było w gruncie rzeczy bardzo dobre zakończenie sezonu, jeżeli chodzi o grę interesującą Zagłębie zasadniczo w tym sezonie, taki "rzut na taśmę"! A potem, to już tylko bonusy, czyli nadplanowe - smakowanie się deserem, cokolwiek się ugra, to jeszcze większy sukces a już sama gra w tej fazie, to maleńki deser by był. Z tym, że pytanie co ta Unia wymyśli, niby to obrońcy z niej wyjść chcieli - a może to robienie miejsca na samą końcówkę dla jakichś "asów z rękawa"?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2019-01-23, 9:21 am

Skrót meczu Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 5:4 -> TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2019-01-23, 3:39 pm

slawekchicago napisał(a):Miala byc walka z Gdanskiem a bedzie Oswiecim . No ale w koncu kiedys trzeba z nimi wygrac , to czemu nie odrazu 2 razy ;-)


Jeszcze nie wiadomo z kim zagramy. Wszystko jest możliwe aczkolwiek na 80% będzie to raczej Unia. Uważam jednak, że biorąc pod uwagę ostatni mocny progres Gdańska lepszą opcją dla nas będzie walka z Unią, która pomimo mocnego składu nie stanowi monolitu i dochodzi tam do wewnętrznych tarć. Z Unią mamy obecnie większe szanse powalczyć pod warunkiem dobrej gry w 2-3 meczach a nie tylko w jednym.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron